Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejérzékenység már 1 évesen? fórum

Tejérzékenység már 1 évesen? (beszélgetős fórum)


19. a78c2ff918 (válaszként erre: 16. - TyukLáb)
2012. dec. 1. 17:16

Szerintem itt valami félreértés lesz.Nézd meg:

[link]

Kérdezd meg őt újra,hogy miért mondott ilyet és mutasd is meg neki,hogy miként értelmezi a kettőt.(állítása,meg a lista)

2012. dec. 1. 08:29
Szívesen, én is igyekszem E mentes kajákat venni, de pl a férjem csak a zacskós leveseket szereti, fejre is állhatok csinálhatok akármilyen levest nem kell neki, úgy hogy őneki "kell" venni. De Bogcsi meg én nem eszünk ilyen szemetet.
17. Mágika75 (válaszként erre: 16. - TyukLáb)
2012. nov. 24. 10:37

Jó tudni! Köszi.

Nálunk nincs itthon olyan élelmiszer, ami E adalékokat tartalmaz. Elvből nem veszek olyasmit, amin nem tudom értelmezni a cimkét. :)

16. TyukLáb (válaszként erre: 8. - Mágika75)
2012. nov. 24. 09:54
Megkérdeztem egy szakértőt, az e-kkel kapcsolatban. Az összes 400 feletti tartalmaz tejet.
15. TyukLáb (válaszként erre: 14. - Mágika75)
2012. nov. 23. 10:19
Szuper! Köszönöm!
14. Mágika75 (válaszként erre: 13. - TyukLáb)
2012. nov. 22. 23:52

A répatorta receptje itt van a hoxán. Igazából sima piskóta reszelt sárgarépával.

A többi a neten és szakácskönyvekben megtalálható.


Csokibevonat: étcsoki + kókusztej/kókuszvaj - egyszerűen a tejet/vajat helyettesíted és kész.


Krémbe is mehet a kókuszvaj vaj/tej/tejszín helyett. Vagy helyettesítheted lekvárral a krémet.


Paleós oldalakon nézz szét süti/krém ügyben esetleg, mert a paleo étrend nem használ tejterméket és roppant kreatív.

13. TyukLáb (válaszként erre: 12. - Mágika75)
2012. nov. 22. 20:56
Köszönöm! Recepteket netről szedted? vagy szakácskönyvből? Piskótában én is gondolkodtam már, csak a bevonására nem találtam jó ötletet, mindenhez kellett tej vagy tejtermék (már amiket én ismerek) Sajnos még nem nagyon vagyok otthon a dologban, bár 15 éves korom óta nem iszom nyers tejet, de pl a főzött tejtermékektől nem volt bajom ezért azokat nem vontam meg magamtól.
12. Mágika75 (válaszként erre: 11. - TyukLáb)
2012. nov. 22. 20:40
Puncstorta, zacher, linzerkarika vagy isler, piskótatekercs, répatorta
2012. nov. 22. 19:01
Ti milyen tortát szoktatok csinálni a gyerekeknek, amiben nincs tej?
10. TyukLáb (válaszként erre: 8. - Mágika75)
2012. nov. 21. 07:45
Köszönöm szépen! Amúgy Veszprémi vagyok, úgy hogy szerintem majd körbenézek a városban, biztos itt is van valami diétás bolt!
9. Mágika75 (válaszként erre: 6. - TyukLáb)
2012. nov. 21. 00:00

Sinlac - blöeeeeeee, a szagától én annyira rosszul vagyok.

Peptit bejött, reggel és este 2dl-t iszik Csongor.

2012. nov. 20. 23:58

E270, E966, E325, E326, E627 - asszem ezek a tejszármazékok.

Savó, savópor, tejpor se legyen a termékekben - én ezeket nézem. Az egyértelmű tejtermékeken kívül.

Hamar belejöttem.

Mostmár ritkán megnézem a címkéket, hogy változtattak-e az összetételen. Egyenlőre nem találkoztam olyan élelmiszerrel, amiben hirtelen megjelent volna tejszármazék.


Nem derül ki az adatlapodból, ha budapesti vagy, akkor ajánlom az Ecseri úti metrómegállónál lévő diétás boltot (Üllői úton kicsit sétálni kell a Pöttyös utca felé)

7. TyukLáb (válaszként erre: 4. - Mágika75)
2012. nov. 20. 23:13
Meg tudnád mondani, hogy mit kell nézni egy-egy termék cimkéjén? Úgy tudom, hogy az E-s dolgok között is vannak tejes dolgok azokat is nézed? vagy csak azt hogy tejet is tartalmaz /tartalmazhat?
6. TyukLáb (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2012. nov. 20. 23:10
A Sinlacot mi is kapjuk, receptre, támogatással, de csak attól szintén hányt, így a Milumil Peptivel keverem. Rengeteg tápszert kipróbáltunk (sajnos 5 hó-s koráig tudtam csak szoptatni) és ez a keverék az egyetlen amitől nincs rosszul. Minden félét próbálok neki adni, amiben fehérje, kálcium, stb van. Viszont kezdő anyukaként elkélne egy kis segítség, hogy mik azok az ételek, amiket érdemes neki adni..
2012. nov. 20. 23:06
nálunk pár hetesen derült ki(orvosi vizsgálat nélkül,ebben a korban amúgy is vagy mutatja vagy nem),de nekünk minimum 3 éves kort mondtak hogy kinőheti.calciumot kap pluszban és sima multivitamint. 1 éves kora fölött a szójatejen kívül a többi növényi tej mehet.
2012. nov. 20. 23:05

Az én kisfiam 3,5 éves. 3-3,5 hónapos korában diagnosztizálták a tejérzékenységet nála. Még mindig bíztatnak, hogy kinőHETi.


Vásárláskor még körültekintőbben olvasom a címkéket (illetve már nem, mert tudom, hogy mely termékek mentesek a tejszármazéktól).

Főzés: semmi olyat nem főzök, amibe tejet, tejfölt, sajtot, stb kell tenni.

A lányom (6 éves) eszik/iszik tejet, tejtermékeket. Szerencsére Csongor elég tudatos és nagyon fegyelmezett - a kora ellenére - és nem eszik meg semmit, amiről nem tudja, hogy tejes-e.

2012. nov. 20. 23:04

ja és adok Neki sinlac pépet, az teljesen tejmentes és azt lehet gyümivel, vagy akár magába is adni

abban is van kálcium

2012. nov. 20. 23:03

Tejfehérje?

Mi is azok vagyunk, de nem kecsegtetnek olyasmivel, hogy 1 éves korára kinövi:(

Én növényi tejeket adok a fiamnak, még immel ámmal szopizik, rengeteg kálciumban gazdag ételt kap és még néha kap kálcium szipupot is hogy biztosan meglegyen az adagja. Próbálok fehérje dús táplálékot bíztosítani számára és mondom a növényi tejből készült dolgokat kapja.

Hozzá szoknak, inkább Nekünk nehéz szerintem.

2012. nov. 20. 22:58
2 hónapos volt a kislányom, amikor kórházba került, véres széklet miatt. 5 nap után még mindig semmit sem találtak ami magyarázná, így ráfogták, hogy tejfehérje érzékeny, egy éves korig kinövi. Teltek a hónapok, 10 hónapos korára mondta a doktornő, hogy próbálkozzak most már nyugodtan a tejtermékekkel, már biztos kinőtte. Így hát vettem joghurtot első nap, hát hányt tőle, hasmenése lett. Később vettem túrókrémet, szintén hányás, hasmenés. Sorra próbáltam a doktornő által ajánlott termékeket, még a laktózmentesektől is hányt. Lassan jön a szülinap, az 1 éves státuszvizsgálat, gasztroenterológia hogy meg mondják, hogy tejérzékeny. Mi van ha nem növi ki a tejérzékenységet? Mivel tudom pótolni azokat a vitaminokat? Valakinek van még tejérzékeny babája? Tanácsokat kérnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook