Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy a 8 hetes babám ne csak kézben legyen hajlandó lenni? fórum

Mit tegyek, hogy a 8 hetes babám ne csak kézben legyen hajlandó lenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. wanita77 (válaszként erre: 58. - Bbetti25)
2012. dec. 14. 09:17
Ez szerintem csak arra vonatkozik, ha valaki órákig hagyja sírni a gyerekét, de itt senki nem erről írt. Van köztes megoldás az egész nap kézben levés és az órákig tartó sírni hagyás között. Mert ha valaki nem kapkodja fel azonnal minden nyekkenésre, az nem azt jelenti, hogy bevágja az ágyba, hadd sírjon egész nap. Meg lehet nyugtatni másképp is, minthogy kivegyük rögtön. Beszélni hozzá, simogatni, kintről beszélni hozzá, hogy halljon, tudja, nem hagytuk magára, stb. Az én lányom 11 hónapos lesz és még mindig legtöbbször úgy megyek fürdeni, wc-re, hogy jön utánam, adok neki valami játékot közben, amivel elvan egy ideig. Mosogatás, főzés ugyanúgy. Ha megunta, felveszem kicsit, babusgatom, játszunk, utána megint folytatom, megint mást adok neki, stb. Így megtanulja, hogy bízhat is bennem, mert figyelek rá, ott vagyok,ha szüksége van rám, mégsincs egész nap kézben. Szóval attól, hogy nincs egész nap kézben, ölben, háton, kendőben egy baba, attól még ugyanúgy lehet figyelni a jelzéseire, megvígasztalni másképp és attól még ugyanolyan jó anya valaki. Én is imádom puszilgatni egész nap, amikor csak lehet, ezt teszem. Mellette viszont a házimunkát is el tudom végezni, úgyhogy van köztes megoldás!
2012. dec. 13. 15:40

"..a szülő legfontosabb feladata nem az, hogy megtanítsa a nyűgös csecsemőt egyedül, hang nélkül elaludni, hanem az, hogy bizalmat ébresszen gyermekében! Arra kell megtanítania, hogy érezze:nincs egyedül! Hogy érdemes a világot megszólítani

, mert ez egy olyan világ, amelyik válaszol, ha szólnak hozzá! Lehet, hogy a ,ferberizált' gyerekek hamarabb elcsendesednek, mint a többi nyűgös baba, bár ebben sem vagyok egészen biztos. Ráadásul azonban tapasztalatot szereznek arról, hogy a világ közönyös és érzéketlen, és ezt a tapasztalatot - akarva akaratlanul - életük további éveiben folyton szem előtt tartják. Bizalmatlanokká válnak, nem kérdeznek, és ha vannak is gondolataik, elképzeléseik, ezeket nem osztják meg másokkal: - Minek? Hiszen úgysem érdekel senkit!...A segítséget, amire vágyom, úgysem kapom meg senkitől!"

(Dr. Ranschburg Jenő)

57. sipumsipum (válaszként erre: 32. - Fishyke)
2012. dec. 6. 07:00
ahh.. kemény a lurkó :D
56. sipumsipum (válaszként erre: 52. - Dj.cica)
2012. dec. 6. 06:59

köszi :D


nos, én is nagy tervekkel indulok neki, hogy majd így fogom csinálni, meg úgy fogom csinálni...


DE tisztában vagyok vele, hogy nem csak ÉN leszek ott, hanem már Ő is, mint kis emberke, egy apró friss személyiség... :)


kemény lesz...


már nagyon várom <3

55. fe96902938 (válaszként erre: 1. - Kri81)
2012. dec. 5. 04:51
Cseréld le a kókuszmatracot ha módodban áll, nem szeretik a babák. Lehet, hogy hideg van, fázik pl.
54. fe96902938 (válaszként erre: 44. - Jozsi.38)
2012. dec. 5. 04:47
Ilyen nincs.:D Komolyan mondom kár hogy én nem alkalmaztam annak idején:D
53. dj.cica (válaszként erre: 29. - Fishyke)
2012. dec. 4. 22:55
:) nekem sem alszik inkább azt csinálja amit a tied:)
52. dj.cica (válaszként erre: 25. - Sipumsipum)
2012. dec. 4. 22:53
Gratulálok a pocaklakóhoz:)majd kialakul nálad is egy szokás:)
51. Fishyke (válaszként erre: 37. - Homern)
2012. dec. 4. 18:04
Így van. Ezt hívják tanult tehetetlenségnek.
50. homern (válaszként erre: 48. - Jozsi.38)
2012. dec. 4. 16:54
hordozókendő? az enyém konkrétan,szó szerint a mellkasomon lakott.. megváltás ilyenkor egy jó kis rugalmas kendő,2 kéz szabad, lehet bármit csinálni...előtte tényleg semmi, ha aludni akart akkor 2-3 órát ültem vele a hintaszékben,ha ébren volt akkor fél kézzel csinálgattam ezt-azt.azért kendővel jobb :)
49. megi04 (válaszként erre: 48. - Jozsi.38)
2012. dec. 4. 16:45
De IGEN ölbebabák voltak.Most bátorkodom harmadszor is kijelenteni.1 kézzel is remekül kezelem a porszívót,a portörlőt,főzni is tudok.Fel is tudok mosni.:)Wc-re úgy mentem,hogy letettem,és kihasználva azt az 5 percet,ameddig felfogta,hogy hoppá,ő most le van téve,elmentem.Soha nem volt ebből gond.Fürdésnél itthon volt az apja,tehát ez is összejött.Teregetésnél a kertben,a hátamon volt,"HURCOLÓ" -ban..A második fiam,lehet,hogy el lett volna az ágyon is,csöndes jó baba volt,de őt is hurcolásztam,önző szándékból,mert imádtam,ha az ölemben van..:))
48. jozsi.38 (válaszként erre: 45. - Megi04)
2012. dec. 4. 16:29
erre írtam azt, hogy gyerek és gyerek között vannak különbségek. ha a házimunkát elláttad tőlük, akkor nem voltak ölbebabák, már bocs :)
47. megi04 (válaszként erre: 42. - Tilbog)
2012. dec. 4. 16:25
Nem bizony!
46. megi04 (válaszként erre: 38. - KergePárduc)
2012. dec. 4. 16:25
Pedig lehet,hogy kellene...Khmm..:)
45. megi04 (válaszként erre: 44. - Jozsi.38)
2012. dec. 4. 16:22
Nekem 4.és tudtam.Most az,hogy te nem tudtad,nem jelenti azt,hogy más is képtelen rá,igaz?:)
44. jozsi.38 (válaszként erre: 33. - Megi04)
2012. dec. 4. 16:15
én pedig LASSAN ÍROM HOGY MEGÉRTSD! KÉT OLYAN GYEREKEM VAN, AKI ÁLLANDÓAN ÖLBEN AKART LENNI ÉS NEM TUDTAM TŐLE SEMMILYEN ALAP HÁZIMUNKÁT ELVÉGEZNI! szövegértés esetleg? mert ha nagy betűvel írom talán megérted?
43. tilbog
2012. dec. 4. 15:32
Én felkapkodtam. Most is jön hozzám mindig, sokat ugyan nem tudok csinálni mellette, de ez nem fog évekig tartani. Kialakul a kis élete, megváltozik, felnő és ez így van rendjén.
42. tilbog
2012. dec. 4. 15:29

Nekem is megmondták, hagyjam sírni, aztán az okos illetőnek lett gyereke, ugyanúgy felkapkodja, be is vallotta. Nem is hagyhattam sírni, mert felfutkoztak párom szülei, akkor ők kapkodták volna fel. Amikor meg arról beszéltem egyszer meggondolatlanul, hogy éjjel nem fogom cipelni, mert fájt a sebem, derekam, kijelentették, ők majd cipelik.

Homern, nem írtál hülyeségeket.

41. homern (válaszként erre: 38. - KergePárduc)
2012. dec. 4. 15:03

gratulálok a stílusodhoz és a tájékozottságodhoz,ha szerinted hülyeséget írtam. mivel te ugrottál a hozzászólásra ,gondolom te vagy a "sírni hagytam" anyuka (nem olvastam el a hozzászólásokat,ha mégsem hagytad a tiédet sírni akkor bocsi..)


elmondtam amit akartam,mindenki kezd vele amit akar.sok éve vagyok hoxa tag,elmúlt az a késztetés sajnos, hogy addig magyarázzak körbe dolgokat amíg a másiknak is leesik ,hogy a gyereke érdekében talán lehet végig kellene gondolnia amiket írok.

ez nem beképzeltség, vagy okoskodás,vannak témák amikben érdeklődési körömből/ szakmámból kifolyólag jobban otthon vagyok mint az emberek többsége.ha valakit ez zavar,kéretik a hozzászólásaim figyelmen kívül hagyása :)

és igenis jobban hiszek pl a sok évig tartó vizsgálatok eredményeinek amik a sírni hagyás következményeit vizsgálták (idegrendszeri alapon), mint egy szomszédnéninek aki szerint "haggyadmá sírni az enyém is felnőtt..."

40. tilbog (válaszként erre: 28. - Fishyke)
2012. dec. 4. 14:53
Örökmozgó sajtkukac, már a pocakban is az volt, a négy kilós gyerek majd szétrúgott. Aztán háromhetesen már alig aludt nappal. Most perpill elaludt de csak azért mert korán keltünk. Fél óra múlva haddelhadd :)
39. tilbog (válaszként erre: 24. - Megi04)
2012. dec. 4. 14:48
Igen, ezt szeretném, hogy legyen biztos pontja, bár ez nem mindenkinek tetszik a családban(párom családjában nemrég megkaptam hogy a gyerek ne legyen annyira anyás mert sírt utánam).
38. KergePárduc (válaszként erre: 37. - Homern)
2012. dec. 4. 14:43
Azt is szakembertől kérdezed meg, hogy mikor menjél el sz*rni? Már bocs, de szerintem elég nagy hülyeségeket írtál. Én azért nem szakemberekre alapozom az életemet, sem a gyerekemét.
37. homern
2012. dec. 4. 14:02

én nem hagynám sírni. egy 8 hetes nem azért akar kézben lenni mert "szivassuk meg anyát"... aki bármilyen tudatos dolgot képzel mögé az tájékozódjon jobban.


az fiam is ilyen volt,nem lehetett letenni. de annyira,hogy még aludni sem,a mellkasomon aludt. és akkor mi van? ha most az elején megkapja a teljes biztonságérzetet,feltöltődik,akkor szépen leválik majd magától. nálunk ez 4 hónaposan történt.

ugyanez volt az alvásnál is. köztünk aludt,majd kb egy éves korában jelezte hogy kezd szűkös lenni neki a dolog ,bemászott a kiságyába és onnantól ott aludt.

azért nem olyan hosszú ez a 2-3 év amíg velünk vannak,hogy ne lehessen ennyit megtenni értük. ok,egy olyan családban ahol a nagytesók miatt ez nem működik mást kell kitalálni,de első gyereknél miért ne?


a gyerek sírni hagyását én nagyon elítélem. sokan azt hiszik,hogy azért hagyja abba a sírást mert megérti,hogy anya nem kapkodhatja fel állandóan.

pedig csak arról van szó,hogy ő leadja a jelzést ugye sírás formájában, nem reagálnak rá (hagyják sírni) .megint próbálkozik,megint nincs kielégítve a szükséglete.próbálkozik egy darabig,aztán bevésődik nála hogy felesleges jelzést leadni,mert nincs reakció. ez szerintem inkább szomorú . itt dől el hogy a későbbiekben mennyire fogja jelezni hogy mire van szüksége, ez kihat az egész gyerekkorára. az "én hagytam sírni a gyereket mindig,még sincs semmi baja" szülők gyerekeinél azért kíváncsi lennék egy szakember véleményére....

36. Fishyke (válaszként erre: 35. - Megi04)
2012. dec. 4. 14:00
Hát, remélem is, hogy fogja hagyni!!:)))))
35. megi04 (válaszként erre: 27. - Fishyke)
2012. dec. 4. 13:38
Háát..amikor már nem babák,akko is néha hagyja magát megszeretgetni...:DD Néha..:D Az is olyan jó...:))
34. megi04 (válaszként erre: 31. - KergePárduc)
2012. dec. 4. 13:36
Igen!:D Mindig az lesz,kivéve,ha veszélyes.Akkor elmagyarázom,hogy nem lehet,és hogy miért nem lehet:)
33. megi04 (válaszként erre: 26. - Jozsi.38)
2012. dec. 4. 13:35

Lehet,hogy kissé félre érthetően írtam,tehát kiemelem:NEKEM 4 db.ÁLLANDÓAN ÖLBEN LENNI AKARÓ BABÁM VOLT!NEM ÉSZT OSZTOK!Csak leírtam,hogy igen,ez természetes,a gyerek már csak ilyen,szeret anya ölében lenni.És igen,az alap háztartási munkákat eltudtam végezni tőle!

Most már érthető? Vagy lekottázzam?:)

32. Fishyke (válaszként erre: 30. - Sipumsipum)
2012. dec. 4. 12:00
Hú, akkor számíthatsz rá, enyém is kirúgta a "ház" falát, szó szerint, mert repedt a burok:D
2012. dec. 4. 11:55

Úristen, most komolyan, ne hagyuk sírni a gyereket? Mit gondolsz később mi lesz? Mindig az lesz amit ő akar?

Bizony néha hagyni kell sírni azt a gyereket, később is lesz ilyen, ha hisztizik. Meg kell szoknia, hogy nem lehet állandóan kézben. Hidd el, gyorsan meg fogja szokni csak 1-2 nap. Ha sír, akkor hagy sírjon. Jó, ne bömböljön egész nap, de azért határokat szabni kell neki, erről szól a nevelés.

30. sipumsipum (válaszként erre: 29. - Fishyke)
2012. dec. 4. 11:25

majd hagyom, hogy vigyen az ösztön (is), nem hiszek a könyvből való nevelésben, de támpontnak jó lehet a benne olvasott 1-2 ötlet :)


ebben a korban sajnos már nem többgenerációs családba születik egy gyerek, ahol több segítő kéz/jótanács is akad...


az enyém már most a pocakban nagyon aktív :) <3

szóval minden jóra számítok :D :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook