Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rossz gyerek? fórum

Rossz gyerek? (beszélgetős fórum)

1 2
2017. jún. 19. 23:38
A rossz gyerekeket Rápótra kell vinni. Ott aztán lenne fegyelem!
49. 116199a424 (válaszként erre: 1. - Henna75)
2012. nov. 27. 04:58

5-os viselkedessel is be lehet egetni a tanarnot barhol, barkinek, csak alkalom kerdese : ) Nekem ne mondja egy 5-os magatartasu gyerek se, hogy mindig "peldas" a magatartasa.

Mindenesetre nem jo igy szetszabdalni az osztalyt, vagy menjen mindenki, vagy senki. Az ilyen kulonbsegtetel csak feszultsegforras lehet a kesobbiekben.

48. klenca
2012. nov. 27. 00:23
Nevelés vagy idomítás. Ez itt a kérdés.
2012. nov. 26. 15:53
Nagyon sokan a gyerekeket szidják,csak elfelejtik,h őket mi neveljük.Minket is kritizáltak,de néha nem voltunk ennyire vadak.Bár a párom tudott nekem olyanokat mesélni,h égnek állt tőle a hajam.A mai világban mindenhol azt hallják,h csak az egyén számít,valósítsa meg önmagát.Régen minket közösségi szellemben neveltek.Az,h vkinek jobb jegye van,mint a tudása,annál a szülők viszik a tanárnak az ajándékot,vagy-mint nálunk tornán-viszik hozzá külön órákra a gyereket.
46. 34c48a3825 (válaszként erre: 45. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 26. 11:45

Nem fejtem ki, nem érdemes rá időt pazarolni.


Hol voltam? A családommal és a munkahelyemen-ezekre érdemes.

45. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 44. - 34c48a3825)
2012. nov. 26. 11:12

Bővebben!!

Amúgy is: eddig hol voltál?

Én már vártalak! :)))

2012. nov. 26. 11:08
Ezt a hőbörgést... nevetséges.
43. trapiti (válaszként erre: 40. - F1e23b97ee)
2012. nov. 25. 23:25
Annyiban más világ van, hogy a legtöbb gyerek nem tanusít tiszteletet parancsszóra (régebben sem, csak régen nem mutatták ki, mert féltek a "megtorlástól"). Manapság a tiszteletet ki kell érdemelni, de ha egy pedagógus érti a dolgát és emberileg is ahelyén van, azt szeretik és tisztelik a diákjai. Gyanítom hogy ez a tanár nem tartozik közéjük, és sajnos a "rosszak" ezentúl még kevésbé fognak törődni azzal, mit akar... hát ennyi.
42. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 40. - F1e23b97ee)
2012. nov. 25. 23:25
...lehet, hogy nem jó példa, de mostanában megdöbbenek, hogy 4-es, 5-ös magyarból olyan gyerek, aki gyakorlatilag írni sem tud 13-14 évesen. Másképp értékelnek a tanárok valahogy.
41. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 40. - F1e23b97ee)
2012. nov. 25. 23:23
Igen, lehet:)
40. f1e23b97ee (válaszként erre: 39. - Ee1dc9ba06)
2012. nov. 25. 23:19

Más volt akkor a rossz és hanyag és más most.


Abban az időben a rossz magatartású gyerekekben is volt tisztelet mások iránt, most gyakran azokban sincs, akik példás magatartásúak.

39. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2012. nov. 25. 23:17

Most találtuk meg a napokban a zuram bizonyítványait:DDD

Magatartás sorozatban: rossz, rossz, rossz, szorgalom: hanyag, változó, hanyag.

Ettől függetlenül tudom, hogy nem volt elvetemült gyerek, csak nem fogadta el mindenkitől a fegyelmezést. Lázadó típus volt, de nagyon jó eszű, csak tanulni nem szeretett, és túl nagy volt az igazságérzete, a véleményének állandóan hangot adott, nem érdekelte, hogy ki hallja. (most is ilyen:)) Ha kisebb gyereket bántottak, megvédte. Sok tanár nem bírta elviselni, elfogadni ezt. Egyébként megbecsült, megbízható munkaerő vált belőle - a természete viszont valóban nem könnyű...:D

38. klenca (válaszként erre: 1. - Henna75)
2012. nov. 25. 23:10

Szerintem először az osztályfőnökkel beszélj.

Ha a iedet nem vitte, akkor kérdezd meg, mi volt az oka? Mit tudnál segíteni hogy jobb legyen a gyerek?

37. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2012. nov. 25. 23:08
Miért...?
36. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 34. - Trapiti)
2012. nov. 25. 23:07

Bocs, nem akartalak "koppintani", de csak a legelső kommentet olvastam el.

Igen, széthúzás lesz a dologból. Az osztály egy közösség, egy mindenkiért, mindenki egyért.

Képzelem a szitut a bowlingozás utáni napon: rögtön klikkesedés alakul ki, a programból kimaradtak orrolnak a "jó" gyerekekre, a másik csoport tagjai meg vígan ecsetelgeti az élményeit egymásnak.

A rosszabb magaviseletű gyerekeket ez valószínűleg nem motiválja arra, hogy kicsit jobban összeszedjék magukat.

35. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Henna75)
2012. nov. 25. 23:02

Pedagógiai érzék: egyes! Tanárnő leülhet.

Ilyet nem tehet, egyrészt nem diszkriminálhatja a gyerekeket, másrészt nem költheti a mások által befizetett pénzt az általa favorizált tanulókra.

Igen, én azt hiszem, beszélnék az igazgatóval.

2012. nov. 25. 22:25
Mindenesetre nem vall jó pedagógiai érzékre a tanerő hozzáállása... ha tervez ilyen programot, azt előre kellett volna bejelenteni az osztálynak, hogy pl. azt viszi el, aki mondjauk az utolsó hónapban megfelelően viselkedik. Így tudta volna mindenki előre, hogy ki kell érdemelni, és eldönthették volna a gyerekek akarnak-e küzdeni a jutalomért vagy sem. Amit a tanárnő csinált, az inkább árt és inkább a negatív viselkedést erősíti meg azokban akik nem mehettek. Ha pedig olyan programot szervez, amiben nem vehet részt az egész osztály, arra bizony külön kellett volna bekérni a pénzt, nem a többség által befizetett pénz elszórakozni néhány kiválasztottal.
33. homern
2012. nov. 25. 22:04
igen, ez az osztálypénzes dolog elég gáz :( milyenek lehetnek a mai kamaszok? jóég :( nálunk kb 2-3 embernek volt ennél rosszabb jegye magatartásból.nehogy az legyen már a normális,hogy zavarhatja beszélgetéssel,nevetgéléssel az órát csak mert kamasz...
32. Krisz42 (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2012. nov. 25. 21:35
Tudod van elég negatív tapasztalatom tanárokkal.Ráadásul a nagyfiam osztályára elsőben azt mondták,ennyire rossz osztály már régen nem volt.4.-re az osztályfőnök olyan osztályt nevelt belőlük,h a felsős tanárok irigykedtek a leendő oszt.főnökükre.És 8-ban is ők voltak a legjobb osztály,köszönhetően a szintén jó oszt.főnek.Ráadásul a szülőkkel mindent megbeszélt,nem volt kirekesztés és a gyerekeknek ott is voltak stiklieik,de azt megoldottuk közösen.A lányom oszt.főnöke viszont a másik véglet,csak az a szerencséje,h ők soha nem voltak annyira rosszak,de ő még a közösségi dolgokban se vesz részt,oldják meg egyedül,mert nincs kedve.
31. f1e23b97ee (válaszként erre: 28. - Krisz42)
2012. nov. 25. 21:28

Sajnos ma már más világ van, mint 15-20 éve. Akkor még nevelhetett a tanár , ma már nem.


Feltehetőleg felmérte a tanár, hogy mennyire tudnának viselkedni azok akik végül is itthon maradtak, és inkább nem vállalta be, hogy szégyenkezni kelljen.

30. andi6020 (válaszként erre: 28. - Krisz42)
2012. nov. 25. 21:21
Te azért elég érdekesen vagy összerakva....
29. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Henna75)
2012. nov. 25. 21:20

Húha! Az osztály 30%-a 4-es 5-ös csak magatartásból? Úgy emlékszem, anno nálunk 5-öst kaptak a jó gyerekek, 4-est a rosszak, 3-ast a nagyon rosszak:-))


Szóval sztem ez nem kirekesztés, mivel ők voltak többségben. Inkább talán a résztvevők érezhették magukat kényelmetlenül az eset miatt. Azért ebben a korban már "ciki", hogyha valakivel kivételez a tanár.

2012. nov. 25. 21:09
Szerintem osztálypénzből nincs joga elvinni őket és válogatni sincs joga.Ha a szomszéd gyerekről lenne szó,akkor oké,de ez az osztálya.Egyébként ő is tehet arröl,h milyen a magatartás.Ráadásul az oszt.közösséget zülleszti,de a gyerekeket se èrtem.13-14 évesen már fel tudnak fogni dolgokat,miért nem mondták a "jók",h mások nélkül ők se.De én meg sem állnék az igazgatóig,mert az osztálypénzből nincs joga erre költeni,egyébként is mindenhol meg kell beszélni a szülőkkel,h mire fog elmenni,gondolom erről nem volt szò,ugyhogy nyugodtan menj az igazgatóhoz,ha feljebb is mennél,még a bokáját is megüthetné.
27. bowie (válaszként erre: 24. - Henna75)
2012. nov. 25. 21:04
Veled csak rihegnek röhögnek, de a tanárokkal teljesen másképp viselkednek a gyerekek. Emlékezz vissza a sajátjaidra, hogy teljesen másképp viselkedtek már oviban az óvónőkkel, mint a szüleikkel. Minden gyerek más otthon, barátok szüleinél, mint a suliban.:)
26. Ditta67 (válaszként erre: 23. - 130454e42d)
2012. nov. 25. 21:04

Szerintem sok mindent csinálhatott volna válogatás előtt!

1.Kialakíthatott volna olyan kapcsolatot a gyerekekkel,hogy elfogadják és hallgassanak rá!Ha az osztály 70%-ával nem tud mit kezdeni,nem csak a gyerek hibája.

2.Kérhette volna a szülők segítségét ehhez a programhoz.

3.Pozitívan ösztönzi a gyerekeket,hogy akik valamit megcsinálnak,elérnek,azokat viszi.Egy elérhető célért sok gyerek dolgozik.

25. bowie (válaszként erre: 20. - Henna75)
2012. nov. 25. 21:02

Hidd el, nincsenek kirekesztve azok sem, akik nem mehettek. Dolgoztam suliban, elképesztőek a mai kölykök...és megvan mindnek a társasága.


Nekem is volt olyan, akit nem vittem volna szívem szerint, aztán kénytelen voltam elmenni egy osztállyal, meg az ofőjükkel moziba (én nem tanár vagyok, a titkárságon dolgoztam)..hát a pofámról majd lesült a bőr..csupán szórakozásból néhányan a jegypénztár ablakra köptek, a papírplakátokat borogatták, dobálták az embereket popcornnal, borogatták le a székeket kólával..és ezekkel nem lehet szépen beszélni, mert akkor csak úgy heccből tűvel támadnak neked.:)

Naponta jönnek a sulikba a rendőrök, mert a tanároknak nincsen joga semmihez. És nem a kirekesztettek csinálják a fesztivált, érdekes módon azok mindig meghúzzák magukat, hanem főleg az elkényeztetettek, meg azok, akikkel nincsen otthon foglalkozva, és akiknek minden megvan engedve.

Szóval én megértem a tanárt, hogy nem vitt mindenkit. Az osztálypénz más dolog persze.

24. henna75 (válaszként erre: 23. - 130454e42d)
2012. nov. 25. 20:59
Az igazság az, hogy én ismerem őket és tényleg nem rossz kölkök, csak rihegnek-röhögnek, hangoskodnak.. De én sokat vagyok velük és tudom, hogy szót lehet érteni velük.
23. 130454e42d (válaszként erre: 20. - Henna75)
2012. nov. 25. 20:50
Én sem vagyok pedagógus, de a nagylányom volt osztályát nézve megértem a tanárt, hogy válogatott.
22. f1e23b97ee (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2012. nov. 25. 20:48
Ebben az esetben úgy néz ki csak elviekben.
21. 447396604e (válaszként erre: 1. - Henna75)
2012. nov. 25. 20:45
csatlakozom az előttem szólókhoz. nem a magatartás felháborító, hanem hogy ezt az osztálypénzből fizette
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook