Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyászati vizsgálatnál a hüvely-ultrahangnál elképzelhető, hogy csak fertőtlenítik az eszközt? fórum

Nőgyógyászati vizsgálatnál a hüvely-ultrahangnál elképzelhető, hogy csak fertőtlenítik az eszközt? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 23. 14:03
Szerintem nem elképzelhető, bár nem vagyok szakmabeli.Én ahányszor voltam, mindenen volt gumi
2012. nov. 23. 12:13

Az én dokim mindkét kezén kesztyű van,és minden alkalommal tesz az uh készülék fejére zselét,és óvszert.Nem volt még ilyen hogy kihagyta volna bármelyik mozzanatot.

Reméljük nem kapsz el semmi nyavalyát. :/

2012. nov. 23. 11:55
Én sejtettem, hogy csak nem figyeltem eléggé. Igyekeztem ezt a topikindítóban is leírni, remélem, hogy sikerült, mert most az a kellemetlen érzésem van, hogy egyre hülyébb a helyzet. Beszéltem közben valakivel, aki szintén hozzá jár, és azt mondta, biztosan vett kesztyűt a matatós kezére, és az óvszert is feltette a fejre, mert nagyon ügyela higiéniára. Tényleg volt néhány pillanat, amikor magammal voltam elfoglalva, nem azzal, amit ő csinált. Úgyhogy benne van a pakliban, hogy azalatt ezeketelintézte. Azt hiszem, kiesett néhány dolog, mert megvan rá minden esély.
2012. nov. 23. 10:17
Pfúújj! Én nem is engedtem volna azt a vizsgálatot. Többé meg vissza nem menék hozzá.
5. Bri32 (válaszként erre: 4. - T_marcsi)
2012. nov. 23. 10:16
Így igaz! Szerintem amit rányomnak az csak síkosító! Nem?
2012. nov. 23. 10:09
Nálunk kesztyű és a vizsgálófejre is óvszerszerűség. Ez alap. Még soha nem tapasztaltam, hogy ne vett volna a dokim kesztyűt, vagy ne húzott volna az UH fejre cumót. 6 éve járok hozzá, 2 terhességnél asszisztált a legelejétől, és látszik rajta, hogy rutinból használja ezeket az eszközöket. Ha legközelebb mész kérdezz rá, mert a fejre is fura, hogy csak fertőtlenítőt tett (nem hiszem, hogy rányomja és hat, szerintem abban áztatni kéne, hogy fertőtlenítsen, de igazából elképzelni se tudom, hogy hogy lehet azt egy fújással fertőtleníteni), de a gumikesztyű az minimum. Még a fogorvosom is felveszi, pedig ő csak a számban turkál...
2012. nov. 23. 10:00
Konkrétan óvszert húznak rá!De lehet,hogy máshol csak bekenik fertőtlenítővel...
2. Bri32 (válaszként erre: 1. - Mrsbara)
2012. nov. 23. 09:57
Bakker!! Bocsi! Én ilyenről még nem is hallottam.Mindíg húznak rá gumikesztyűl vagy olyasmit.Fúúúúúúúúúúú...... Bocsi, de ez gáz. Remélhetőleg nem lesz bajod!!!!!!!!
2012. nov. 23. 09:53

Sziasztok!


Nőgyógyászt váltottam, tegnap voltam nála először, és van egy kérdésem, ami nem hagy nyugodni. Régóta jártam már az előzőhöz, úgyhogy nem tudom, mi hogyan van másképp máshol.


A rákszűrésnél a doki egyik kezén egészen biztosan nem volt kesztyű, a másikat ugyebár nem láttam. Azután a hüvelyi ultrahangnál is csak a gél tette rá arra a bigyóra, amivel vizsgál, de azt kétszer is, szóval el tudom képzelni, hogy valami fertőtlenítő lehetett.


Maga az orvos nagyon korrektnek tűnik, nagy tudású, megnyugtató modorú, sokkal jobb, mint az előző. Csak az előző mindig kesztyűt húzott, és az ultrahang izére is húzott ilyen gumiujjat vagy mit.


Nekem az a kérdésem, hogy lehet-e, hogy fertőtlenítőt használt helyette, vagy van valami vékony fólia, vagy ilyesmi, ami az ultrahangon lehetett? Oké ez így, vagy van okom aggódni miatta? Nem kamu a topik, komolyan izgat a kérdés, mert nem szeretném otthagyni ezt az orvost, viszont nekem ezek a higiéniai dolgok mindig fontosak voltak, úgyhogy tudnom kéne, hogy ez most így oké vagy nem.


Köszi előre is, ha válaszoltok, de lécci csak akkor tegyétek, ha komoly válaszotok van!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook