Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végkielégítés kinek jár? Az alábbi a történet.... fórum

Végkielégítés kinek jár? Az alábbi a történet.... (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. máj. 2. 20:06
A jelenlegi jogszabályok alapján jár-e annak végkielégítés, aki 2002-óta dolgozik egy munkahelyen, de 2007- okt-2009 okt között gyeden volt, 2009 okt-tól- 2011 febr munka, majd onnan ismét gyed idén februárig. Hogyha 2014 februárban vissza megyek dolgozni (akkor jár le a gyes) és felmondanak jár a végkielégítés?
2010. jún. 7. 23:57

Sziasztok!


Hátha valaki el tudja mondani a véleményét, vagy tanácsot adni melyik a legjobb megoldás:

Jelenleg gyeden vagyok, gyes lejárta után a munkahelyem nem tud abba a pozícióba visszavenni, amibe dolgoztam, csak sokkal lejjebb. Ilyenkor muszáj elfogadnom az állást? Mivel elég régóta dolgozom ott, ezért a végkielégítést is igénybe venném, de azt csak rendes felmondással lehetne igénybe venni, vagy ha én mondok fel rendkívüli felmondással. Mi számít az én részemről rendkívüli felmondásnak? A közös megegyezés nem számít rendes felmondásnak, ha jól tudom, de akkor milyen indokkal mondanak fel rendes felmondással? Van valakinek ötlete melyik a legjobb megoldás arra, hogy a végkielégítést is megkapjam a felmondási idővel együtt?


Előre is köszönöm

Ilona

36. Bernuska (válaszként erre: 35. - Cukilany)
2008. ápr. 2. 16:47
Hát ebben maximálisan igazad van.
35. cukilany (válaszként erre: 34. - Bernuska)
2008. ápr. 2. 15:18

Azért valaki be kell hogy legyen jelentve, különben ki dolgozik?


Igen, és ez a baj, ami nem a ti hibátok, hanem általános próbléma, ugyanis ha nem lenne olyan aki elvállalja a munkát anélkül h bejelentenének, akkor mindenki be lenne jelentve!

Különben Németországban pl akkora a büntetés összege, ha feketén alkalmaznak valakit, h senki sem meri bevállalni, akár vállalkozása is rámehet!!! Azt kéne itt is!

34. Bernuska (válaszként erre: 33. - Cukilany)
2008. ápr. 2. 15:14
Azonban összetehetjük a kezünket, hogy a 8-9 alkalmazott közül csak párom van bejelentve. Vagy minimálbérrel jelenti be, vagy sehogy...
33. cukilany (válaszként erre: 32. - 9bc47feccc)
2008. ápr. 2. 12:57

Van erer jogyszabály, csak sajnos nem tartják be, ugyanis ha én elvállalok egy munkát havi pl 200 ezerért, de beleegyezek és alá is írom a szerződést, mely szerint 60 ezer a fizum, és hónap végén 60-at is kapok a beigért 200 helyett, akkor sajnos én voltam a buta, mert belementem, és egy szavam sem lehet, mert aláírtam a szerződést! És itt sajnos nemcsak munkaadó, de munkavállaló is csal! Én is a fizum több mint a felét leadózom sajnos, mégsem mennék bele a másik variációba, mert hosszú távon én húznám a rövidebbet!

Erre viszont annyit tudnék mondani, h amíg van aki elvállalja így a munkát, h nincs bejelentve, addig ez fog menni! Mert azt nem tudják bebizonyítani, h te nem annyiért dolgozol ténylegesen, csak azt látják, h be vagy jelentve! És ismételten azt mondom, h az is csal, sőt még nagyobbat ráadásul, aki több pénzt kap és azt nem adózza le, jelen esetben a munkavállaló... ugyanis minden egyes forint jövedelem után adóznunk kell!!!

32. 9bc47feccc (válaszként erre: 2. - Bernuska)
2008. ápr. 2. 08:43
Egyszerűen felháborító,amit a vállalkozók csinálnak a munkavállalókkal.Kellene már végre egy jogszabály,vagy törvény ezek ellen,mert gátlástalanul csinálják a kis játékaikat.Ha valami disznóság kiderül elbocsátásnál,feleljen a saját vagyonával,és térítse meg visszamenőleg a terheket,és mindent,ami ellett sumákolva,plussz a jól megérdemelt büntetést is,hogy szokja.Ne a kirúgott embernek kelljen már megalázva elkullognia,annak aki megkeresi a milliókat a csaló,sumákoló "vállalkozónak".Kellene már egy próbaper,és példát kellene statuálni,ideje lenne,mert sok esetben évek tünnek el,mert lassan senki nincs bejelentve,vagy csak minimálbérrel,és jön a nyugdíj,amivel aztán a vállalkozó nem törődik,csak neki meglegyen a haszna.Itt kellene belehúzni,és levonni tőle az elsumákolt évek hozamát,hasznát,és odaadni azoknak,akiken spórolt évekig.Hiéna,csaló banda,lekellene csapni már végre a törvény teljes szigorával.
31. cukilany (válaszként erre: 30. - Bernuska)
2008. ápr. 1. 10:13
Tudod hogy lehetne megszivatni, ha a férjed táppénzre menne, akkor az államtól kapna a táppénzt (passzív táppénz állomány) a főnöke nem rúghatja ki ezalatt, ha mégis nyert peretek van ellene, de addig viszont a bevallását a főnökének kéne küldözgetni az állam felé. Ebben az időben a férjed munkát kereshet magának!
30. Bernuska (válaszként erre: 29. - Cukilany)
2008. márc. 31. 19:06

Biztosan találna munkát, hiszen jó szakember, azonban nem megy egyik napról a másikra, és nagyon nagy kiesés lenne 1-2 nap is.


Amúgy érdekes a főnök viselkedése, nagyon feszíti a húrt, pedig férjem az egyetlen jó munkaerője, a többiek isznak, lazsálnak stb munkaidőben.

29. cukilany (válaszként erre: 28. - Bernuska)
2008. márc. 31. 15:03

Napi 10 óra az nem papír szerint van, ugyanis a munka tv.könyve max napi 8 óra munkát engedélyez. Már bele lehet kötni! Valamint tv szerint vezetni kell a jelenléti ívet, amit minden hónapban alá kell írni, írjon akkor oda ténylegesen ledolgozott órákat és ha az meghaladja aszerződésben megállapodott óráktól, akkor megint csak apeh felé lehet fordulni!


A minimálbér tudtommal heti 5 nap, napi 8 óra-ra vonatkozik! Tartsa akkor magát ahhoz a férjed! Ha túlórázik, akkor arra is van törvényi rész, h attól függően mikor van a túlóra, hányszorosát kell fizetni érte a munkáltatónak, legrosszabb esetben is a normál túlórabér duplája asszem!


Másrészt meg minimálbérért nem talál másik állást? Sztem egyébként a főnöke csak kirugatni akarja, vagyis szivatja h magától menjen el, de ez fordítva is elsüthet! Nekem is volt hasonló esetem, és én azt csináltam, hogy munkaidő befejeztével kiejtettem a tollat a kezemből és mentem haza, mindegy mennyi vlt még hátra a munkából...


A másik a fizetett szabadság pl, ha nem dolgozik akkor is ki kell fizetni a minkabért! Ez kortól függően akár 30 nap is lehet egy évben! És ha nincs munka, szintén kötelező fizetni, hisz nem a munkavállaló hibája, h a munkáltató nem szerez munkát!

2008. márc. 31. 10:54

Folytatódott a történet, és ráadásul most egy szavunk sem lehet:

Minimálbéres fizetést kapott férjem, mert azt mondta a főnöke, hogy ha te így, akkor én is így... mindent papír szerint fognak csinálni... amúgy 575 Ft-os órabért kapott, napi 10 órát dolgozott...100 ezer körül várta a fizut párom, és kapott minimálbért. Nagyon sajnálom szegénykét, de arra sem merem biztatni, hogy hagyja ott azonnal, mert lehet, hogy ilyen munkát se fog találni... titkon figyelgetem a hirdetéseket....

27. Bernuska (válaszként erre: 25. - D@nu)
2008. febr. 9. 19:33
igen, mindenképp
26. cukilany (válaszként erre: 24. - Bernuska)
2008. febr. 8. 22:35
Na az tök jó!
25. d@nu (válaszként erre: 24. - Bernuska)
2008. febr. 8. 21:06

Hogy milyen csodák történnek még ebben a mai világban! :D

Azért a szakértői válaszokat ne feledd, jól jöhet még későbbi viták során is egy kis munkajog. ;)

24. Bernuska (válaszként erre: 23. - Cukilany)
2008. febr. 8. 20:49
Én is mondtam neki, hogy csak blöfföl a főnök... itthonról felhívta férjem, és közölte vele, hogy 4 éves munka után megérdemli a 65 ezer Ft végkielégítést, és megy a mügyi bíróságra, erre azt mondta a főnök fél perc csend után, hogy kifizeti a végkielégítést is 1 hónapon belül, de ír róla nyilatkozatot is, csak írja alá Barnu a közös megállapodást. Rá fél órára hívta a főnök, hogy vissza bejelentette, és hétfőtől van munka (milyen hirtelen megoldódott a problémája, egyből szerzett munkát)
23. cukilany (válaszként erre: 20. - Bernuska)
2008. febr. 8. 14:26

Ne haragudj, de ilyen választ én is kaptam egyszer más ügy kapcsán ugyan. De én felöltöztem és elmentem, és amikor hazaértem és közöltem, h most önkormányzatról jövök és igenis feljelentem, csak épp nem volt bent az illetékes (tényleg nem volt bent amúgy), még aznap megoldódott a gondom.

Sok esetben azt hiszik, hogy nem mered megtenni, én azonnal indulnék, és feljelenteném, és polgári per keretében még kárpótlást is követelnék a lelki sérelmek miatt, ha 1,5 évig elhúzódna!

22. Bernuska (válaszként erre: 20. - Bernuska)
2008. febr. 8. 13:58
merthogy a 65 ezer lenne a végkielégítés is...
21. Bernuska (válaszként erre: 19. - Csehe)
2008. febr. 8. 13:57
már kijelentette tegnap
2008. febr. 8. 13:55

Na, most ért haza...

65ezer Ft-ot fizetne neki ki, kiszámolta a főnök, állítólag ennyi jár neki dec.20-tól, mióta nem dolgoztak (ill.8 napot dolgoztak is január-februárban), végkielégítést nem fizet, mert nem tud állítólag. közel 3,7 milliós pénztári zárás minusza volt, ezt -700ezerre csökkentette állítólag különböző amortizációkkal. Röhögött, menjünk a mügyi bíróságra, az csak neki jó, mert az 1,5 évig is elhúzódhat, és mi cirkuszolnánk 65 ezer Ft-ért?

19. csehe (válaszként erre: 16. - Bernuska)
2008. febr. 8. 13:32
A férjd ne írjon alá semmit, amíg valami hozzáértő ember tanácsot nem ad, mert szerintem sok pénz jár még nektek. Ha ki is jelenti, akkor is a munkavállalóval közölnie kell, írásban.
18. e71af41436 (válaszként erre: 16. - Bernuska)
2008. febr. 8. 13:20
nos,akkor már most menjetek el vele a munkaügyi bíróságra.ott majd elnavigálnak benneteket....
17. e71af41436 (válaszként erre: 8. - Bernuska)
2008. febr. 8. 13:17
munkaügyi birósághoz fordulhat.ki kell fizetnie a tavaly ki nem adott szabikat,ha nem is volt munkájuk,akkor is a szerződésbe leírt fix havibér jár neki.mióta dolgozott ott a férjed?
2008. febr. 8. 11:52
tegnap kijelentette, úgy, hogy férjem nem írt alá semmit
2008. febr. 8. 11:51
egy fillért sem fizet, most üvölt férjemnek telefonon
2008. febr. 8. 11:41
kérdeztem az odalon (amit priviben többen is tanácsoltatok) a jogász högytől, azonban több nap is eltelhet, mire válaszol...nem hiszem, hogy lesz ennyi időnk...
13. Bernuska (válaszként erre: 10. - D@nu)
2008. febr. 8. 11:25
igen, 500 Ft-os órabért kapott. Azonban sosem kapott fizetési jegyzéket, és a pénzt is kézbe kapta, már amikor kapott.
2008. febr. 8. 11:23

köszönöm!

a privit is... keresem a megoldásokat...

11. d@nu (válaszként erre: 8. - Bernuska)
2008. febr. 8. 11:03

Ezt is ki kell fizetnie, mármint a tavalyi bentmaradt szabit. Nincs "miből?" kérdés, adja el a kocsiját, szoktam én mondani... :DD

Sztem tanácsos még utána néznetek, hogy a férjed utáni járulékokat rendesen befizette-e. Valamint a férjed kapott fizupapírokat?


És még valami: a rendes felmondás az egyhavi (ha jól emlékszem, 3 év után 2 havi, de ez nem tuti) felmondási idővel jár. Ezt is ki kell fizetnie a főnöknek!! Felmentheti a munkavállalót a meló alól, de kifizetnie ki kell. Az azonnali hatállyal történő felmondásnak külön szabályai vannak, nem teheti meg a főnök csak úgy egyszerűen.

Egyébként ha jól tudom, a szimpla felmondás esetében is szükséges indokolni a felmondás okát... Kíváncsi vagyok, a főnök mit is írna arra a papírra...


Kérdezz meg egy munkaügyi szakértőt (vannak a neten oldalak, ahol ezt megteheted), sztem ne hagyjátok magatokat becsapni. Neked is számít a pénz, jobban, mint a főnöknek.

10. d@nu
2008. febr. 8. 10:52
Még egy apróság: december-januárban nem kapott fizut? Ha ezalatt be volt jelentve, akkor a munkáltatónak kötelessége sztem azt a kéthavi pénzt is kifizetni, itt viszont tanácsos megfontolni, hogy jogi útra terelgetés, illetve egy ellenőrzés esetén ki is bukhat nagyobbat. (Gondolom a férjed a bejelentett mellett kapott azért még kézbe is.) Minden esetre egy szóbeli bepróbálkozásat esetleg megérhet. :S
9. Bernuska (válaszként erre: 7. - D@nu)
2008. febr. 8. 10:51
igen, én ezt találtam csak
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook