Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Heti hány adag ruhát mosol? fórum

Heti hány adag ruhát mosol? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
270. f758a7200f (válaszként erre: 269. - 7dfc648351)
2012. nov. 26. 11:57

Hat hobbi, talan mar nevezhetem annak:)))


Nekem nem fer bele a borospohar de vannak tanyerok amik egyebkent sem, naszajandekos tanyerjaimnak olyan a szele amit nem lehet gepben mosni. Meg oke, konnyitsuk az eletet, alairom, csak pl en megszoktam hogy a polentat hagyomanyosan, rezustben csinalom, utol se eri azt ami nem ebben csinalok. DE: nem kotelezo igy csinalni, nem etalon amit en teszek, nekem is vannak barataim mindket veglet: van, aki a poharat se teszi a gepbe es ezt csak kezzel, mert nem akarja osszemosni az evoeszkozzel, de van olyan is aki meg tojik ra es pl el sem obliti a cuccokat mielott beteszi es mindent betesz, a teflont is es a fat is. Pl azon is megrokonyodnek hogy miert nem hasznalom a szaritas funkciot? Ha van rajta, mieeeert nem?:) van aki meg szinten nem hasznalja, nem vagyunk egyformak

269. 7dfc648351 (válaszként erre: 260. - F758a7200f)
2012. nov. 26. 08:53

Akkor ez csak egyéni hobbi nálad, a törölgetés :))


Borospoharakat kiválóan mosogat, mivel áthelyezhető benne minden, az extra méret sem okoz gondot, a tálalótányérok is elférnek benne, a teflon is, a műanyag fogantyúsok is...Csak olyan edényeket vásárolok, amik megkönnyítik az életet.


Ha funkcionálisan használod a mosogatógépet, akkor nem kell sem papírtörlő, sem rongy, amit aztán moshatsz.

268. f758a7200f (válaszként erre: 263. - Timycat)
2012. nov. 25. 20:24

Ne hulyeskedj mar, most mit kell rajta felhuznod magad? Csak azt mondtam, hogy szerintem ha nem szukseges mert lehet massal helyettesiteni, hulyeseg a papirtorlo, en is hasznalom olyankor ha nem tudom massal helyettesiteni, mindossze annyi, hogy mindenki sipakol a folyovizek igy, tovizek ugy, meg divatos bio-eszem iszom de mindezt frankon muanyag, egyszer hasznalatos zacskobol, csomagolasbol, instant mindennel. Nem azt mondtam hogy tilos a papirtorlo csak azt, hogy ahol lehet, helyettesitem.


Es nem tartottam pisztolyt a fejedhez, semmi szukseg hogy magyarazkodj, meg osszeszamold hogy hany kendot hasznalsz el, nem kerdezem, nem irom fel, a 100ezret szemlelteto modon irtam

267. f758a7200f (válaszként erre: 264. - Timycat)
2012. nov. 25. 20:15
Aeg lavamat L75481FL protex (ez nem reklam, a whirpoolon is volt gozprogram es a tobbin is). Tavalyi
266. andi6020 (válaszként erre: 264. - Timycat)
2012. nov. 25. 18:40
Dobd ki!
265. michelle.r (válaszként erre: 211. - Timycat)
2012. nov. 25. 18:38

A manóba, pedig szívesen lefogynék pár kilót, hogy sorba álljak a leselejtezett cuccaidért ;P


;)))

264. timycat (válaszként erre: 261. - F758a7200f)
2012. nov. 25. 18:34
Idén vettünk új AEG-t, nincs gőzfunkció rajta
263. timycat (válaszként erre: 260. - F758a7200f)
2012. nov. 25. 18:27
Nem törölgetek 20 dolgot -ilyen nonszensz számokat honnan veszel, meg a korábbi 100ezer papírtörlő? :D- mosogatógépem van, rogyásig pakolom, olyan 3 naponta megtelik még úgy is hogy nem főzök. Carok rá, hogy tönkrevágja a kristályt, műanyagot, fát, teflont vagy a kés élét; rühellek mosogatni; a mosogatógépem szárít az utolsó cseppig. Ma direkt neked összeszámoltam 4 db papírtörlőt használtam el (1-et a laptopok és tv-k képernyőjének a tisztítására, amit tudom nem szabad ablaktisztító+papírral, de csak akkor lesz szép), 4 szalvétát, beste gyerek 2-t használt. A konyharuhával törölgetés esetén csak a 2. cuccig 100%-ban tiszta a kruha, onnan csak koszolódik, főleg nap végére. Szerintem több "kárt" okoznék ha napi szinten 3-4 konyharuhát használnék, mint a papírtörlős módszerrel. A papírtörlőben meg nem mindegy a minőség, valamelyikkel egy poharat nem lehet eltörölni olyan vékony fos.
2012. nov. 25. 17:53

egy magamra, 1 főre mosok 2 hetente egy adagot!! :))

van sok ruhám, a nadrágot nem egy használat után mosom ki. Én sajnálnám a ruháimat gyakrabban mosni%

261. f758a7200f (válaszként erre: 252. - Andi6020)
2012. nov. 25. 17:40

Nem tudom miota letezik ez a gozoles de sztem olyan 3-4 eve, szoval mindenki belecsuszik aki ekkor vett uj gepet de nem bizti hogy hasznalja (lehet hogy ott van neki csak nem tudja mire valo). En 12 evig hasznaltam az elozot, ha nem lett volna a kutya, sztem a mai napig birna de tavaly bedoglott teljesen, igy az ujat direkt olyat valasztottam, hogy legalabb ennyi ideig hasznalom ezt is tehat legyen nagy kapacitasu es a nagy kapacitasuakon mar adott volt a gozoloprogi (enyem aeg de a whirpoolnak, indesitnek is volt ha jol emlekszem meg a tobbinek is csak ha a masik aeg jo volt 12 evig nem akartam markat valtani:))))


Ezalatt, mig eldontottem milyet szeretnek, de merlegelni akartam arakat, tipusokat, csak hat egyik naprol a masikra romlott el, mar 6 honapos terhes voltam es kezzel mostam 3 hetig 4-unkre, szoval kicsit visszamentem az idoben, se centrim se semmi, kad es kezzel mosas, kezzel kicsavaras, hat azt mondom, basszus jo dolgunk is van most, hogy ezen nyavalyog valaki hogy juj a bugyit meg a zoknit nem szabad osszemosni...


Sot, igazad van, vihettem volna a zsetonosba is a szomszedba csak hat olyan arcok jarnak hogy tenyleg csak a kutya cuccait es felmosorongyokat viszek

260. f758a7200f (válaszként erre: 254. - 7dfc648351)
2012. nov. 25. 17:29

En nem hasznalok olyan programot ami vegen van szaritas, hanem a szaritas nelkulit hasznalom, igy amikor vege van, ki kell nyitnom az ajtajat es kihuzni (ne kerdezd miert, rogeszmes vagyok ebben is, nem akarom elmagyarazni, nem az adott mosogatogep minosegetol fugg, gondolom de szaritassal ellatott programot valasztasz vagy lehet, hogy nincs rajta szaritas nelkuli verzio).


Mindegy, vegeredmenyben eltorolgetem ami nem parolog el amikor kihuzom es nem szeretem megvarni mig mindez magatol megy vegbe, nincs idom. Plusz sok cuccot en be sem teszek hanem kezzel mosogatom: borospoharak, extrameretu talcak, talalotanyerok, fa dolgok, evoeszkozok amiknek muanyag a fogantyuja, rez edenyeim es teflont sem szivesen. Szoval nehogy mar most masnapig ott szaradjanak vagy papirtorlovel torolgessek el 20 dolgot ahogy timycat mondja, nekem kell a torolgeteshez a rongy

259. 447396604e (válaszként erre: 257. - Noarashi)
2012. nov. 25. 13:17

hát én nem unatkoztam:D

tök jól elfoglaltam magam netezéssel, és tv-zéssel. majd ahogy betöltötte a kicsi a kettőt úgy húztam vissza dolgozni, mint a huzat. nem az én világom az otthonülősdi:)

258. 06718ca650 (válaszként erre: 247. - Noarashi)
2012. nov. 25. 13:13
gyes neurózis? :D az elmélet megdőlt. :) nincs gyerekem, de ha olyan van elindítom naponta. persze nem ez szokásos. a nővérem melózik, gyerekei vannak, és indítja naponta.
257. Noarashi (válaszként erre: 251. - F758a7200f)
2012. nov. 25. 12:57
Igen, nekem is új volt ez a fogalom. Magyarul unatkozó kismamák. Hozzáteszem nekem ebbe nincs belelátásom, nincs egy gyerekem sem. Nem tudom, hogy mennyire lehet unatkozni gyerek mellett otthon gyes-en, bár ha abba gondolok, hogyha pl ovis gyereked vagy bölcsis gyereked leadod fél 8kor és érte mész záráskor ( óvpedes hallgatóként gyakorlaton tapasztaltam ezt, hogy uccsó aki jön a ráérő anyuka, aki meg lélekszakadva de ott van időben, az a dolgozó anyuka) akkor időd mint a tenger. Mihez kezdjél, ha már meguntad a telejósdát? Házimunka :) Van ebben jóadag rosszindulat persze, és általában azok (mint én) mondják ezt, akinek se kutyája se macskája :) Szóval nem akartam senkit megbántani, szándékosan :)
256. 06718ca650 (válaszként erre: 253. - 7dfc648351)
2012. nov. 25. 10:42
én szeretek séta közben fagyizni, ha gáz, ha nem. :)
255. 06718ca650 (válaszként erre: 254. - 7dfc648351)
2012. nov. 25. 10:41
:) akkor én sem törölgetnék konyharuhával. :)
254. 7dfc648351 (válaszként erre: 246. - F758a7200f)
2012. nov. 25. 10:39

Gribedli, az én mosogatógépemből elővett holmik nem foltosak és nem nedvesek. Igaz, kiemelkedő kategóriás gépem van, alig 10 liter vízzel mosogat 13 terítéket.


Amíg nem ilyen volt, addig el sem hittem, hogy ez lehetséges, de valóban az. Én sem használok törölgetésre semmit, pontosan ezek miatt.

253. 7dfc648351 (válaszként erre: 204. - Noarashi)
2012. nov. 25. 10:32

Nem mosom meg a kenyeret, de magam sütöm. Nagyon kevés kenyérfélét fogyasztunk, de azt én készítem, mert finomabb nekünk.


Strandra kevésszer járok, ugyanis nem szeretek idegenekkel együtt fürdeni, amióta nagyon komoly nőgyógyászati fertőzést kaptam egy ilyen helyen annak idején.


De minden étkezés előtt kezet mosok, strandon is, tengerparton is vagy minimum egy kézfertőtlenítőt használok, ha nincs más lehetőség. Kürtös kalácsot vagy egyáltalán, kelt tésztát nem eszem nyáron, nehéz ételt csak télen fogyasztok.


Fagylalt: kézmosásra mindig van lehetőség, jobb helyeken a fagylaltot szalvétával is körültekerik, mármint a tölcsérét. De nem illik menet közben enni, így én ülve eszem fagylaltot, kehelyből vagy szeretem az olasz módszert: kis tálka, kis kanállal. Jobban esik úgy.


Ha a gyerek kért bármilyen ételt, akkor előbb elmentünk kezet mosni. Fel nem foghatom, mi olyan komplikált ebben.


Remélem, minden kérdésedre válaszoltam.

252. andi6020 (válaszként erre: 251. - F758a7200f)
2012. nov. 25. 10:23
Szerintem viszonylag kevesen rendelkeznek ilyen mosógéppel.
251. f758a7200f (válaszként erre: 247. - Noarashi)
2012. nov. 25. 10:12

Gyes neurozis?:))))


Nem kapok gyest, itt nem letezik. De pl en csak a csalad novekedese miatt mosok egyre tobbet, mi 5-en vagyunk es igy ez most 7-8 adag heti de emlekszem mikor 3-an voltunk es eleg volt 4 adag heti ugy raadasul, hogy mindezt 1 nap alatt lerendeztem:) piros/feher/sotet kenyesek es 1 nagy adag feher (agynemuk, turik, terito) es amig mostam az egyik adagot, addig a szaritoban szaradt a masik, aztan csere es osszehajtogattam ami megszaradt mialatt a kovetkezo adag a gepben volt. Ez az egesz egy delelottomet vette igenybe annak idejen.


Most naponta kell 1 adag plusz hetvegen egyszer 2 de van egy tablazatom is hogy melyik nap mit mosok hogy ne lepjem tul vagy ne valtozzon a korforgas.


Amin lehidalok az az, hogy hogy tud valaki 1 azaz egy gyerek mellett annyit mosni mint mi 5-en? Megertem, hogy vannak kisebb mosogepek meg minden de akkor is. A mai gepeken mar van gozolos program is, pl nem mosas hanem egy 20 perces frissito gozoles azoknak a ruhaknak amiket csak egyszer vettunk fel, nem koszos, nem alsonemu de nem akarjuk igy visszatenni a szekrenybe. Ez a gozoles kb 1 poharnyi vizet hasznal el, egy gyors atforgatas es illatositas:) es a ruha amikor kivesszuk nem is gyurott, fel lehet akasztani es kesz is!

250. timycat (válaszként erre: 247. - Noarashi)
2012. nov. 24. 22:20
míg otthon voltam, nem vagy alig dolgoztam, én is naponta beraktam legalább 1 mosást és hétvégén nem mostam, mert volt rá időm, most nincs, hétköznap is előfordul, de inkább hétvégén mosok
249. timycat (válaszként erre: 245. - F758a7200f)
2012. nov. 24. 22:15
A kukazsák-rendszer nálunk is így működik, hogy ne háborogjon a lelked megnyugtatlak nálunk meg a zsákok nem fogynak el
248. timycat (válaszként erre: 246. - F758a7200f)
2012. nov. 24. 22:11
nem kell hogy elhidd, van hogy 4 se fogy
2012. nov. 24. 19:45

Na nehogy már összevesszünk a papírtörlőn :)

Inkább tessék nyomon követni Jimmy Fia Christiánt, hány hangot talál el ma? Én még melóban dekkolok.

Ja amúgy amikor valaki azt mondja, h napi szinten elindítja a gépet, sőt nem is egyszer ott nálam felmerül a GYES neurózis :) Ma hallottam ezt a fogalmat egy persze gyerekmentes embertől.

246. f758a7200f (válaszként erre: 243. - Timycat)
2012. nov. 24. 19:24

Nem csung, elteszem, nem ebbe toroljuk a kezunket es nem ezzel takaritok


Konyharuha: edenyek eltorolgetese, nem varom meg mig megszarad, el szeretnem pakolni elobb

Torloruha: takaritashoz, munkalap letorleshez

Edenyfogo: sutobol cuccot kivenni stb ezt csak hetente cserelem


Naponta cserelem mindkettot de ne haragudj, ezt keptelen vagyok elhinni, hogy 4 db papirkendovel helyettesited, akkor sem ha soha nem fozol, en fozok de ha nem foznek, hat 4 db ilyen 18x18 centis papirkendo nem lenne eleg semmire


Masreszt sokszor a mosogatogepbol kivett cuccok is nedvesek, igy nem fogom elpakolni hogy pl foltosan szaradjanak stb

245. f758a7200f (válaszként erre: 242. - Noarashi)
2012. nov. 24. 19:13

Igen kepzeld, bar nem ide tartozik de pl. en mas okokbol (anyagi es borproblemak) textilpelust hasznalok a picuromnak. Mi az onkormanyzattol (nem magyar) kapunk egy bizonyos mennyisegu szemeteszacskot evente, hetente elviszik (a tobbit is valogatni kell, komposzt, papir, muanyag, uveg), de csak az adott zacskoban, mast nem szabad kitenni. Regebben ugy volt, hogy ha elfogyott a kiadott adag zacsi, penzert ujat vettel. Most megszoltak az onkormanyzatnal mert bementem uj zacsikat venni, mivel koltoztunk iden, sok volt az elvitt dolog, elfogytak a zacskok annak ellenere hogy 90%al kevesebb a kidobott pelus is ugye. Szoval alig akartak adni, mondtam, fizetem, erre azt mondjak, nem, most mar penzert sem, figyeljek oda hogy kevesebb szemetet gyartsunk es hasznaljam ki jobban a zacskokat!:O


Ez komoly! A vegen megegyeztunk hogy a jovo evi zacskomennyisegbol fogjak levonni es adtak valamennyit. Bizonyos szempontbol orultem is neki hogy ennyire a szivukon viselik a dolgot es ezutan jobban odafigyelek (az volt a hiba hogy en nagy zacsikat kertem anno es felig tele vittem le, most direkt piciket kertem es ezekbol 2 eleg)

244. 447396604e (válaszként erre: 242. - Noarashi)
2012. nov. 24. 19:11
bizony, és a víz csak fogy és fogy. vajon miért?
243. timycat (válaszként erre: 241. - F758a7200f)
2012. nov. 24. 19:09
nem tudom ki mire használja a konyharuhát, mert én pl az edényeket nem törölgetem vele, gyümölcsöt, zöldséget sem, leszáradnak maguktól. Konyharuhát gyakorlatilag semmire nem használnám -hétköznap egyáltalán nem főzünk, hétvégente se mindig- szóval nem koszolódna el, de nem tudnám nézni, hogy ott csüng, letörlünk vele asztalt, pultot ezt-azt aztán csak csüngne, kimosatlanul, benne az előző alkalommal letörölt fertőtlenítővel, de majdnem tisztán, meg mivel is mosnám össze; terítőt sem használok, csak alkalmakkor, pont azért mert naponta mosnám, felesleges, az asztalt/pultot lefertőtlenítem minden evés előtt-után oszt jónapot. Amennyi papírtörlő nálunk elmegy, tekintve hogy tényleg nem használjuk a konyhát, napi kétszer eszünk itthon, így kb napi 4 papírtörlővel kell számolni; ennél más 3szor többet elhasznál egy nap konyharuha használat mellett is.
2012. nov. 24. 19:00

Na ebben is van valami. Amúgy rákerestem arra a kifejezésre, hogy környezetvédelem..Hát itt a hoxán vagy én vagyok béna, vagy tényleg alig akad ilyen téma.

Pedig az életről és egyéb jóságról...szóval ez is hozzátartozik. Persze mindenki úgy áll hozzá, hogy az a vízmennyiség, papírmennyiség, egyéb hulladék amit csinálsz, mi az egy nagy vállalathoz képest.

Ukrajnában nénikém totál önellátó gazdálkodásban él. Most mondjam azt hogy a kukája egy év alatt sem telik meg? Egyszerűen nincs szemete. Tudom hogy könnyen lehurrognak ezért, hogy menjek vissza a középkorba akkor. De érdemes lenne elgondolkdoni pl azon, hogy meddig lesz tiszta, iható ivóvizünk...Elég elszomorító olyat olvasni, hogy anyós pajti egy nadrágért elindítja a gépét. Úgy látszik arra már nem gondol, hogy az unokájának már luxus lesz egy pohár vizet meginni a csapból.

Nem vagyok zöld, sem elvetemült tudatos fogyasztó, de sajnos eszementül használjuk azt ami nem mindig lesz.

2012. nov. 24. 18:42

Timycat, azert mindent papirtorlozni, sztem iszonyat tulzas, ha ismernelek, radkuldenem annak a bizonyos musornak a vezetojet, most nem ugrik be a neve...:) Olyan divatos mindig friss zoldsegrol meg ilyenekrol beszelni de azert a jo kis papirtorlokendo, napi 100ezret elhasznalni belole... Aztan persze nem megyek a balcsiba meg tavakba meg ide oda mert szennyezett, koszos???


Egy konyharuhat kimosni kevesbe szennyezi a tavakat mint annyi papirtorlot elhasznalni (vagyis a gyartasuk es a lebomlasuk), amennyivel helyettesited a konyharuhat, torlorongyot

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook