Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezzel a problémával melyik orvoshoz érdemes fordulnom? Ki tudna alaposan kivizsgálni? fórum

Ezzel a problémával melyik orvoshoz érdemes fordulnom? Ki tudna alaposan kivizsgálni? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 3. 14:57
biztos,h. valami belsőm probléma van, mindenképp járj utána
2012. dec. 2. 19:04
Kentem már rá százezer féle bio, illetve nem bio krémet, semmi sem hatott, még az sem, ami konkrétan a húgomnak is jó volt. :( Ezekben már elvesztettem a hitem.
2012. dec. 2. 17:29
Teafaolajos krémet vagy teafaolajat próbálhatsz még rá.
2012. dec. 2. 17:12
Ezüstkolloid-rol jókat mondanak, ha nem hormonális vagy hasonló
21. adry1992 (válaszként erre: 19. - Csirivirir)
2012. dec. 2. 16:44

Mindenképp magánrendelésre megyek, már én is tapasztaltam a kórházi ellátás milyenségét... egy körömgombával sem hajlandóak mit csinálni.

Szombathelyen, Dr. Endrődi Katalin milyen esetleg?

2012. dec. 2. 16:42

Köszönöm a tanácsokat! :)

Xyzal-t én is szedtem régen, de nem javult az állapota a bőrömnek. Szappant pedig már csak bio-t használok, csak természetes anyagokból lévőt. Ruhát... régen csak pamutot hordtam, mégis pattanásos voltam. Most már hol pamutot, hogy műszálas keveréket hordok, nem lett se jobb, se rosszabb tőle. Sőt vizsgaidőszakban itthon ülök egy szál pamut topban egész nap, és mégis pattog ki, pedig ruha sem éri a bőröm ott. Ezért gondolom, hogy az ok 100%, hogy belső eredetű, hisz kívülről már mindent próbáltam. Voltam már bőr allergia vizsgálaton is, de ott sem derült ki semmi. És mivel a fogamzásgátlótól időre elmúlt, majd visszajött, innen gondolom, hogy hormonális gond. Amint lesz időm a zh-k után, már keresek is fel egy bőrgyógyászt és a nőgyógyászom. :)

19. Csirivirir (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. dec. 2. 16:39
Bőgyógyászat. De egy jó magánorvoshoz menj, mert a kórházakban tojnak ránk. Egyszer megér egy kis pénzt.
2012. dec. 2. 16:33
Már leírták milyen orvoshoz fordulj, nem tudom van-e lehetőséged valakinél kipróbálni a bioptron lámpát, ismerősömmel csodát tett.
2012. dec. 2. 16:30

Ha úgy gondolod hogy hormon eredetü akkor a nőgyógyász ki tud irni egy hormon vizsgát.Ha gond van a hormonokal akkor irány az endokrinològus.Ő foglalkozik a hormonokal.Ezmelett nem ártana egy bőrgyògyász is.

Nem a levegőbe beszélek én ezt végigcsinàltam.

Tippek:Hirtelen lehűlésre v. melegedésre rosszabodhat.

Ha tudsz napi szinten igyâl kamilla teàt,ez valamenyire segit mert csökenti a gyùladàst.Ezel borogathatod is a bőröd v. készithet kamillàs fűrdőt.

Szappanbòl ès egyéb kozmetikumbòl csak babàknak valòt használj.

Krémekből nekem ezek segitettek: Skinoren,colpocin t gél,és szedtem mellete tabletàt is erre Xyzal volt a neve-ezt bőrgyòvgyàsz irta ki.

Ne viselj műszàlas dolgokat.

Az arcodra Akne fubg wash ez egy mélytisztitò folyadék rendkivül jó.

16. eperlevél (válaszként erre: 13. - Adry1992)
2012. dec. 2. 16:28
a bőrgyógyász írta fel neki a gyógyszert
15. eperlevél (válaszként erre: 11. - Adry1992)
2012. dec. 2. 16:27
ah, látom te is az vagy
14. eperlevél (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. dec. 2. 16:26
tesóm gyógyszereket szedett rá és nála az is kiderült,h. lisztérzékeny
2012. dec. 2. 16:26

Gasztroenterológusom van, mivel lisztérzékeny vagyok. De kb ő is csak abba a csoportba tartozik, aki azt mondja, hogy ebbe törődjek bele az én koromban (21 évesen).

Egyébként a húgom 17 éves, de már egy szem pattanása sincs, kinőtte.

Endokrinológuson gondolkodtam már, de magánrendelést nem találtam az egész megyében. :(

12. fe96902938 (válaszként erre: 11. - Adry1992)
2012. dec. 2. 16:24
A gombának semmi köze a problémádhoz.
11. adry1992 (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2012. dec. 2. 16:23
A gomba miatt már voltam korábban nőgyógyásznál, a gombát sikerült megszüntetni az abbahagyás után, de mást nem kaptam segítségül.
10. fe96902938 (válaszként erre: 3. - Adry1992)
2012. dec. 2. 16:22

Endokrinólógus+nőgyógyász(ha szerencséd van, akkor mindkettő egyben van) és bőrgyógyász.


Hallottál már a PCO-ról?

9. adry1992 (válaszként erre: 6. - 7fbb0788f7)
2012. dec. 2. 16:22
Természetgyógyásznál voltam már vagy 3-nál, még a tabletta szedése előtt. Mindegyik csak hókuszpók volt...
8. fe96902938 (válaszként erre: 3. - Adry1992)
2012. dec. 2. 16:21
Én a helyedben nem várnék, és még egy barbárhoz se mennék aki neked felírja az antibabyt, akkor amikor tilos lenne a te problémádnál.
7. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. dec. 2. 16:21

Én azt javaslom, első körben, hogy táplálkozással kapcsolatban keress meg egy gasztroenterológust. Minden nagyobb kórházban van. Gondolom, hogy háziorvosi beutalóval fel lehet keresni. A háziorvosnak tudnia kell, hogy melyik városban, hová menj. A második körben pedig bőrgyógyászt keressél. Harmadikként pedig jó lenne felkeresni egy nőgyógyászt, hiszen ő biztosan találkozott már hasonló esettel.

De a sorrendiség nem kötelező:) Kezdhetsz a nőgyógyásznál is, tekintve a gombásodást.:)

2012. dec. 2. 16:20
Természetgyógyászhoz, aki nem csupán a tüneteket kezeli, hanem a teljes embert. Általános állapotfelmérés is jól jöhet. :)
2012. dec. 2. 16:19
Az én tippem, hogy ha tényleg hormonokra gyanakszol, akkor háziorvoshoz, aki beutal az endokrinológiára. Vagy egyenesen olyan magánrendelőbe.
2012. dec. 2. 16:18
Bár ha nagyon muszáj, ez ellen már lassan bármit... csak nem akarom, hogy valamelyik kidobott pénz legyen.
2012. dec. 2. 16:18
Kissé drága mulatság lenne, ugyanis már ismerem a környékbeli ingyenes rendelésen lévőket és inkább magánrendelésre mennék. :)
2. fe96902938 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. dec. 2. 16:17
Mindkettőhöz azonnal.
2012. dec. 2. 16:13

Tizenéves koromban tele volt az arcom, a hátam, a vállam, a nyakam, szinte mindenem nagy, gennyes, hegesedő pattanásokkal. Aztán elkezdtem fogamzásgátlót szedni és szépen 1-2 év szedés után elmúltak a pattanások (az arcomon volt 1-2, de a hátam és a vállam teljesen tiszta lett). Viszont a fogamzásgátló miatt folyamatos hüvelygombától szenvedtem, így abbahagytam a szedését. Pár hónap alatt vissza is tértek a pattanások, olyannyira, hogy az egész hátam tele van óriási, gennyes, fájó pattanásokkal és bármit kenek rá, bármit használok vagy nem használok, nem múlnak. Egyértelműen a fogamzásgátló abbahagyása miatt jöttek ki. Vártam több, mint fél évet, azonban még mindig tart, sőt egyre rosszabb a rengeteg új heg miatt.

Szerintetek ezzel melyik orvoshoz menjek? Nőgyógyászhoz vagy bőrgyógyászhoz? Nem akarom, hogy valami ócska kenceficével le legyek rázva, ugyanis próbáltam már vagy 100 félét, de semmi sem javított a helyzeten, ez egyértelműen hormon probléma. Az abbahagyás óta a mellem összement (kisebbre, mint a szedés előtt), a mentstruációm viszont már rendszereződött, így nem értem, 6-8 hónap után miért nézek ki még mindig így.

Szerintetek melyik orvos tudna nekem segíteni ebben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook