Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyaték!!! Külföld!! fórum

Hagyaték!!! Külföld!! (beszélgetős fórum)

12. jucuss3 (válaszként erre: 11. - A9e26193e7)
2013. jan. 6. 00:11

B.ú.é.k!!

Írtam privit!!

Üdv.Jucuss

2013. jan. 2. 12:15

Hogy álltok az üggyel jucuss3?

Boldog új évet kívánok!

CL

10. jucuss3 (válaszként erre: 9. - A9e26193e7)
2012. dec. 4. 14:39
Nagyon Köszönöm!!!
9. a9e26193e7 (válaszként erre: 8. - A9e26193e7)
2012. dec. 3. 19:47
Megírtam...
8. a9e26193e7 (válaszként erre: 6. - Jucuss3)
2012. dec. 2. 22:55

Reggelre megírom a választ én is:)

Jó éjt!

CL

2012. dec. 2. 17:53

Szia!

Az anyuka milyen állampolgár volt? Első kérdésként nem mindegy, a magyar vagy a román jog az irányadó az öröklésre.

Ha jól értem, a másik fél az édesapáé maradt, a két testvér örökölte az anyai részt. Az édesapának - a magyar jog szerint - jár az anyai örökrészre haszonélvezet. Ha így van, a jogos használó ő, vagyis ő birtokolhatja a lakást, ő léphetne a testvérrel szemben.

Ha más megoldás nincs, akkor a közös tulajdonra vonatkozó szabályok szerint kérni kell a bíróságtól a közös értékesítést, ha valamelyik fél nem járul hozzá.

Ha segítség vagy ügyvéd kellene, írj privát üzit!

Üdv

6. jucuss3 (válaszként erre: 4. - A9e26193e7)
2012. dec. 2. 15:17

NGYON -NAGYON KÖSZÖNÖM!!!

Írtam Önnek Privát üzenetet!!

Üdv:Jucuss

5. jucuss3 (válaszként erre: 3. - Georgina319)
2012. dec. 2. 15:11

Szia!!

Sajnos ez a legnagyobb probléma ,hogy sem kiköltözni ,sem kifizetni nem akarja a tesvérét.Eladásról hallani sem AKAR. Így békés megoldás már sajnos szóba sem jöhet,itt már csak nagyon jó ügyvéd a megoldás ugy érzem!!:-(

4. a9e26193e7 (válaszként erre: 1. - Jucuss3)
2012. dec. 2. 09:17

Az örökség birtokbavételének módja, illetve az örökrész kiadásának törvényes kikényszerítése a hazai módozathoz hasonló.


Megjegyzem, a "hagyatékról való tárgyalás" az örökösök, de a HAGYATÉKI TÁRGYALÁS és ezt megelőzően a hagyatéki leltár felvétele a közjegyző hatásköre és illetékessége.


Ha leírnád a teljes sztorit, jó lenne mert hiányoznak olyan paraméterek amelyek miatt nem lehet érdemi tanácsot adni.


Tudni kellene, hány örökös van,van-e túlélő házastárs, milyen tulajdonviszonyok állnak fenn az ingatlanban, tartalmaz-e mást a hagyaték( ingóság, készpénz,értékpapír,stb...)és egyáltalán az, hogy pontosan mi szerepel a közjegyző által közokiratba foglalt hagyatékátadó végzésben.


Ha minden van, ki sem kell utaznod és nyilván olcsóbban megoldható Magyarországról is az, hogy a teljesítést kikényszerítsd!

2012. dec. 2. 08:56
Szerintem, ha a tesó a lakásban akar maradni, fizessen ki benneteket, vagy adjátok el a lakást. Az elővásárlási jog őt illeti. Ha nem fizet, kérhettek bérleti díjat is, hogy ő lakik a lakásban.
2012. dec. 1. 17:00
Privát üzenetben is várom ügyvéd ,jogász segítségét!! Nagyon Nagyon Köszönöm!!
2012. dec. 1. 16:54

Szisztok!!

Segítséget szeretnék kérni.A probléma forrása Anyai hagyaték!!


Röviden a történet:

A férjem Édesanyja febr.ban lesz 5éve hogy meghalt.

A jó testéri szellem vezényelte ,nem kezdet azonnal a hagyatékról tárgyalni a testvérével.

A testvére a lakásban is maradt .(Közel 100nm-es a lakás,és mi 30nm-en vagyunk 2gyerekkel.....)1év után mikor letelt az gyász ,felvetettük az ügyet ,békés megoldás reményében.

Azóta a drága testvér nem szól hozzánk..így tárgyalni sem lehet vele ...Emailekre ,telefonra sem reagál.

A lakás 25%-a a férjem nevén van.

Az Anyai részt kell megosztani.(a probléma másik fő oka ,,hogy a lakás nem Magy.on van ,,Erdélyben Mvhelyen van.)

Mi tévők lehetünk jelen helyzetben??,vki tud segíteni?? Kérem írjon..Nagyon Köszönöm!!

S.O.S!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook