Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csomó a bal mellben fórum

Csomó a bal mellben (beszélgetős fórum)


1 2
40. kámea (válaszként erre: 39. - Eszterkee)
2013. jan. 13. 18:22
Kösz' hogy megosztottad. További jó egészséget kívánok.
39. Eszterkee (válaszként erre: 37. - Kisr)
2013. jan. 2. 16:44
nagyon örülök, hogy nincs semmi baj!
2013. jan. 2. 15:36

Ez jó hír!

Boldog új évet neked!

37. kisr
2013. jan. 2. 14:35
Ha, esetleg még elolvassa valaki ezt a fórumot, annak írom, hogy nincs semmi bajom. Cisztikus fibroadenomáról van szó, amivel nem kell foglalkozni, csak ellenőrizni kell bizonyos időközönként UH-val. Azt is mondták, hogy minden 3. nőnek van ilyenje, csak nem mindenki tud róla. A sógornőmnek is volt (több is, nagyobbak is) és szoptatás után eltűntek. Az aspirációs citológia nekem abszolút nem fájt.
36. Eszterkee (válaszként erre: 35. - Kisr)
2012. dec. 8. 14:19
nagyon keményen és mereven áll, és nehezen felfedezhető. legtöbbször az a baj, hogy a nők észre sem veszik magukon, mert olyan "alattomosan" helyezjedik el. de szerintem az jó jel, hogy Te magadnak észrevetted.
35. kisr (válaszként erre: 34. - Eszterkee)
2012. dec. 8. 11:14
És mégis milyen az a rosszindulatú csomó? Ha le kéne írnod, mik a jellemzői?
34. Eszterkee (válaszként erre: 32. - Eszterkee)
2012. dec. 7. 13:22
*nőgyógyászok
33. Eszterkee (válaszként erre: 32. - Eszterkee)
2012. dec. 7. 13:22

szóval ezért nagyon fontos az önvizsgálat és hogy odafigyeljünk magunkra.

még gimiben tartottak egy előadást a megelőzésről, önvizsgálatról és hoztak be egy műmellett is amiben rossz indulatú csomó volt. mindenki megtapogathatta, hogy milyen az. ezért sem ijedtem meg annyira először, amikor magamon észrevettem, mert ez másmilyen, persze azért féltem kicsit, amikor a vizsgálatokra került sor.

32. Eszterkee (válaszként erre: 30. - Kisr)
2012. dec. 7. 13:19
nagyon fontos lenne, hogy a nőggyászok alaposan végezzék az ilyen vizsgálatokat. képzeld, amikor először felfedeztem a csomót és elmentem nőgyógyászhoz, megtapogatott és azt mondta, nincs ott semmi! pedig anyukám és a férjem is ki tudta tapintani...
31. kámea
2012. dec. 6. 22:10

Szia! Minden évben megcsináltatom a nőgyógyászati és a mammográfiás szűrést. A korábbi vizsgálat nem jelzett eltérést. Egy év alatt lett 17 mm-es. Semmi jele nem volt, nem látszott és nem volt tapintható.

Látszik a műtét helye, de mindenen túl, ez a legkevesebb. Nem túl gyakran vagyok fehérnemű nélkül, a ruha pedig ápol és eltakar. Akinek fontos vagyok ezzel a "szépség hibámmal" együtt szeret. Üdvözöllek, Káme

30. kisr (válaszként erre: 29. - Kámea)
2012. dec. 6. 19:24
Igen, én is minden évben járok nőgyógyászati szűrésre, és ott a mellet is áttapintaj a nőgyógyász. Viszont szerintem fejlődni kéne etéren is, jó lenne, ha a nőgyógyászaokat az emlőre is jobban kiképeznék. Mert oké, hogy áttapintja, de nekem például nem vette észre a csomómat, ami jelenleg 7 mm-es. Nem biztos, hogy akkor ott volt, de a radiológus szerint már valószínűleg az augusztusi szűrésen is megvolt... Én is mindenképpen mindenkinek ajánlom a szűrővizsgálatokat, de hangsúlyozom, nekünk egyéneknek kell leginkább résen lenni és ismerni a saját testünket. Örülök, hogy jóra fordult a történeted! Azt megkérdezhetem, hogy a műtét nyoma megmaradt-e??
29. kámea (válaszként erre: 24. - Kisr)
2012. dec. 6. 16:15
Tényleg gyorsan megkaptam az eredményt, és ennek a gyorsaságnak köszönhetem az életem. Szokásos, éves szűrővizsgálatra mentem, panaszmentesen. A leletem pozitív lett. Túl vagyok a mütéten, a kezeléseken, meggyógyultam. Mindenkinek ajánlani tudom, hogy éljenek a lehetőséggel, menjenek el a szűrő vizsgálatokra.
28. Eszterkee (válaszként erre: 27. - Kisr)
2012. dec. 6. 14:36
erre nem is gondoltam, de szerintem ezzel nem ártanak.
27. kisr (válaszként erre: 26. - Eszterkee)
2012. dec. 6. 14:14
Valamelyik szerdán kerül rám a sor, 1-2 héten belül. Azt mondták tegnap, hogy majd hívnak telefonon, ha megvan a pontos időpont. Amitől tartok: honnan tudják, hogy nem ártanak annak a valaminek, ami a mellemben van a szúrással??? Azért ez akarva-akaratlanul is motoszkál a fejemben, de tegnap még eszembe se jutott ezt megkérdezni.
26. Eszterkee (válaszként erre: 25. - Kisr)
2012. dec. 6. 13:49
ez az, csak pozitívan! :) egyébként mikor mész biopsziára?
25. kisr (válaszként erre: 23. - Eszterkee)
2012. dec. 6. 11:04
Szegényem, akkor kijutott neked is a félelemből... Én amúgy nem félek a szúrástól, inkább ez az egész történet olyan, mintha nem is velem történne. De pozitív vagyok még most is, érzem, hogy nem lesz probléma. :)
24. kisr (válaszként erre: 22. - Kámea)
2012. dec. 6. 11:01
Köszönöm a megnyugtató szavakat! Nekem is azt mondták, hogy hamar lesz eredmény a biopszia után.
23. Eszterkee (válaszként erre: 20. - Kisr)
2012. dec. 6. 10:11
én is voltam biopszián. borzasztóan féltem és izgultam, annyira, hogy el is sírtam magam. de nagyon kedves volt az asszisztens és az orvos is, megnyugtattak :) ilyesztő nagyságú volt az a tű és a tartozékai, amivel megszúrtak, de nem volt "fájdalmasabb" egy vérvételnél. egy kicsi várakozás után azonnal megtudtam az eredményt. sőt behívtak és megnézhettem a sejtjeimet a mikroszkópon és mindent elmagyaráztak, hogy mit látok :)
22. kámea
2012. dec. 6. 03:26

Szia! Ne izgulj, jobb a biztos tudás, mint a bizonytalanság.

Én éves mammográfia szûrésre mentem, panaszmentesen.

A mamma és az UH-vizsgálat után megkérdezték, megengedem- e, hogy az onkológus "megszúrjon"? Természetesen beleegyeztem, és a szomszéd rendelõbõl áthívott orvos gyorsan és alig érezhetõen megcsinálta a biopsziát.Pár nap múlva a kezemben volt az eredmény. Üdv. Kámea

21. nextruha (válaszként erre: 20. - Kisr)
2012. dec. 5. 20:22

Szia!

Privi ment!

20. kisr
2012. dec. 5. 19:47

Sziasztok!!


Gondoltam, leírom, mi volt az UH-n, ha már egyszer voltatok olyan rendesek, hogy megosztottátok velem a saját "sztoritokat".


Cystára gyanakszik a doki, de nekem is kell mennem biopsziára, hogy 100 %-ig kizárhassa a rosszindulatú elváltozást. Nem nagyon örültem ennek a dolognak, mert azt mondta, hogy a cysta már ott marad mindig, nem múlik el. Azonban nem is kell vele különösebben foglalkozni, mert nem okozhat gondot sem a terhesség, sem a szoptatás idején. Esetleg még a biopsziáról is írhatnátok pár szót, aki volt. (Én vékonytűsre fogok menni, magánklinikára.)

19. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 16. - Tücsimücsi)
2012. dec. 2. 15:34
Az meglehet,de egy teljes vérképen sok minden látszik,és ha az eozinofil magas abból, már lehet következtetni egy-két dologra!
18. kisr (válaszként erre: 14. - Nextruha)
2012. dec. 1. 22:02
Köszi Neked is, hogy válaszoltál. :) Majd a vizsgálat után úgyis beírok ide, hogy mi volt...reméljük pozitív lesz.
17. kisr (válaszként erre: 13. - 4fbd4b2862)
2012. dec. 1. 22:00
Köszi a választ! Igen, mindenképpen megyek orvoshoz, nem gondoltam, hogy elhanyagolom. Szerdán van időpontom. Én eleve maszek orvoshoz megyek már UH-ra is, az egészségemre nem sajnálom a pénzt... És a magánorvosnál legalább hamar van eredmény, nem kell várakozni hosszú heteket.
16. tücsimücsi (válaszként erre: 13. - 4fbd4b2862)
2012. dec. 1. 18:55
Na a vérvétel nem mutatja ki a rákot az tuti. CsaK A tumormarker, de azt csak akkor csinálnak ha valakinek bizonyított daganata van és kezelték is.
15. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 13. - 4fbd4b2862)
2012. dec. 1. 18:52
Ja,és nekem fájt mind a kettő..
14. nextruha (válaszként erre: 1. - Kisr)
2012. dec. 1. 18:52
Szia.Nekem volt és van is.Még biopszián is voltam.Hivatalosan fibroadenoma(bocsánat ha rosszul írtam volna), pontosan 13 db a melleimben és 1 db lipóma,zsírmirigy a bal hónom aljában.22 évesen fedeztem fel,akkor még csak 1 volt.Aztán ahogy öregedtem,úgy szaporodtak.Évente 1x megyek ultrahangra,most voltam mammográfián (nem a mellnyomorítóson,privát rendelőbe)és semmit sem változtak.Remélem nálad is minden rendben lesz!!!!Orvoshoz mindenképp menj el, de ne idegeskedj,az esetek zömében ezek nem durva dolgok.De hangsúlyozom,a doki kötelező!(nőgyogyi-majd ő tovább küld sebészetre,onnan meg uh-ra vagy mammográfiára.A Te esetedben vélhetően nem mammo lesz.
13. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Kisr)
2012. dec. 1. 18:50
Szia!Éppen tegnapelőtt voltam ultrahanon,"csak" 5hetet vártam időpontra,de előtte elmentem egy gyors vérvételre(mejegyzem erre is heteket kellett volna várni,de ezt elintéztem maszek alapon)Kemény hetek vannak mögöttem,mert már temettem magam!!Szóval,tuti akkor fogsz megnyugodni ha elmész az orvoshoz!
12. migerben (válaszként erre: 11. - Kisr)
2012. dec. 1. 14:20
Azért menj orvoshoz feltétlen. Remélem neked is csak ártalmatlan csomód van!
11. kisr (válaszként erre: 9. - Migerben)
2012. dec. 1. 14:16
Akkor jó, hogy ilyen szerencsésen alakult a Te dolgod is! :) Remélem, nekem sem lesz semmi bajom...bár nem gondolom, hogy komoly probléma állna emögött a csomó mögött. Azért nem árt utána járni. Köszi a hozzászólásodat! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook