Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vegyem rá a 6 éves fiamat, hogy öltözzön fel reggel? fórum

Hogyan vegyem rá a 6 éves fiamat, hogy öltözzön fel reggel? (tudásbázis kérdés)


25. Mamy
2012. dec. 4. 10:44

Nálunk győzött a versenyszellem.Versenyeztünk,ki veszi fel az egyes ruha darabokat hamarabb,később aztán hogy ki öltözik fel teljesen egyedül hamarabb.Volt hogy stopperrel mértem az időt,amit a később a gyerek mindig meg akart javítani,és csúcsott döntött sokszor.

Van azota kistesó,aki most ovis,most már ők ketten is versenyeznek.

Pici jutalmakat esetleg ki lehet jelölni,de ne csak tárgyi dolgokba gondolkozz.

24. civa (válaszként erre: 1. - Sour)
2012. dec. 4. 09:49

Ezt anyukám is kérdezhetné a 13 éve öcsémmel kapcsolatban.

Ne siettesd, de időben kezdje, és próbáld meg érdekessé tenni az öltözködést. Kreálj hozzá valami mondókát, vagy mesét. Pl. itt van Zokni tábornok, aki testével védi a lábikót, de nincs ám egyedül, mert itt van Nadrág ezredes, Póló hadnagy, Pulcsi százados, Kabát őrnagy, Sapka, Kesztyű, Sál, Csizma, Cipő közlegények, egy egész hadsereg, akik őt védik, mert kint időjárás-háború van, a bőre sejtecskéi folyton hadakoznak hol a levegővel, hol a széllel.... sőt, rajzoltasd le vele a bőrsejtecskéket, ahogy a napocska sugaraival harcolnak. Ha leképezi a dolgot, jobban élvezni is fogja.

23. sour (válaszként erre: 21. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 28. 10:07
Puszi, a segítségért!És megírom majd, hogy alakultunk :D
22. sour (válaszként erre: 20. - Milup2)
2012. nov. 28. 10:07
Igen, remélem :) És Köszi :)
21. 74f8c12b8e (válaszként erre: 11. - Sour)
2012. nov. 28. 10:04

Azért próbáld csak ki,főleg mert jövőre iskolás lesz,és még több mindenre kell regelente figyelni.

Ha nem kell apránként mindennel vacakolni,hátha ő is megugorja egyszerre az egész készülődést,szerintem simán lehetséges,bár tudom,hogynagyon távolinak hangzik a mostani helyzettől.

Ha kipróbálod,és mégse megy,majd írd meg,hogy hol akad el a dolog,hátha lesz még ötletem.

A gyerök egyébként az öcsém..anyukám is mindig sokat magyarázoptt neki,meg apránként csinálta a készülődést,még engem is feszültté tett,hogy néztem,meg hallgattam az a sok szöveget,ami egy öltöztetésnél elhangzik.

Ha van kedvenc zenéje,esetleg azt beteheted neki reggel,míg készülődik.

20. Milup2 (válaszként erre: 17. - Sour)
2012. nov. 28. 10:02

Á, csak mondom leírom, mi hogyan küszködünk reggel;)


Hogy aztán később hogyan lesz? Olvasom, a többieknek milyen jó ötletei vannak...Az a pizsamás szimpi...Na meg az órás....


Remélem, valamelyik módszer beválik nálatok is;)

19. sour
2012. nov. 28. 10:00
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást! Nagyon aranyosak vagytok! Imádom a HOXÁT! Itt mindig sikerül tanulni vmit és sok jó ember van. :)
18. sour (válaszként erre: 15. - Bd55e3f068)
2012. nov. 28. 09:59
Kösziii :) Ez is egy jó ötlet.
17. sour (válaszként erre: 16. - Milup2)
2012. nov. 28. 09:59
A te fiad még kicsi és öltöztetheted, de az én "nagyfiam" segítség nélkül kell, hogy öltözzön. Szeptembertől sulizik, márciusban lesz 6 éves,sajnos lassú, de ha akar, tud gyors is lenni. :) Édes lehet a kisfiad :)
16. Milup2
2012. nov. 28. 09:54

Fiam (3 és fél éves) nagyon nehezen kel fel reggel, így aztán nehéz bármire is rávenni...

Én csak úgy tudom készíteni, hogy beindítom a tv-ben a minimaxot, közben át tudom öltöztetni, iszik, eszik kicsit, aztán már flottul megy a mosakodás, egyebek, s oviba már vidáman lépdel;D

15. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Sour)
2012. nov. 28. 09:54
Ne azt mondd neki, hogy vedd fel, hanem mutass neki két darabot, és kérdezd meg, hogy melyiket szeretnéd felvenni. Nálunk ez nagyon bevált, a módszert pedig kemény pénzekért oktatják eladás stratégiai tréningeken :D
14. pink sunrise (válaszként erre: 1. - Sour)
2012. nov. 28. 09:51
Erre én is kiváncsi vagyok:) Az én fiam is 6 éves lesz,de csiga lassúsággal öltözik,és ezen az sem változtat ha sürgetem hogy nem érjük el a buszt,vagy ha sokkal hamarabb felébresztem.De azért már alakul:)
13. sour (válaszként erre: 9. - E1e781f342)
2012. nov. 28. 09:49
:DD
12. sour (válaszként erre: 8. - Fenyőgally)
2012. nov. 28. 09:48
Köszönöm :) Kedves vagy! Igyekszem elérni a célt, hogy ő is és én is feszültségmentesen kezdjük a napot.
11. sour (válaszként erre: 6. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 28. 09:46
Ez így tényleg jól hangzik. Attól félek, hogy nem reagál mégsem... mivel ma is, még a kezét sem dugta be a ruhába :( Az órás módszert mindenképp alkalmazni fogom, hasznosnak találom, köszönöm. :)
10. 74f8c12b8e (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2012. nov. 28. 09:45
köszi:)
2012. nov. 28. 09:41

A Super Nanny soroztba is volt egy ilyen eset. A gyerek se felkelni, se felöltözni nem akart, az anyukája pizsamában beültette a kocsiba, és elvitte az oviba. (mikor odaértek a kocsiban átöltöztette)

A gyerek utána minden reggel egyedül felöltözött :)

8. Fenyőgally (válaszként erre: 4. - Sour)
2012. nov. 28. 09:33

Azért csinálja mert így figyelsz rá:))

(Mindegy, hogy máskor is figyelsz, nem számít, ha folyamatosan figyelsz csak egyszer kicsit nem , akkor is arra hajt:))

Egyébként pedig életkori sajátosság, hogy az egyik folyamatból a másikba nehezen lépnek át, azt még csak később tanulják meg ,ezért sokat segít az órás megoldás, még akkor is, ha kicsit katonai jellegű mindent pontos időre csinálni, de akkor tud mihez viszonyítani, és akkor tanulja meg, hogy az egyik folyamatot abba kell hagyni, hogy egy másik elkezdődhessen.És nyugodtan csináld meg, ha nem készül el időben vidd pizsmában az oviba, (Persze célozva rá, hogy viccesnek fogják találni a barátai)vagy reggeli nélkül(nem fog éhen halni) de rá fog jönni, hogy meg kell mozdulnia!

7. Hoxa (válaszként erre: 6. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 28. 09:27
Ez nagyon jó!
6. 74f8c12b8e (válaszként erre: 4. - Sour)
2012. nov. 28. 09:23

Én úgy léptem túl ezen a hercehurcán,hogy rajzoltam neki egy órát,hogy akkor kell indulni,mikor így áll a mutató az igazi órán..és megmondtam,hogy addig neki fel kell öltözni,és megreggelizni.Rábíztam,hogy ez az ő dolga,a reggelit kikészítettem.Arra figyeltem,hogy 10 perccel indulás előtt az asztalnál legyen,ha nem:szóltam neki,h nem lesz ideje kényelmesen reggelizni.Tulkép eltereltem a figyelmét a foylamatról,és a célra fókuszáltam: 7.15 kor indulunk.És közben láthatta,hogy én is készülődöm.

Ha nem sikerült,és sürgetni kellett,vagy öltöztetni esetleg,akor mondtam neki,h kár,hogy visszaestünk a dedós szintre,pedig rohanás helyett beszélgethetünk volna egy jót reggelinél,és menés közben,így meg idegesek vagyunk,és rohanni kell.Hamar ráérzetta dolgra,hogy az jó,hogy nincs cirkusz és hajkurászás reggel

5. sour (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2012. nov. 28. 09:11
:) Kipróbálok vmit én is...
4. sour (válaszként erre: 2. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 28. 09:07
Igen ovis. Nagyjából ismeri. De se szépen, se segítséggel nem akar, másfél hete öltözni. Nem tudom mi lett vele, de minden reggel feldühít.
3. Hoxa
2012. nov. 28. 09:06
Nálunk a jutalmazás vált be. A4-es lap a hűtőre, arra kapja a matricákat, ha összegyűlik 10, akkor kap a focis kártyás gyűjtőjátékához egy új csomagot, így nagyon motivált.
2. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1. - Sour)
2012. nov. 28. 09:06
oviba jártok?ismeri az órát?
1. sour
2012. nov. 28. 09:00
Sziasztok! Segítsetek, mit csináljak a közel 6 éves fiammal, hogyan vegyem rá, hogy öltözzön fel reggel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook