Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A tanár beszedheti a füzeteket, amiben az órai jegyzeteim vannak? (gimnáziumban) fórum

A tanár beszedheti a füzeteket, amiben az órai jegyzeteim vannak? (gimnáziumban) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
130. tanácstalan (válaszként erre: 1. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 14:51
Szerintem csak ideiglenesen. Mielőtt hazaindulsz, kérd el tőle; hogy készülnöd kell belőle. Ha nem adja, szólj az osztályfőnöknek.
129. c0dfe81001 (válaszként erre: 128. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 14:17
Azóta ilyen velem. És nem csak velem, hanem azokkal is akik a példámat követve nem voltak hajlandóak válaszolni neki. És már nem tudom, hogy mit tehetnék, hogy megváltozzon a helyzet. Kifogytam az ötletekből.
128. c0dfe81001 (válaszként erre: 125. - 298b15dfdd)
2012. dec. 4. 14:14

Lehetséges. Nem mondtam, hogy utál, csak kicsit sem kedvel, valamiért. És ezt ki is nyilvánítja. Hozzáállásban, osztályzatban, emberileg.

Pedig csak annyit tettem, hogy nem válaszoltam egy provokatív kérdésére, aminek semmi helye sincs az iskolában.

127. c0dfe81001 (válaszként erre: 123. - Pethoevi)
2012. dec. 4. 14:11
Már többféle módon is megkérdeztem, de egyszerűen nem hajlandó konkrét választ adni. Ennyi....
126. c0dfe81001 (válaszként erre: 122. - Pethoevi)
2012. dec. 4. 14:09

Félreértettél. Én soha sem róttam fel a tanárnak, hogy melyik oldalon áll.

Ő politizál. Én nem, mert nem válaszoltam arra a provokatív kérdésére sem, hogy kire szavaznék most. Megmondtam neki, hogy: Tanár úr, elnézést, de én nem szeretném megmondani.

Láttátok volna, hogy milyen képet vágott.

125. 298b15dfdd (válaszként erre: 120. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 13:49
Ha annyira gonosz lenne,és utálna,valószínű még négyes alá-t sem kapnál!
124. michelle.r (válaszként erre: 116. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 13:47
Hogy nem vagy neki szimpatikus, azt el tudom képzelni.
123. pethoevi (válaszként erre: 121. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 13:47
kérd meg a tanárt,h mondja el,mi a baja,mert szeretnél rajta javítani,h sikeres legyen a felvételid.ennyi...
122. pethoevi (válaszként erre: 115. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 13:36

a szüleid által max az ő nézőpontjukat tudod...

viszont figyelmeztetlek,h itt tényleg nem lehet politizálni,mert törölnek!


másrészt pontosan te vagy az,aki felróttad a tanárnak,h melyik oldalon áll...hidd el,engem legkevésbé sem érdekel. :P

2012. dec. 4. 13:36
Az egészen nem problémáznék, ha nem továbbtanulás előtt állnék és, ha nem számítana, hogy milyen osztályzatod kapok félévkor. Nem vagyok szarrágó, hogy mindenen problémázzak, de ez nagyon fontos most nekem. Ez szerintem érthető.
120. c0dfe81001 (válaszként erre: 118. - 298b15dfdd)
2012. dec. 4. 13:34

Tudom. De nincs benne semmi olyan titkolni való. Teljesen normálisan vezetem. Tartom a margót. A sorokat. Többször is megkérdeztem, hogy mi a baj füzettel. Nem tudott rá mondani semmit. Csak hebegett habogott.


És tudom, hogy megtudom tanulni könyvből is. Ez miatt nem is parázom. De basszus a félévi jegyeim is erősen számítanak. És nekem pont a töri és az irodalom a két legfontosabb tantárgy. Még a végén ez miatt nem fognak felvenni arra a szakra. Be is butulnék.


A dolgozataim, témazárók szinte mindig ötösök. felelésnél, amikor meg kell vinnem a füzetet, 4 vagy négyes alá. És a füzetvezetés miatt. De ha megkérdezem, nem ad rá konkrét választ. És még az igazgató sem tud beszélni vele....

119. Fisica
2012. dec. 4. 13:20

Nálunk volt fizika órán külön füzet ellenőrzés is, hogy mennyire szépen vezeted, ki van e emelve ami a lényeg, tartod-e a margót, ahová fontosabb megjegyzéseket kell irni stb, nem tudom mit kell ezen felháborodni, régen ha a tanár pofán verte a diákot mert megérdemelte, azért se szóltak, sőt a szülőtől is kapott otthon, ami meg manapság folyik.. mindenért nyavajogni "kell"


Az érettségiről meg annyit, hogy minden benne van a könyvben, elolvasod és kész, mi 4. ben alig tanultunk valamit töriből órán..ugyan ez volt irodalomból is mert ott meg a tanár volt beteg, és mégis sikerült. Azért van a könyv, hogy elolvasd, ráadásul a mostani töri érettségi elég pitiáner szóval nem kell parázni ezen..

2012. dec. 4. 13:18

Helyedben átmásolnám a füzetet,ha annyira fontos az a jegy.

Tudod egyetemen,főiskolán ennél sokkal nagyobb meglepetések is érhetnek , ott aztán szaladhatsz a rektorhoz!:)

117. c0dfe81001 (válaszként erre: 114. - 298b15dfdd)
2012. dec. 4. 13:08
Itt nem a kibírásról van a szó. Kibírom, ez nem is kérdés. Csak miatta lesz rosszabb a jegyem történelemből félévkor, ami nálam elég sokat számít a továbbtanulás miatt.
116. c0dfe81001 (válaszként erre: 113. - Michelle.r)
2012. dec. 4. 13:06

Pedig ebben az esetben, szimpátia alapján részesülök hátrányban.


Már legalább harmadjára írom meg, hogy azért kapok rosszabb jegyeket, mert belenéz a füzetembe, de nem mond semmi konkrétat, ha kérdezem, hogy ne lehessen számon kérni.

Ebben az esetben miért lennék én a felelős? Szerinted?

115. c0dfe81001 (válaszként erre: 112. - Pethoevi)
2012. dec. 4. 13:02

Már elnézést, de biztos, hogy nem fogok az iskolában politizálni. Ezt a töri tanáromnak is megmondtam.


Az, hogy máshol politizálok-e vagy sem, ahhoz semmi közöd. Nem érdekel, hanem tudom a szüleim által.

114. 298b15dfdd (válaszként erre: 110. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 12:44
Baloldali jobboldali,tökmindegy, valószínű,hogy negyedikes lehetsz,valahogy kibírod ezt a félévet,egy rosszindulatú tanárral és tudod,hogy mennyi rosszindulatú főnököd lehet még az életben...?
113. michelle.r (válaszként erre: 83. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 12:36

Egyre kevésbé értelek :S.

Telerajzolgattad a füzetedet szegfűvel? Vagy zöld tintával írsz? :o))


Adok egy tanácsot, 17 évesen még nem késő. Ne állj be abba a sorba, hogy mindenki más felelős, csak te nem. Ne ringasd magad abban, hogy a sikertelenségnek a rossz oldalon állás az oka, mert a végén még magad is elhiszed.

112. pethoevi (válaszként erre: 110. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 12:27
igazam volt.te vagy az,aki politizál...mit érdekel téged,h ki baloldali???
111. c0dfe81001 (válaszként erre: 109. - 298b15dfdd)
2012. dec. 4. 12:00
Ez igaz. De nálunk nem fűz hozzá semmit. Ha kérdezzük nem mond semmi konkrétat, hogy ne lehessen számon kérni. Ez nála nem hepp, hanem rosszindulat. Nagy különbség.
2012. dec. 4. 11:59
A városunkban több iskolának is az igazgatója bal oldali. Kíváncsi vagyok, hogy még meddig...
109. 298b15dfdd (válaszként erre: 107. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 11:55
Csak egyetlen gondolat.A fiam középiskolában biológiából állandóan hármasokat kapott a házi dolgozatára,ami szerintem mindig tökéletes volt.Egy alkalommal találkoztam a tanárnővel és megkérdeztem tőle,hogy mi a problémája.Az volt a válasza,hogy mindig elmondja,hogy két ujjnyi,le,két ujjnyi oldalt,cím középen4 Legyen pofája a dolgozatnak.Bizony a te fiad sosem figyelt erre,egyébként tartalmilag tényleg kiváló munkát végzett.Kész! Ennek a tanárnőnek ez volt a heppje!Igaza volt,mert így kérte!
108. 25800e2d09 (válaszként erre: 107. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 11:50
No köszi! Erre voltam kíváncsi, így teljesebb a kép. A mi középsulinkat simán vörösnek nevezték mert az igazgató elvtársnő könyékig benne volt az önkormányzati hátsókban. sajnos ez játszott régen is, ma is. Hátha gengszterváltás lesz megint aztán a diritek fellélegezhet :)))
107. c0dfe81001 (válaszként erre: 106. - 25800e2d09)
2012. dec. 4. 11:08

Az igazgató már 15 éve igazgató. Nincs vele semmi baj. Csak félti az állását, mert január 1-től bármelyik igazgatót, tanárt kirúghatják indoklás nélkül. Ráadásul nem az önkormányzat nevez ki majd az igazgatókat, hanem a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ. Magyarul H. Rózsa és társai. Tehát aki fideszes az jó eséllyel marad, aki nem az meg remeghet az állásáért, ha egyáltalán lesz nekik.


Azt mondanom sem kell, hogy a töri tanárunk felesége alpolgármester. Az igazgató nem meri kirúgni, megrendszabályozni. Ezt mind ő mondta. Nem én találtam ki. De ezt is csak azért merte elmondani a szüleimnek, mert ismeri őket nagyon jól.


Hogy miért zavar, hogy be kell adni a füzetet?

1. Azért mert nem a jóindulat vezérli a tanárt, amikor bekéri.

2. Mindig talál benne valami hibát, amiért képes 1 jeggyel rosszabbat adni. Pedig teljesen jól tudok tanulni belőle.

3. Jegyzetelni nem tanított soha. Nem is fog. Akkor miért érdekli, hogy hogyan néz ki a füzetem.

4. Soha nem csinálta semelyik tanárom sem. Persze ettől még lehet joga hozzá.


Nagyjából ezek az okok. De eddig is beadtam, ezután is befogom. Csak fura, hogy ez a tanár bekéri a füzetet, de normálisan tanítani nem akar. Egy héten 4 órán van, ebből 2 rendszerint nincs megtartva. Érettségi előtt 6 hónappal. Amikor a legjobban kellene tanulnom. Tanítani nem akar, de a füzetet bekéri azért felelésnél, had tudjon oltani. Gratulálok neki. :(

106. 25800e2d09 (válaszként erre: 97. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 09:27
Az ilyesmit egyébként kollektíve kell kezelni. Voltak tanárok akik bizony túlléptek bizonyos határokat (azért amikor én voltam gyerkőc kicsit tágabbak voltak azok a határok is no mindegy) akkor az ellen felléptünk, tettünk ellene. Nem hiszem, hogy egy igazgató nem tud, nem mer lépni... hacsak nem valami nagyon nagy elvtárs a töritanár vagy ennyire bal...asz a diri...
105. 298b15dfdd (válaszként erre: 3. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 09:04

Jogod,egyenlőre annyi,hogy járhatsz iskolába,ingyen az adófizetők pénzéből.Majd,ha fizetsz érte,kereshetsz olyan iskolát,ahol te szabod a feltételeket.

Megáll az eszem!:(

104. pethoevi (válaszként erre: 101. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 08:44

szerintem kicsit felfújod a dolgot.

Ok,szar a tanár,nekünk is volt ilyen,törődjetek bele!


Az igazság az,h én ha újra kezdhetném nem is tanulnék tovább...szakma kell,mert a diplomáddal kitörölheted manapság...sajnos...de majd rájössz.

te csak tanulj,ne lázadj!Azzal rosszat ne teszel magadnak!Ezt most tényleg komolyan mondom.Ha bekéri,add be,ha kikéri,add ki.Ilyen egyszerű.Abból baj nem lehet.

103. pethoevi (válaszként erre: 97. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 08:42

ha csak tanulni szeretnél,miért baj,ha bekéri a füzetet?

magadnak mondasz ellent... :/

102. pethoevi (válaszként erre: 83. - C0dfe81001)
2012. dec. 4. 08:41

szerintem neked nem politizálni kellene (te írtad,h nem vallod be a nézetedet-szerintem nem is kéne,h legyen,engem gimiben egyáltalán nem érdekelt a politika),hanem tanulni.csendben ülve végig hallgatni az órát,ha tetszik,amit mond,ha nem.ennyi dolgotok van.nehogy már ti mondjátok meg neki,h mit mondjon.lehet,h ez nem érdekel benneteket,de ez van.némán tűröd és otthon tanulsz.ennyi.ilyen a mi időnkben is akadt.és nem lázadtunk.de most is azt mondom,ha esetleg nektek ez nem tetszik,akkor tegyetek fel egy olyan témáról kérdést,amiről beszélnie kellene.hátha veszi a lapot és így elterelitek a témát.


Az pedig megint más kérdés,h miért lett az a tanár "nem ártatlan".Valszeg lelkesen kezdte a tanítást anno,de a soki pökhendi "ki ha én nem " tini,akik azt hiszik,már felnőttek és nekik indenhez joguk van,kimerítették.Kiégett.Ez van.


De a fő kérdésre még nem találtam választ:

MIÉRT ZAVAR,HA BELE AKAR NÉZNI A FÜZETEBE?VAN VALAMI TITKOLNI VALÓD BENNE????? (most hagyjuk,h az a tiéd.)Gondolod,h belenéz a füzetebe és azonnal intézkedik szünetben,h neked keresztbe tegyen?szerintem örül,h délutánonként elfelejthet benneteket!Ha meg tele van LOVE MSZP felirattal a füzeted,akkor kezdj másikat,amit már odaadhatsz neki!

101. c0dfe81001 (válaszként erre: 100. - 447396604e)
2012. dec. 3. 23:04
Örülök, hogy neked ilyen vicces ez...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook