Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fáj a bölcsesség fogam, mivel tudnám enyhíteni? fórum

Fáj a bölcsesség fogam, mivel tudnám enyhíteni? (tudásbázis kérdés)


15. sookye (válaszként erre: 13. - 15a59cbe4c)
2012. dec. 2. 18:28

Bocsi, most találtam ide vissza :p

Igen, úgy is lehet. Én azért öblögettem vele, mert a fogaim között fájt, és oda nem fért be a fülpiszka.

14. Georgina319 (válaszként erre: 9. - Ildi0325)
2012. nov. 30. 21:20
Ez így van!
13. 15a59cbe4c (válaszként erre: 10. - Sookye)
2012. nov. 30. 15:07
És az ínyemet kenjem be vele fülpiszlkáóval?
12. 15a59cbe4c (válaszként erre: 9. - Ildi0325)
2012. nov. 30. 15:06
A rtg alapján mondták azt nekem, hogy van hely. Mossam úgy a fogam, hogy az ínyrészt dörzsöljem. Remélem jobban leszek. Bevettem most egy fél Cataflamot.
11. 15a59cbe4c (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2012. nov. 30. 15:05

Hát ez nem semmi, jól megszenvedtél vele!

Köszönöm!

10. sookye
2012. nov. 30. 15:01
Amikor nekem gyökérkezelés után nagyon fájt az ínyem, a Phlogosol oldat vált be, ezt lehet hígítva öblögetésre, vagy töményen, ecsetelésre is használni. Gyógyszertárban kapható, nagyon jó.
2012. nov. 30. 15:00
Szerintem keressél egy másik fogorvost. Ilyenkor csinálni kellene egy röntgent , megnézni, hogy helyezkedik el a fogad, egyáltalán ki tud-e bújni. Ha ki tud jönni, helyi érzéstelenítéssel rá szoktak metszeni az ínyre.Ez segítség a fognak, hogy hamarabb ki tudjon bújni.
2012. nov. 30. 14:54
Nekem 4 hónap alatt nőtt ki, de valójában nincs kint rendesen. Nem tudtam enni azon az oldalon. Én nem mentem vele dokihoz, mert el tudtam viselni végül is.
2012. nov. 30. 14:54
Nekem mikor fájdogált, akkor a gyógyszer volt ami segített. Bár tény, nekem gyorsan és könnyen jöttek, egy volt ami egy hónapon át folyamatosan bújt ki, de azt is túl lehetett élni. Viszont azt nem értem, hogy miért akarod kihúzatni, ha kibújt? Nekem 3 van, egyiket sem húzattam ki, nincs is semmi bajuk. Miért kéne kihúzni? :O
2012. nov. 30. 14:50

Én borzasztó sokat szenvedtem anno a bölcsfogammal.

Bal oldalt lent kb 8 évet. Rengeteg fogorvost felkerestem, mindegyiknek az volt a válasza: majd kibújik ha akar..

Aztán végre elkezdett kibújni, viszont nagyon sürűn vannak a fogaim, nem tudott teljesen kibújni. Kb 2 -3 havonta begyulladt, minden alkalommal fogorvos gyulladás csökkentő gézlap stb stb. Aztán az előtte 2-vel lévő rágófogam tönkre ment, kihúzattatam gondolván lesz hely kibújnia, hát nem..Mire egyszer már annyira bedurrant hogy azt hittem szájzárat kapok, alig tudtam kinyitni a szám. Hiába mosok naponta 2-3x is fogat öblögetek, egyszerüen olyan rossz helyen helyezkedik el, hogy nehéz hozzá férnem, és az íny alá bekerült étel miatt gyulladt be.

Akkor végre hajlandóak voltak elküldeni röntgenre, kiderült hogy az akkor már 3 éve kihúzott fogam fél gyökere bent maradt ami ráadásul ékeli a másik kettőt, és a bölcsfogamnak a gyökere eléggé mélyen van a csontban és ferde.

Szájsebészeten végre leégették az ínyt, kiszedték a bent felejtett fél gyökeret. Míg felül röntgen szerint egyáltalán nincs is bölcsfogam, addig a jobb oldalt mindkettő gond nélkül kibújt magától.

Amúgy csak akkor húznak bölcsfogat ha elkerülhetetlen, ha nem indokolt nem igazán húzzák ki. A te esetetben az ínyt kellene felnyítni, leégetni, mint nálam, ha továbbra se tud kibújni rendesen magától.

Mindenképp használj sok szájöblítőt,a kamilla is jó mivel gyulladás csökkentő.

2012. nov. 30. 14:44
még az eszembe jutott, hogy amikor nekem votl bedurranva, akkor tantum verde cukorkát szopogattam, úgy hogy direkt oda hozzá érjen az ínyhez, az is jó fájdalomcsillapításra :)
4. Eszterkee (válaszként erre: 1. - 15a59cbe4c)
2012. nov. 30. 14:42
öblögess valami szájferőtlenítővel. és minél előbb szabadulj meg tőle. nekem 2 napja operálták ki a 3. bölcsességfogam, nem olyan borzasztó, mint amiket itt lehet olvasni egy-két fórumban. túl lehet élni! jobbulást!
2012. nov. 30. 14:42
Nekem is kb 8 hónap alatt nőtt ki..és ebben benne van az is, hogy 30-40 nap szenvedés, de aztán pár hét nyugi...
2. nextruha (válaszként erre: 1. - 15a59cbe4c)
2012. nov. 30. 14:40
Nem is biztos,hogy kinő.Egy barátnőmnek egy bölcsességfoga sincs, nekem is csak 3 db van.Marha lassan és fájósan nőtt ki.Szégyen ide,szégyen oda én lidocain spray-vel fújtam,amikor már pokolian fájt.Nem tudom,hogy ez kapható-e még?A fiamnak most kezdett el 1 foga kinövögetni, de neki is csak begyulladt folyton,aztán semmi.A doki csak annyit mondott, türelem.És nem felejtsen el rágni,rágózni.
2012. nov. 30. 14:36
Sziasztok! Szeretnék nagyon bölcs lenni, de a fogam nem nagyon akar nőni. Fél éve volta, dokinál amikor szintén fájt Ő akkor azt mondta, hogy ki tud bújni, mossam az íny részt is. Mostam, vettem be gyógyszert, de elmúlt. Erre most jó fél évre rá megint bedurrant két napja. Mit tudok most tenni? mindenképp ki akarom majd húzatni, de milyen gyógyszert javasoltok ami bevált. Vagy kamilla borogatás, mirelt zacskót rátenni. Segítsen aki tud! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook