Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit kap egy kismama? fórum

Mennyit kap egy kismama? (beszélgetős fórum)


2012. nov. 22. 16:55
Ja, és az egyszeri anyasági támogatás feltétele, hogy 4x meg kell jelenni a terhesgondozáson és erről kell majd egy igazolás.
9. bluemoon1978 (válaszként erre: 5. - Indasik)
2012. nov. 22. 13:17
Azt azért érdemes tudni, hogy a TGYÁS-ból nem vonnak csak SZJA-t, míg a GYED-ből már nyugdíjjárulékot is, max. br. 130200 Ft lehet, de nem a nettó fizud a lényed, hanem a bruttó!
2012. nov. 22. 13:11
GYES 24935 ft nettóban.
2012. nov. 22. 12:43
köszi minenkinek van TB m remélem mert állami hivatalnál dolgozom de hát a mai világba sose lehet tudni :)
6. Babeck (válaszként erre: 1. - Pimpinkin)
2012. nov. 22. 12:33

Szió!


Gratulálok a babához!


Megvolt a két éven belül 365 nap biztosított időd, ugye?


Tgyást 168 napig kapod, a szülési szabadság időtartama alatt. 28 nappal szülés dátuma előtt lehet kezdeni (nekem a max. táppénz több volt, mint a max. gyed, ezért én inkább táppénzen maradtam, amíg be nem feküdtem a kórházba). Ez jó kis pénz, nekem nettó 50-nel több volt, mint a fizum, mert nem vonnak belőle járulékokat, csak szja-t :) És ugye a fogantatást követő 91. naptól kérhetitek a családi kedvezményt.

Ha volt jutalmad az előző évben, akkor az is beleszámít az alapba, amiből számolják!


Gyed sajna a tgyáshoz képest nagyon kevés, családi kedvezménnyel nettó 106000, ehhez jön a családi pótlék. Ezt a Baba két éves koráig kapod, utána jön a gyes, ami fix összeg (vicc kategória, jelenleg 26ezer körül van nettóban).

2012. nov. 22. 12:26

Szia! Vannak feltételei annak,hogy megkapd ezeket a juttatásokat pl. a szülést megelőző két éven belül legalább 365 napon át biztosítottnak kell lenned, a szüléskor is. De nézzük az alapesetet, hogy megvan a biztosítási időd, folyamatos munkaviszonyod volt. Akkor először a TGYÁST fogod kapni. Ha folyamatos volt a biztositási viszonyod, akkor ezt a szülést megelőző év napi átlagkeresetéből számolják, annak a 70 %. Ezt 168 napig kapod, de már szülés előtt 28 nappal igényelheted. Ha ez lejárt utána jön a GYED, amit ugyanígy számolnak csak itt maximalizálva van, ez már nem lehet több a minimálbér 2X-sének 70%-nál. Mivel te a leirtak alapján többet kerestél, így ha a családi adókedvezményt is Te kéred olyan 110 ezeret fogsz kézhez kapni. Ennek időtartama is függ a biztosítási napoktól, de talán max. 2 év. Utána GYES van, ami most 28500 Ft.

A családipótlék ebben az évben 12200 Ft 1 gyerekre.

Ezenkivül igényelhetsz 1X anyasági támogatást, ami 64125 Ft és kaptok az államtól babakötvényt 42500 Ft.

Szocpol-nak most nagyon sok egyéb feltétele van, abban nem tudok segíteni.

Nagyjából összefoglalva ennyi.

2012. nov. 22. 12:24

Tgyar 168napig

Gyed 2éves koráig

Gyes 3éves koráig

2012. nov. 22. 12:21
A családi alanyi jogon jár, ameddig tanul majd a gyermek. 12200 ft/gyerek. TGYÁS terén sokat nem tudok mondani, úgy tudom, hogy 70%-a a bérednek, GYED (talán) 50%, a GYES az a gyermek 3. évéig jár, 28500ft. TGYÁST 180 napig kaphatod, GYED-et nem tudom, de szerintem kb azt is addig. Szocpol passz :)) támogatásért pedig max az illetékes önkormányzathoz tudsz menni.
2012. nov. 22. 12:19

[link]



Kitöltöd s leír mindent!

2012. nov. 22. 12:11
Sziasztok! Tavaszra várjuk a babánkat és leültem megcsinlni a "költségvetést"! Mennyit fogok kapni ha megszületik a baba, az átlag nettó fizum 150 000 ft, de mennyi a GYES a GYED a TGYÁS és ezek mikortól meddig járnak, van családi pótlék és az mennyi, lehet még valami támogatáshoz jutni? Hogy működik a szocpol ha ez az első gyerek? A neten minden össze vissza van! Kérlek akinek van tapasztalat ossza meg! Előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook