Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallásosságban jártasak segítenétek?Szakdogához kell... fórum

Vallásosságban jártasak segítenétek?Szakdogához kell... (tudásbázis kérdés)

1 2 3
79. a78c2ff918 (válaszként erre: 52. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 22. 13:37

"Az én szerepem ebben annyio, hogy fogalmam sincs a témáról, ezért gondoltam..."


De jó,hogy nekem nem akarnak így "besegíteni"...:)

78. cherri58 (válaszként erre: 73. - Virgilius)
2012. nov. 22. 12:18
Teljesen egyetértek!
77. bd55e3f068 (válaszként erre: 76. - Noarashi)
2012. nov. 22. 12:13
Akinek semmilyen ismerete nincs semmilyen egyházról, az egy műveletlen bunkó. Sőt, inkább egy Maugli.
2012. nov. 22. 11:09

Milyen érdekes, régen ha valakit megszólított az Úr, akkor azt elhitték. Ma már pszichiáterhez kell vinni :) Változtak az idők.

De én sem hiszem hogy van olyan hogy egy totálisan mindentől elszigetelt világban élek, és egyszer csak megszólít az Úr, és nekem semmilyen de semmilyen ismeretem nincsen semmilyen egyházról.

Javaslom azért hogy a szektákat ez az illető kerülje, mert bepuszilják, megrágják, kizsákmányolják aztán kiköpik.

75. cel (válaszként erre: 59. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 22. 10:45
Ha úgy érzi mennie kell valamerre, akkor az útmutatást is megkapja hozzá, hogy merre, melyik úton induljon, hol találja meg az Istent.
74. erikpipi (válaszként erre: 53. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 22. 09:17
Nincs olyan ember. Közvetve, vagy közvetlenül mindenki hallott róla, látja a templomokat, a TV ben a műsort.
73. virgilius (válaszként erre: 53. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 21:43

Szerintem az ilyen elszigetelt kereső először is imádkozni fog, hogy merre induljon, kér az Úrtól egy jelet, kéri, hogy mutassa neki az utat, és ez meg is fog történni valamiképpen, találkozik valakivel, kezébe akad valamilyen könyv, szembe jön egy honlap, vagy épület. Ha már valaki megtért, akkor bízni fog annyira Istenben, hogy rábízza ezt.

Ha nem tért még meg, csak egyszerűen nem találja a helyét, kevés neki az, amit az addigi életében spirituálisan érzett és megélt, akkor pedig valószínűleg tényleg el fog menni különböző felekezetekhez, nem csak keresztényekhez, és megnézi őket. Buddhistákat, krisnásokat is, különböző keresztényeket is, és majd kiköt valahol.

72. 447396604e (válaszként erre: 52. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 19:27
nem tudom mennyire fontos, hogy mindenképp vallást válasszon. Istenben lehet hinni vallás nélkül is, csak úgy.
71. 447396604e (válaszként erre: 33. - Emilia)
2012. nov. 21. 19:25
úgy látszik, mégsem vagyok annyira buta.kb ezt írtam az előbbi hsz-emben is:)
70. 74f8c12b8e (válaszként erre: 69. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 21. 19:19
..és akinek az elveivel egyet tudsz érteni,azt az egyházat keresd fel,hallgass bele,mi történik ott.Aztán meg egy másikat is,ami még szimpatikusabb,és majd magától ráérzel,hogy melyik közösség a szimpatikusabb,a nekedvalóbb.
69. 74f8c12b8e (válaszként erre: 53. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 19:16

Már a középiskolai törikönyvben is benne voltak az alapok a keresztény vallásokról.Arról,hogy hogy lett sok országban államvallás a kereszténység,hogy hogyan"fajult el",majd ez okból milyen formában akarták az igazi hívők megreformálni az egyházat,és ebből kifolyólag milyen egyéb felekezetek alakultak ki a kereszténységen belül.Elég komolyan különböznek egymástól.

De ha a törikönyvet nem akarod bújni,akkor keress rá Luther Mártonra,Kálvin Jánosra,és mondjuk Loyola Ignácra

68. cherri58 (válaszként erre: 57. - Bd55e3f068)
2012. nov. 21. 16:44
Tudod, erre mondják: ha hallgattál volna, ...
67. cherri58 (válaszként erre: 55. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 16:42
Teljesen igazad van, de ne "húzd fel" magad olyan hozzászóláson, ami "kívülálló"-tól érkezik.
66. cherri58 (válaszként erre: 54. - Kristo_f)
2012. nov. 21. 16:40
""elmebaj"-bol kifolyó megszállottság/látomás esete áll fent" itt Jánosra gondolsz? Mert az nem az volt.
65. cherri58 (válaszként erre: 53. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 16:37
Jaj, és bocs, kicsi a valószínűsége, de nem kizárt, hogy egyedül is megérti az Írást,
64. cherri58 (válaszként erre: 53. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 16:35

Én úgy gondolom, keresse fel a "lakóhelye szerinti illetékes" lelkészt/atyát/igehirdetőt, hogy némi képet kapjon, és ő (mármint a "pap") talán tud neki segítséget nyújtani.


Az is lehet, nem az a kérdés, melyik felekezethez csatlakozzon, hanem, hogy hogyan éljen Istennek tetsző életet.


Az elhívásban fel is lett szólítva, hogy válasszon felekezetet?

63. kristo_f (válaszként erre: 55. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 13:34

Ha azt kívánod többet nem szólok hozzá


Még annyit azért, hogy féreértetted

Nem egy elmebetegséghez vallási/elhivatottsági kényszerképzet is társul, minden korábbi kötődés nélkül.

HA csak Mohamedre gondolsz, ugyan volt vallási kötődése, de görcsrohamai, látomásai után lett vallásegyesitő/alapitó


Ha gondolod, magyarázzd el nekem!

Nem fogok rá válaszolni, ha személyes érintettségem nem lesz a kommentben


A "megnéztem a képed" gondolom nekem szól

Én nem néztem a te adataidat, te viszont nézted de nem láttad a lényeget benne. Semmiféle fészbukos nem vagyok

62. c716dc4eab (válaszként erre: 59. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 12:24

Csakhogy ilyen nincs, "elszigetelt ember" ha úgy éri mennie kell keres. Információt, ahol tud, net tv rádió, közösségek amik a közelben vannak.

Borzasztó mennyire nem érted amit a kommentálók írnak.

61. Hannapanni (válaszként erre: 59. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 12:11

Szerintem már volt rá válasz...

Akkor induljon el arra, amerre a belső hang vezeti. Az égiek az elhívás után ugyanúgy fogják a kezedet, nem kell hozzá semmi. Lehet, hogy egy újságcikkből vagy egy elcsípett mondatfoszlányból kapsz információt a következő lépéshez. Befelé kell figyelni és kész.

60. bd55e3f068 (válaszként erre: 59. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 11:39

Az persze eszedbe sem jut, hogy a kérdésed hülye, nem mi :P

Annyival okosabb vagy nálunk, nem is értem, miért kérdezel.

Shalom!

59. dcbc0b4041 (válaszként erre: 56. - Bd55e3f068)
2012. nov. 21. 11:31

Vegyünk alapul egy elszigetelt embert, aki nem a médiából és a mArketingből választ magának.


De úgy érzi mennie kell valahova ahol közelebb kerülhet istenhez.



Borzasztó mennyire szájbarágósan kell leírni mit akarok...

2012. nov. 21. 11:27

Adatlapodat megnéztem, rajta az egy szem képet... Hát erre mondom én azt, hogy a dolgok mögé kell néha nézni.


Tipikus esete a facebook-os képeknek a te képed is :) Csak épp ezen nem egy csak csücsörít és derékfájósan pózol, de a körítés ugyan az. Gyönyörű a gyertya meg a pezsgő mögötti szekrény:)


Igényes kis emberke lehetsz. Meg halnék, ha ilyen lenne otthona szekrényem, de az biztos, hogy nem fényképezném le ha így is lenne. Igénytelenség netovábbja.


Ezek után el tudom képzelni milyen ember lehet is az, aki ilyen szinten bírálja ismeretlenül is az embereket.

57. bd55e3f068 (válaszként erre: 55. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 11:26
Jézusom, ha ezt előbb látom, le sem írom a válaszom :/
56. bd55e3f068 (válaszként erre: 53. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 11:25

Egyetértek krosto_ffal, teljesen abszurd a felvetés.


Tudni fogja "melyik isten" szólt hozzá, és azokhoz a gyökerekhez fog valószínűleg nyúlni.

Nekem van és régebben is volt vallásos közeli barátom, legtöbb, mint más hasonló ismerősöm is, megtért, és nem belenevelték őket. A sorrend soha nem úgy van, hogy valami megszólalt, utána nem érti, hogy mi az.


Valószínűleg nem fogja mindet végig járni, mert ha egy közösségben úgy érzi, hogy rátalált arra, amit keresett, nem fogja elhagyni (rövid időn belül). Reálisan szemlélve valószínűleg ahhoz az egyhézhoz fog csapódni, ami a merkating harcban számára épp a legjobb volt. Értem itt TV-csatornán, neten kereszül mit közvetítenek, milyen társadalmi megmozduláson vesznek részt, ahol az alanyunk keresgél.

55. dcbc0b4041 (válaszként erre: 54. - Kristo_f)
2012. nov. 21. 11:23

Megkérlek, ne szólj hozzá a továbiakban ehhez a témához.


Elég merész és bátor dolog bárkit is elmebetegnek nyilvánítani csak úgy. De ha gondolod, szivesen elmagyarázom neked mit is jelent ez valójában. Persze "csak" orvosilag tudom ezt megtenni.


Ha még olyanról soha nem hallottál, hogy valaki "csak úgy" elkezd hinni az úrban, akkor szerintem elég szűk látókörű kis emberke lehetsz.


Én ismerek oylat akinek soha smemilyen kapcsolata nem volt a vallással a hittel és az úrral sem, majd egy egészségügyi ügyből kifolyólag az úrhoz fordult, családja mindneki kinevette, de ő hitt, gyülekezetbe járt és választ kapott a kérdéseire.


Ő például szerinted, az előzőekben leírtjaid alapján elmebeteg????

54. kristo_f (válaszként erre: 53. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 21. 10:19

Erre azt mondom, ilyen nincs/persze tulzás/


Ha semilyen kapcsolata nem volt egy vallással sem, miért is "szállná meg a szentlélek", honnan jönne a gondolat hogy azontúl vallásosnak kellene lennie?


De tegyük fel mégis ilyen történik. Akkor nyilván érzi hogy mi szállta meg, melyik vallás mutatott neki irányt az elméjében

A több isten hitet most kizárva,

egy az Isten minden vallásban és mindenki más követője/magyarázója, csak próféta


Hogy melyik valláshoz fog csatlakozni "csak az Isten tudja"

A vallás köré kialakitott ceremóniák meg nem befolyásolják igazábol az isten hitet/imádatát


Gondolom ezzel most nem sokra mentél

Csak arra akartam kisarkitani, hogy ha valakinek a vallásokrol annyi fogalma sincs hogy önmaga ateista-e,ha környezetében senki sincs akivel erröl beszéljen, akinek a példáját követné, akkor nem fog egy vallás felé sem orientálódni.

Ha mégis, akkor ott valami "elmebaj"-bol kifolyó megszállottság/látomás esete áll fent.

2012. nov. 21. 09:34

Akkor folytatnám a kérdéseket.


Továbbra is szeretnék választ kapni rá, hogy mi van akkor, hova forduljon, mit olvasson az akinek családja barátai nem hívők, nem járnak templomba, tehát semmilyen ismétlem semmilyen kapcsolata nincs olyan emberekkel akik ebben élnek, mégis ő maga úgy érzi, ismerni szeretné az Úr életét, tanait, a bibliát...(ne haragudjatok nem tudom jól fogalmaztam e).


Szóval hova menjen?? Vegyen egy bibliát és olvassa otthon egyedül, anélkül, hogy értené mit olvas? vagy lehetséges, hogy megérti egydül is?


Nincs ismerős aki bevinné egy gyülekezetbe, de ő úgy érz menni szeretne. Melyikbe menjen? Járja végig az összeset?

52. dcbc0b4041 (válaszként erre: 40. - A78c2ff918)
2012. nov. 21. 09:28

Kedves hozzászóló!

Mint azt már leírtam, nem én írom a szakdogát, hanem egy ismerősöm. Része ennek egy kutatás-felmérés, melynek keretében találomra kiválasztott emberek, ismerősöknem átad egy kérdéssort, kitöltve kell visszaadni neki.


Az én szerepem ebben annyio, hogy fogalmam sincs a témáról, ezért gondoltam hátha lesznek itt olyna kedves hívő emberek akik segítenek nekem ezt elmagyarázni-.


Többé kevésbé kaptam is válaszokat, de sajnos inkább kevésbé.


Köszönöm meglátásod egyéb iránt, anno énis abból írtam a szakdogámat kitüntetett jelesre amihez értettem.


Szép napot neked is

51. c716dc4eab (válaszként erre: 31. - 7796ae808e)
2012. nov. 21. 09:26
Ahogy a katolikusok a zsidóktól úgy az iszlám a bibliából vett egy egész sor dolgot."A teljes írás istentől ihletett"... szóval ha valóban ismered megtalálod amit keresel benne.
50. dcbc0b4041 (válaszként erre: 22. - Virgilius)
2012. nov. 21. 09:23

Köszönöm.

Én sem értem miért nem értik, főleg azt nem, hogy ha nem értik miért vagdalóznak.


Nagy segítség volt az, hogy nevén nevezted nekem a "kereső"-t.


Így már könnyebb lesz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook