Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tisztítsuk a csecsemők orrát? fórum

Hogyan tisztítsuk a csecsemők orrát? (tudásbázis kérdés)


30. sajert (válaszként erre: 17. - 369eae37cb)
2009. okt. 27. 22:20

Kapható a Bren..n-ban orrszívó-porszívóhoz tisztító kefe. Kefés tisztítás után, ecetes vízben kifertőtlenítem, kifőzöm.

Egy-egy náthás periódus (eddig kétszer volt), vettem új fejet az orrszívóhoz.

29. vikasz (válaszként erre: 28. - ALLICS)
2008. máj. 19. 10:48

Szintén így csinálom.

De ha beszáradt akkor tengeri sós sprét fújok a fültisztítóra és azzal szedem ki. Kíméletesebb mint az orrszívó.

28. ALLICS
2008. máj. 13. 15:01
Babaolajjal bekenek egy fültisztítót és kiszedem...
27. Serry (válaszként erre: 25. - Win)
2008. máj. 13. 14:57
Az orrszívót időnként ki szoktam főzni. És néha citromsavval átfőzőm. Kiváló és ez a legtermészetesebb fertőtlenítő. Ja és mindent nyugottan átmoshatsz citromsavval,amire a vizkő rárakódik. Én pl a cumisüveg melegítőt, kávéfőzőt is így tisztitom. Egy adag citromsavas forrralás és kész.
26. LoLiNa
2007. aug. 1. 07:12
fülpiszkálóval, ha beteg, akkor orrszivóval. úgy egyszerübb és biztonságosabb, nem rakódik le, nem gyullad be a füle és kap levegőt is
25. win (válaszként erre: 24. - DODICA)
2007. máj. 29. 12:48
Én meleg vízzel szoktam kimosni, használat után azonnal. És néha citromlébe teszem 1-2 órára.
24. DODICA (válaszként erre: 23. - Birogaby)
2007. máj. 29. 08:45
Azt hallottam egy szakembertől (miután megtudta, hogy én is ekképp tisztítom), hogy nem szabad forró vízzel mosni, csakis max. langyossal, mert jobban elszaporodnak benne a bacik, s kitisztíthatatlan lesz. Érdemes másképp fertőtleníteni.
23. birogaby (válaszként erre: 17. - 369eae37cb)
2007. máj. 28. 11:38

Nekünk is nagyon bevállt a porszívós orrszívó,persze ahogy Kata nô,egyre jobban utálja.Szerencsénkre nem volt még beteg,így ritkán kellett használjuk.

A takarításához én forróvizet engedek át rajta,és ha még az sem viszi ki,fogpiszkálóval próbálom kipiszkálni.Idônként meg ki is fôztem.

2007. márc. 23. 16:29
Babaolaj,fültisztító.
2007. márc. 23. 16:04
Mi a sterimart használjuk és a porszívós orrszívót. Természetesen csak akkor használd ha váladékos az orra. A sterimar oldja a beszáradt váladékot és könnyen le tudod szívni.
2007. márc. 23. 14:27
Nekünk az orr porszivó ,nagyon bevállt.
2007. febr. 13. 14:52
STERIMAR, FLUIMAR , ISOMAR (NEKEM EZEK BEVÁLTAK)
2007. febr. 13. 11:20

Ha nincs a baba megfázva,ne orszívó-porszívóval!!!

Fültisztíra ey pár csepp babaolajat.

Ezt minden nap,hiszen az ő kis orrocskájuk,berakódik a portól.

2007. febr. 12. 21:12

Sziasztok!


Mi ma próbáltuk először és szuper, alig látszott valami, csak elég volt már a pzs pödörgetésből, hát nem semmi amennyi mutyi kijött. Fain, ragadós, annyira, hogy negyed óra alatt nem tudtam kitakarítani a tartályát. Rendesen belekötött az anyag. Van valami tippetek hogyan lehetne ezt megoldani?

16. daroki
2007. febr. 7. 19:35
Nálunk is az orrszívó-porszívó kiválóan bevált.Sőt nekem pár éve azt mondta a fül-orr-gégészünk,hogy nem csak csecsemőknek,hanem a nagyobb(7-8)éves gyerköknél is nyugodtan alkalmazzuk,mert ők ugye hajlamosak arra,hogy csak félig fújják ki az orrukat.Ez tényleg így van,hányszor kell elkapnom a csemetéimat és besegítenem nekik az orrfújásnál:)
15. anitus
2007. febr. 7. 15:58
azt mondta egy ismerősőm, hogy aki az orrszívót feltalálta az egy félisten volt.
14. DODICA (válaszként erre: 11. - Be52089f0e)
2006. szept. 13. 14:04
Igen, befogom, ha tudom (kapálódzó kezek mellett). De nyugi, ha nincs befogva, akkor is bőven jön a trutyi, s nem hinném, hogy így káros, csak amúgy hatékonyabb.
13. DODICA (válaszként erre: 12. - Mazsi33)
2006. szept. 13. 14:03

Nem hinném, hogy a szerkezet rossz, ahhoz nem is olcsó. :)

Lehet, hogy csak mi vagyunk rá túl érzékenyek...

12. mazsi33 (válaszként erre: 10. - DODICA)
2006. szept. 12. 23:34

DODICA!

Nem lehetséges, hogy a szerkezet nem a legjobb? Mi is orrszívó-porszívót használtunk mindíg , de a kisfiam maga dugta a végét az orrocskájába. Egyáltalán nem szabadna, hogy olyan erősen szívjon, mint ahogy leírtad. Ha érdekel, leírom nekünk melyik van, csak most elvan rakva, mert már megtanulta fújni. Üdvözlettel!

2006. szept. 6. 10:38

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy ha az egyik orrlyukát orrszívózzátok, akkor a másikat befogjátok?

Én azt hallottam, hogy ha nem fogod be, akkor káros. Igaz ez?

10. DODICA
2006. aug. 24. 21:50

Sterimar-orrszívó-porszívó. Mint a többségnél. :) Ezt jó látni. Viszont nálunk iszonyatos üvöltés volt-van-lesz. Megdöbbenve olvasom, hogy milyen jól állnak hozzá babák-mamák. Én is kipróbáltam, azt hittem, az agyamat is leszívja. (pedig béna a porszívó, nem erős a szívóereje) Azóta meg se lepődök, hogy a gyerekeim is tiltakoznak, de tudom, hogy szükséges.

Hát csak gratulálni tudok mindazoknak, akik ennyire gond nélkül tudják alkalmazni! Mert mindenképp jobb, mint a felülfertőződés (ami sajnos még mellette is megeshet:( )

2006. aug. 24. 15:50
kleo-val értek egyet, mi is ezt a módszert alkalmaztuk a babánknál. Sterimar aztán orrszívó, de ha csak el van dugulva az orra. Szerencsére ritkán fordul elő.
8. 18235c4fc5 (válaszként erre: 5. - Veres)
2006. aug. 24. 08:06
Mi Sterimart és porszívós orrszívót használunk/használtunk. Először nálunk is volt visítás, mígnem rájöttünk, hogy nem is a félelemtől, hanem mert lefogtuk! Csak lazán beültettem az ölembe, a porszívó mellettünk, és engedte. Aztán jött a tesó. Egy-két nap, és nem túlzok, sorbaálltak érte.
7. Dorsi (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2006. jún. 16. 15:21
Ha mindenképp rosszat akarsz Benjinek akkor nyugodtan csináld, de én nem ajánlanám! A lentebb írt Sterimárral kiválóan lehet lazítani a váladékot. Esetenként egyik orrlyukba ezt fújva a másik orrlyukból orrszívó-porszívóval szíva a váladékot (ezt egyszerre végezve!!!). Ezt fül-orr-gégész barátunk javallatára csináltuk fiamnál, miután majdnem teljesen siket volt a bal fülére. Ez úgy történt, hogy a csak orrszívózás nem volt elég, s a fülére húzódott a váladék, ami eltömítette a járatokat. Kicsit horrorisztikusan hangzik, de ma már a sima váladékozásnál is csináljuk, az ő saját kérésére.
6. molntak (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2006. jún. 7. 13:18
az ég szerelmére ugye azt is mondta, hogy vizezd be azt a pálcikát?
2006. jún. 7. 06:40
Nekem nem bírja a porszívósat, meglátja és már ordít, így a kézivel vagyok kénytelen, igaz hogy tovább tart és ő is szenved, de mit csináljak, szerencsére az 1 év alatt csak 2x kellett. Ketten kellünk hozzá, a férjem fogja én meg szívom.
4. Hoxa
2006. jún. 4. 21:55
Nekünk a védőnő azt mondta, a látható, de nem összefüggő "anyagot" nyugodtan töröljem ki fültisztító pálcikával.
2006. jún. 4. 21:39
Mi csak akkor hasznalunk porszivot ha be van dugulva a kicsi orra. Akkor sooldattal lazitjuk (pl. Sterimar), aztan porszivozas. Szerencsere meg sosem huzodott a fulere, igy ha csak szorcsog, en nem kinzom a porszivoval. Ami kicsorog azt letorlom, a tobbivel nem foglalkozok.
2006. jún. 4. 16:46
Szia! Amikor náthás volt a csemetém és még nem tudott orrot fújni orrszívó-porszívóval tisztítottam. Borzasztóan hangzik, de nem az és ha láttál már fulladozó vagy netán fülfájós babát, nem habozol! (Egyébként kipróbáltam magamon is mielőtt a gyerekeknél alkalmaztam és mondhatom, inkább csak a hangja rémes.)
1. Hoxa
2006. jún. 4. 11:33
Hogyan tisztítsuk a csecsemők orrát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook