Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy tudnék ilyen göndör hajat csinálni? fórum

Hogy tudnék ilyen göndör hajat csinálni? (beszélgetős fórum)


16. Vigyorex6 (válaszként erre: 15. - Tomka1)
2012. nov. 28. 10:49

Áhh, én Pesttől nagyon messze vagyok. :) Baján.


Egyébként még az jutott eszembe, hogy a legfelső sort hátrafelé csavard, de csinálj választékot, mert majd szépen szétesik ahol neki jó.

15. tomka1 (válaszként erre: 14. - Vigyorex6)
2012. nov. 28. 10:46
Nagyon köszi :) Egyébként te pesten laksz? Írtad hogy fodrász vagy elmennék hozzád, hova lehetne?
14. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Tomka1)
2012. nov. 28. 08:50
Teljesen fejtetőig kell csavarni. Aztán amikor szépen kiszedegetted a csavarókat, ahogy leírtam, és egyben maradnak a loknik, nem bántod, nem szeded szét a tincseket, nem borzolod, hanem hagysz neki időt, hogy kilógja magát. Attól függ mennyi, hogy milyen a hajad szálszerkezete, és meddig tartja a csavarást.
13. tomka1 (válaszként erre: 10. - 50b5748a9e)
2012. nov. 27. 21:21
Igen a dauer nem valami jó, mondjuk hallottam kíméletes dauerolásról is de szerintem az se túl jó a hajnak. Ezek a "meleg" :) hajcsavarók jók egyébként csak már nem nagyon lehet sehol kapni.
12. tomka1 (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 21:19
:)) megmérem az enyémet is akkor :) Gondolom teljesen a fejtetőig kell felcsavarni? Nekem talán sikerült a képen hasonló hatást elérni mikor nem csavartam fel teljesen de akkor meg a fejtető tiszta lapos maradt :) De ha meg felcsavarom akkor meg nagy búrám lesz :)
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 15:41

Még valami: Ügyelni kell a kiszedésre! Nem letekerni kell a hajat a csavaróról, hanem egyszerűen a csavarót kell kihúzni a hajból, és így, mint egy gyűrű, egyben marad a haj.

Olyan nehéz így leírni, de remélem érthetően fogalmazok :)

10. 50b5748a9e (válaszként erre: 5. - Tomka1)
2012. nov. 27. 15:38

Ahh tudom :)) Képzeld én is így vagyok vele egyébként, mert egyszer bedaueroltattam, és szépen tönkre is vágtam vele a hajam, plusz amikor el kezdett lenőni, úgy néztem ki egy idő után, mint egy uszkár :D

Akkor megfogadtam, hogy ez volt ez első és az utolsó dauer, inkább alkalomadtán magamnak belövöm, vagy fodrásszal megcsináltatom, de a fodrásznál is vagy 40-50 percet kell ülni búra alatt, szóval... nálam különleges alakalom kell, hogy én ilyet csináltassak :)

9. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - Tomka1)
2012. nov. 27. 15:38

Most majdnem megfogtál, de lemértem. :DDD

3cm átmérőjű.

Hajhosszhoz és kívánt göndörséghez kell belőni a hajcsavaró méretét.

Fodrászként a folyamatos hajsütőzést én sem ajánlanám, de a csavarás abszolút hajkímélő.

8. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - Tomka1)
2012. nov. 27. 15:34

Fent is van.

Annyit tennék hozzá, hogy ez egy délutáni kép és reggel csavartam + megnyújtogattam kézzel, hogy ne legyen annyira göndör. Viszont ezek nélkül sokkal göndörebb volt.

7. tomka1 (válaszként erre: 2. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 15:34
köszike :) kb mekkora hajcsavarókkal csináltad?
6. 50b5748a9e (válaszként erre: 2. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 15:34
Én is megnéztem, nagyon szép vagy :)
5. tomka1 (válaszként erre: 3. - 50b5748a9e)
2012. nov. 27. 15:32
Oké köszi kipróbálom biztos jó. Voltam már ezzel a "gonddal" fodrásznál azt mondta megtudja csinálni, de az eredmény sajnos nem olyan lett mint vártam. Csak egy sima becsavart haj ami nem loknis hanem inkább olyan nagy tv-s fejet eredményezett :) Lehet hogy rossz fodrászhoz mentem. Igazából tényleg hajsütővel lehetne ezt a hatást elérni de nem nagyon van türelmem hozzá :)
4. tomka1 (válaszként erre: 2. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 15:30
Köszi szépen, megnézném :)
2012. nov. 27. 15:29

Szia!

Több megoldást én se nagyon tudnék az általad felsoroltakon kívül, de én annak idején vettem egy L'Oréal Hot boucl' hőoptimalizáló sprayt, és azzal mikor befújtam a hajam közvetlenül azelőtt mielőtt feltekertem hajsütővasra, jóval rövidebb ideig kellett rajta tartanom a vasat - asszem 50 mp/tincs - és nem égette szét a hajam, és tartósabb is lett a göndörség.


Egyébként meg én elmennék fodrászhoz, és kikérném az ő véleményét, mert ő biztos okosabbat is tud mondani :)

2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. nov. 27. 15:26

Szia!

Hajhabozva a vizes hajat, fém csavarókra feltekerve elérheted ezt a hatást.

Ha gondolod teszek fel képet a sajátomról a képeim közé.

2012. nov. 27. 15:18

Sziasztok!


Van valami tippetek hogy hogy csinálhatok ilyen szép loknis hajat? Felraktam róla képeket. Váll alattig érő hajam van és nagyon szeretnék a képeken látható hajat kreálni magamnak. Hajsütővas kizárva mert egyrészt szétégeti a hajat másrészt nincs annyi időm, már próbáltam és nagyon sokáig tart. Van olyan hajcsavaróm amibe víz van és forró vízzel kell leönteni és utána becsavarni a hajat vele. De ha hajcsavaróval csinálok akkor egyáltalán nem ilyen lesz mint a képeken, hanem felugrik az egész a fejem tetejére és egy nagy kóc az egész. ha meg lesimítom vizzes kézzel akkor meg kijönnek a hullámok. Próbáltam már azt a szivacso módszert is de attól még rosszabb lett :)


Előre is köszi: Zsu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook