Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első sikeres terhesség 40 éves kor körül fórum

Első sikeres terhesség 40 éves kor körül (beszélgetős fórum)


1 2
43. JolanK
2013. aug. 27. 15:14

Sziasztok!

Hátha érdekel valakit, most hol tartok. Elkezdődtek a kivizsgálások az egyik meddőségi klinikán, és abban a hónapban, mikor már ott tartottunk, hogy indul a gyógyszerszedés, kiderült, hogy teherbe estem. Egyébként minden értékem rendben találtak, bár szerintem a TSH-m 2,5-tel nem a legjobb. Sajnos nem lett jó vége ennek a történetnek sem, a 7. héten elvetéltem, műtéttel kellett befejezni. Most itt tartok :(

42. JolanK
2012. dec. 12. 12:01
Túl vagyok a műtéten, végül múlt hét szerdán történt meg. Kivették a bal oldali petevezetékem, és az orvos azt mondta, hogy műtét közben úgy látta, a jobb oldali sincs túl jó állapotban. Most 6 hét pihenő, utána azért csinál egy átjárhatósági vizsgálatot (azt mondta van egy új módszer, amivel nem kell műtétben csinálni, hanem feltölti valamivel. Hallottatok erről?). De valószínűleg mesterséges megtermékenyítés lesz belőle.
41. civa
2012. dec. 4. 09:29

Mind igaz, amit itt írnak Neked. Egyet tarts mindig szem előtt, a tested, lelked, szervezeted mind tudat alatt is szeretne gyermeket, akkor is, ha nem ezen görcsölsz folyton. Engedd el az aggodalmaid, annyi éves vagy, amennyinek érzed magad, legyél felszabadultabb és ezzel együtt, befogadóbb. Ne görcsölj, nem szabad, a picinek is nyugodt, tiszta elmére, lélekre, testre van szüksége, ahol 9 hónapig jól fogja érezni magát.

Nagyon sajnálom a most elvesztett babát, de hidd el, jönni fog az a pici, aki meg is akar majd születni. Ölelgesd már most gondolatban. :)

40. JolanK (válaszként erre: 38. - Erás68)
2012. dec. 1. 15:40
Köszönöm a bíztatást!
39. JolanK (válaszként erre: 37. - Fdd7be0684)
2012. dec. 1. 15:38

Kedden műtenek :(

Most vettem észre, hogy kaptam "jeleket". Eddig azt sem tudtam, hogy ilyen létezik, köszönöm mindenkinek, aki küldött :)

38. Erás68 (válaszként erre: 1. - JolanK)
2012. nov. 30. 10:29

Szia!


Remélem sikerül egy kis önbizalmat és megerősítést adnom Neked, hogy nem vagy lekésve semmiről.

2012. augusztusában szültem, most októberben voltam 44 éves, igaz második terhességem, vetélésem nem volt. Végig teljesen probléma mentes volt a terhesség, természetes úton szültem, kisfiam 3700 gr és 55 cm-el született, én 6 kg híztam mindösszesen. Nagyon jó terhességem volt. Biztos, hogy lesz még babád és egyáltalán nem vagy lemaradva semmiről. Nagyon sikert és minden jót kívánok!!!

37. fdd7be0684 (válaszként erre: 36. - JolanK)
2012. nov. 30. 09:25
de ugye nincs nagyobb baj?
36. JolanK
2012. nov. 30. 09:17
Lányok, kiderült, hogy méhen kívüli terhesség és műteni kell :(
35. Fisica (válaszként erre: 1. - JolanK)
2012. nov. 28. 14:31
az én anyukám 42 éves volt amikor én születtem, se előtte, se utána nem sikerült teherbe esnie, 20 évet vártak rám a szüleim. Ne aggódj, biztosan sikerülni fog a baba, nem futsz ki az időből!Drukkolok!:)
34. JolanK (válaszként erre: 32. - Vigyorex6)
2012. nov. 28. 10:34
Köszi, rákérdezek holnap az orvosnál.
33. husi76 (válaszként erre: 24. - JolanK)
2012. nov. 28. 10:31
Én is Neked :)
32. Vigyorex6 (válaszként erre: 28. - JolanK)
2012. nov. 28. 10:25

A hízás miatt jutott eszembe.

Egy misét megér, bár a tapasztalatom az, hogy ezzel inkább endokrinológushoz kell fordulni, mert a nőgyógyászok nagy része hírből sem ismeri. Ők többségében úgy vannak vele, hogy ha szervileg okénak látnak, akkor biztos minden jó. :(


Az inzulinrezisztencia egy anyagcserezavaros állapot, és közvetve meggajdítja a hormonháztartást is, aminek a következtében nem jön a várt terhesség, vagy fokozott a vetélési kockázat.

31. JolanK (válaszként erre: 29. - Fdd7be0684)
2012. nov. 28. 10:18
De jó lenne!
30. CsengiBoti (válaszként erre: 27. - JolanK)
2012. nov. 28. 10:17
Kívánom,hogy úgy legyen ;)))
2012. nov. 28. 10:16

esetleg ikrek?

merthogy nekünk a családban a húgomnak és az unokatesómnak is ikrek születtek

hátha...

28. JolanK (válaszként erre: 25. - Vigyorex6)
2012. nov. 28. 10:16
Ennyire még nem műveltem ki magam. Mi az az inzulinrezisztencia? Kérdezzek rá holnap?
27. JolanK (válaszként erre: 22. - Fdd7be0684)
2012. nov. 28. 10:15
A kettőről azért még nem mondtam le, az simán beleférhet. Mondjuk 38 évesen teherbe esek, 39 évesen megszületik. Aztán 40 évesen megint teherbe esek, és 41 éves leszek mire megszületik... belefér, ugye?
2012. nov. 28. 10:14
igen, sajnos én is azt látom, hogy mintha nekünk kellene okosabbnak lennünk, és az orvosok csak asszisztálnak
25. Vigyorex6 (válaszként erre: 23. - JolanK)
2012. nov. 28. 10:13
Inzulinrezisztencia?
24. JolanK (válaszként erre: 19. - Husi76)
2012. nov. 28. 10:13
Szorítok Neked! És magamnak is :)
23. JolanK (válaszként erre: 17. - Jojócska)
2012. nov. 28. 10:12
A pajzsmirigyem úgy tűnik, rendben van, mert egy év alatt 15 kilót híztam, és arra gyanakodtak, hogy azzal van gond, de a laboreredmények szerint nem (kb. 2 hónapja voltak ezek a vizsgálatok).
22. fdd7be0684 (válaszként erre: 13. - JolanK)
2012. nov. 28. 10:11
én is 3-at szerettem volna, de örülök, ha akár egy is összejön :-(
21. JolanK (válaszként erre: 16. - CsengiBoti)
2012. nov. 28. 10:11
Gratulálok! És köszönöm, ilyen pozitív példákat szerettem volna hallani
20. JolanK (válaszként erre: 15. - Jojócska)
2012. nov. 28. 10:09
A citromozást kipróbálom, köszi :)
19. husi76 (válaszként erre: 1. - JolanK)
2012. nov. 28. 10:09

Nem adhatjuk fel!!!!

Én nem épp pozitív példát írok de írok :)

Én 3 félidős vetélésen vagyok túl a 37.éveim felé közeledek és 3 babát szerettem volna a karjaimban tartani eddig még egyet sem sikerült :(

Nem adom fel holott 5 évig próbálkoztunk mire összejött az első terhesség ja és papírunk van róla, hogy csakis lombikkal lehet babánk. Ennek ellenére mind a 3 természetes úton fogant.

Szóval én sem adom fel csak az bosszant semmit nem mondanak az orvosok és minden kivizsgálaton jártunk már.

18. JolanK (válaszként erre: 14. - Vigyorex6)
2012. nov. 28. 10:09
Holnap megyek még egy vizsgálatra, megnézik a hcg szintem (tegnap még 100 körül volt, ha jól értettem) és ultrahanggal, hogy minden rendesen távozott -e :( Az a tervem, hogy kifaggatom az orvost, mit kell csinálnom, hogy sikerüljön a teherbe esés és minimalizáljam a vetélés kockázatát.
2012. nov. 28. 10:04
Az én testvérem is pajzsmirigybeteg ráadásul és állandó ellenőrzésre járt a terhesség előtt és a terhesség alatt is.
16. CsengiBoti (válaszként erre: 1. - JolanK)
2012. nov. 28. 10:03

Szia !

Két nagyfiam van, 15 és -lassan- 13 évesek.Ebből adódóan már én sem vagyok nagyon fiatal(szintén 37),de egyáltalán nem érzem magam "öregnek" ,még a babavállaláshoz sem,bár ez nagyon megosztja az embereket.Változik a világ,régen mindenki korán szült,sokszor túl korán (Itt a 16-17 évesekre gondolok),de akkor az volt a természetes,az elfogadott.Ahogy fejlődik a világ,egyre jobban kitolódik a gyerekvállalás kora,de ezzel semmi újat nem mondtam,szerintem.

Lényeg a lényeg :2008--ban és 2011-ben (33 és 36 évesen) spirál mellett estem teherbe,sajnos mindkét babát elveszítettük,pedig szerettük volna felnevelni őket.Tavaly év végén volt egy újabb terhességem-itt már nem védekeztünk-,de kb 6 hetes koráig fejlődött,missed ab lett a vége.

A férjem ekkor azt mondta,hogy ő soha többet nem akar engem ilyen helyzetbe hozni,hogy még egy babát elveszítsünk.

Aztán az utolsó menzeszem 2012.06.20-án volt :)))

37 évesen,két nagy gyermekkel 23 hetes terhes vagyok és imádom ezt az állapotot (is) ;)

Szerencsés vagyok,könnyen viselem és a korábbi terhességeiet is könnyen viseltem.Most a korom miatt szükséges volt a magzatvíz-vizsgálat,de szerencsére a kisfiunk egészséges,és előreláthatólag március végén fog megszületni.

Visszatérve a korra : magzatvíz.vételre a SOTE-ra kellett mennem,és hidd el :nagyon sokan voltak,akik még tőlem is "öregebbek" voltak,volt,akiről megtudtam, hogy 8 évvel idősebb,mint én.

Az én személyes véleményem az,hogy lehetőleg nem szabad nagyon "kitolni" a babavállalást -ma is vállalnám korán az anyaságot-,és 42-43 évesen már nem szülnék,de 37 évesen újra belevágnék!!!


Ha nagyon szeretnéd a pároddal együtt,akkor egyáltalán nincs késő,de az újabb terhesség előtt mindenképpen fel kell dolgoznod a babád elvesztését.

Nagyon nehéz,de hidd el,hogy a felhők közül újra kibújik a nap,ehhez kinek több,kinek kevesebb idő kell...

2012. nov. 28. 10:03

Igen,ha csak egy lesz,az is nagyon nagy boldogság!

Majd az élet úgy is hozza magával,hogy hányat vállaltok még.

Nagyon fontosnak tartom még apozitív szemléleten kívül,hogy lugosítsd a szervezeted.

Tesóm is ezt csinálta az orvos javaslatára.

Rengeteg citrom,teába vagy limonádé formájában..mindegy. Azon kívül sok joghurt,kefír,paradizsom,zölségfélék ...ezek mind lugosak.

14. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - JolanK)
2012. nov. 28. 10:01

Szia!

Ha spontán sikerült teherbeesned, az jó hír, mert az jelenti, hogy átjárhatók a petevezetőid, és nincs szükséges mesterséges megtermékenyítésre.

Egy jó doki segítségével nézess egy hormonpanelt. Az elsőt a menstruáció 3. napján, a másodikat pedig ovuláció után egy héttel, mert itt látszik a progeszteron. Sokaknál ez áll a hosszabb próbálkozás és a vetélés hátterében. Lehet pajzsmirigy probléma is, ami gyógyszeresen kezelhető. Mivel szervileg úgy néz ki nem lehet nagy gond teherbeesés szempontjából, így a hormonokra ráhasalnék.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook