Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyi lehet a házi aszalt gyümölcsök kalória és szénhidrát tartalma? fórum

Mennyi lehet a házi aszalt gyümölcsök kalória és szénhidrát tartalma? (tudásbázis kérdés)


6. fiabesca (válaszként erre: 5. - Szeszil74)
2012. nov. 27. 08:47
Én a hétvégén kaptam, eddig egyszer használtam, és kellemesen csalódtam :) első körben 2 banánt, 2 kivit meg néhány pici, már kicsit fonnyadó almát pakoltam bele, és éjszakára hagytam aszalódni. mire reggel felébredtem, már kész is volt :) a banán nekem jobban ízlett mint a bolti (bár egy kicsit csúnyább volt), az almaszirom tök olyan, mint amit boltban lehet kapni...és így legalább tudom mit eszek :) egyenlőre nem akarom sűrűn használni, kíváncsi vagyok mit mutat a villanyszámla :) remélem később is ilyen pozitív tapasztalataim lesznek :)
5. szeszil74 (válaszként erre: 4. - Fiabesca)
2012. nov. 27. 08:04
Érdemes aszalót beszerezni? Jó ideje én is gondolkodom rajta.
4. fiabesca (válaszként erre: 3. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 19:29
köszi a választ :)
2012. nov. 26. 16:11

A legegyszerűbb, ha keresel olyan terméket, ami nem cukrozott, és lenézed arról.

Nem cukroznak minden aszalt, szárított gyümölcsöt.


Úgy tudod kiszámolni, hogy leméred a gyümölcsöt aszalás előtt, és aszalás után. Veszed az átlag tápértéket, és tömegarányosan ki tudod számolni, hogy a redukált súlyra mennyi energia és szénhidrát esik.

Amúgy elég eltérő lehet szilva-, almafajtánként is a cukor mennyisége, érettségől, adott év napsütés mennyiségétől függően a kész termék, nem biztos, hogy azért édesebb a másik, mert cukrozott.

2012. nov. 26. 10:31
A bolti aszalt gyümölcsöket sokszor cukrozzák és van, ami nagyon édes. Nemrég viszont kaptam gyümölcsaszalót, amibe cukrozás nélkül raktam bele a gyümölcsöket és így nem is lettek annyira édesek. Mennyi lehet így a kalória és a szénhidráttartalmuk? Érdekelne az almáé, banáné, kivié, baracké, szilváé... :)
2012. nov. 26. 10:30
Mennyi lehet a házi aszalt gyümölcsök kalória és szénhidrát tartalma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook