Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Waldorf pedagógia fórum

Waldorf pedagógia (beszélgetős fórum)


1 2
46. Cippora (válaszként erre: 45. - Kopasszam)
2012. febr. 15. 11:17
Talán azért,mert aki ezeket a sorokat írta,nem Magyarországon nőtt fel...persze ezt te nem tudhattad,de így van!
2011. ápr. 20. 00:26

A topic indító utáni, második hozzászólást szeretném idézni, egy Waldorfot végzett embertől. Azt gondolom, sok kételyt vet fel, ha valakinek minimum 14 évesen (csak annyit tudni az illetőről, hogy elvégezte a sulit) ilyen a helyesírása, illetve ilyen gondossággal szerkeszti a mondatait. Nem az ékezetekre gondolok, ezt írható a számítógép rovására. És nem is a remélhetőleg csak viccesnek szánt „szijjára”. Az összes többi helyesírási hibára, ragozási problémákra.

"szijja en egy ilyen suliba jartam. . . 1-8 osztalyba. . . . es meg vagyok elegedve. . nem mentem felkeszuletlen a 9 osztalyba. . . es a kepesito vizsgan sem szerepeltem le. . . . a mi varosunkba mi voltunk az elso ilyen osztaly. . . es mindenki varta mi lesz. . ?? a vizsga utan. . hat atment szinte az egesz osztaly. . . es nagyon nagyon jo mediakkal juttunk be sulikbe. . . en megvoltam elegedve. . . "

44. Kismanó86 (válaszként erre: 17. - Csefi77)
2011. ápr. 2. 09:39

Nekem az unokatesóim járnak ilyen suliba. Én nem vagyok nagy véleménnyel róla. Úgy csinálják amúgy, hogy van mindig egy fő tantárgy (epochának hívják) és 2-3 hétig azt tanulják plusz a nyelvek meg a kézműves dolgok. Tankönyv nem nagyon van, talán csak valami olvasókönyv, füzetek vannak. Házi feladat szinte semmi, max, rajzolj egy képet. Meg csomó kerti munka meg kirándulás, mindjuk az érdekelne, hogy ezt hogy könyvelik el, mert az állami szabályok rájuk is vonatkoznak és x tanítási napnak meg kell lenni.


Szerintem ha a gyerkőcöd ilyen jó képességű, akkor még véletlenül se írasd Waldorfba, mert vissza fog fejlődni. Ezt komolyan mondom. Szerintem nagyon lassan haladnak, az unokatesóm még 3. év végére sem tudott rendesen olvasni.


Nem mondom, vannak gyerekek, akiknek jó, aki esetleg kicsit lassabb gondolkodású, több idő kell neki a megértéshez.


Az egyetemi felvételek arányát kicsit kétkedve fogadtam, mert nem hiszem, hogy egy sima 8. osztályos ugyanannyit tud, mint egy Waldorfos. Jó, lehet, hogy a Waldorofos tud egy csomó plusz dolgot, pl. kötni vagy nemezelni, csak ezt egy állami gimnáziumban nagy ívben sz*rják le.

2011. febr. 9. 20:45
Ha esetleg valakit érdekelne: www.extralesson.hu
42. gergy
2010. nov. 4. 15:29

A Rákosmenti Waldorf suliban november 28-án lehetőség lesz élőben megtapasztalni a "waldorfot" :)

Sok szerettel várunk minden érdeklődőt az Adventi Bazárra. (Bp. XVI., Thököly út 13.).


Egyedi kézműves termékeket – fajátékokat, természetes anyagokból készült, egyedi ajándéktárgyakat, szépségápolási termékeket, bioélelmiszereket, karácsonyi finomságokat – vásárolhatunk, s emellett vidám műsorokat és érdekes előadásokat hallgathatunk. Nem hiányozhat a gyertya- és adventi koszorúkészítés, kézműveskedés, tombola és sok-sok játék.


Fellépő vendégeink: Pomázi Zoltán (Bojtorján), Kobzos Kis Tamás,

Ablakanapra, Fakutya Zenekar.


Bemutatkozik a jövő évi elsős osztálytanító is. Délelőtt kézműveskedésre várja a kicsiket, délután pedig egy csésze tea melleti kötetlen beszélgetésre a nagyokat.


A belépés és a koncertek ingyenesek!

41. szimba (válaszként erre: 39. - Madlen01)
2010. okt. 15. 22:38
Azt azért nyomatékosítanám, hogy nem a horgoláson van a hangsúly, hanem azon, hogy harmadikos a gyerek, és nem tud írni!!! De olvasni se túl jól... Ehhez képest ezen a héten nem voltak tanóráik, hanem egész héten az iskolakertet túrták...
40. szimba (válaszként erre: 39. - Madlen01)
2010. okt. 15. 22:36
Az a nagy baj, hogy az általam ismert gyermek nemcsak értelmileg esett vissza hihetetlen mértékben, amióta a Waldorba jár. Mi is abban bíztunk, hogy legalább a neveléssel valamit kompenzálnak az oktatás hiányosságain. Sajnos nem így történt, sőt...
39. madlen01 (válaszként erre: 34. - Szimba)
2010. okt. 15. 11:01

Igen és ez az a suli ahol a lányok is faragnak. Így érzékeny, mindenre nyitott, érdeklődő felnőtt lesz belőlük. Lehet, hogy nem tudja kivülről Shakespeare-t, de tudja, hogy hol keresse. Ez az a suli, ahol nem kis robotokat, memoriabajnokokat nevelnek, hanem ahol valóban a szív, a lélek és a kéz a fontos. Ja és mellesleg 80-90%-os az egyetemi felvételi arány. Vajon miért?

Egy waldorfos anyuka

38. Talian35 (válaszként erre: 37. - Enmöri)
2010. szept. 11. 07:35
Persze :-)
37. Enmöri (válaszként erre: 35. - Talian35)
2010. szept. 10. 21:25
Letudnád írni nekem priviben esetleg, hogy mibe kerül ez és mit ad ezért?
36. vivili (válaszként erre: 34. - Szimba)
2010. szept. 9. 14:35
Szerintem az az egyik probléma a Waldorffal, hogy igazából nincs kimenetele, nálunk, itt az ország keleti vidékén egyáltalán. Van még ovi, és esetleg általános iskola, de gimi már nincs, és egy waldorfos 8-os korántsem tud annyit és úgy, ahogy azt egy "normális" középfokú iskolában elvárják. Szerencsétlen, amúgy jó képességű vért izzad, amíg behozza azt a lemaradást. Biztos, hogy nagyon jó a Waldorf, de csak annak, aki be tudja tenni a gyereket a "Waldorf-utcába".
35. Talian35 (válaszként erre: 31. - Enmöri)
2010. szept. 9. 13:21

www.palanta.hu


A pedagógia király és a tanárnők is :-)

34. szimba (válaszként erre: 33. - C1e9612cd3)
2010. szept. 9. 06:57
de, körülbelül. ami szerintem egyébként is a legnagyobb baj a mai liberális (brrr, de utálom ezt a szót) világban, hogy az embernek joga az van mindenhez, kötelességről meg nem is hallott, sarkítva persze, de itt is az megy (pontosítok: abban az iskolában legalábbis, amivel kapcsolatban személyes tapasztalatom van). a másik része: egy kimagaslóan értelmes gyerek (óvodás korában írt és olvasott) harmadikos korában úgy ír le egy mondatot, hogy abban van írott/nyomtatott kis- és nagybetű, összevissza. Értelme ugyan nincs a mondatnak, igaz, hogy ilyenkor már fogalmazásokat kellene írniuk... Mert ők nemezelnek, meg horgolnak, meg lovagi tornákat tartanak, meg agyagoznak. Ami mind szép és jó különórán, iskola után, de itt tanítási időben ez megy. (Lehet, hogy maradi is vagyok, de egy 7-8 éves fiúnak muszáj horgolnia?!) Nyilván vannak órák is, de hogy írni nem tud a gyerek, és olvasni is kb. úgy, mint 2 éve, az biztos.
2010. szept. 9. 00:03
nem ez az a suli, ahol, ha késik a gyerek iskolából/ óráról, esetleg lóg, akkor semmi következménnyel nem jár a dolog, mert elkönyvelik életkori sajátosságnak, és hasonlóknak?
32. Cippora (válaszként erre: 28. - C95c921ae7)
2010. szept. 8. 22:54
Megkérdezhetem hogy miért?
31. Enmöri (válaszként erre: 30. - Talian35)
2010. szept. 8. 22:14
Megkérdezhetem, hogy hol és milyen mást?
30. Talian35 (válaszként erre: 26. - Enmöri)
2010. szept. 8. 22:13
Én nem a pedagógiában látom a problémát, hanem a filozófiai szószban ami nekem nem tetszik, nem tudok azonosulni vele. Mi is ide akartuk vinni, de találtunk mást, ahol nem poroszosan tanulnak mégsincs ilyen filozófiai bigyó :-) És bejött :-)
29. szimba
2010. szept. 8. 22:03
Az iskoláról semmi jó... Ha holnap idejutok még, akkor kifejtem. :)
2010. szept. 8. 21:52
Én tanítottam Waldorfban, a gyerekemet nem vinném oda. Legalábbis a suliba..oviba talán..
2010. szept. 8. 21:51

nekem tetszik, gondolkodom az iskolán majd.....

A vélemények , tapasztalatok engem is érdekelnek....

2010. szept. 8. 21:50
Kapnak jót és rosszat.Kíváncsi lennék ki mit szól hozzá?Kinek tetszik, miért vagy ha nem hát miért nem?
25. gergy
2010. jan. 11. 10:27

Előadássorozat leendő elsősök szüleinek

Rákosmenti Waldorf Iskola

időpontok: 2010. jan 25, febr 8, febr 22, márc 8 (18 -20 óra)



Rákosmenti Waldorf Általános Iskola és

Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

XVI. ker. (Sashalom) Thököly út 13.


405-33-77


Az előadások ideje alatt gyerek-vendégeinknek játszóházat biztosítunk.

24. gergy
2009. nov. 8. 16:47
Ha van kedved beszélgetni a waldorfról waldorf tanárokkal és waldorfos szülőkkel, látogass el hozzánk november 29-én a Rákosmenti Waldorf Iskolába! További infók: www.waldorfsuli.hu
23. gergy (válaszként erre: 17. - Csefi77)
2009. ápr. 27. 12:49

Szia!

Nekem négy gyerekem jár Waldorfba (rákosmentibe-XVI. ker), ha írsz konkrét kérdést szívesen válaszolok.

A sulinkban lesz néhány előadás, ahol sokmindent megtudhatsz. Az elsőn (május 12-én 6-kor) Waldorf -gimiben végzett diákokkal lehet beszélgetni, mi tetszett nekik, mi nem, milyen a továbbtanulásuk.

22. csefi77 (válaszként erre: 20. - A4cf17146e)
2009. márc. 3. 19:16
Köszi a felvilágosítást!!
2009. márc. 2. 21:48
Köszönöm a segítséget. :)
20. a4cf17146e (válaszként erre: 19. - Csefi77)
2009. márc. 1. 12:08

Nincsenek csoportok, együtt az összes gyerek, akkoriban max 20 gyerek járt az oviba. Évkör szerint telnek a napok és foglalkozások, azaz témánként és ezek minden évben ismétlődnek, mire kimenő lesz a gyerkőc, már kívülről tudja mi miért történik. Az évkör az évszakokra és a keresztény ünnepekre épül. Nagyon bensőséges és lélekfejlesztő tud lenni egy-egy foglalkozás, ünnep, mint gyereknek, mint szülőnek és a pedagógusnak is.

A hetek és a napok is rendszer szerint telnek.

A hét napjai be vannak osztva a fő foglalakozásokat tekintve: festés (aqvarel papírra vízfestékkel), rajz, kenyérsütés, gyapjúkép készítés, ..........(nem ugrik be).

A napok játékkal telnek, fa játékok, az ovi bútorzata is belefolyhat a játékba, rajz, majd foglalkozás, a játék idő alatt az ovópedagógus készíti az ebédet, ami majdnem tízórai, a gyerekek is kedvük szerint segíthetnek a konyhában, ami a terem része. A terítésben is részt vesznek a gyerekek. Evésnek is megvan a módja, majd jön a nap fénypontja, amikor a központi helyen, az évaszaknak, ünnepnek megfelelően feldíszített asztal előtt gyűlnek össze a gyerekek, félkörben ülve. Itt történik a vers és ének tanulás, az ünnepekre való felkészülés, egyéb problémák megbeszélése. A gyerek is elmondhatja az észrevételeit( ezt főleg a nagyok teszik) és az óvópedagógus is itt értékeli a napot, dícsér, emlékeztet a nem helyes dolgokra.

A szavakat sokszor énekhang helyettesíti egész oviidő alatt.

az étkezés is napokra van beosztva, általában a sajátkészítésű saláta barnakenyérrel, a kenyérsütős napon a saját sütésű kenyér (óvóped. bedagasztja és foglalkozás keretében a kiporciózott kenyértésztát gyúrják kenyérré a gyerekek), gyümölcssaláta rizzsel, couscous-szal, kölessel. Gyógyteák frissen mézzel egész nap az ovisok szomjára készülnek.

Oviban alvás nincs, a nap végén szinte időjárástól függetlenül az udvar következik, innen hozzák el a szülők délután 1 körül a gyerekeket.

Kirándulások a természetben minden évszakban ismétlődnek.

Az iskolaérett gyerekeknek felkészítő foglalkozásként egy-egy munkadarabot kell készíteniük, általában szőni, amit szintén a foglalkozások során sajátít el kis kéziszövőn.

Nagyon sok apróság tevődik még az évhez és a napokhoz is, nagyon sok éneklésse és gyakorlati foglalkozásokkal.

A szülői esték is különleges hagulatban telnek.

A szülők is aktívan részt vehetnek bármiben.

A szülői gondozást, tanítgatást ez az óvoda sem helyettesítheti, viszont elég hű környezetet biztosít a gyerek társadalomba való szocializálódásához, szinte minitársadalomként éli meg a mindennapjait a korcsoportok különbségeit, erőviszonyokat.

A pedagógusnak nagyon meg kell találnia a határait, hogy minnél később avatkozzon bele a gyerekek konfliktusába, hogy a gyerek át tudja élni és ezzel konkrét élethelyzetet tapasztal, de nem későn, ami testi sérüléshez vezetne.

A waldorf pedagógia látszólag nagyon engedékeny, de a pedagógia specifikus módszerei, foglalkozásai, ünnepeinek komolysága erősen nevelő hatású.

Azonos szülői habitus nélkül káros is lehet a gyerek fejlődésére, ill. erősen bontja az óvóda rendjét egy otthon más légkörben nevelkedő gyerek.

19. csefi77 (válaszként erre: 18. - A4cf17146e)
2009. márc. 1. 11:20
Részletesen írnál a módszerekről?Az oviban hogy nézett ki ez a gyakorlatban?
2009. márc. 1. 11:17
Én 1 évet dolgoztam Waldorf óvódában, mint begyakorló pedagógus, ugyan a pályáról letértem, de a módszereket nagyon jónak tartom, ha lehetőségem lesz ilyen oviba járatnám a gyerekem, valószínű később iskolába is.
2009. márc. 1. 11:08
Sziasztok!Valaki leírná pontosan,hogy mi a különbség a Waldorf oktatási módszerek és a normál állami sulik oktatási módszerei között?Az én kislányom is hamarosan suliba megy.Sokat gondolkodom rajta,milyen sulit válasszak?Mivel már ír és olvas,fontos,hogy olyan sulit válasszunk neki,ahol ezt nem hátrányként kezelik.És esetleg az egyéni fejlettsége alapján foglalkoznának vele.Ezen nem azt értem,hogy kivételezzenek,hanem ne büntessék meg ,mert esetleg őt nem köti le az óra anyaga.Sajnos már hallottam ilyenről.Azért büntették a csemetét,mert ő már tudta a dolgot és nem figyelt oda.Ezért elkönyvelték rossz gyereknek.Tele lett komplexusokkal e miatt.Azután váltottak sulit és Ő lett az egyik legjobban tanuló gyerek az osztályban,mert a tanárnéni tudta kezelni a helyzetet.Adott mindig +feladatokat neki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook