Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai problémák - tanácsot kérnék fórum

Óvodai problémák - tanácsot kérnék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
138. youlcsi (válaszként erre: 137. - Lujza87)
2018. ápr. 18. 11:13

Nálunk volt ilyen, bár nem okozott neki gondot. Bölcsiben mentünk érte, és volt, hogy ki sem értünk a kapun, már tele is volt a pelus.

2 év alatt talán 1-2x volt, hogy kakis pelust kellett a gondozónőnek cserélnie.

Oviban csak akkor kakilt, ha már mentem érte délután, és már nem bírta volna ki hazáig. Akkor szólt nekem és lerendeztük kettesben a vécében.

Most első osztályos és bizony továbbra is hazahordja.

Van ilyen. Még jó, hogy csak a széklettel. van ismerősöm, aki pisilni sem tud idegen helyen, 12 évig volt osztálytársam, SOHA nem ment el az iskolában vécére.

137. Lujza87
2018. ápr. 16. 11:26
Sziasztok! Olyan témában szeretnék tanácsot kérni, hogy mennyire általános probléma hogy a bölcsiben, óvodában a gyerek visszatartja a székletet, nem mer ott kakilni. Az én kisfiam 3 éves lesz, és jelenleg bölcsibe jár, és problémák vannak ezzel kapcsolatban, itthon is csak pelusba kakil, ott még úgy sem, ez miatt pedig sokszor fáj a hasa. A másik probléma ami most kezdődött, hogy eddig olyan örömmel ment reggel bölcsibe, volt hogy nem is akart hazajönni, most meg kb egy hete mindig sír ott és azt mondja hogy nem szereti. Én azt hittem hogy ez csak az elején szokott ilyen lenni amíg be nem szokik de nálunk azzal nem volt gond. Tapasztalatokat várnák hogy volt-e ilyen másnál is.
136. Klauka_
2018. márc. 12. 22:07

Persze, ebben az esetben sem a váltással van problémám, hanem a körülményekkel.

Mint a mai esetben sem a hanyassal...

135. zebracsikó (válaszként erre: 132. - Klauka_)
2018. márc. 12. 21:53

Szerintem ennek nincs hivatalos menete. Az embereknek, óvónőknek is van joguk munkahelyet váltani.

AZ óvoda hozzáállása viszont hagy némi kívánnivalót maga után.


Buta módon intézték a váltást, mintha ha nem szólnak róla, akkor majd a szülő talán észre sem veszi a váltást....


Igen, egy ilyenre a távozó óvónőnek, a váltótársának és az érkezőnek is fel kell készíteni a gyerekeket

134. zebracsikó (válaszként erre: 132. - Klauka_)
2018. márc. 12. 21:49
Igen, hívniuk kellett volna, s nem is értem, miért akarnak bajlódni egy hányós gyerekkel, nekik is sokkal egyszerűbb, ha a szülő elviszi az oviból a beteget.
133. Klauka_
2018. márc. 12. 21:48
Nyugdíjazás miatt volt a váltás.
132. Klauka_ (válaszként erre: 131. - Zebracsikó)
2018. márc. 12. 21:45

De akkor ugye jól gondolom hogy azonnal hívniuk kellett volna?


Sajnos nagyon sokat "hibáznak" és ez nem az a kategória, hogy mert én azt hiszem mindig nekem van igazam.

Nagyon keveset kommunikálnak sajnos.


Akkor még 1 dolog, ha véleményeznéd. Évközben óvónő váltanunk volt, amiről senki nem tájékoztattak, én kerdezgettem, igy jutottam némi infohoz, de sem szülőin, semmi egyéb formában az igazgató ezt nem hozta szóba. Kevésbé érdeklődő szülő konkrétan váltás előtti heten tudta meg tőlem hogy elmegy a nénink.

Az új néni első napján én kérdeztem ra, hogy akkor itt van-e mar, és akkor nyitotta nagyobbra a vezető óvónő az ajtót hogy igen. Akkor köszöntünk én mondtam hogy ők az én fiamim. Egyébként látásból ismertük egymást.

Próbáltam a rendelkezésre álló infók alapján felkészíteni a gyerekeimet, de ezzel kapcsolatban semmit nem mondtak.

Pár nap után a kisebbik fiam elkezdett elalvás után kicsivel (max 1 órán belül) álmában sirogatni, ami hétvégén megszűnt, ma megint felsirt, de hamar vissza is aludt. Sosem csinált még korábban ilyet. Beszélgettem vele többször is erről a múlt heten, mondta, hogy hiányzik neki a régi nennéni. Szóltam is az új ovi néninek hogy szenteljen neki plusz egy percet.

Nos ennek mi kellene legyen a hivatalos menete?

131. zebracsikó (válaszként erre: 128. - Klauka_)
2018. márc. 12. 21:30

Furcsa...

egyrészt beteg(-nek látszó), lázas, hasmenéses, hányós gyerekről értesítenie kell a szülőt.


Az meg, hogy nincs otthon délelőtt az autód, egyáltalán nem jelent semmit, ebből nem lehet övetkeztetéseket levonni.

Szeriontem itt valami sumákolás van, pl. erőszakkal akartak valami nem tetszőt, nem finomat lenyomni a gyerek torkán.


Olyan oviról már hallottam, ahol minden kis köhintéssel már hívják is a szülőt, de olyanról még nem,ahol hányás esetén nem teszenek semmit.


Utánaérdeklődnék a délelőttös óvónéninél is, rákérdeznék, mégis miért nem szólt telefonon? Az nem válasz, hogy délelőtt nem állt az udvarban a kocsid, mikor arra sétáltak.

130. Klauka_
2018. márc. 12. 21:28

A problémám az, hogy nem szóltak.

Vagy ez ilyenkor nem szokás? Nem kötelező?

129. Klauka_ (válaszként erre: 127. - Zebracsikó)
2018. márc. 12. 21:26
Egyébként pedig lebetegedett, este is hányt.
128. Klauka_ (válaszként erre: 127. - Zebracsikó)
2018. márc. 12. 21:25

Próbáltam minél rövidebben írni, talán ezért nem volt teljesen érthető.


Már az oviban, egy másik ovonéni elott mondta, hogy délben hányt. Ranéztem az ovonőre, annyit mondott hogy talán vmi nem esett jól neki.

Aztán a szekrényhez érve lattam a kimosandó ruhát.


A délelőtti séta pedig annyiban kapcsolódik, hogy a házunk elott sétálva látta az óvónő hogy nincs itthon a kocsim, ezért mondta a gyereknek hogy nem hív fel.

127. zebracsikó (válaszként erre: 126. - Klauka_)
2018. márc. 12. 21:19

Amikor elhoztad a gyermeked, nem vetted észre, hogy át van öltöztetve és nem is kaptál kimosandó ruhacsomagot?


Az, hogy hányás miatt miért nem hívtak fel, nem értem én sem.


A délelőtti séta meg sehogy sem kapcsolódik a későbbi hányáshoz.

Nekem nem áll össze a kép.

126. Klauka_
2018. márc. 12. 20:36

Jó régi fórum, de hátha idetéved vki.

Ma a fiam ebédnél hányt az oviban. Belehányt konkrétan az ételbe és a ruhája is olyan lett, a karján, le kellett cserélni. Amikor hoztam el, senki nem szólt róla, a gyerekeim mondták.

Kérdeztem a fiam, hogy nem akart haza jönni, vagy nem volt szó róla hogy felhívnának? (Gyesen vagyok)

Azt mondta, hogy amikor délelőtt voltak sétálni, a házunk fele is voltak, és hogy az ovonéni mondta hogy nem vagyok otthon. Ami igaz is volt, bevásárolni voltam, de a telefon nálam volt.


Szerintetek?

125. ageeeka
2012. dec. 11. 16:15

Ezért mondom én azt, hogy nem kell rögtön letámadni a másikat, hanem inkább kérdezni!

Segíthetünk egymásnak ezzel, hiszen van aki az óvónői oldalt képviseli van aki a szülőit, még ha nem is ugyanabban az oviban vagyunk!

Talán tudunk megoldást egymás problémáira.

124. Milup2 (válaszként erre: 123. - Nicole.)
2012. dec. 11. 10:59
Köszi:)
123. nicole. (válaszként erre: 122. - Milup2)
2012. dec. 11. 08:55
ez így teljesen rendben van...tudod sok szülő az örökös fanyalgással, negatív hozzáállással nem segíti sem az óvónő munkáját, sem pedig a gyermeke hozzáállását...azok a gyerekek akik azt látják, hogy anyu örömmel segítkezik az oviban, örömmel vesz részt a programokban, segíti az ő kis létét abban a közösségben, hasonló hozzáállású ember lesz...csak pozitívan! :) mint az élethez, és az emberekhez...
122. Milup2 (válaszként erre: 121. - Nicole.)
2012. dec. 11. 08:05

Persze, hogy nem mind rémes..Épp ez az..A legjobbat akarjuk a gyereknek, a lehetőségekhez mérten..Én még nyílt napra sem mentem el, mentségemre szóljon hosszú hónapokig a rákkal küzdöttem, ki is lettem belezve, sajna nem volt módomban jobban megnézni az ovit..Elsődelegs szempont az volt, hogy a közelben legyen, aztán ha nem passzol, majd lesz vhogy...


De most, hogy már itt a lehetőség, többet bejárok, voltam barkácsolni is 3 órát az óvónőkkel adventi vásárra, voltam bent játszani a kölkekkel, mikor tehetem, beszélgetek az óvónőkkel, mikor van csoportos megbeszélés, ott vagyok, próbálok vmelyest szerves tagja lenni a csoportnak, hát a lehetőségekhez mérten..Most a karácsonyi ajándékokhoz viszek be csomagolópapírt, hogy a gyerkőcök ajándékai abba legyenek téve...(óvónő kérése)

Úgy érzem, ami tőlem telik, megteszem...

És így látom, mi zajlik az oviban, kiismertem jobban az óvónőket (más anyukák, akiknek más csoportba jár a gyerkőcük, azzal riogattak, hogy a legrosszabb óvónőkhöz került a fiam, hát én nem így látom, de persze a többi óvónőt csak köszönés szintjén ismerem...), változott a véleményem is (ami eleinte negatív volt, az most már sokkal jobb meglátásba került...).


Én úgy látom, elég sokat teszek, hogy a fiamnak jó legyen, egy gyereknél nem is olyan nehéz, mintha több lenne...

121. nicole. (válaszként erre: 117. - Milup2)
2012. dec. 11. 00:42

elméletben tudod te hogyan kellett volna ovit választani....igenis valami úton módon csókosnak kell lenni ha a gyerekünkről van szó...jóval előbb kellene infókat gyűjteni, bejárni az oviba, felkészülni, rákészülni, tudatosan keresni óvónőt, óvodát, hiszen te ismered a gyermeked és gondolom vannak terveid, céljaid, biztosan kiválasztottad hogy milyen program tetszik neked, esetleg utána néztél alternatív pedagógiánknak, lehetőségeknek... nemcsak betesszük a gyereket, a legközelebbi oviba és várjuk, hogy vagy jó lesz vagy nem...egy szülőnek ez a feladata...

remélem azért :)az életben sokkal jobban csinálsz dolgokat mint ahogyan állítasz...van kettő, álltam mindkét oldalon, tudom hogy vannak rémes óvónők..is, de nem mind az...sőt

120. ageeeka
2012. dec. 10. 18:01
Lehet kikérni véleményeket az adott óvónéniről, de az ember úgyis csak akkor tudja meg, hogy milyen, ha megtapasztalja! Szerintem...mert valakinek ez a jó valakinek meg az!
119. ageeeka (válaszként erre: 115. - Trapiti)
2012. dec. 10. 17:56
Köszönöm a dícséretet! :)))
118. Milup2 (válaszként erre: 112. - Trapiti)
2012. dec. 10. 17:05
Nálunk is 28 fős a csoport...De van 29-es csoport is....
117. Milup2 (válaszként erre: 113. - Nicole.)
2012. dec. 10. 17:03

Hát képzeld el, vannak rémes óvónők is..Márcsak megnézem, kinek a kezébe adom a gyerekem..Állítom neked gyereked sincs, mert akkor tudnád ezt..

Ismeretlen emberek közé adtam be a fiamat, márcsak megnézem, milyen emberek..Nem csókos voltam, akik már előtte ismernek ott vkit...


Az, hogy vki óvónő, nem jelenti azt, hogy egy angyal..Hanem olyan halandó, mint mi is..

Mikor műtetni akarod magad, márcsak a dokit előtte leinfózod, s próbálod megismerni..Hát kvázi így kell egy ovit, óvónőt is lecsekkolni..Főleg a mai világban...

116. nicole. (válaszként erre: 114. - Trapiti)
2012. dec. 10. 14:26
ez teljesen rendben van, érthető hiszen az ember a gyerekéért mindent meg is tesz és ha szerencsétek van az óvónénitek a más gyerekéért is :)
115. trapiti (válaszként erre: 109. - Milup2)
2012. dec. 10. 14:22
Biztosíthatlak, hogy ageeka nagyon klassz óvónéni, a lányom járt hozzá egy ideig, én nagyon sajnáltam, hogy nem maradt abban az oviban tovább.
114. trapiti (válaszként erre: 113. - Nicole.)
2012. dec. 10. 14:20
Hát ha az óvónőket magukat nem is (nyilván képtelenség is lenne, mert én is dolgozom) figyelem árgus szemmel, de arra én is nagyon figyelek, hogy a gyerekem körül rendben legyenek a dolgok az oviban - főleg hogy van rossz tapasztalatunk is sajnos.
113. nicole. (válaszként erre: 103. - Milup2)
2012. dec. 10. 14:15
árgus szemekkel figyelted az óvónőket? :) lehet, hogy a "szuperanyukáktól" savanyodnak be szegények, téged is ellenőriz otthon valaki árgus szemekkel, hogy minden pillanatban mindent tökéletesen csinálsz e, annak érdekében, hogy gyermeked testi és személyiségfejlődése megfelelően alakuljon? Te soha nem tengsz lengsz egy pillanatra sem? Az óvoda falán kivan függesztve az ONOAP, abban le van írva mi az óvónő feladata, hát nem az hogy kedves legyen és vigyázzon a gyermekekre...az a szomszédnéni reszortja addig amíg leugrassz a boltba...hihetetlen nehéz munkát végeznek az óvónők, a nap minden percében..egy kis tiszteletet megérdemelnének főleg ha a gyermeked jól érzi magát az óvodában...
112. trapiti
2012. dec. 10. 14:09

A mi kerületünkben ugyanez a helyzet, rengeteg körzetest nem vesznek fel. Ugyanakkor abban a kerületben ahová most járunk 5-8-cal kevesebb gyerek jár egy csoportba, gyakorlatilag minden oviban van hely évközi felvételre. A gyereklétszámtól és az önkormányzat hozzáállásától is függ. Ebben a kerületben évek óta 22-25 fős csoportok vannak, míg nálunk 28-32 a szokásos...

Emellett néhány helyet mindig fenntartanak az év közbeni felvételre, pl. ha egy már óvodába járó gyerek költözik a körzetbe, azt nem utasíthatja vissza. Ráadásul ha már nem 3 éves a gyerek, korosztályos csoportok esetén nem is abba a csoportba kerülne mint ahová a márciusi beiratkozók. Nálunk is több mint 20 gyerek volt innét átirányítva máshová, mégis a lányomat simán felvették nagy-középsőbe szeptember 4-e körül.

111. Milup2 (válaszként erre: 110. - Trapiti)
2012. dec. 10. 13:56

Biztos? Mert itt helyhiány miatt sok gyerkőcöt máshová irányítottak el a márciusi bejelentkezésnél, pedig nekik is ez a körzetük...Szóval nem vették be őket...

Hát így aztán mást hogy vesznek be mondjuk év közben átjelentkezéskor?

Amúgy oknak azt mondták nekik, hogy túl sok a jelentkező, ill. hogy nem voltak a nyílt napon...


Nekem mázlim volt, mert mikor bejelentkeztünk, azzal kezdte az ovi-vezető, hogy nincs a nevünk a papíron (nem voltunk nyílt napon)...

Na, menten felment a pumpa bennem, mert tavaly is el lettünk utasítva, hogy a fiamat nem veszik be idén márciustól, mikor betöltötte a 3-at, mert: túljelentkezés van, s már összeszokott csoportba kerülne...

Na, szóval így aztán ölni tudtam volna a szemeimmel, s rákérdeztem, milyen papír az, ha szabad tudnom?

Másrészt elmondtam elég erélyesen, hogy tavaly elutasítottak minket, idén nem fognak!

Szóval fel lett véve, de ehhez kellett egy jókora gyilkos arckifejezés is részemről...


Nemsokára kötelező lesz a kiscsoport is, ugye? Akkor nemtom hogy lesz megoldva, hogy minden gyerek oviba is kerüljön...

110. trapiti (válaszként erre: 108. - Kittycat2)
2012. dec. 10. 12:20
A körzetesbe mindenképpen át kell venniük év közben is. A többi persze szerencse kérdése...
109. Milup2 (válaszként erre: 105. - Ageeeka)
2012. dec. 10. 12:04

Akkor még nem tudtam, hogy te óvónő vagy(tán feltűnt, később rákérdeztem erre, mivel aztán céloztál rá, hogy neked ez a szakmád), általánosságban írtam arra, hogy aki nem bírja, válasszon más szakmát.


Sajnálom, ha megbántottalak...Remélem, a szülők is jó véleménnyel vannak rólad, meg a gyerkőcök is, hiszen elsődlegesen ez a legfontosabb....

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook