Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szobafestés-kérdés, tudnátok segíteni? fórum

Szobafestés-kérdés, tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 29. 18:32
Melyik érné meg jobban szerintetek, ez a falfixes fedős akármi, és rá a festék, vagy pedig 2 réteg festék?
17. 49f4a726e5 (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2012. nov. 27. 15:26
Pedig jó lenne :DD
16. Regin_a (válaszként erre: 13. - Eruska83)
2012. nov. 27. 13:24

Azért kiegésziteném, illetve korrigáknám kicsit

Falfix ócska , natúr falhoz való ami pereg vagy erősen nedvszívó


A kérdezőnek már van festett fala, tételezzuk fel hogy jó állapotú


A narancssátga közel van a kivánt rózsaszinhez

HA Diszperzitbe belekeverik, mert nem minden szint "illik" ebbe keverni, akkor 2 erős réteg simán elfedi

Nem kell se fehérre festeni se Falfix


A sarkokba meg adva van a kis Teddy a "snájdolásra" és nem fog elütni ha egyedül is csinálja. Persze van ahova csak ecset fér be


Öntapadó takarófólia és maszk papircsík az ablakkeretekre megéri a pénzt



Azért a kérdezőnek megjegyezném

nem úgy megy egy festés, mint a reklámokban, hogy mire a férj hazaér a munkábol a feleség átfesti a lakást

:)

15. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Bowie)
2012. nov. 27. 11:20

Viszonyításként írtam árak tekintetében.

Igazából mindkét technikával ugyanazt lehet elérni.

Különbség ott van, hogy mennyi munkával lehet elérni, és mennyi pénzből.

14. bowie
2012. nov. 27. 11:16
Mi narancssárga duluxot, meg sászöld platinumot kentünk át egy sornyi hígított falfix-el. Erre festettük a zorka life festéknek a tejeskávéját, ami jóval világosabb, és sokkal kevésbé élénk. Abból 2 sorral vittünk fel, gyönyörű, sehol nem sejlik át az előző szín, és szép egyenletes a festés.
2012. nov. 27. 11:14

Javasolnám (építőipari cégünk van, már 14 éve),

hogy mindenképpen előbb csiszolópapírral (80-as vagy 100-as) csiszold át a felületet, a repedéseket, illetve ahol kell glettel javítsd ki, utána portalanítsd a falat egy száraz ecsettel, falfix, és 2 vagy 3 réteg az új festékből.

Arra vigyázz, hogy a snájdolás egyidőben legyen a falfestéssal. (lehetőség szerint ketten csináljátok, mert különben nem egy színűre fog megszáradni)

A parkettát teddizés előtt jó vizesen töröld fel a falak mellet, és akkor a rácsöpögő festék nem tud odaszáradni. Ha nem akarod felmosni, akkor takarófóliát tesa-val odaragasztod a szegélyhez. Csak vigyázz, nehogy a létrával kiszakítsd a fóliát.

12. bowie (válaszként erre: 11. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 11:13
Egy szobára azért nem kell az öt literes.:) És mi hígítottuk a falfixet is.
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 10. - Bowie)
2012. nov. 27. 11:06
Az 5 literes falfix ára vetekszik a 16 literes fehér diszperzit árával. Ez még akkor is különbség, ha az utóbbival 2 soron kell dolgozni.
10. bowie
2012. nov. 27. 10:45
Mostmár igen. Szerintem felesleges a diszperzit. Olcsóbban kijössz a falfix-el, meg úgy elég kevesebb sor is.
9. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - 49f4a726e5)
2012. nov. 27. 10:44

Igen. Ez a lényege. Az új szín előtt valamivel semlegesíteni kell a régit.

Minden csomagoláson van száradási idő feltüntetve, de figyelembe kell venni a külső tényezőket is.

Az alapozó úgy 2óra alatt megszárad és mehet a szín, a fehér diszperzittel viszont két soron kell átmenni, ezért csak másnap tudsz valószínűleg színt festeni. Nálunk 2 nap volt így az egész.

Érdemes a minőséget és az árakat is figyelembe venni.

8. bowie (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 10:44
Nem olvastam a hozzászólásokat.:)
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - Bowie)
2012. nov. 27. 10:39

Ezt írtam a 3. hsz-ben.

A falfix egy mélyalapozó.

2012. nov. 27. 10:36
Tehát akkor veszek diszperzitet és lefestem vele, kapok egy fehér színt, és arra mehet az új szín? :-) A két festés között mennyi idő teljen el? Illetve hány nap?
5. bowie (válaszként erre: 4. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 10:36
Falfix-el végigmész rajta (átlátszó tejszerű vizesállagú folyadék), és utána mehet rá az új szín, egyből jó lesz.
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - 49f4a726e5)
2012. nov. 27. 10:32
Most kérdeztem rá a testvéremre. Azt mondta, hogy sima fehér diszperzittel is teljesen jó 2 soron.
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - 49f4a726e5)
2012. nov. 27. 10:29
Alapozóval le kell gurítani először. Így kapsz egy fehér színt. Arra mehet az új.
2012. nov. 27. 10:26
A szobámat szeretném átfesteni, jelenleg narancssárga színe van, és rózsaszínes-korallos színt szeretnék. Ha veszek festéket, akkor rá lehet festeni erre a narancssárgára, be fogja fogni?
2012. nov. 27. 10:25
Szobafestés-kérdés, tudnátok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook