Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » OTP hitelesek fórum

OTP hitelesek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. aug. 11. 10:11

Az árfolyamrögzítés 180 Chf/Huf árfolyamon történik. A 15 %-kal magasabb ár azt jelenti, hogy 2014-től kevesebb, mint 210 Ft-os árfoylamon történne a törlesztőrészletek fizetése. Ez ugye a mostani árfolyammal köszönőviszonyban sincs - magyarul a nyilatkozat szerint a kormány nem engedi a magasabb törlesztőt. Ez ugyíe azt jelenti, hogy a 210-es árfolyam feletti részt ki kell valakinek fizetnie. Ha a bankoknak, akkor az óriási veszteséget jelent, ekkor nemhogy a 3500-as ár, hanem a 2008-as 1500-as ár is jelentősen túlértékelt árat jkelentene. Ha ezt a veszteséget szétterítik az adófizetőkön, akkor az országkockázat emelkedne oly mértékben, ami a mélybe lökheti az OTP árfolyamát.


Summa summarum: ez a nyilatkozat több, mint meggondolatlan volt. Tarthatatlan, ezért visszavonásra fog kerülni. Viszont amíg nem kerül visszavonásra, addig az OTP folyamatos nyomás alatt lesz. És ebben a nyomásban fordulatot, és technikailag támaszt csak ebből a nyilatkozattól való kihátrálás jelenthet.

90. Nana2
2010. máj. 4. 14:51

Sziasztok!


Egy kérdésem lenne, hátha valaki járt már hasonló cipőben, vagy tud segíteni!

Folyószámlán a társtulajdonos miatt hatósági átutalási megbízást nyújtottak be a számlára. Ilyenkor a társtulajdonos le tud iratkozni a számláról? És ha leiratkozik megszűnik a megbízás? Vagy egyszerűbb a számlát megszüntetni?

Papíron semmi köze a tulajnak a társtulajhoz!


Köszi!

89. belle (válaszként erre: 85. - Ági28)
2008. márc. 10. 06:00
lásd belle 61.
88. kingi7 (válaszként erre: 87. - Kalmár Edit)
2008. márc. 9. 21:41
Nem is tudok kronkrétumot írni, ha igen, hazudnék...mint írtam, kevés az infóm, hogy mi lenne neked a jó. Nagyon sok kérdésem lenne, hogy tudjak segíteni.
87. Kalmár Edit (válaszként erre: 86. - Kingi7)
2008. márc. 9. 20:41
Semmi konkrétumot nem írtál, így fogalmam sincs, hogy milyen lehet az a megtakarítási program.
86. kingi7 (válaszként erre: 84. - Kalmár Edit)
2008. márc. 9. 17:51
tudom, hogy nem biztosítást kötöttél...maradjunk abban, hogy amit ajánlottam volna ennyi infó alapján, az egy megtakarítási program, nem pedig egy hitelt, amit felvettél:)
85. Ági28
2008. márc. 9. 14:58
Sziasztok! Azt hallottam, h el fogják törölni a büntetőkamatot, ha valaki előbb akarja rendezni a számlát. Tudtok róla valamit? Vagy csak mese?
2008. márc. 9. 14:48
Szerintem mi két malomban őrölünk, én nem biztosítást kötöttem és fizetek, biztosításról szó sincs. Rosszul értelmezem? Lehet!
83. kingi7 (válaszként erre: 82. - Kalmár Edit)
2008. márc. 9. 11:33

Az, hogy egy olyan megtakarítási programot, ami nem biztosítás, mint amiket kötnek az emberek és havonta fizetik, mert baromi jó és amikor lejár a 10 év csak néznek, mint maci a moziban, mert nagyon keveset kapnak vissza.


Hogy konrtétan mit ajánlanék, ahhoz kevés az infom, mert megtakarítás terén is van elég sokféle.

Nos én nem a "hitelrásozó" ághoz tartozom, hanem megpróbálom az ügyfélnek a lehető legtöbbet kihozni az anyagi helyzetéből, akárcsak egy folyószámláról van szó. Nálunk valóban az ügyfél a fontos. Sajnos sok helyen azt sózzák az ügyfélre ami a legtöbb jutalékot hozza, ezért vannak a negatív tapasztalatok a pénzügyi tanácsadókkal kapcsolatban.Mi egyforma jutalékot kapunk egy fajta termék iránt, igy nincs elfogultság:)

Kb gyorsban ennyi:)

2008. márc. 8. 21:59
Én tudom, mivel már hatodik éve fizetem. Milyen biztosításról beszélsz? Javaslat? Te mit csináltál volna az én helyemben?
81. kingi7 (válaszként erre: 79. - Kalmár Edit)
2008. márc. 8. 08:25

Ez csak "így" hangzik, de mi van ha előbb ki tudod fizetni a tőkét? Van csavar a dologban, csak nem mindenki ismeri...


Még az előbbihez hozzá teszem, hogy nincs egy biztosíték vagyis egy biztonsági tartalék, ami váratlan esetben kellhet, te tudod, hogy 3 év milyen hosszú idő? Én elsőként egy magtakatrítási programot javasoltam volna-nem biztosítást-

80. kingi7 (válaszként erre: 78. - Kalmár Edit)
2008. márc. 8. 08:22
Jó, te így látod, én úgy gondolom, hogy kevés az infód a hitelekről...
79. Kalmár Edit (válaszként erre: 77. - Caravell)
2008. márc. 7. 22:24
Kiváncsiságból kértem több helyről segítséget. 1-2 évig jól hangzik, hogy sokkal kevesebbet kell fizetni, de utána 7-8 évig 100 ezer felett lett volna a részlet. Azt meg így nem merem vállaln.
78. Kalmár Edit (válaszként erre: 74. - Kingi7)
2008. márc. 7. 22:19

Ha albérletben laksz, ott még 3 hónapot sem adnak, hanem egyből kitesznek. Igen 3 hónap a türelmi idő. Éppen ezért fix kamatozású, hogyha leesik vagy felmegy akkor is marad a havi megszokott törlesztés.

Én nem bátornak nevezném magam, hanem túlélőnek. Ahogy kirepültem a családi fészekből 20 éves koromtól 40 éves koromig 17 albérletben laktam. Ha oda jutok, hogy nem tudom fizetni, akkor is van már egy csere alapom, jobban eltudok indulni, mintha egy albérletből lépnék ki.

77. caravell (válaszként erre: 75. - Belle)
2008. febr. 29. 11:08
Mindenképpen keress egy pénzügyi tanácsadót, ők ingyen segítenek neked (a jutalékokat a bankok fizetik) és személyre szabottan a legjobbat, olyan lehetőségekről is, amire nem is gondolnál,mert az sem tudod,h van. Interneten is sokan vannak, írd be a Googleba "pénzügyi tanácsadó" v. valami hasonló.
2008. febr. 29. 08:53

Nekem az OTP nagyon nem tetszik...röviden:beadtuk a papirokat,felbecsülték a lakást,persze ügyvédi ktg ugye az adásváteli előszerződésért,az ingatlan felbecsültetéséért,lakásbiztosítás megkötése stb....szóval ezt előre kifizettem,6 hét után szólt a hölgy hohy átküldték a központba "végső stádiumba,szolnak ha mehetünk a pénzért....aztán közel 8 hét után közölték,hogy jaaaaaa,erre a munkaviszonyra csak nem adnak hitelt....nagyon sok pénzünkbe került.

belle,Debrecenben a Raiffaisennél érdeklődtél e már?Nekünk egy mobilbankáruk intézett mindent,neki nem kellett jutalékot fizetnünk és meg vagyok mai napig elégedve velük minden téren.És nem álltam órákat sorban mint az Otp nél.....Nekünk akkor csak kizárólag ők adtak hitelt,más szóba sem állt velünk:(

75. belle
2008. febr. 21. 06:30
Úfgy látom van köztetek olnya akinek elég sok tapasztalata van! Priviben segítene nekem HOXA alapon. Nagyon rossz a tapasztalatom most bankok és hitelügyintézők terén is. LÉgyszi aki tud segíteni keressen meg!!! Ha nem sikerül váltanom egy 9 hónapos gyerekkel mehetek-lehet a híd alá.
74. kingi7 (válaszként erre: 71. - Kalmár Edit)
2008. febr. 20. 14:47

Az király,35 év, tényleg bátor vagy, mi van ha 3 hónapig mondjuk nem tudsz fizetni?Viszik a házat? Mondjuk erre is van megoldás, de az nem éppen Otp...

20 évig fix kamatozás:) mi van ha leesik a kamat mondjuk 2 év múlva? Akkor még mindig fixen a jelenlegi kamatot fizeted?

73. kingi7 (válaszként erre: 69. - 94c02c5bb5)
2008. febr. 20. 14:44
Te még hiszel a reklámoknak? Szerinted mindenkinek az Otp jó? Honnét veszed? Mi van akinek nincs bejelentett állása? Mi van aki passzív bar listás? Folytathatnám...
72. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 71. - Kalmár Edit)
2008. febr. 20. 08:11
Nagyon bátor vagy. 35 év hú, hol leszek akkor? Vagy élek e még?
2008. febr. 19. 18:47

35 évre vettem fel 10 milliót, ebből letelt 6 év. Havi 58 ezerrel kezdtem, jelenleg 56 ezret fizetek.

Az állam 20 évig garantálja a fix kamatozást.

70. Minina (válaszként erre: 68. - Stoli73)
2008. febr. 19. 16:48
Miért pont a CIB? Kíváncsi vagyok.. Szerintem mindenkinek más bank felel meg, kinek mire van szüksége. Egyes bankok személyi kölcsönben jók, egyesek önerőminimumos hitelben, másoknál meg lehet halasztani(más pénzügyi termékkel), vagy éppen olcsó az előtörlesztés. Ja, és szólok hogy édesanyámnak is CIB-es hitele van, de ahogy néztem, igenis van annál sokkal jobb konstrukció...
69. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 66. - Kingi7)
2008. febr. 19. 16:43
Miért rossz választás az OTP? Az év hitelterméke címet pl. megkapta tavaly. Kérlek, hogy indokold meg érvekkel.
2008. febr. 19. 15:19
Nem feltétlenül a bankon múlik,az ügyintéző is számít.Ki a szakember?Az aki mindennap ezzel foglalkozik.A CIB a legjobb bank.
67. kingi7 (válaszként erre: 55. - Maciné2)
2008. febr. 19. 12:42
Tényleg jó a fix 5 éves kamatperiódus, de mire? Mi van ha az első évnél leesik a kamat? (mi az 1 éveset szoktuk javasolni)mIlyen minden banknál? (van vagy 50 bank és vagy 320 termék)Honnét veszed, hogy mindenkinek az Otp a legjobb? Nem mindenkinek, pont azért van a piac, hogy mindenkinek a legjobbat ajánlja az ember függetlenül...
66. kingi7 (válaszként erre: 65. - Belle)
2008. febr. 19. 12:38

Az Otp. Én csak azt vázoltam, ha kiváltja az ember érdemes a piacon körbenézni, hogy milyen lehetőségek vannak, ehhez legjobban egy pénzügyi szakember ért.

Ha elhozod a hitelt nagyából mindenhol fizetni kell, legmagasabb a 4%.

65. belle (válaszként erre: 62. - Kingi7)
2008. febr. 19. 11:20
Ezt a választ én kaptam. Ha igen akkor mi a rossz választás? OTP, vagy az hogy elhoztam a hitelt?
64. kingi7 (válaszként erre: 63. - Szabotimi)
2008. febr. 19. 10:28
Érdemes körbenézni, nagyon sokféle lehetőség van...:)
2008. febr. 19. 10:01
mi külterületen építkeztünk nekünk csak ez volt
62. kingi7
2008. febr. 18. 22:13
A legrosszabb választás...érdemes váltani, de egy szakértő ember kell hozzá, hogy melyik a legjobb bank.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook