Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvódai beiratkozáshoz miért kell az apuka nyilatkozata? fórum

Óvódai beiratkozáshoz miért kell az apuka nyilatkozata? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. 3c3e631065 (válaszként erre: 37. - Temmp)
2012. dec. 4. 16:00
Értem hogy segíteni szeretnél és köszönöm :) Kár hogy nem TE vagy az ügyintézőm ,de hidd el kezdek bele fáradni én nagyon sokat idegeskedtem az elmúlt évek alatt ,párom aki mindenbe melettünk van egyszer már mondta hogy ne idegeskedjek mert az csak rajta csattan amiről ő abszólulte nem tehet és igaza van :( !!! Csak ha ülök egy helyben semmi nem változik az egyik mutógat a másikra ez a legkönyebb bármilyen helyzetben csak az a röhej hogy "apuka" az ilyen jellemtelen embrek bármit megtehetnek húzhatják a dolgokat és vígan élnek ,amivel persze semmi problémám hisz boldog vagyok :) és pénz sem kell tőlle de legalább ne akadályoztassa az ügy menetét !!!
37. temmp (válaszként erre: 36. - 3c3e631065)
2012. dec. 3. 23:11

Ez a legrosszabb, amikor fekszik az ügy :((

De nem akarok én vitatkozni, csak azt szeretném ha végre normálisan foglalkoznának az ügyeddel.

Amikor az illetékesség megszűnik, azt mondja a Ket. (közig.eljárási törvény)

"(2)96 Hatáskör vagy illetékesség hiányában a hatóság a kérelmet és az ügyben keletkezett iratokat - az ügyfél egyidejű értesítése mellett - haladéktalanul, de legkésőbb a kérelem megérkezésétől, folyamatban levő ügyben a hatáskör és illetékesség hiányának megállapításától számított nyolc napon belül átteszi a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatósághoz."


Meg azt sem értem, ha az ügyvéd mulasztást követ el, akkor miért nem szankcionálják valamivel. Ha nincs eszköze, akkor nyugdotan fordulhat az ügyvédi kamarához, akik valószínüleg jobb belátásra tudják bírni. Mi is ezt tettük, csak az másik kamara volt.

36. 3c3e631065 (válaszként erre: 35. - Temmp)
2012. dec. 3. 10:26
Igen igazad van verni kell az asztalt ,de mivel elköltöztem így átküldik ide a helyi gyámhivatalnak az összes dokumentumokat mivel így hogy ide vagyok bejelentve már ide tartozik az ügyünk ,és addig nem tudja átküldeni amíg nem érkezik meg a védötől a papír :( Ő is mondta hogyha ő folytatná az ügyet akkor még egyszer felszólítaná apukát és oda írná ha nem jelenik meg dönt a gyámhívatal helyette ....
35. temmp (válaszként erre: 33. - 3c3e631065)
2012. dec. 1. 22:54

Be is idézhetne tanunak, hogy tegyen nyilatkozatot az üggyel kapcsolatban, ill. vigye magával az üggyel kapcsolatos iratait. Mi számtalanszor megtettük, bár nem gyámügyes osztály volt. Telefonon zaklattuk/szépen kértük/a hatóság erejével fenyeggttük stb. a mulasztókat, hogy mozduljon az ügy. A dokturátusiról: nálunk össz. 14(!!) jogász értelmezett másképp minden ügyet. Volt lusta és volt buta bőven közöttük dr. ide vagy oda. Voltak akiknek én dugtam az orra alá a jogszabályt,hogy igenis az ügyfének van igaza. Volt amelyinek a hülyeségét az ügyféllel felvitettem a jegyzőhöz és 1 nap alatt megoldódott.

Én csak azt mondom verd az asztalt, mert helyetted senki sem fogja, és igenis az ügyintéző tehetne többet is, mint pár levél.

2012. dec. 1. 22:29
Van végzés már amit a védőnek kötelessége és neki kell meg küldeni a gyámhivatalnak !!!
33. 3c3e631065 (válaszként erre: 32. - Temmp)
2012. dec. 1. 22:27
De a védőnek kötelessége lett volna küldeni ezért van kirendelve hivatalból és tőlle várják azóta is ha ilyen egyszerű lenne akkor szerintem az ügyintéző hölgy a maga kis Doktorátusával tudja hogy kitől mit vár és fél évente kötelessége lett volna jelenteni hogy hol tart az ügy ezt sem tette meg :( Így még egyszer felhívta levélben a figyelmét hogy legyen szíves megküldeni neki mivel a helyi kerület fizeti ki a költésgeit előlegezve apuka részéről...
32. temmp (válaszként erre: 18. - 3c3e631065)
2012. dec. 1. 22:24

Nem egészen értem, ha végzést kellene kapnia gyámhivatalnak a védőtől, akkor igazából egy bírói végzésről van szó. ügyvéd nem hozhat végzést, hatóság meg ált. határozatban dönt. A gyámhivatalnak joga és lehetősége a bíróságtól kérni- és ki is adják -, nem kell az ügyvédre várni.

A hivatalos pecsétes doksi az hivatalos akarki is nyújtja be. Amit a védőjétől kaptál kérjed, hogy csináltjanak róla hivatalos másolatot (csak le kell fénymásolni és lepecsételni meg ráírni, hogy az eredetivel mindenben megegyező másolat, vagy ehhz hasonlót), akkor már a gyámhivatalos nőnél is lesz egy hivatalos példány. Csak a papír a lényeg, az, hogy kitől kapta a gyámhivatalos nem számíthat!

De ha a hivatal szerzbi be a papírt, akkor dolgozni kell, és könnyebb várni.

A jegyző helyre teszi a gyámügyest, ha lustálkodik.

31. ElErIm77 (válaszként erre: 30. - 3c3e631065)
2012. dec. 1. 21:49
köszi szépen,nektek is:)
30. 3c3e631065 (válaszként erre: 29. - ElErIm77)
2012. dec. 1. 21:42

Igen lehet ez is közre játszott nálatok ,kisfiam 3-4-hónapos volt mikor besétáltam minden papír előzmény nélkül és mondtam hogy megszeretném jelölni Édesapát így már akkor őt is meghallgatták és elinditották !!!


Köszi majd idővel most majd még azért szeretnénk élni is egy kicsit és kisfiam még elég sok figyelmet igényel !!


Igen szerencséd van :) mondjuk papírok bemutatásával nekem is ment az állami hogy apasági per van folyamatban .... Most egy szerencse hogy kisfiam nem állami bölcsibe jár de azért szeertném ha az óvodát már államiba folytatná !!!


Bejelöltem naplódat olvasni foglak ;) Sok sikert mindenhez még 1 X-er :)

29. ElErIm77 (válaszként erre: 28. - 3c3e631065)
2012. dec. 1. 21:35

nálunk én is hibás vagyok,mert csak 2 éves korában kezdtem el intézkedni,mert előtte volt egy másik ügyünk,és azt vártam, h vége legyen,azt is 2 évig húzták...


köszi,neked pedig sok boldogságot a pároddal,és közös babát ha itt az ideje:)


drukk, h megoldódjon a beirtaás hamar, akkor nekem ebben szerencsém van, h nem kértek semmi papírt,csak tőlem..

28. 3c3e631065 (válaszként erre: 25. - ElErIm77)
2012. dec. 1. 21:29
Elhiszem hogy nehéz :( én ilyenkor mondom szerencsés vagyok voltam nem tudom !!! Azóta nálunk is van egy apuka aki szereti és mindenbe támogatja a kisfiamat vele együtt engem is .... Közös gyerek nincs pedig minden saját de amíg kicsi a kisfiú addig nem nagyon szeretnénk de majd lesz biztosan :)
27. 3c3e631065 (válaszként erre: 25. - ElErIm77)
2012. dec. 1. 21:26
úúúúúúú akkor ez elég bonyolult de ha nem jelenik meg elő vezethetik !!
26. 3c3e631065 (válaszként erre: 24. - ElErIm77)
2012. dec. 1. 21:25
Semmi baj :) Én csak nagyon sok erőt kitratást kívánok neked !
2012. dec. 1. 21:24
elismerte, de se bejelentett lakhelye,munkahelye..ideiglene személyivel jött oda...így visszadobták megint az ügyet innen pestről.mert vidékre tették,mert akkor ott lakott..jövő héten lenne megint egy tárgyalás,de nem tudok lemenni,mert a vonat drága, plusz a lányom 10 hónapos...és tudom, h ő nem lesz ott,nem is ott lakik már,át se vette az idézést..
24. ElErIm77 (válaszként erre: 23. - 3c3e631065)
2012. dec. 1. 21:21
közben vettem észre, h te kérdezted...valamiért azt hittem, valaki közbeírt, és lehurrogott, bocsi:)
23. 3c3e631065 (válaszként erre: 22. - ElErIm77)
2012. dec. 1. 21:15
Nálunk is ez a helyzett hogy nem együttműködő :( De nem bántani szerettelek volna hanem maga a törvényre és az ilyen én "Donoroknak " nevezem férfiakra haragszom nem hogy megkönyitennék a másik életét helyzetét nem sajnos ... De ha elismerte akkor elvileg sinen lenne az ügyetek !
22. ElErIm77 (válaszként erre: 20. - 3c3e631065)
2012. dec. 1. 21:10

ez hosszú,most nem írom le,apuka nem túl együttműködő,ez a lényeg..

el is ismerte már a ygereket azóta, de mégse halad a dolog..


képzeld, tudom,mi a törvény, és rendezve lett...mivel nem jutottunk dűlőre az apával addig, így képzelt apa van még beírva!

21. 3c3e631065 (válaszként erre: 17. - ElErIm77)
2012. dec. 1. 21:03
Ja és 3 éves koráig rendezni kell a családi jogállását .... ez törvény !
20. 3c3e631065 (válaszként erre: 17. - ElErIm77)
2012. dec. 1. 21:02
De miért húzódik 2 éve ?????? A gyerek egyéves kora után szokták a dns t elrendelni a bíróság nekem is ezt meg kellett várni ..
19. 3c3e631065 (válaszként erre: 17. - ElErIm77)
2012. dec. 1. 21:00
Nekem is az én nevemen van hála nálunk befejezödött másfél év alatt !!! Most júl 2 -án lett vége ... Igen anno mikor még állami bölcsibe járt ott bevittem minden papírt hogy itt van nézék meg apukától nem tudok munkáltatóit hozni mivel ez a helyzet van nálunk ...és meglrtőek voltak de most semmilyen papírt nem tudok felmutatni ja de egy végzést amibe benne van a dns apuka adataival és egy már nem hivatalos anyakönyvit ahova nincs apuka bejegyezve senki...
18. 3c3e631065 (válaszként erre: 16. - Temmp)
2012. dec. 1. 20:58
Igen igazad van aki a gyámhívatalon dolgozik hölyg és ismeri a helyzetett apukát stb ... ő egyből mondta hogy azzonal ha lenne a kezébe végzés amit én megkaptam kisifam védőjétől de a hívatalnak még nem küldött na mindegy akkor oda írná ha időre nem jelenik meg a gyámhívatal dönt !!! Mivel én elköltöztem azóta a páromhoz bejelentkeztem ide de kisfiam maradt édesanyám lakcímén és azóta a per befejezödőtt de hivatalos anykönyvi kivonat nélkül nem tudok elindítani egy gyermek elhelyezési pert és egy gyermektartásdíj iránti pert sem addig meg vagyok kötve !!!
2012. dec. 1. 20:55

nekem a fiam az én nevemen van, "nincs" apuka/nálunk is apasági per van,de húzódik 2 éve/

és nem kértek semmit...

persze lehet azért,mert ismerték a helyzetet..

16. temmp (válaszként erre: 15. - 3c3e631065)
2012. dec. 1. 20:44
Szerinte menj a jegyzőhöz és neki mondd el a mi a gondod, és hogy az anyakönyvi hivatal nem segít neked. Legyél rettenetesen dühös követelőző és hivítkozz folyamatos a gyerek érdekeire. Tapasztalatból (hivatali oldalról, dolgoztam pűr évet több hivatalban is) mondom, hogy a hivatalokban annak segítenek a legtöbbet és leggyorsabban aki a leghangosabb. Aki szerény, visszahúzódó annak az ügyei lapulnak a fiókban, mert ő nem problémás ügyfél, nem harap.
15. 3c3e631065 (válaszként erre: 14. - Zsanci79)
2012. dec. 1. 20:23

Még lakhelyet sem tudok változtatni az apuka bele egyezése nélkül.... Felügyleti jog közös hisz az egy külön per lesz ,addig mindenhez kérik az apuka beleegyezését !! Komolyan már megkérdeztem a hivatalaba a hölgyet hogy egyáltalán apuka beleegyezése nélkül átpelenkázhatom ?:D

Felhívtam az anyakönyvi hivatalt is és ott a hölgy mondta hogy mai napig nem nyilatkozott "édesapa" a nevet illetően és hogy ÉN vegyem kezembe az irányítást hunnyak minden felett szemet ,istenem hát nem én vagyok az aki nem mükődik együtt a hivatalal ,de persze egy vadidegen 5-dik személy ezt honnan is tudná ,de vicc akkor minek ülnek ott ??? De be sem tudom írtani az itteni óvodába ápr máj környékén ha nem tudom átjelenteni :(

14. zsanci79 (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2012. nov. 23. 14:28

Ez érdekes. Tőlem nem kértek semmit apukától.

Meg sem kérdezték, hogy a felügyeleti jog hogy van?! Hmm...

13. 3c3e631065 (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2012. nov. 23. 12:12
Köszönöm szépen :) a konkrét infót :)
12. 3c3e631065 (válaszként erre: 11. - Benvik)
2012. nov. 23. 12:09
Mi is vidéken élünk de a kisfiam még Budapesten van bejelentkezve (édesanyám lakásába ) Én is csak a posta miatt jelentkeztem át ide a páromhoz de iagzából kár volt hisz postán megoldottam hogy a levelek jöjjenek ide a pesti címről !!
11. benvik
2012. nov. 23. 12:04
Nálunk semmit sem kértek senkitől. Bár falu az tény, egyedül a lakcímkártyát kellett bemutatni. Tudom ez nem szabályos, de próba szerencse...
10. 3c3e631065 (válaszként erre: 3. - Noozimanoo)
2012. nov. 23. 12:04
Papírok hiányában nem tudok semmit sem indítani :( És a legszebb hogy az anyakönyvezető azt mondta hunyjak szemet és keresem fel az apukát (ami persze nekik a dolguk lenne ) azt sem tudom merre induljak el mivel telejsen elázárkózik tőlem ...
2012. nov. 23. 11:59
Egy probléma van apasági per volt amit megnyertem (apuka persze tudta az iagzságot ) csak gondolta addig homokba dugja a feját ! És születési anyakönvi kívonat nincsen még mivel nem nyilatkozott mind ez idáig .itéletet most kaptam még csak meg pedig a tárgyalás befejeződött júl 2 -án ... Így papírok nélkül nem tudom elindítani a gyermekelhelyezési pert és azt mindanyian tudjuk ,hogy nem két nap mire egyáltalán tárgyalnak egy ügyet ...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook