Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aftával kapcsolatban tudtok tanácsot adni? fórum

Aftával kapcsolatban tudtok tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. máj. 29. 13:45
Az Emmi-dent Platinum ultrahangos fogkeféről írtam nektek,ami kitűnően gyógyítja illetve távol tartja az aftákat,de elfelejtettem hol tudtok utána nézni,most pótolom! [link]
2019. máj. 24. 11:58
Szeretném felhívni a figyelmet az Emmi-dent Platinum ultrahangos fogkefére mindenkinek,akinek fontos a szájhigiéniája!Sajnos nagyon hosszú ideje okozott problémát a lányomnak ,egy immunhiányos állapot miatt az állandó ínygyulladás és mellette kialakuló afták. Minden fellelhető csoda ecsetelőt,öblögetőt,különféle márkás fogkefét, fogköz tisztítót stb. kipróbáltunk eredménytelenül. 3 hete találtam rá az említett fogkefére,amiről eleve sok pozitív vélemény írtak,a tanácsadót is meghallgattam és meg is rendeltem. Azóta használja a lányom napi 2 alkalommal és a 17 éve fennálló gyulladás mostanra normalizálódott! Nem hittem el,hogy van olyan megoldás,ami segíthet a fogai megtartásában,illetve az afták okozta fájdalmak enyhítésében,sőt leperegtek a fogkövei is,eltűntek a gyulladások a szájából! Nem mondok sokat,de egy kocsi árát ez idő alatt fogápolási termékekre és fogorvosra költöttünk és bizony nem sok eredménnyel.Remélem sok embernek fog még segíteni ez a készülék,igyekszem jó hírét kelteni és kérek mindenkit,aki elolvassa a véleményem adja át azoknak,akiknek szükségük lehet rá!Hangsúlyozom nem forgalmazom CSAK használjuk és segíteni szeretnék azoknak,akik folyamatosan küzdenek a visszatérő, fájdalmas aftákkal!Jó szívvel ajánlva: Kosárka Gáborné
56. syria (válaszként erre: 55. - Csillagpor0622)
2012. dec. 4. 19:20

Óh, hát tényleg nem vagy normális. Vagy inkább csak egyszerűen mocskosul félsz a fogorvostól. :(

Remélem, már túl vagy a "műtéten", aminek kapcsán lekezelték az aftádat is.

2012. dec. 4. 11:41
Gyerekek! Én nem vagyok normális! Mai napon jöttem rá,hogy mi a baj a számmal. Mert hogy hiába hittem én,hogy jobban vagyok,tegnap óta mégis rosszabb lett a dolog..szóval az én letört fogacskám valamilyen úton módon még jobban kifordult a helyéről és fullra belefúródik az én szét"cseszett" számba,amit eddig is a fogam okozott,nem az afta. Most végig simítottam a kezemmel a fogsorom és hát durván észlelni,hogy nagyon nincs a helyén az a fog. Úgyhogy ma fogászat,foghúzás,akármennyire is félek. Őszintén szólva már rég mennem kellett volna,úgyhogy most iszom a levét. Még egyszer köszi mindenkinek a jó tanácsot:)
54. odyke
2012. dec. 4. 04:49
Octenisept spray!
53. syria (válaszként erre: 51. - Csillagpor0622)
2012. dec. 3. 14:37
Semmi okod félni. Tudom, könnyű ezt mondani, én is inkább 10-szer mennék nőgyógyászati vizsgálatra, mint egyszer fogorvoshoz. :( De ha baj van muszáj menni. Adnak fájdalomcsillapítót, úgyhogy nyugi!
52. memimemi (válaszként erre: 51. - Csillagpor0622)
2012. dec. 3. 11:04
Hoppá, ha van rossz fogad, akkor az afta sajnos sűrűn elő fog jönni. Szerintem mindenki fél a fogászati beavatkozásoktól, de gondolj arra, hogy egy foghúzás pikk-pakk megvan és utána nem lesz több gond:).
2012. dec. 3. 07:44
NO,tegnap reggel elterveztem,hogy meglátogatom a Szentkirályi fogászatot(akármilyenek is),bár nekem még nem volt szerencsém hozzájuk,de dél körül észrevettem,hogy már megtudom harapni az alsó számat valamennyire és már nem feszül belül annyira a fájdalom és ez egyre jobb lett(eddig a nyelvemet se tudtam szinte megmozdítani). Ma már még jobb, a fülem,torkom már nem érzem,hogy fájna és kisebbedik a cucc is belül,de még ott van. Hát ez elég ijesztő volt:/ Minden esetre ki kell húzatnom a letört fogamat,mert úgy rémlik,hogy azóta jönnek ki azon a részen ilyen afták mióta az letört. De én úgy félek a fogászattól,mint a tűztől sajnos:) Párom mondja mindig,hogy megszültél két gyereket,ami nem volt egyszerű(4,5 kilósak) és egy foghúzástól félek??? És én se értem,de én iszonyatosan félek:) Szóval köszönöm mindenkinek a tanácsot,a C-vitamint azt nyomatom azóta:)
50. syria (válaszként erre: 48. - Csillagpor0622)
2012. dec. 2. 11:42
Ja, és addig is: maréknyi C vitamin.
49. syria (válaszként erre: 48. - Csillagpor0622)
2012. dec. 1. 17:09

Azért fáj mindened, mert gyulladás van a szervezetedben. S nem lehet tudni, hogy az afta ok, vagy okozat. :(

A helyedben fogászatra mennék, ott le tudják kezelni ami a szádban van. Aztán lehet tovább menni.


De addig is: C vitamin bomba!

2012. dec. 1. 16:08
Nem kapargattam,csak egy kicsit erősebben nekitoltam a vatta végét. Viszont nem javul,vagyis inkább a fülemet érzem,hogy fáj,de nem tudom,hogy az afta hat ki ennyire vagy azért jött elő,mert gyulladás van a szervezetben. Valószínű megyek fülészetre,mert nem tudom,hogy mit lehetne csak úgy beszednem,mert ráadásul szoptatok még.....áááá most már aggódom,hogy miért fáj mindenem:(
2012. dec. 1. 14:28
A c vitamint is szoktuk, és az immun erősítő is jó volt, de csak épp amíg szedte.
2012. dec. 1. 09:14
MSN krémtől azonnal elmúlik, a herpesz is.
45. igazság hol vagy? (válaszként erre: 41. - Fildus)
2012. nov. 30. 21:28
Corsodylos ecsetelés,+anastaltika ecsetelés! Használati eszközök megfelelő fertőtlenítése,hygiénés megelőzés.
44. kattyus (válaszként erre: 33. - Csillagpor0622)
2012. nov. 30. 19:34
Ne kapard!
2012. nov. 30. 19:33
A lányomnak a Carbosan krémet szoktuk használni! Az jó!
42. branik61 (válaszként erre: 34. - Csillagpor0622)
2012. nov. 30. 19:26
Sehogy! Ne kapargasd. Ecseteld be akár a phlogosol oldattal vagy svédcseppel vagy vaghotyllal, Sanilind oldatot ha már sikerült beszerezni. Akármelyik jó lehet, de szerintem vannak fokozatok. Ha nincs Sanilind akkor a Vaghotyl a következő szerintem. A kapargatást felejtsd el.
41. fildus
2012. nov. 30. 19:23
Mi emiatt rendszerint kórházban vagyunk a nagyobbik lányommal. Ott meg nem csinálnak vele semmit, csak infúzióra teszik, mert nem eszik, nem iszik... :-(
2012. nov. 30. 19:11
phlogosol ecsetelő :)
2012. nov. 30. 18:54
Nem tudom írták-e már, de After Remesence tapaszt. Én ezt szoktam, és nagyon hamar elmúlik.
2012. nov. 30. 18:34
corsodyl szájvíz
2012. nov. 30. 18:29

Vagothyl oldat! Nagyon brutál, nagyon csíp, de 1-2nap alatt helyreteszi az aftát.

Teafaolaj is jó rá, de a 100%-os tisztaságú olajat kell használni.


Nekem egyszer egy fogorvos azt mondta, h. az afta egy góc a szervezetben, és amikor kicsit legyengül az immunrendszer, avgy stresszesebb napok vannak, akkor jön elő. Ajánlott C-vitamint szedni, de nagy mennyiségben, napi 1000 mg.

36. pink sunrise (válaszként erre: 32. - Nikletty)
2012. nov. 30. 18:18
Azt én is észrevettem hogy legtöbbször menstruáció előtt vagy közben jön elő....Én is nekifogok C- vitaminnal tuningolni:)
35. pink sunrise (válaszként erre: 28. - Csillagpor0622)
2012. nov. 30. 18:15
Igen,nekem is meg van duzzadva.
2012. nov. 30. 18:03
Mert hogy a fülpiszkálóval szerintem nem tudom lekaparni,ahogy ecsetelem,akkor hogy?
2012. nov. 30. 18:03
Most olvasgattam és több helyen azt írják,hogy a fehér réteget le kell kaparni(nem tudom hogyan,szerintem összecsinálnám magam közbe) és utána gyorsan gyógyul...hát nem tudom merjem-e.
2012. nov. 30. 17:54

sziasztok

nekem terhesség alatt jött ki először, s a legelső volt a legdurvább is de nekem az ajkamon alul az egészen volt, ill. az ínem is igen fájt, vérzett, nem bírtam enni :S:S

na nekem a tantum verde ecsetelő semmire nem volt jó, az semmi erre

talán megelőzésre jó valami szájöblögető rendszeresen


viszont én is azt kell mondjam, megolvastma, hogy az immunrendszer legyengülése okozza ezt, így én is C-vitamint kezdtem szedni lám nem jött jó pár hétig, abbahagytam újra kijött, s képzeljétek általában éppen menzikor vagy előtte egy héttel! szóval most én minden nap 1 szem 100mg-os Cvitamint szedek.


Mikor szültem azon a héten is kijött jó rendesen, aztán szoptatás alatt is, most már nem szoptatok és egyre ritkábban, egyre kisebb mértékű, s szoptatás alatt is mikor szedtem 1hóig a Cvitamint nem jött, azt gondoltam elég, s utána megint kijött, szóval alaposan fel kell tölteni a szervezetet!!

2012. nov. 30. 17:48
Nekem a gyerekeknél aftára az aloe vera spray bevált. pár fújás, 3 nap és kész, elmúlt.
30. szafaripók (válaszként erre: 1. - Csillagpor0622)
2012. nov. 30. 17:47
Svédcsepp!! kb. 2 nap alatt helyre teszi... legalábbis nekem!:)
29. ejmi
2012. nov. 30. 17:44

Legyengült immunrendszer miatt jön elő. Immunerősítőt szedjél ! A helyi kezelés csak tűzoltás.

Évekig kínlódtam vele én is, de mióta erősítem az immunrendszeremet soha többet nem jött elő !

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook