Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszkennelt fényképekből szeretnék albumot készíteni, és cd-re menteni, milyen programmal, hogyan kezdjek hozzá? fórum

Beszkennelt fényképekből szeretnék albumot készíteni, és cd-re menteni, milyen programmal, hogyan kezdjek hozzá? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. dec. 29. 17:04

Köszi mindenkinek a segítséget, nagyon szép lett az album, és a célszemély nagyon meghatódott és persze nagyon örült.

B ú É K mindenkinek!

31. kristo_f (válaszként erre: 30. - Metalllady)
2012. dec. 13. 22:01
Hurrá!
30. metalllady (válaszként erre: 29. - Kristo_f)
2012. dec. 13. 21:08
Sikerült! Nagyon ari vagy, köszönöm szépen!
29. kristo_f (válaszként erre: 28. - Metalllady)
2012. dec. 12. 22:50

Kedves matallady :)

Start-progamok-Kellékek-szórakozás-Hangrögzitő

Eg kis ablak megjelenik

Elinditod a ppt-t megnyitod a pps-t

Elinditod as hangrögzitőn a felvétel gonot-piros-

és elinditod a Diavetitést a ppt-ben

Ha vége a Daivetitésnek, tehát a pps lejátszásnak

leállitod a Hangrögzitőt

és mentés akármilyen néven

Ott lesz a wav hang

Azt már bármilyen hangszerkesztó progival lehet szerkeszteni, levágni az elejéröl és a végéröl a szünetet

Csak legyen meg elöször a hang

28. metalllady (válaszként erre: 26. - Kristo_f)
2012. dec. 12. 20:41

Kedves Kristóf!Visszajöttem, mert nem sikerült rájönnöm. Próbáltam mikrofon beállítása - hibaüzenet jött rá, hiba keresés- nem tudja beazonosítani.

Megírnád pontosabban, h hogy szedjem ki a zenét?

köszi!

27. metalllady (válaszként erre: 26. - Kristo_f)
2012. dec. 12. 14:52
Gondoltam címről meg tudom keresni valamelyik zeneportálon. Ezt nem tudtam, h le lehet menteni a zenét a pps alól. Majd próbálkozom. Köszi a segítséget!!!
26. kristo_f (válaszként erre: 25. - Metalllady)
2012. dec. 12. 14:33

Mit akarsz a címével?

A hangot/zenét kiszeded a pps-böl


T9bbféle lehetőség van


Elinditod a hangfelvevőt, aztán közvetlenül a pps-t, a végén meg megállitod a hanfelvevőt és mented akármi néven a wav hangot

2012. dec. 11. 22:29

Nagyon köszönöm a segitségeteket, egész jól haladok!

Már egy próbaállományon kísérletezgetek, csak még nem találtam megfelelő zenét. Régebben kaptam egy nagyon szép kör-klipet, Austrialstany_a.pps a címe, nagyon tetszik a zene alatta, de nem tudom címét, és így nem tudom keresni sem. Ez nagyon illene a képsoromhoz. Hogyan, ill. hova tegyem föl ezt a pps-t? - hátha valaki ismeri.

24. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - Metalllady)
2012. dec. 4. 07:49

Diavetítés - áttűnés - itt beállíthatod a képváltásokat, ha ugyanazt akarod mindre, akkor: alkalmazás az összes diára. Ha nem, akkor egyenként kell beállítani. Itt találod meg, hogy kattintásra vagy automatikusan váltson, az utóbbinál be kell állítani az időt.


A zene azért nem megy (ill. azért áll meg a bemutató), mert nem úgy állítottad be :( Beszúrod a zenét, aztán: egyéni animáció - ott látod a zenét, időzítés, ezt is indíthatod automatikusan v. kattintásra, és be kell írni a kezdő diaszámot és az utolsó diaszámot is, valamint, hogy van-e ismétlés.

23. kristo_f (válaszként erre: 20. - Metalllady)
2012. dec. 3. 20:17

cdburnerxp magyar, letöltöd telepited és kiirod

Jól kezelhető

2012. dec. 3. 20:10
2012. dec. 3. 19:11
akarom mondani 20 képet tudtam berakni
2012. dec. 3. 19:10
Ja, a smile-ossal az a baj, max 0 képet lehetett berakni, és még nem tudom hogy lehetne cd-re írni...
2012. dec. 3. 19:09

Köszönöm a segítő szándékokat!

Egy smile-osat sikerült összehozni, meg egész jól elbogarásztam a Pover P-t is, 54 képet szépen összeraktam, egyenként nagyon szépre beállítottam a háttérszineket, a képváltásokat, elmentettem, ennek ellenére legközelebb animáció nélkül jelent meg!!!! Hogy lehet ez?? Kezdhetem újra. :(( A zenét meg egyáltalán nem sikerül alárakni, vagy zene van, és nem lépkednek a képek, vagy nincs zene és halad a képsor. Valamit még mindig nem jól csinálok...

2012. nov. 30. 14:27
Köszönöm a jó tanácsokat, mindenki gépén van PowerPoint, akinek készül a bemutató.
17. temmp
2012. nov. 30. 13:08
Nem kell az egész könyvtárat kimazsolázni meg a ppt mellé tenni, ha pps-t csinász belőle. PowerPoint Show-nak kell elmenteni. Ha a másik gépen nincs Power Point akkor elég telepíteni egy PowerPoint megjelenítő-t nézőt vagy viewer nevezetű kis progit.
16. Pan Dóra (válaszként erre: 15. - Boszorkánylepke)
2012. nov. 30. 11:15
Azt elfelejtettem írni, hogy ebben a formában csak azon a gépen fog működni a hang, amelyiken csináltad :( Ha másikon is akarod nézni, akkor csinálj egy mappát, abba tedd bele a bemutatót és a szükséges hangfájlokat. Ezeket innen töltsd fel a ppt-be, és a mappát vidd át másik gépre, mert különben nem fogja megtalálni a zenét.
15. boszorkánylepke (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2012. nov. 30. 09:13
Köszönöm szépen, azt hittem sokkal bonyolultabb. ;)
14. Pan Dóra (válaszként erre: 12. - Boszorkánylepke)
2012. nov. 30. 07:02

Beszúrás - hang fájlból (wav vagy mp3 formátumú zenét támogat csak a progam)


Ha ez megvan, egy hangszóró jelenik meg a dián. Ezután: Diavetítés - egyéni animáció - itt be tudod állítani, hogyan kezdődjön a zene, mikor legyen vége, állíthatsz a hangerőn, és el tudod rejteni a hangikont, úgy, hogy vetítés közben nem látszik.

13. boszorkánylepke (válaszként erre: 12. - Boszorkánylepke)
2012. nov. 30. 06:16
Most tanulgatom a program használatát. :)
2012. nov. 30. 06:15
Én is segítséget szeretnék kérni, Power Point bemutatót készítek az unokám fényképeiből. Azt szeretném tudni, hogyan tudnék zenét "varázsolni" a bemutatóhoz. Előre is köszönöm a segítséget.
11. temmp (válaszként erre: 7. - Metalllady)
2012. nov. 29. 21:10
Látod a könyvtáradban a képeket amiket bele akarsz tenni az albumba, kiválasztod őket és utána mondja, hogy nincs megelelő elem?
10. Regin_a (válaszként erre: 8. - Era06)
2012. nov. 29. 20:40
Ott meg "csak" rakni kell és húzni a képeket
9. Regin_a (válaszként erre: 7. - Metalllady)
2012. nov. 29. 20:38

Gugli és beirod "powerpoint bemutatók"

kidob rengeteget , elolvasod és próbálgatod


Nehogymár nem menjen kép beszúrása fájlbol

Más is megtanulta, persze gyakorolni kell


Én is kinlódok most egy idegen progival , videó feliratozással

Lassan, de megy

8. era06 (válaszként erre: 7. - Metalllady)
2012. nov. 29. 20:01
és a movie maker, lehet még van is a gépen
2012. nov. 29. 18:38

Köszönöm a hozzászólásokat!

A power pointtal próbálkoztam, mert az van a gépemen, de nem sikerül. A beszúrás-fényképalbum szerkesztés - tallózás itt lehetne dia méretűre alakítva beilleszteni a képet - de a jpg.képet nem veszi figyelembe, azt írja ki, h nincs a keresésnek megfelelő elem. Office témák és téma alapján készült dokumentumot akar csatolni, de iylet nem talál. Mit nem csinálok jól? Nézegettem a többi ajánlott programot is, de sajnos nem tudok angolul :(. azért köszönöm mindenkinek, majd próbálkozom.

6. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Metalllady)
2012. nov. 29. 08:08
PowerPointtal is nagyon szép bemutatókat lehet készíteni, szöveggel, zenével.
2012. nov. 29. 06:51
A cewe albumkészítővel szoktam, ingyenesen letölthető a szoftvere, szép.
2012. nov. 28. 23:57
Szia! Beírod a keresőbe, slide-show maker, 1000 féle van, sok ingyenes is. Keress egy szimpit és töltsd le! Jó albumkészítést! :) Pl. szoftverbazis. hu/szoftver/flash-slideshow-maker--v4-75-TN13. html
2012. nov. 28. 23:43
Köszi, ha tudsz valami tanácsot adni. A régesrégi papir alapú fényképek jpg.formában már a gépemen vannak, beszkennelve,ezeket a képeket időrendben olyan albumszerűen összefűzve, CD-re szeretném menteni, 6-8 másodpercenként jönnének szépen sorba, esetleg lehetne alá valami szép kis zene. Láttam már iylet, de nem tudom, hogyan kellene megcsinálni. És jut eszembe, ilyesmik vannak youtubon is. Ajándékba szeretném 50. házassági évfordulóra. Köszi mégegyszer.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook