Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem szeret oviba járni a kislányom? fórum

Miért nem szeret oviba járni a kislányom? (beszélgetős fórum)


11. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2012. dec. 4. 10:49
Én annak idején végig szenvedtem a fiammal az ovit! 2 évig egy falatot sem volt hajlandó enni ott, csak amit én vittem be neki, így nem is aludt ott, csak nagy csoportos korától, de minden reggel egy kínszenvedés volt. Egyszerűen utálta és még a mai napig is azt mondja, hogy most sem szívesen gondol rá vissza. Az iskola már más volt. :)
10. Krisz 18 (válaszként erre: 9. - Kryssz)
2012. dec. 3. 21:56

Egyetértek veled, és nem értek egyet azzal, amikor a gyerek minden óvodai kisebb-nagyobb sikertelenségéért a szülőre mutogatnak.

Mert az anyuka nem tudja elengedni, mert az anyukának van problémája az óvodával, mert az anyuka így, mert az anyuka úgy...stb.

Ez is lehet egy lehetőség, de semmi esetre sem az egyetlen, és ezt tapasztalatból mondom.

Szerintem nálatok , a leírtak alapján minimum két irányban lehet gondolkodni, 1:vagy egy olyan típusú gyerek, aki nehezebben szokik be, vagy 2: konkrétan az ovival/csoporttal/óvónővel/vmelyik gyerekkel van a gond. Neked kell kiderítened, h hol a hiba, h tovább tudj gondokodni.

9. kryssz (válaszként erre: 8. - Kitrákotty)
2012. dec. 3. 20:50

Igen, én is egyet értek mindazzal amit leírtál, a megbetegedés is konkrétan az volt, hogy a lába fájt egy hónapon keresztül - pszichoszomatikus eredetű lehet, ezt egy gyerekpszichológus is megerősítette.

Egy dolog nem igaz, mégpedig az, hogy az én hozzáállásom nem jó az ovihoz, mivel szerintem ő a legjobb oviba jár, minden szempontból, s ezt tudatom, éreztetem is vele.

8. kitrákotty (válaszként erre: 4. - Kryssz)
2012. dec. 3. 11:36

Nyilván ő is érzi - a gyerekek rettentően érzékenyek ám mindenre ami körülöttük van - hogy TE nem szereted az ovit. Ezért ő sem szereti.

Az is érdekes, hogy az iskolát várja - mivel te is szeretted. A te érzéseidet tükrözi vissza.


Jah, és kiválóan meg tudják betegíteni magukat az ilyen kicsi gyerekek, hogy valamit elkerüljenek, amit nem szeretnek.


NEKED KELL változtatnod, az ovihoz való hozzáállásodon, s akkor ő is változik majd, megszereti. Hiszen gondolom nem akarsz neki rosszat, az ő érdekében viszont neked kell úrrá lenned az oviundorodon.

2012. dec. 3. 09:10
Az első 2 évbené én is rühelltem az ovit. Mikor bekerültem, összesen 3 gyereket ismertem, mind fiúk voltak és nagyobbak, mint én. Senki se jött oda hozzám, hogy menjünk játszani, én meg félénk voltam és nem mertem odamenni a többiekhez. Az óvónők nagyrészt tojtak rá, hogy a sarokban bőgök. Hozzájött még, hogy a manduláim mindig begyulladtak, úgy nézett ki, hogy 1 hét ovi, 1 hét betegség. Közben már azért akadt akikkel játszottam, de a betegségek miatt sose tudtam igazán megszokni. Aztán a nagycsoport előtt kivették a manduláimat, onnantól nem voltam többet beteg. Akkor vettem egy nagy levegőt és elhatároztam, hogy másképp állok hozzá, mivel most már tényleg muszájos az ovi. Nem bőgtem többet, ha szerepelni kellett, elsőként csápoltam, stb. A délutáni alvást én is utáltam, mert nem tudtam aludni, azt hallgattam, az óvónő meg a dadus miről beszélget. Ráadásul mindig lecsesztek, alattomosnak neveztek, hogy csak mímelem az alvást, mert a szememet azért becsuktam, mert ugye az is baj volt, ha nyitva volt. A sulival már sokkal könnyebben boldogultam.
6. zena01 (válaszként erre: 5. - Minocska)
2012. dec. 2. 23:19
Nekem is volt egy szadista óvónőm, a mai napig utálom. Ő is utált engem, de rendesen.
2012. dec. 2. 22:43

Végül is a szinte teljes szabadság után bekerül egy kötöttebb közegbe, ahol már nem csak rá figyelnek, nem az van, amit ő szeretne, ahol bizony azt kell csinálni, mint a többieknek. Én végtelenül gyűlöltem a déli alvást, mivel otthon nem aludtam nap közben. Mégis le kellett feküdnöm, és 1 órán keresztül néma kussban lennem, még túl sokat mocorogni sem lehetett, nehogy felébredjenek a többiek. Még azt sem engedték meg, hogy legalább csendben rajzolhassak. Később még rosszabb lett, mert elég magas növésű voltam, és a lában lelógott a szétnyithatós ágyról, és nagyon kényelmetlen volt.

Az, hogy beteg lett, nem biztos, hogy az ovi miatt volt. Rengetegen vannak egy ilyen közösségben, pillanatok alatt összeszedhet bármit. Ha kicsit gyengébb az immunrendszere, alaposan ledőlhet a lábáról. Az én lányaim szinte állandóan betegek voltak az első két évben. Többször megismételt immunerősítő kúra segített rajtuk, és egy bizonyos fajta vitamin. Most iskolások már, ezt a drága vitamint nem kell szedniük, de szeptembertől május végéig szedik a c-vitamint.

És az is lehet, hogy van valaki az oviban, akit nem nagyon bír elviselni. A kisebb lányomnak el kellett intéznem a csoportcserét, mert súlyos problémáink voltak az egyik óvónővel. Még pszichológushoz is kellett hordanom. Miután átkerült egy másik csoportba, minden gondunk megszünt.

2012. dec. 2. 21:31
Én is utáltam anno (az iskolát viszont szerettem,már a kicsi lányom is azt várja!!) Idén januárban, amikor először próbálkoztunk az ovival, ő is bele betegedett -1 hónapig nem állt rá a lábára...De mégis, mi lehet ez? Kérkem ki gyerekpszichológus tanácsát?
2012. dec. 2. 21:26
Nekem életem 3 legiszonyúbb éve az óvoda volt. Gyűlöltem. A húgom meg szó szerint belebetegedett, hogy menni kellett oviba. A keresztlányom pedig végigsírta a 3 évet. A lányod még jól viseli, hiszen ő legalább az óvodába szeret lenni.
2. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2012. dec. 2. 21:26

Én sem szerettem. Számomra az egy év amit óvodában töltöttem felért egy koncentrációs táborral.


Pedig még az óvónőim is jók voltak. Máig remek a viszonyom velük.


Mégis, ha bemegyek egy óvódába és megérzem azt a szagot, még a talpam is ökölbe szorul :-))

2012. dec. 2. 21:23
jövő héten lesz 4 éves a kislányom, szeptemberben kezdte az ovit, de még mostanában is (tegnap és ma is pl.) folyamatosan azt halytogatta, hogy nem akar oviba menni. Ha rákérdezek, hogy miért nem ad "értelmes" választ, bár többször mondta már azt, hogy azért nem, mert én nem vagyok ott. Ez azért érdekes,mert amikor bemegyünk a terembe, örül, szalad a többiekhez, óvónénihez, s napközben sem sír, nem hiányol. Mi lehet az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook