Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 4 hete éjjelente felsír és nem alszik. Mitől lehet? fórum

Kisfiam 4 hete éjjelente felsír és nem alszik. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. dec. 4. 18:53

2nappal később mintha soha nem lett volna gondunk, aludt szépen ahogy kell:) és azóta is...:O

hogy mi volt ez?nem tudom,de csend van és nyugi éjjel:)


amúgy visszatérve, hagyni sírni kicsit nem tudjukmert a lányunk a mellettünk lévő szobában alszik és felkelt rá, aki meg nem bírt vissza aludni utána és tizta nyűűűűűűg volt az egész napunk:S

45. Fishyke (válaszként erre: 43. - Zsuzsika83)
2012. nov. 23. 16:02
A miénk ugyanez! Örülök, hogy nem egyedi a dolog:) Ő ugyan még nem szaladgál, csak kúszik, de születése óta nem hajlandó 10-11-nél hamarabb elaludni! Még úgy is, ha nem aludt 6 órája, pörög egész este. Reggel szintén max. fél 8-ig alszik.
44. Lara anyuja (válaszként erre: 38. - Bea0124)
2012. nov. 23. 13:23
2 dl-es bögréjébe 1 teáskanál "nyuszis" kakaót kap plusz cukor nélkül. Szerintem attól nem lehet.
43. zsuzsika83 (válaszként erre: 38. - Bea0124)
2012. nov. 23. 13:10
Sajnos ez sem ilyen egyszerű. Mi hiába fürdetük a kislányomat este 8 max fél 9-kor, hiába fekszik az ágyában 9-től, általában 11 mire elalszik. Ha 10-kor alszik, az már nagyon jó. Egyszerűen nem tudunk vele mit csinálni. próbáltuk azt is, hogy hamarabb fürdettük 7-kor, de akkor még annyira pörög, hogy leszállt az ágyról és fel-alá rohangált órákon át. és mondja is, hogy nem álmos. Pedig reggel max. fél 8-kor kel és napközben max. 1,5 órát alszik. De este egyszerűen ez van. Már csecsemőként is éjfélkor aludt el, hiába altattuk, tettük le este 8-kor.
42. bowie (válaszként erre: 37. - Bea0124)
2012. nov. 23. 11:28

Aha, hogy ugyanakkor van a fürdetés, és azt, hogy az esti rutin ugyanaz mindig, így értettem.:) Pl esténként mindig ugyanazt a mondókát mondtam neki mikor töröltem szárazra, és amikor öltöztettem lefelé a fürdetéshez. így ráhangolódott, és már tudta mi jön. Emlékszem, minden öltöztetésnél megfogtam először az egyik majd a másik tappancsát és megpuszilgattam. Pár hónapos korában már tudta, hogy az jön, és tartotta oda a lábát.:D Mondjuk az én fiam már 7 éves lesz, szóval teljesen megúsztam. Fogzás miatt talán egyszer volt fönt, de nekem már azelőtt mondta a doki, hogy a fogzásra nyugodtan készüljünk egy kis nurofennel, így az sem volt nálunk nyűgös időszak.

Félek is egyébként sokszor..mert nem tudom kétszer lehet e ekkora szerencsém.:D

41. Bea0124 (válaszként erre: 39. - Papp Szilvia)
2012. nov. 23. 11:04
Szerintem ez egy átmeneti dolog.És mi van ha nem veszítek fel nem próbáltáok hagyni csak oda húzni magatokhoz stb?
40. Fishyke (válaszként erre: 39. - Papp Szilvia)
2012. nov. 23. 11:00

Nálunk ugyanez:( Felsír, de sztm fel se ébred, felvesszük, megnyugszik, pár perc múlva vissza is rakjuk, alszik tovább.

Már arra is gondoltunk, hogy rosszat álmodna?

2012. nov. 23. 10:56

gyorsan összegzek,míg alszik:)

válaszok,érvek,meglátásaimarra amiket írtatok:


lányom febr.lesz 3éves, 20hóig szoptattam,soha nem aludta át az éjszakát addig! velünk aludt kb 5hónapos korától a sok ébredés miatt h nelegyek én se zombi...aztán le a cici, 2év 3hósan kb át az ágyába a saját szobájába és azóta alszik éjjel hang nélkül...:) hozzá teszem egy HANG NÉLKÜL,sírás nélkül,ellenkezés nélkül ment aludni az ágyába:)

csak most az öcsi kelti fel éjjelente:(


fiam 6hós lesz pár nap múlva...szépen az ágyunkban alszik el este nem mozgatom utána semerre.ordítva kel kb,könny csepp nincs(nem fáj semmilye),de amint apa felveszi vagy én egyből csend,és 2prc után alvás...vízszintesen alszik vissza, előtte nem cicizik,csak kb 3-4óra körül kéri...

vacsira már rendesen eszik,napközben is,nagy étvágyú gyerek,minden pépest és apró dolgot megeszik(keksz,kili,kenyér stb), estelaktatót kap direkt,ezért nem is éhes hajnalig


azéjszakázás nem gond,megszoktam már lányomnál...az a kiborító h fel kell venni pár percre többször is plusz h felkelti anagyot aki emiatt álmos egész nap,hiába hagyom aludni és így 8kor kel, így már kora du nem bír aludni a nagy, kimarad az alvás,estemár nyügös...amúgy este fél9kor fekvés van...


tejem nem gond így, hisz eszik mást ,plusz altatáskor cicin alszik el...


szorongás nem lehet, nyitott személyiség, sokat van el mamáékkal, apával ,nem anya függő határozottan!


csak a fogára gyanakodnék de kap rá ezt azt este...no meg mitől múlna el a fájdalom attól h felveszem?:))



szvl nem gond h kel :D hozzászoktam,csak ne üvöltsön már:(((((((

38. Bea0124 (válaszként erre: 36. - Lara anyuja)
2012. nov. 23. 10:42

Az én fiam is túl pörög minden nap.Fürdés előtt még majd elalszik majd utána aludni istenért sem akar.De ilyenkor már nincs játék stb.Néha le száll az ágyról de ki már nem mehet a szobából.Vissza is rakjuk az ágyba.Nézzük a tv-t persze ő nem és lámpa le van kapcsolva.A legjobb módszer ha nem figyel rá az ember nem megy bele a játékba előbb utóbb belátja nincs értelme.Ő is kap este kakaót vagy tejet..Apropó kakaót milyet adsz neki és mennyit?Mert ha sokat adsz neki akkor az is felpörgeti.

Én soha nem értettem miért vannak olyanok akik 10-11ig hagyják hogy fent legyen egy kis gyerek.Szerintem ez nem egészséges.Főleg ha még korán is kell kellni.

Persze mindenki az csinál és úgy ahogy akarja.


Tesómékhoz fürdés után nem lehet menni vagy ha esetleg befut valaki nem szabad a gyerekeket megzavarni.Fürdés után mese nézés van náluk és alvás.Ha valaki megy és felzaklatja a gyerekeket akkor jól megszivatja a sógornőm mert akkor istenért sem alszanak el a gyerekek kb.11előtt.

37. Bea0124 (válaszként erre: 34. - Bowie)
2012. nov. 23. 10:31

A rendszerességen mit értesz?

Minden nap ugyan akkor fürdik,eszik?

Én azért a gyerekhez igazodtam.A napunk attól függött mikor kelt,mikor evett.Mert ugye nem kelt ugyanakkor mindig.Mégsem volt ekkora baj este.Volt hogy a szeparációs szorongás,betegség,fog miatt nálunk kötött ki.De mióta haza hoztuk külön szóbába külön ágyba alszik.Nekünk is volt olyan hogy észbe kellett kapnunk hogy állj.De kitartó munkával ellehet érni mindent.

Most 16hós és szépen egyedül alszik este 7-8tól reggel 6-8ig.


Valaki írta hogy az se jó ha máshol alszik el és úgy van átvidve erre is csak azt mondom gyereke válogatja.:-D


Szerintem anyukának kell rájönni mi lehet a gond.

Lehet fázik,lehet melege van,lehet a pelus nem jól szívja a pisit és az zavarja.Fog.Emésztési probléma.éhség.


Nálunk a sógornőmék gyereke volt rossz alvó de szerintem sokat számít mit gondok a szülő mit érez.Ha szorong az estétől előre fél stb.a pici baba megérzi.A említett rokonnál már a úgy kezdték hogy ha kicsit sírt a gyerek este felé már ment a mondat hogy Na kezdődik az este.Ha a szülő,akivel együtt él mégis mit vár ha ő is így áll hozzá?

Ez ugyan az amikor kicsit nyugodtabb a gyerek de már kezdik mondani hogy biztos beteg stb.


Nekem is volt,nekünk is volt álmatlan éjszakánk tudom milyen az.De amikor már 3-5napig alig aludtam elegem volt.


Fórum indító miben alszik a gyermek?Hány fok van nálatok?Köztetek vagy csak melletted alszik?Éjjel hányszor eszik?

36. Lara anyuja (válaszként erre: 34. - Bowie)
2012. nov. 23. 10:25

Szia!

Nekem születése óta rendszer van a napi rutinban. Este 7-kor pancsolás, 7.30-kor megfürdetem, megissza a kakaóját, wc, fogmosás, mesélés, összebújás. Az elalvással nincs is gond, de eljön az este 11 óra, és a lányom mintha kicserélnék. Sír, beszél, nem segít semmi. Az ovi miatt túlpörög, nem tud kikapcsolni. Álmában óvó néninek szólít :),álmában beszél hozzám, mert álmában is az oviban van, hiába nyugtatom, hogy itthon vagyunk, aludjon nyugodtan. Össze-vissza bebarangolja az ágyát. Fú, kemény. Azt sem tudom, mikor aludtam utoljára végig egy éjszakát. Ja, és 2 hét múlva lesz 3 éves!

35. Fishyke (válaszként erre: 34. - Bowie)
2012. nov. 23. 10:21

Van rendszer:) Hidd el, ez babafüggő, nem csak azon múlik, Te mit hogyan csinálsz.

Enyém is átaludta az éjszakákat, de amióta kijött 4 foga, folyton felsír. Ráadásul ő örökmozgó is, nappal is alig alszik, este is képes 10-11-ig pörögni. Altathatom én már este 8-tól órákon át, ha ő nem álmos.

34. bowie
2012. nov. 23. 09:53

Akiknek rossz alvó babájuk van: mennyire van meg a pontos rendszer?

A kórházban anno a fiammal 3 óránként volt etetés, én ezt tartottam, amikor hazakerültünk is. Az esti 6 órás etetéssel kötöttem egybe a fürcsit is. Utána még este 9kor szopott, majd 3 hetes korától végigaludta az éjszakát, és reggel ébredt a 6 órai szopcsira. Nagyon ritkán hamarabb.

Az unokatesómnál nem volt semmilyen esti rendszer, hol így,hol úgy..és az ő első fia rossz alvó volt. A másodikkal már volt rendszer, és aludt rendesen.

Én most várom a másodikat, remélem sok múlik ezen a rendszeresség dolgon.:))

2012. nov. 23. 09:49
Nekem csak az altatással volt bajom, amikor 2-4 hónapos volt. Sokszor csak úgy aludt el, ha vagy mászkáltam vele, vagy babakocsiban ringattam. Rengeteget akart cicizni, és ez fura volt, mert megevett 200ml-t és utána 5 perc múlva üvöltött, újra akart enni. Megemlítettem a dokinak, és abban egyeztünk meg, hogy este cici után kapjon még tápszert. Először nem akarta megenni, aztán rájött, hogy ettől jobb lesz neki, azóta nincs gond az elaltatással, csak ha napközben túlpörög. Jövő héten lesz egy éves, Volt pár hét amikor átaludta az éjszakákat, de most újra rendszer lett a min. 1 kelés. Ma éjszaka pl nem tudtam sehogy se megnyugtatni fogtam a kezét, adtam neki enni, cumit, mindent, de tudtam hogy esélytelen. A kedvenc babát hiányolta, ami koszos lett, és ezért ki kell mosni. Nagyon nehezen aludt vissza. Szereti magához ölelni, az orrához dörgölni. Nálunk ez nagyon bejött. Ha a cumi és a kedvenc baba megvan akkor nincs gond. Nincs kedvenc játéka, rongyija amivel alszik? Az is segíthet, ha valamit folyton tud fogdosni. Legalábbis nálunk bejött.
2012. nov. 23. 09:38

Másfél éves kor körül van egy második szeparációs szorongás, a gyerek folyton ellenőrzi, megvan-e még anya, őrzi az anyját, játék közben ott kell lenni mellette, a közelében, ha messzebb van az anyja, akkor gyakran kifut hozzá megnézni, megvan-e még, ilyenkor bújósabbak, többet puszilgatnak, szeretgetnek.

Nálatok is ez lehet szerintem (nálunk is van, bár nálunk csak nappal, éjjel alszik jól).


VAGY: ha nemrég jött ki a foga, előtte amiatt is aludhatott rosszul, utána meg azért, mert még hetekig tart, míg kinő teljes egészében a fog, ahogy nyomakszik kifele, az is kellemetlen, felébresztheti.

2012. nov. 23. 09:31

Ez csa egy tipp, lehet nem elég tápláló a tejed???

Estére próbálj meg tápot adni neki, hátha ez a gond, de ez csak egy tipp.

30. Ekka (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2012. nov. 23. 09:20

Az én lányom 2,5 éves koráig ezt csinálta kisebb-nagyobb szünetekkel.

Sok mindent nem tehetsz, én sokszor úgy éreztem, hogy megbolondulok, nem láttam a fáradtságtól, a feszültségtől.

Most mit mondjak? Majd elmúlik.;)

2012. nov. 23. 09:17
Na az én lányom 2 éves koráig csinálta ezt,azt hittem megőrülök zombi voltam és depressziós.Nálunk egy dolog segített magam mellé tettem és utána aludt mint a bund.Megszüntek az éjszakai kelések virrasztások,sokszor éjjel aludtam a fotelba ölemben a picikémmel....nehéz volt.Hogy miért csinálta ma sem tudom ,de akkor már az én agyam is csak ezen kattogott.Nehéz volt....kitartás...lehet tényleg csak sötét van vagy egyszerűen nem elég fáradt,vagy fázik,vagy rosszat álmodik ezt sajnos csak te tudhatod.
28. hnol86 (válaszként erre: 6. - *Vinike*)
2012. nov. 23. 09:17
Szia. Nekem 21 hós és nem alszik sohasem. Kelek vagy 5x minimum, de most megint négy napja vagy 10x. Kivagyok! Nem mondtak semmit sem az orvosok?
27. Kukacc (válaszként erre: 25. - Szafaripók)
2012. nov. 23. 08:54

Én 3hétig próbálkoztam a suttogó féle módszerekkel, hatástalanul.

Nem minden gyerek egyforma, nem mindenkinek jön be az a módszer.

26. Kukacc
2012. nov. 23. 08:53

Szia!

Mi is ebben a helyzetben voltunk/vagyunk, csak az Én Kisfiam 11hónapos lassan.

Éjjel többször keservesen felsír és nehéz visszaaltatni.

Én azt gondolom, hogy túlpörögnek nappal, és éjjel azért ennyire nyugtalanok.

A héten bevezettem azt, hogy 7-kor fürdünk együtt, és fél 9-kor megyünk az ágyba, akármi van!

Eddig 8után fürdettem és megvártuk az Apukáját, aki mostanában a túlóra miatt csak bőven 9után ért haza.

Most, bár tudom, hogy rossz nekik, hogy nem találkoznak, de így egyszerűbb. Tegnap is elaludt 9-kor és hajnal 4-kor ébredt először. Mivel velünk alszik, így nem szoktam felvenni, csak odafordítom magam felé, ő pedig automatikusan a hajamat keresi. Amint megtalálja, elkezdi fogdosni és vissza is alszik. Ha véletlen nem vigasztalja meg a hajazás, akkor adok neki cicit. (még ő is szopizik :) )

2012. nov. 23. 08:53

Hogy altatod el este, mikor lefekszik?

Hol alszik el? Kiságyban, vagy valahol máshol, és utána átteszed a "helyére"? Mert az se jó, ha elalszik valahol, átteszed, mert amikor megébred nem tudja hol van, és megijed.

Szerintem is a szeparációs szorongás a sanszos! De ha magad mellett altatod, akkor erre csak ráerősítessz, és már mindig veletek akar majd aludni.

Suttogó? Van benne módszer, hogyan tudod erről leszoktatni. 2-3 éjszaka kemény (vagy akár egy hét), de szerintem megéri, ha utána már nyugodt a saját ágyában...

24. irgum-burgum (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2012. nov. 23. 08:51
Nekem is szokta ezt csinálni,csak az enyém már 21 hónapos,éjjel neki áll hisztizni,üvölteni.Én úgy oldottam meg,hogy kiraktam éjjel a konyhába,amíg le nem higgadt:-)De persze a tied még picike,szerintem a te közelséged hiányzik neki.Nem tudom,külön alszik e,mert nem olvastam vissza,ha esetleg írtad,próbáld meg,hogy egy darabig melletted alszik,szerintem előbb-utóbb abbahagyja.(bár nekünk ez se jön be,most már 21.hónapja nem alszom át az éjszakát,éjjel 3-5 alkalommal is felkell:-)
2012. nov. 23. 08:48

Ha csak közelségre vágyna akkor elég lenne hogy fekszel mellette.

rémálom?de minden nap szerintem tuti nem.

Amúgy szerintem nem normális dolog a nem alvás.Persze más ha felébred és vissza is alszik.

Meg az is más ha ritkán van.

napközben mennyire van el nélküled?

22. Fishyke (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2012. nov. 23. 08:31
Féléves vagy másfél éves?
21. Fishyke (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2012. nov. 23. 08:29

Enyém is most lett fél éves, 2 hónapja csinálja, hogy felsír éjjel, van, hogy 10x kell visszaaltatni. Akkor is felsír, ha este kap gyógyszert. Én is a fogakra gyanakszom néha, neki az alsó kettő után jött hamar a felső kettő is.

Most nap közben is sír folyton, állandóan kézben akar lenni, ahogy leteszem ordít, egész nap csüngne rajtam. Pedi geddig órákat eljátszott szépen, csönfben, egyedül. Ha apja dajkálja, végig engem figyel, enni se tud úgy, mert engem néz. Ha ketten vagyunk, sír, ha kimegyek a szobából. Ügyesen kúszik már, kezdi felfedezni a lakást. Lehet, hogy szeparációs szorongás, de amúgy a mozgásfejlődés is felébresztheti őket éjjel. Enyém egész éjjel vándorol, forog össze-vissza, négykézlábra áll.

2012. nov. 23. 08:29

valószínűleg fél vagy szorong esetleg megijedt valamitől korábban és így jön ki rajta


ez el fog múlni, csak türelem és szeretet

19. zsuzsika83 (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2012. nov. 23. 08:28

Szia!

Sajnos nagyon sok oka lehet a nemalvásnak. A kislányom születésétől kezdve szinte alig aludt valamit, éjjel fél órénként kelt. Őt is a közelségem és a cici nyugtatta meg, meg segített valamit a homeopátia. Most 2,5 éves, és még mindig ébred éjjel. Kb. egy kezemen meg tudom számolni, hány éjszakát aludt át eddig. Míg kerestem a miérteket, majd bele őröltem. Aztán elfogadtam, hogy ő ilyen és túl kell élni, onnantól jobb lett. Mi végül vettünk neki egy rendes nagy heverőt, ami a mi ágyunkhoz van tolva, ott alszik a mai napig, mert máshogy nem bírnám. Most várom a kistesót, remélem ő fog aludni, mert nem tudom mihez kezdhetnék két nemalvós gyerekkel... : )

2012. nov. 23. 08:27

Szia!

Az én lányom 2 hét múlva lesz 3 éves, de dettó ugyan ez a helyzet. Nálunk 9 hónaposan kezdte, mi sem tudjuk az okát. A lehető legkisebb fényű lámpát hagyjuk nála égve és nem veszem fel, csak megsimogatom és halkan nyugtatom, amikor ébred. Azt tanácsolták, hogy ne vegyem fel,mert azt szokja meg. A roló "csíkosra" van csak leengedve. Majd olvasom a többieket, hátha lesz valami jó ötlet. Kitartást!

2012. nov. 23. 08:25
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook