Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A ház bővítése engedélyköteles? fórum

A ház bővítése engedélyköteles? (tudásbázis kérdés)


10. Havran
2012. dec. 2. 17:05
Nem vagyok egy összeférhetetlen szomszéd,de ez most mindennek a tetteje:((
9. Havran (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2012. dec. 2. 17:00
Hát itt az a gond,hogy nem volt mit fellebezni.
2012. dec. 2. 16:56
Mi most kaptuk meg az építési engedélyt októberben és szerencsére egyik szomszéd sem lebbezett fel ellene.
7. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Havran)
2012. dec. 2. 16:56
Van aki nem kér engedélyt, de ha lebukik akkor lebontatják vele és/vagy még meg is büntetik.
2012. dec. 2. 16:53
Köszönöm.Hát gyerekek a szomszédom akkora monstrumot épitett szó szerint a pofánkba,igaz nem vagyunk közvetlen szomszédok egy nyeles telek van köztünk,de nagyon durva.Ma kicsit kérdezösködtem a többi szomszédtól senki nem irt alá semmit.Én arra gondoltam,hogy nekünk azért nem jött semmi,mert nem vagyunk kert szomszédok.
2012. dec. 2. 16:51
Igen, kell engedély és a szomszédok fognak kapni az önkormányzattól egy papírt arról, hogy építkeztek és fellebbezhetnek 3 hónapon belül.
2012. dec. 2. 16:50
persze!neki ne állj anélkül, mert lebontatják veled! a szomszédom most bővített egy szobányit, de rendesen megterveztette, beadta a hatósághoz, azok kiértesítettek bennünket.adtak 30nap gondolkodási időt.mi nem fellebbeztük meg a tervüket így az jogerőre emelkedett és miután a hatóság kiértesítette őket hogy jogerős az építési engedély csak utána állhatott neki a bővítésnek.
2012. dec. 2. 16:47

Igen, engedélyköteles.

A szomszédokat az önkormányzat értesíti, ha nem tetszik nekik, fellebbezhetnek az engedély ellen záros határidőn belül.

2012. dec. 2. 16:47
Igen, és főleg ha a tető is módosulni fog.
2012. dec. 2. 16:45
Ha esetleg valaki tudna segiteni,kérdésem a következő lenne.Ház bövitése engedély köteles????Elég nagy munkáról van szó,monjuk ugy képzeljétek el,hogy még egyszer akkora a bövitett rész mint a ház.Igazából az érdekelne,hogy ilyen esetben kell e a szomszédok jováhagyása???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook