Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bélgyulladás..lelkiprobléma? fórum

Bélgyulladás..lelkiprobléma? (beszélgetős fórum)


2012. nov. 28. 13:26

Haladó gondolkodású orvosok azt mondják, hogy minden betegség elindítója lelki ok, és úgy is kell(ene) gyógyítani, a lélekkel együtt a testet.

Mivel ez európai viszonylatban szinte lehetetlen, magának a betegnek kell elgondolkodni és rájönni, hogy mi is váltotta ki lelki síkon a betegséget.

Ezt figyelembe véve lehet teljes a gyógyulás.

10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 9. - Vikucka)
2012. nov. 28. 13:19
ez így van.... sajnos sokan bedőlnek a humbuk szövegnek, és bizonyos hárítási dolgok miatt beleugranak oylan dolgokba, amikkel kifejezetten rontanak a betegségükön.....
9. vikucka (válaszként erre: 7. - C1e9612cd3)
2012. nov. 27. 21:08

Sokan még arra sem veszik a fáradtságot, hogy a gyógynövény-határozót elolvassák.


Lehet a Colitisosnak, vagy a Chronosnak jót tesz, ha diétázik, de pl. apunak kifejezetten megtiltották a rostdús étkezést, mert az még jobban izgatja a beleket.

8. f1e23b97ee (válaszként erre: 4. - Vikucka)
2012. nov. 27. 20:10
Én sem hinnék a természetgyógyászokban. Nagyon sokan kerültek már ilyen kuruzslók miatt időnek előtte a föld alá.
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - Bixi)
2012. nov. 27. 20:07

óóóóó... nem tudtad, h vannak "dolgok", amik minden betegséget "gyógyítanak"???? Le vagy maradva! Itt a Hoxán is amúgy gyógyíthatatlan betegségeket is gyógyítanak diétákkal, teákkal.... Tudod, az ilyen előszeretettel megtévesztőknél nem számít semmi tudomány, és társai.... nem számít, h a Chront is és a Colitist is befolyásolja igen is a stressz, és lévén, h autoimmun betegségek, az immunrendszer aktuális állapota, illetve a betegség előrehaladottsága...... ÁÁááááá, ezek nem számítanak..... Csak vhogy, amikor az inzulinos cukorbeteg ketoacidózisban kerül be az intenzívre (mert mint megtudtam, arra is jó a Paleo), akkor vhogy senki nem áll oda felelősséget vállalva, h én hülye ajánlottam.....

Volt, aki gyógyteát akart rátukmálni lisztérzékenyekre, mert az majd meggyógyítja a lisztérzékenységet (egy genetikailag determinált autoimmun betegséget???!!!! Pffff.....)

Ennyi erővel használhatna mindenki pipamocskot is.....

Csak óvatosan a fórumon felvetett ötletekkel diétákat, gógyteákat, stb illetőleg......

6. vikucka (válaszként erre: 5. - Bixi)
2012. nov. 27. 12:03

ezt akartam én is irni. Volt, amikor apu hónapokig jól volt, aztán újra fellángolt nála a betegség.


Nem tudom, hogy ez lelkiproblémából adódott-e neki, mert amikor beteg lett, akkor jól éltünk, volt munkája, rendben volt minden anyával is, aztán egyszer csak hasmenése lett, ami nem múlt el.

5. bixi (válaszként erre: 2. - Shilladora)
2012. nov. 27. 11:48
ebbol nem lehet kigyogyulni, csak tunetmentesse lehet tenni - akar evekre, evtizedekre is pl taplalkozassal.
4. vikucka (válaszként erre: 1. - Adry06)
2012. nov. 27. 11:41
Szia, apukámat 12,5 éve kezelték Chron-nal. Depressziós lett, sokat fogyott, nyomta a szteroidot. Sajnos ő olyan ember, akinek az orvos szava szent, tehát természetgyógyászati vonalon el sem indulhattunk. Tegnap került sor nála a vastagbél-műtétre, eltávolitották a beteg területet. Kb. 16 cm maradt meg neki, de az orvos azt mondta, ha most az elkövetkezendő 6 hétben odafigyel a gyógyszerekre és a táplálkozásra, akkor megszabadulhat a betegségtől.
3. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2012. nov. 27. 11:39

Szia!


Sajnos nekem minden évben visszajön és nagy kínjaim vannak. Szerintem összefügg a lelki problémákkal. Nálam ez kb. 2 éve jelentkezett először. Legutóbb nyáron a nyaralás alatt vett elő, nagyon kegyetlen görcseim voltak.

2012. nov. 27. 11:37
gyere a paleolit táplálkozás fórumra, ott többen már kigyógyultak belőle!
2012. nov. 27. 11:35
Sziasztok. Elsősorban olyan tapasztalatokat várok, akiknek akár crohn vagy vastagbélgyulladásuk van, vagy volt.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook