Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pajzsmirigy alulműködés mellett teherbe lehet esni? fórum

Pajzsmirigy alulműködés mellett teherbe lehet esni? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 15. 09:24
Szia.Én pont a terhességem alatt lettem p.m. beteg,1 év múlva megint babát vártam.A gyógyszereket szedned kell,de ne foglalkozz vele túl sokat,én reggel bekapom a bogyót és ezzel el is felejtettem.Ne érezd magad betegnek,akkor semmi tüneted nem lesz meglátod.szióóóó
6. briefen (válaszként erre: 1. - Sziszyyy)
2012. nov. 21. 21:00

Szia,

nekem is pajzsmirigy alulmőködésem van,és mellé PCO-m.4 hónapos terhes vagyok.A gyógyszert kell szednem most is.Szerintem egy lelkiismeretes endokrinológus és egy lelkiismeretes nőgyógyász keresése mindenképpen érdemes.Szóval ne add fel,hanem keress jó orvosokat!Szép napot!

2012. nov. 21. 16:14
Nekem is alulműködik és teherbe estem...Gyógyszeres kezelés helyre állítja a szintet és jöhet a baba..ha más baj nincs...
4. somogyizome (válaszként erre: 1. - Sziszyyy)
2012. nov. 21. 12:45
Valószínűleg nem ez az oka. Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem és mióta tudok róla, azóta két gyereket szültem. Viszont felhívnám a figyelmed arra hogy elvileg tovább kéne szedni a gyógyszert a terhesség alatt is viszont nekem egy orvos (se gyermekorvos, se genetikus se a szülész-nőgyógyász)nem tudott arra a kérdésemre válaszolni hogy nem-e teszek kárt a babámba ha szedem a gyógyszert. (L-thyroxin nap 100 mikrogramm.) Mivel itt hormonról van szó (az én esetemben nagy adagról) én kételkedem abban hogy a babában nem tesz kárt, hiszen ha neki jól működik és "többletet" kap, akkor túl fog működni az én értelmezésem szerint. Szóval mivel senkitől nem kaptam választ erre, ezért én nem szedtem de nyilván a szülés utáni vérképem erre utalóan katasztrófális lett.
2012. nov. 21. 06:35

Sokaknak sikerül.

Ha a pm. alulműködés kezelve van (TSH 1 körüli), akkor nincs akadálya a teherbe esésnek, hacsak nincs más probléma is. Én mindenképp tovább mennék, esetleg PCOS-ra is kivizsgáltatnám magam, mert sokan inkább a társbetegségek miatt nem esnek teherbe.

2012. nov. 20. 23:09

A tesómnak sikerült,de sajnos 9 hetesen elvetélt.Viszont a nőgyógyászok nem foglalkoztak a problémájával :( Sőt az endokrinológusok sem,

illetve a 4. végre igen.

Te kapsz gyógyszert a problémádra?

2012. nov. 20. 22:31
Nagyon kétségbe vagyok esve. Pajzsmirigy alulműködésem van. 2éve nem védekezünk de baba sehol. :(:(:(:( Valakinek sikerült a betegség mellett teherbe esnie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook