Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek ingyenes? fórum

Kinek ingyenes? (beszélgetős fórum)


13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Murva)
2012. nov. 21. 17:02
Van ám olyan, hogy olyannak adnak akinek nem járna, de van aki nem kéri és ott marad az oltóanyag. Egy nyugdíjas nem kérdezgeti le, ugyan mit írtak a nevére ki. Ismert az orvosod, és megkaptad ingyen, vagy úgy volt vele a hálapénzbe belefér, de az oltóanyag az előzőek szerint lehetett így is, úgy is.
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Murva)
2012. nov. 21. 16:32
Lehet, hogy még nem ismerte a rendeletet vagy csak megfeledkezett róla.
11. janos53 (válaszként erre: 10. - Murva)
2012. nov. 21. 16:23
Az lehet, hogy eddig kaptad ingyen, de a tavalyi rendelet szerint nem jár, mivel kezelt magas vérnyomásos vagy. Ott a pont. Ez nem úgy van, hogy itt kapod,ott meg nem, minden háziorvora kötelező a rendelet!
10. murva (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2012. nov. 21. 16:15
Kezelt és tavaly is ingyen kaptam,ennyi
2012. nov. 21. 05:02

Több évvel ezelőtt még ingyenes volt a magas vérnyomásos betegeknek is, de már évek óta nem.

Örülj neki, hogy ingyen kaptad eddig is és ne feszegesd.

8. globus (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. nov. 20. 22:26
Bocsi, hogy vájkáltam a korábbi fórumjaidban. Az egyik szerint elmúltál 60 éves. Ha esetleg 65 is, akkor egészségi állapottól függően ingyenes lehet az oltás.
7. kristo_f (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. nov. 20. 22:22

2011-es

"Az influenza oltás (ez már nem H1N1, hanem kombinált oltás!) térítésmentes az alábbiak számára: (forrás ÁNTSZ)


A) Súlyos lefolyású influenzára illetve annak szövődményeire fokozottan veszélyeztetett csoportok:

– Három évesnél idősebb, súlyos betegség kockázatának kitett

• krónikus légzőszervi betegségben szenvedők, asztmás betegek;

• szív-, érrendszeri betegségben szenvedők (kivéve kezelt magas vérnyomás)"


Ha kezelt hogy kaphattad, ha nem kezelt miért nem kezelteted?

2012. nov. 20. 22:21

VIII. Megbetegedési veszély elhárítása céljából


önkéntesen igénybe vehető, térítésmentes védőoltások


1. Influenza elleni védőoltások


A 2012/2013. évi influenzaszezonra történő felkészülés során térítés­mentesen végezhető influenza elleni védőoltás


A térítésmentes védőoltásra jogosultak köre az alábbi:


A) Az influenzavírus által okozott megbetegedések súlyosságának, valamint a halálozások számának csökkentése érdekében a fokozottan veszélyez­tetettek kockázati csoportjait javasolt oltani:


- Hat hónaposnál idősebb, súlyos betegség kockázatának kitett


krónikus légzőszervi betegségben szenvedők, asztmás betegek

súlyos elhízás vagy neuromusculáris betegség miatt korlátozott légzési funkciójú betegek;

szív-, érrendszeri betegségben szenvedők (kivéve a kezelt magas­vérnyomás-betegséget);

veleszületett vagy betegség/kezelés révén szerzett immunhiányos állapotban szenvedő betegek (beleértve a HIV-pozitív személyeket, daganatos betegségben szenvedőket is);

krónikus máj- és vesebetegek;

anyagcsere-betegségben szenvedők, pl. diabetes

gravidák a gesztációs héttől függetlenül, és azok a nők, akik a gyermekvállalást az influenza szezonális időszakára tervezik

5. globus (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. nov. 20. 22:20
Nálunk sem kapnak, csak a szív-érrendszeri betegek. Infarktus, érszűkület, koszorúér műtét stb.
4. murva (válaszként erre: 2. - Mafalda)
2012. nov. 20. 22:17
Eddig ingyen kaptam,de elköltöztem.Lehet,hogy egy rendelet az ország nem minden részére vonatkozik?
2012. nov. 20. 22:17
Meg sem lepődök. A tüdőszűrés is ilyen. Ahány város, annyiféle összeget kérnek érte (40 év felett ingyenes mindenhol).
2012. nov. 20. 22:14
A magas vérnyomásososknak biztosan jár az ingyenes?
2012. nov. 20. 22:12
Eddig minden évben ingyenesen kaptam az influenza elleni védőoltást.Elköltöztem az ország másik részébe,itt azt mondták nem ingyenes a magas vérnyomásosoknak.Ti értitek ezt?Ebben az országban mindenki azt csinál amit akar,törvény,szabály,rendelet,vagy valami??????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook