Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sima-csúszós talpú cipővel mit lehet tenni? fórum

Sima-csúszós talpú cipővel mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 6. 13:54
Állítólag, ha nyers krumplival bekened a talpát, kevésbé csúszik.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Marcsykaa)
2012. dec. 4. 16:42

Persze, mielőtt odaérsz, gyorsan lekapod.

Mi ha a városba bebuszozunk, sokszor már a buszon levesszük. :D

11. Marcsykaa (válaszként erre: 10. - 298b15dfdd)
2012. dec. 4. 16:36
Köszönöm mindenkinek, lehet addig tényleg marad a zoknis megoldás, majd ha már a közelbe vagyok, gyorsan lehúzom róla. Bár a legjobb az lenne, ha nem lenne csúszós jég:)
10. 298b15dfdd (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2012. dec. 4. 16:33
Tényleg nem lehet vele mit csinálni.Úgy ahogy írtad csak a zokni segít.Ezek a tapaszos,hajlakkos,krumplis,bereszelem,megkaristolom,csak száraz időben,parkettás csúszás ellen jók.A cipész sem tud mit kezdeni vele,legfeljebb,ha lehet ragaszt rá gumit,de az ugye már nem lesz olyan csini?:)Sohasem vettem télre csak vastag gumitalpú csizmát,a csini maradt őszre:)
2012. dec. 4. 16:10

A friss hó, ami még ropog, az nem csúszik, csak amit már letapostak, vagy amit elsöpörtek, de nem szórták fel.

Wani, ha van jobb ötleted, írd meg. Sima talpú csizmát táv-tanáccsal valamelyest biztonságossá tenni...nem könnyű. Ugyanakkor az ember szeretne segíteni, én legalábbis a lányomnak sem tudnék mást tanácsolni.

Legfeljebb neki kölscön tudnám adni a hótaposómat, és a buli előtt majd átveszi.

8. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2012. dec. 4. 16:07
Tényleg nincs rá praktika,csak a zokni.
7. 298b15dfdd (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2012. dec. 4. 16:05
Ez jó módszer,csak nem a hó ellen!:)
2012. dec. 4. 15:28

Lehet smirglit (csiszolóvásznat, nem papírt) ráragasztani, de mi van, ha útközben leválik?


Összekarcolni is lehet a talpát, de ahhoz meg mit szól majd a cipész...és ez nem is biztos módszer.

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Marcsykaa)
2012. dec. 4. 15:27

Az úton, amíg odaérsz, ki nézi?

Amikor odaértél a buliba, még előbb leveszed, egy zacsiba dugod, kész.

4. Marcsykaa (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2012. dec. 4. 14:34
De ha ráhúzom, akkor látszani fog, hogy egy zokni van a csizmára húzva, nem?:D Nekem olyan megoldás kellene, ami kevésbé látszik:D
2012. dec. 4. 14:31

Itt falun szokás, hogy egy régi zokni szárát és orrát levágják. A cső alakú anyagot ráhúzzák a cipő vagy csizma elejére, és nem csúszik.

Pesze ha ez a "védő" át-itatódik latyakkal és az is megfagy rajta, akkor egy idő után csúszik ez is, de hát holnapra nyugodtan merem javasolni, nincs annyira hideg! Érezd jól magad! :D

2012. dec. 4. 14:30
Állítólag meg kell karcolni a talpát egy szöggel...NEM kilyukasztani,KARCOLNI!!:DDD
2012. dec. 4. 14:28
Sziasztok! Vettem egy csizmát, aminek teljesen sima a talpa, a tegnapi első hóban tesztelve eléggé csúszik... Mit lehetne tenni? Nekem most házi praktikákra lenne szükségem, mert hétvégén buliba megyek, és addig már nincs időm cipészhez vinni! Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook