Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Túl híg lett a krumplipüré. Lehet valamit kezdeni vele? fórum

Túl híg lett a krumplipüré. Lehet valamit kezdeni vele? (tudásbázis kérdés)


13. Anthico (válaszként erre: 12. - Anthico)
2012. dec. 2. 13:49
Mármint a külön sütött tészta kb olyan puhaságú legyen, mint a lángos/fánk tészta. Ha virslit (és sajtot) vonsz be vele, az legyen picit keményebb (több liszt) :)
12. Anthico (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2012. dec. 2. 13:48

Ha nem baj, h teljesen más étel lesz belőle, akkor: üss bele egy tojást, és liszttel állítsd össze lágy tésztává, amiket ki tudsz sütni olajon. Lehet még tejfölt bele adagolni, úgy még finomabb, vagy meghemergetni szezámmagban és az rásül a külsejére :)

Vaaaaagy, ha van virsli otthon, akkor szaggatsz ebből a tésztából akkora darabokat, h be tudd vonni olyan 3-4 mm vastagon a virslit és így süsd át jól kisebb lángon. Turbózásképp a virslit bevághatod, és tehetsz be egy vékonyka sajtcsíkot és ezt "bundázod" be a tésztával, úgy is nagyon finom :)

2012. dec. 2. 12:34
kezd előlről! __̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__
2012. dec. 2. 12:33

tégy bele egy doboz tejfölt és botmixerrel turmixold össze

habos lesz és jól behúzza

2012. dec. 2. 12:31

Én föznék egy külön edényben még krumplit, leöntve a levét, összetörném és ahhoz keverném folyamatosan a higat, de csak annyit amig nem lesz elég a sürüsége.

A krumlit úgy lehet nagyon gyorsan megfözni, ha minél apróbbra van felvágva és miután már forr a viz, kisebb lángra véve de le van fedve.

2012. dec. 2. 12:31
Szerintem is főzzél még hozzá krumplit.
2012. dec. 2. 12:28
Szerintem főzz ki gyorsan egy kis rizst, vajon piríts petrezselymet, keverd össze, és kész a köret! A híg pürével szerintem nem tudsz mit kezdeni már...
2012. dec. 2. 12:28
Főzz hozzá pár krumplit.
2012. dec. 2. 12:27
Fiam 1. születésnapja, úgyhogy ha tud valaki segíteni, legyen szíves.
4. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Fehér csoki)
2012. dec. 2. 12:27
Nem mondhatom ,mert főzeléket nem adhatok. Születésnapra jönnek.
3. fehér csoki (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2012. dec. 2. 12:26
Mondd ,hogy főzelék?:)))
2012. dec. 2. 12:25
Sürgős lenne, mert vendégek jönnek hozzánk.
2012. dec. 2. 12:25
Túl híg lett a krumplipüré. Lehet valamit kezdeni vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook