Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hetes lusta baba fórum

2 hetes lusta baba (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 1. 21:54
Igazából valóban csak idő kellett neki.. Egyik napról a másikra szépen kiszívta a ciciket, szóval nem rajta múlik a több tej. Cici után alig tudok kifejni valamit. Szóval kiszívja. A tejem nem szaporodik hatalmas intenzitással, de ilyen voltam a Lányomnál is. Eddig nem kavart be a cumisüveg, de elég keveset is kap. Szóval köszönöm a kérdést, nem panaszkodok, végül is erőre kellett kapnia :)
34. Klauka_ (válaszként erre: 33. - 67c772efc3)
2012. dec. 1. 15:48
Na mi újság?
2012. nov. 25. 10:30

Mi ma megkérdezzük a kórházban mi is van, mert ugye ma is éjjel kel, nappal nem, ok, esetleg felcserélni a nappalt az éjszakával. De szopizik 50-60-at és slussz. A cumisüveget most tolja el... Közben persze fejek minden etetés után, már ma megint vagy 70 ml van fejve, de mivel sehogy nem tudom belédiktálni, megy a fagyiba.... Nagyon remélem mondanak valami okosat és nem bajra utal a dolog.


Amúgy a várandósságom 36. hetében vesevezeték tágulatot láttak, ez a 38. hétre nőtt, de mivel a vesék még épek voltak, inkább úgy döntöttek, jobb kint neki. A kórház nem foglalkozott a kérdéssel, csak azt mondták, majd menjünk el 10 nappal később egy hasi UH-ra. Na, a 8. napra belázasodott, begyulladt a vesemedencéje, vesevezetéke, és a baktérium már a vérében is kimutatható volt.... Így most két antibiotikumot is kap naponta. Elvileg szerdán, ha minden ok vele, akkor már nem kell infúzióra menni, csak itthon kapja a gyógyszert. 2 napig kórházban voltunk ezzel, ott napról napra többet evett.... Aztán most el kezdett csökkenni a mennyiség....Ezért aggódok... Kész kínszenvedés az etetés, mert persze nem elég, hogy a ma 2 hetes fiamért is aggódok, de zavar, hogy nem eszik rendesen, ez biztos a tejemnek sem tesz jót, holott most pláne jó lenne, ha anyatejet is kapna... Az immunrendszere miatt.... Ha nem lenne beteg, még nem is aggódnék, megvárnám, míg tombol. De így nem.... Amúgy meg minden este élénkül fel, fürdetés után szépen szopizik, azaz látszik, ha rendesen fel van ébresztve, akkor tud Ő szopni...... Este is így 30 perc alatt 80-at evett. Amivel meg lennék elégedve... De most, 4 óra után 50-et pumpáltam csak belé.....

32. cabe23552e (válaszként erre: 25. - Zsóka85)
2012. nov. 25. 01:19

Hypotóniát hogy állapították meg, hogy nincs?

csak azért kérdezem ennyire, mert szerintem so kesetben egyszerűen ráfogják, hogy hypotónia. de miből látszik?

31. cabe23552e (válaszként erre: 30. - Cabe23552e)
2012. nov. 25. 01:14
Ja, látom, járattad tornára. Mennyi ideig? Dévényesre? Milyen volt az eredmény?
30. cabe23552e (válaszként erre: 13. - Bori1204)
2012. nov. 25. 01:11
Hypotóniára hívtatok gyógytornászt?
29. cabe23552e (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. nov. 25. 01:07

Nagyon ismerős! A babám lassan három hónapos, hasonlóan szopizott. Mi azóta oda jutottunk, hogy csak mutatóba teszem mellre. Nagyon ritkán fejek is. Egyre ritkábban. Ma például mellre tettem kétszer. (Holnap többször fogom, mert így visszagondolva, a kettő nagyon kevés.)

Van még tejem. de érthető módon, mostanra kevés van.

Bele is fárad az ember egy idő után.

Ma is mutogattam a férjemnek - hisz hétköznap ő nem látja - hogy nézze meg: 20 perc alatt alig szopizott ki valamennyit. Ez így nagyon idegőrlő.

28. anig82 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. nov. 24. 21:58

Szió!

A kicsi fiam már 2,5 hónapos, de élénk emlékeim vannak az első időkről.

Csabikám rettentő sokat aludt, és mivel volt egy kis komplikáció magzati korban ( magas nyakiredő érték, szerencsére vaklárma..), minden miatt aggódtam. Erősen szopizott, de sokszor bealudt. Utólag kiderült, sárga is volt picit, sokszor kellett mellre tenni. Szinte abszolut nem sírt, nyugiban volt. Apa aggódott is, nehogy baj legyen az agyával... .Na, most annál erősebb a hangja:), a cicit is sűrűn kéri, egyre többet van ébren.

10 napos volt, amikor staphillo coccus fertőzés miatt kórházba kerültünk. Infúziót kapott, és mérni kellett minden szopit (nem szoktuk). Volt olyan, hogy szopott, bealudt ( 10 mili), 20 perc múlva kérte, 30 mili..., stb. , aztán volt persze 130 milis fogyasztása is:) a kis drágámnak alig 2 hetesen:). A kórházban azt mondták, ha legalább 60 milit megeszik, az elég egy ekkora gyomornak:).

Nyugi, minden rendben lesz! A doki nénink azt mondta, egy ekkora gyereknek szopni annyi, mint egy felnőttnek 1500 m-t lefutni. Próbálkozzatok, ne adjátok fel!

Jobbulást a babának!

27. szafaripók (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. nov. 24. 21:49

Az én kisfiam is ilyen volt: már a kórházban is ezt játszottuk: szopizott KICSIT, aztán már rögtön el is aludt. Én állandóan mellre tettem, büszke is voltam magamra, milyen jól csinálom. Ja, csak a gyerek nem gyarapodott, mert mivel elaludt, nem indult meg a tejem időben. Majdnem haza se jöhettünk.

Aztán már olyan éhes volt, hogy úgy szívott, hogy véresre sebesedtem tőle. Itthon fejni kezdtem, úgy is maradtunk végig, amíg szopott. De így nem volt sose gond az evés, és 1 hónaposan már az éjszakát is átaludta, mert kiszámított volt az etetése, éjszaka nem volt rá szüksége. Nekem dupla macera volt (fejés+etetés), de bőven megérte!

Fejd Te is, attól a mennyiség emelkedhet, ha már a gyerkőc nem doppingolja eléggé a tejtermelést..:)

26. babszibobó (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. nov. 24. 21:46
Vérszegény babáknál van ilyen, persze nem minden lusta baba vérszegény, de náluk ez tipikus, aluszékony és lusta, még evéshez is.
2012. nov. 24. 21:44
Sajnos nálunk is ugyanez volt...Egy óra volt egy szopizás...Semmi baja nem volt,se nyelvfék,se betegség,se hypotónia,egyszerűen csak inkább éhen maradt,de nem volt hajlandó dolgozni.Ami az elején könnyen jött,azt gyorsan kiszippantotta,ami utána jött volna,azért már semmit nem tett,bealudt.Hetekig kínlódtunk,de sajnos nem ment a súlya,és iszonyat hasfájós is lett.Muszáj volt neki pótlást adni,mikor először kapott cumisüvegből,úgy befalta,hogy majd kiesett a szemem.Tejem lett volna bőven,ha dolgozott volna érte.Sajnos mi csak két hónapig bírtuk,fejtem és cumisüvegből adtam neki hogy gyarapodjon,de a fejéssel egyszerűen nem bírtam fenntartani a tejtermelődést,napról napra kevesebb lett.Borzasztóan szomorú voltam,hogy nem sikerült,sokáig szerettem volna szoptatni.Két hétig bőgtem rajta mikor elfogyott végképp a tejcsim,de a férjem észhez térített,hogy végre szépen gyarapodik a babánk,és a gyógytápitól a hasa se fáj annyira.Abszlút szoptatás párti vagyok,de akkor sem kell kétségbe esni,ha kell tápszeres pótlás,vagy ne adj isten csak tápszerre áll át,sajnos van ilyen.Ne csüggedj,kitartás,majd alakul,barátnőm is ugyanígy volt,neki sikerült,a babója "elkapta a ritmust":D Szorítok hogy neked is így legyen!!!
24. anig82 (válaszként erre: 10. - Megi04)
2012. nov. 24. 21:44

Szerintem több szem (olvasó) többet lát...

Tapasztalatból tudom, a gyerekorvosok se tudják sokszor, mi a baj..

2012. nov. 24. 21:39

Kisfiam 2 hetes korában minimum 40 percig szopizott, sokszor tovább is. Ahogy a kórházban javasolták, folyamatosan piszkáltam: fülét, tarkóját.. szokták kérdezni tőlem, hogy nem szoktam elaludni szopi közben? Hát nem, mert folyamatosan ébren kellett tartanom.

Szerintem ne aggódj, nem lusta, meg reméljük szopási nehézségei sincsenek, csak még erősödnie kell. Nem írtad, miért kell antibiotikum, de az indokolhatja a kiemelkedő gyengeséget.

Az első pár héten én is ébresztettem volna, mondjuk nem kellett :))) Aztán 6 hetes korától átaludta az éjszakát (este 10 - hajnali 5)


Nyugi, hamarosan túl lesztek rajta :)))

Ja, és próbálj meg ne görcsölni, élj meg minden pillanatot, mert olyan gyorsan elmúlik ez az időszak.

Sok boldogságot!!!

22. noozimanoo (válaszként erre: 18. - Petra025)
2012. nov. 24. 21:35
;)
21. Nikk_1982 (válaszként erre: 15. - 67c772efc3)
2012. nov. 24. 21:35

Végül is nem feltétlen lesz cumizavaros a gyerek a cumisüvegtől. Mi megúsztuk, pedig nagyon ráparáztam én is. Pohárból nekem nem működött a pótlás, mert sok kifolyt, és ugye az anyatejnek minden cseppje kincs, meg is kellett küzdenem minden egyes cseppért. A Calmára meg későn találtam rá.

Esetleg a szoptaníttal?

20. noozimanoo (válaszként erre: 8. - 67c772efc3)
2012. nov. 24. 21:34

Az én kisfiam már ugyan nagyobb, 2 nap múlva 5 hónapos, de szintén nagyon nem sírós!

Szintén piszok jó alvókája van, így ő is csak ritkán ébredt piciként 'időre'.

Viszont abban teljesen igazat adok a többieknek, hogy ha éhes lesz, úgyis jelezni fogja neked! És akkor szerintem a szopizás is jobban fog neki menni!

A másik a pótlás: Egy napon belül is változik a szopik a kiszívott tej mennyisége. Reggel többet, este kevesebbet szopiznak.

Ha félsz, hogy elapad a tej, érdemes fejni két szopi között is! Mire szoptatni kell, újra sok tejcsi lesz neki! ;)

2012. nov. 24. 21:34

Az én fiam is ilyen volt. Egyáltalán nem volt hajlandó szopni. Lusta volt megdolgozni a kajáért. :)

Én 4 óránál tovább nem hagytam, ébredt, tápszer, aludt tovább. :)

2012. nov. 24. 21:33
Fejjèl, 5-5, 3-3, 1-1 percig felváltva. Csak anyatejjel pótolj, pohárral, kanállal vagy fecskendővel. Ha túl lesztek a kötelező etetésen akkorra lesz elég tejed és nem lesz cumizavaros...
2012. nov. 24. 21:32

Már nincsen semmi gond, hordtam tornára és helyrejött, már 3 és fél éves.

De nálunk ezek voltak a bajok, amik miatt nehezen volt etethető.

16. 67c772efc3 (válaszként erre: 13. - Bori1204)
2012. nov. 24. 21:27
óÓÓÓ, SAJNÁLOM..... :(
15. 67c772efc3 (válaszként erre: 14. - Nikk_1982)
2012. nov. 24. 21:27
Igen, meg is vettem, de ordít tőle, mert abból is melózni kéne ugye :) Én meg, mivel most fontos a folyadébevitel, még félreraktam, majd ha lazulhatunk, na akkor küzdök vele. :)
2012. nov. 24. 21:24

Én is hasonlóan jártam, én azért keltegettem a fiamat, mert ő a harminc fokban akart 4-5 órát egyhuzamban aludni az első napokban, persze még sárga is volt mindehhez.

Nálunk csak az idő hozta meg a javulást, kellett neki 6-8 hét mire belejött.

Ha tartasz a cumizavartól, a medelának van spéci cumisüvege

2012. nov. 24. 21:22

Az én kislányomnál is ugyanezek voltak a panaszok.

Két oka volt, egyik az, hogy sárga volt és emiatt (is) aludt el pár szopás után. Másik (ami később derült ki), hogy gyengék voltak az izmai, jóformán nem is volt képes szopizni. Kiderült, hogy hypotón.

12. 67c772efc3 (válaszként erre: 10. - Megi04)
2012. nov. 24. 21:21

Nem, de most megnéztem milyen a lenőtt nyelv, mármint képeken, na neki ilyen tuti nincs...

Még a poharat ki lehet próbálni..


De most inkább az érdekelne, kinek volt hasonlóan lusta babája és változott-e?!

11. Mandula71 (válaszként erre: 8. - 67c772efc3)
2012. nov. 24. 21:19
Mindegy, hogy tápszerrel, vagy anyatejjel pótolsz, a lényeg az lenne, hogy amennyiben szoptatni szeretnél, próbáld meg a cumit-cumisüveget kiiktatni. Pohárból is gyönyörűen tudnak ám inni, saját tapasztalat! A legjobb erre a célra a hagyományos, vastag üvegű kávéspohár, vagy szintén vastag üveges feles pohár.
10. megi04 (válaszként erre: 9. - 67c772efc3)
2012. nov. 24. 21:19
De ha Ő gyerekorvos...gondolod,hogy az "itt élők" jobban tudják a választ?:)
2012. nov. 24. 21:17
Hmmm..... Na, megnézetem ezt a lenőtt nyelv dolgot holnap Anyóssal, Ő a gyerekorvos :)
8. 67c772efc3 (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2012. nov. 24. 21:16
Igen, de az is tény, hogy Ő most sajnos kicsit beteg is, antibiotikumos infúziót kap. Előírták, hogy nagyon fontos a napi adag belédiktálása, így ha azt látom, hogy nyugis szopi után, akkor is muszáj megkínálni... Ez elvileg még kb. 5-6 nap, utána már nem kell ennyire rágörcsölni, de esküszöm, én ezt a gyereket még nem hallottam sírni, hogy éhes... Mármint magától... Persze, ha meg felkeltem 4 óra után, eszik, de magától nem ébred fel.... Pedig mondom, tápot keveset kap, inkább anyatejes a pótlás is, márküzdöttem a cumiüveg cserével is, nehogy cumizavar legyen...
7. Mandula71 (válaszként erre: 5. - 67c772efc3)
2012. nov. 24. 21:16
Nyelvfék=lenőtt nyelv :) Nem kell aggódni, ha kiderül egyetlen pici metszéssel tudnak segíteni rajta. Hétfőn nézesd meg, minél korábban kiderül, annál hamarabb túllendíthet a szopási nehézségen. AZ én fiamnál rögtön születésekor észrevette a gyerekorvos, a hazajövetelünk előtti napon meg is csinálták neki.Megnyugtatásodra közlöm, hogy annyira nem veszélyes a dolog, hogy a babát úgy vitték el tőlem, hogy éppen aludt és 5 perc múlva ugyanúgy alva hozták vissza:)
6. Mandula71 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. nov. 24. 21:12

Egészséges babát nem kell kelteni, majd ébred, ha éhes lesz.

2 hetes babának emlékeim szerint nem olyan kevés az alkalmanként 60 ml, bár nyilván ez egyéni.Lehet, hogy nem kellene tolni, akkor könnyebben lehetne rávenni a szopásra, másrészt jobban is termelődne. Nehéz az eleje, de rá kell szánni az időt. A nagyobbik fiam simán szopizott 1-1 1/2 órát. Ha nehezen megy a szoptatás, érdemes lenne megnézetni gyerekorvossal, hogy nincs-e lenőve a nyelve (ez akadályozhatja őt a normális szopásban), illetve szoptatási tanácsadótól segítséget kell kérni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook