Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet rászoktatni a kisbabát az éjszaka átalvására? fórum

Hogyan lehet rászoktatni a kisbabát az éjszaka átalvására? (tudásbázis kérdés)


28. cabe23552e (válaszként erre: 26. - Konacafe)
2013. jan. 11. 22:57

Van napirendünk.

Kiscuki nagyon ügyes egyébként. Én igyekszem jól csinálni, napirendet tartani, olyan értelmes gyerek. Jó persze, gondolom, más szülő ugyanezt mondja, gondolja a saját gyermekéről.

27. cabe23552e (válaszként erre: 25. - Lilibe)
2013. jan. 11. 22:55
Hú, az sok! Hogy bírtad?
26. konacafe (válaszként erre: 21. - Cabe23552e)
2013. jan. 11. 12:54

Valoban, az enyem magaban meg ma sem issza meg a vizet :)


Meg azt felejtettem el hozzatenni, hogy 4 honapos kora utan kezdtem el adni neki felnott kajat -na nem csülköt :) Tehat sokminden erre az idoszakra esett nala, az alvo barat, uj kaja, es a szilard taplalek miatt sokkal tobb es masabb taplalekhoz, kaloriahoz jut. Igy ejjel mar nem ehes, nem kel fel.


Van napirendetek?

25. lilibe
2013. jan. 9. 14:40
És az enyém nem egyszer kelt fel éjszaka, hanem 4-5x. :)
24. lilibe
2013. jan. 9. 14:38
Én nem tudtam rászoktatni. Saját magától 1 éves kora körül egyik napról a másikra végigaludta.
23. Ancsa19860211 (válaszként erre: 21. - Cabe23552e)
2013. jan. 9. 13:59
Egy ennyire kicsi gyereknél még simán lehet, hogy éhes éjszaka. Én még 10 hónapos korában is szoptattam éjszaka a kislányomat, és nem csak annyi volt, hogy 2korty és már alszik is, csak meg akart nyugodni, hanem huzamosabb ideig nagyokat kortyolt, amennyit egy nem éhes gyerek nem eszik. Nagyobb korában lehet persze ezzel próbálkozni.
22. Ekka
2013. jan. 9. 13:53
Tanulási folyamat, erre nem lehet megtanítani.
21. cabe23552e (válaszként erre: 20. - Konacafe)
2013. jan. 9. 13:50
Vizet? Hm. Szerintem a gyerekem kiakadna.
2013. jan. 9. 12:40

Az en babam 3 honaposan ataludta az ejszakat, 2 hetig. Aztan megint ment az ejjel 1x-i keles.


Allitolag, ha ejjel vizet adsz nekik -konyvben olvastam es a vedono is mondta-, mert ilyenkor csak szomjasak. Ha esetleg felriad, mint a felnottek is felebrednek, akkor megnyugtatasra vagynak es ezt a tejcsi vagy a cumi biztositja szamukra.


Nekem akkor kezdtett el ataludni 4.5 honaposan, amikor vettem neki egy alvo baratot. (Nem azok a jatekok, amik mindig mellette vannak az agyban)

19. wanita77 (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. nov. 30. 08:56
Miért kéne átaludnia az éjszakát 3 hónaposan???? Örülj neki, hogy csak egyszer kel, ez nagyon jó! Az én lányom 10 hónapos, és még 1-2-szer biztosan felkel és eszik, néha többször is. A fiam 4 éves és még mindig előfordul, hogy felébred és átjön éjszaka. Úgyhogy az egyszeri felkelés az nagyon jó, sokan cserélnének veled, hidd el!
2012. nov. 26. 11:47

Az én kisfiam 16hónapos most,és körülbelül 10hónapos kora óta van,hogy 1-2szer átalussza az éjszakát..mindig van valami ami zavarhatja legfőbb ok amikor sűrűbben felkel az az,hogy jönnek a fogacskái,vagy a pelus tele van pisivel,hiába nedvszívó attól még az nem lehet kellemes egy picinek..előtte hónapokig 6szor minimum,hogy felkelt éjszaka fél óránként-óránként,örültünk volna,hogy ha ez idő alatt 1szer kel fel az bőven normális és kibirható is:)

3hónaposan én sem gondolom,hogy átkéne aludnia az éjszakát...

17. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 15. - Jozsi.38)
2012. nov. 26. 11:13

A pelus mérete jó, mert 4+-os )9-20 kg-ig jó.

Igen, iszik kétszer tejitalt.

De szerintem ha teát inna, akkor is pisilne tőle.

2012. nov. 26. 11:12

A fiam most 17 hónapos. 16 hónapos koráig szoptattam, addig éjjel kelt. Igaz, jó fiú volt, evett, és vissza is aludt. Amikor abbahagytam a szoptatást, onnantól lerakjuk este fél 9-kor, és reggel 8-ig durmol. Ha esetleg felébred, hogy szomjas, kiszolgálja magát, és visszafekszik aludni.

A testvérem viszont pl a mai napig nem képes átaludni az éjszakát, pedig már 30 éves. Ez szerintem alkati kérdés. :) Az biztos, hogy a Te babád még nagyon kicsi ahhoz, hogy átaludja az éjszakát. Nem is biztos, hogy éhes, vagy szomjas, inkább rád van szüksége.

2012. nov. 26. 11:06
sokat iszik éjszaka? az is gond lehet, vagy a pelus méretet eggyel nagyobbra kell cserélni. én olyankor cseréltem nagyobb méretre, ha éjszaka nem bírta a pelenka tartósan
14. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2012. nov. 26. 10:59

Na hát én pedig pont így cse.sztem el:))

Magam mellé szoktattam a drága gyermekemet, és ha kimegyek a szobából, egy idő után észreveszi, és felébred... 16 hónapos.

Nagyon sokáig kibírta egy pelussal az éjszakát, most 2-szer!! kell cserélni alatta, mert szó szerint, szinte folyik ki belőle a pisi.

Úgyhogy kész vagyok, mint a mateklecke:))

13. jozsi.38 (válaszként erre: 12. - Tavasz007)
2012. nov. 26. 09:52
te valamit akkor nagyon benéztél :) pont fordítva. első gyereknél előfordulhat hogy feleslegesen van abajgatva a gyerek éjszak, mondjuk peluscsere nem szükséges, mert nem pisili-kakilja tele a baba, de ha zavarja a pelenka tartalma, akkor természetesen ki kell cserélni. idővel, 8-10-12 hónapos korára leszoknak maguktól az éjszakai kelésről, én nem hiszem, hogy a játék éjszak egy anyuka célja
2012. nov. 26. 09:40
én foglalkoztam babák altatásával éjszaka, és tapasztalatom szerint, ha nem az anyja járkál be éjszaka hozzá, akkor hamarabb feladja az éjszakai felkelést! A baba játszik az anyjával, figyelmet akar éjszaka is. Ez több évig elhúzodhat, és az anyukák szépen bemnennek évekig!
2012. nov. 26. 00:32

neeeeeeem kell átaludnia

az Én fiam kb 8 hónapos volt amikor úgy volt,h ogy kb. 1-2 alkalommal kelt fel éjszaka

előtte meg.....jóval többszört ébredt szopizni

nem kell átaludnia és ne is dőlj be ilyesminek

10. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 8. - Ancsa19860211)
2012. nov. 25. 23:21
Pontosan!! Az enyém volt, hogy 8-szor ébredt egy éjszaka. És írtam, még most is felkel. Volt már néhány éjszaka, amit átaludt, de nem sok. Én bizony örültem volna, ha csak 1-szer kellett volna felkelni hozzá...
9. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. nov. 25. 16:52
örülj, hogy csak egyszer kel fel...!!
2012. nov. 25. 16:51

Ki mondta ezt a hülyeséget, hogy át kell aludina az éjszakát egy 3 hónapos babának??? SZerintem örülj neki, hogy csak 1x kel fel. Meg majd ha jönnek a fogak...

Enyém is 4 hós koráig egész jól elvolt éjszaka 1 max 2 keléssel. 4,5 hónapos korában elkezdtek rendeződni a fogkezdeményei, 6 hónapos koráig úgy nyomta, hogy fél-1 óránként üvöltött. Én se mertem aludni, mert úgyis mindjárt felkel. Az alatt a másfél hónap alatt minden éjjel három részletben aludtam 2-3 órákat. Nappal bezzeg aludt rendesen. Aztán 6 hónapos kora után visszaállt a kétszeri éjszakai szopásra, aztán csökkent egy kelésre, 11 hónaposan aludta először végig az éjszakát. Szóval szerintem ennyi idős korban nem kell erőltetni, trükközni, mert ez majd kialakul. Aludjon, mikor jólesik neki, ha meg felkel, etesd meg, stb és ne aggódj emiatt.

2012. nov. 25. 16:19

Nagyon viccesek ezek a babák. Pont tegnap mire ágyba kerültem volna, elég későn volt. Így hondoltam, már nem érdemes aludni, mert mindjárt kel. Erre egész éjszaka fent virrastottam: reggel 1/4 6-kor kelt fel... Ilyen még sosr volt...

Na meg az is érdekes, hogy hétköznap, amikor csak én vagyok vele, csak akkor hajlandó aludni, ha levegőre viszem! Volt olyan, hogy egész nap nem jutottam ki vele, így ő 20percet aludt egész nap!!! Errefel hétvégén, mint például ma is: egész nap alszik! És nem levegőn, hanem a lakásban! Amikor a férjem itthon van, alszik, nyugis, cssndben elvan!

Férjem meg csak né, hogy mi ebben a nehéz...

Pedig ha én vagyok vele, annyit nem hagy, hogy elmenjek a fürdőszobába, mert végigbőgi.

6. *Vinike* (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. nov. 25. 16:06

Jesszus,miért kellene egy 3 hónapos babának átaludnia az éjszakát????

Főleg ha csak egyszer kel fel?? Az én fiam ilyenkor még 3-szor biztos kelt.

És 23 hónapos volt mikor az első éjszakát végigaludta...

2012. nov. 25. 08:20
1 éves kora előtt az éjszaka átalvást nem kellene erőltetni
2012. nov. 25. 08:20
Szerintem hülyeség,hogy már át kellene.Vannak babák akik már átalusszák,de azért szerintem ez elég ritkaság.Az én lányom olyan 5-6 hónapos korától nem eszik már éjjel,de azért ez sem jelenti azt,hogy mindig átalussza az éjszakát,van hogy kelti a foga,vagy rosszat álmodik stb.
3. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. nov. 25. 01:18

Szia!


Szerintem sem kell szoktatni, beáll magától is majd az egész éjszakai alvásra. Nekem anno a gyerekdoki azt mondta, hogy x idő után már ne tápszert adjak a babámnak éjjel, hanem csak teát. Ezt nem 3 hónapos korában, hanem jóval később mondta és tényleg bevált.:)

2012. nov. 25. 01:06

Az én kisfiam 16 hónapos, és még mindig eszik éjjel 2-szer 3-szor.

Egy 3 hónapos babától még el sem várható, hogy átaludja az éjszakát, pici a gyomruk, hamar kiürül, megéheznek.

Át kéne aludni... fenét!! Nekünk is mondtak ilyesmit, hagyjam sírni, majd megszokja, hát nem hagyom. Ha egy gyerek sír, annak oka van.

Türelem:)))))

2012. nov. 25. 00:58

A kisbabám tökéletes- gondolom, sok anyuka van így ezzel - tényleg soha nem sír, ha mégis, az csakis azt jelentheti nála, hogy éhes. Mosolyog, nem fél senkitől, okosan figyel. Nem hasfájós.

Mint kiderült, talán egy "hibája" van: mondták, hogy ilyenkor már át kéne egy babának aludni az éjszakát... Az én kisbabám kezdetektől egyszer kel fel éjszaka. Ahogy hallom, a szomszédokkal beszélgetve, ott is pont éjszaka 2-3 óra fele kel fel a babájuk. Azt követően reggel 6-7 körül.

Én ezt tök jónak találtam.

De mint kiderült, át kéne már aludnia az éjszakát. Persze én lennék a legboldogabb, hisz kipihentebb lennék.

Főleg amiatt lenne jó, ha átaludná, mert így sokat eszik, éjszaka is egy teljes adagot benyom. Nem is vékonyka a drága.

A babám lassan három hónapos.

Hogy szokassam azz éjszaka átalvására?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook