Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhosszabbítás saját tapasztalatok (Nem szakmai vitafórum!) fórum

Hajhosszabbítás saját tapasztalatok (Nem szakmai vitafórum!) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
2011. nov. 22. 20:46

Idő közben lejárt az aukció

[link]


Húgom 12 éves. Dec. 11-én 13. Neki valójában weave-je van de ez is egyfajta hajhosszabbítás. A lényeg hogy ilyen haja is van.

A good hair című dokumentumfilmben mutatják hogy az emberek Indiában tömött sorban állnak hogy leborotváltassák a fejüket aztán a hajakat meg zsákokban elviszik és a manufaktúrákban szétválogatják. Valóban vallási okból teszik, csak egyes üzletemberek ezt kihasználják.

A magasabb kasztba tartozó nők viszont nem borotváltatják le a hajukat, hanem növesztik míg férjhez nem mennek, majd levágatják. A levágott copfokat szintén eladják. Ezekből csinálják a jobb minőségű copfokat meg tresszeket és ezt használják a parókakészítő üzemekben is.

6965. XDiamondX
2011. nov. 22. 20:29

Hugod nem 11 éves?:)

Indiai remy van csak...vallásból adódóan:)

Ugye a remy hajat,az indiaiak vágatják le magukról,hogy utána a templomnak adhassák:)

2011. nov. 22. 20:09

Na, itt egy kis gyöngyszem.

[link]

A vaterán találtam. Teli van "orosz" hajakkal. A cimkéről felismertem a márkát. Ugyan ilyen van a húgomnak is és ez ázsiai remi. fél éve hordja és most érett meg rá hogy vágjak belőle 10 centit. Nem rossz minőség de 34000-ét nem ér. Én 9000Ft-ér vettem postával együtt

6963. XDiamondX
2011. nov. 22. 16:23

Még 100g se kell egy vékonyszálú hajú vendégnek...több haja lenne alul és oldalt mint amúgy van..full nem lenne természetes az összhatás...

Trixy22:Ne aggódj,ha jó szakember szedi le nem lesz semmi baja a saját hajadnak:)

6962. ade3888e36 (válaszként erre: 6958. - XDiamondX)
2011. nov. 22. 14:10
Igaz ami igaz de azért vannak vékony szálú jó minõségû ázsiai hajak, és van akinek a haja a kaukázusi hajat sem bìrja. Na meg nem 2-300 g 70 centis hajjal kéne indìtani és pláne nem tincses technikával.
2011. nov. 22. 14:05
Bocs a hibákért. telóról ìrok és angol nyelvû ezért igyekszik angolra javítani
6960. ade3888e36 (válaszként erre: 6957. - Af6476bcc5)
2011. nov. 22. 14:02

kb 1 éve mikor kezdtem és láttam hogy mások a kínait árulják indiainak, én is így tettem meet ìgy nagyobb a haszon, de csak a tincses hajaknál, a tresszeltnél nem. Má jó irene visaing tényleg sat hirdetem ami a valóság mert a fogyasztók is felismerik, baby ha eddig nem is tudták, tölem tudták meg hogy eddig xart vettek és innentõl kezdve csak tõlem kernel rendelni. van olyan vevõm akinek a fodrásza így jött rá a csalásra és azóta mindenkinek angel ajánl.

Az USAban van peril, mongol, maláj és brazil ham is, meg olyan weave márkák amik teljesen megbìzhatók, bár úgy tûnik ezt a szór csak én ismerem Mo-on.

A kína gondolom drágábban adja mintha egyenesen a manufaktúrából vennénk. legalábbis néni ìgy érné csak meg.

6959. Trixy22
2011. nov. 22. 11:44
Sziasztok! 11napja van fent a póthajam,de irtam hogy nagyon csúnya igy elhatároztam hogy leszedetem,csütörtökre van is már időpontom,de van valakinek tapasztalata,hogy ennyi idő után nagy kárt fog tenni a hajamban vagy rendesen letudják szedni ugy h ne hulljon ki a saját hajam? Kreatinos hőillesztéssel volt csinálva a hajam!
6958. XDiamondX
2011. nov. 21. 23:13

Azokról is meg van a véleményem akik pl egy vékonyszálú,kevés hajjal rendelkező vendégre pakolja fel a kínai,vagy indiai sz*r haját,mivel még annyija se lesz utána a vendégnek...

Ez az egyik a másik,europid embereknek full más szerkezetű a haja,és nem is tudja rendesen megtartani a nehezebb,vastagabb szálú ázsiai hajat...

6957. af6476bcc5 (válaszként erre: 6955. - Ade3888e36)
2011. nov. 21. 22:25

Pontosan én is azt mondtam, hogy egy haj attól gubancolódik, ha nem szálirányos.....

De attól is kócolódhat, ha el van égetve a szőkítéstől.


De végül Te is bevallottad, hogy kínából rendeled a hajakat... Na, erről beszéltem. A kérdés, hogy Te bevallod-e a hajak eredetét?

És mindenki manufaktúrákból rendeli a hajat, mert kínában és indiában manufaktúrák vannak.


Írtad, hogy az USÁ-ból is rendeltél már hajat. Ott csak kínai és indiai haj van!


Egyébként nagyon sok hajat rendeltem évekkel ezelőtt Kínából és Indiából. A kínai megbízhatóbb minőség volt! Az indiait több manufaktúrából is próbáltam, de mind rosszul feldolgozott volt, ezért azt feladtam. Ma már nem rendelek ezekről a helyekről, mert más minőségre álltam át. De a tapasztalataim megmaradtak...

Kínai hajat ma már nem is kell rendelni Kínából, mert itt van a kínai kereskedő, hordja a minta kollekcióját és kínálgatja. Nagyon sok ismert nevű hajkereskedés tőle veszi a hajat. Nem kell ezért ma már Kínába menni, Kínából rendelni!

6956. XDiamondX
2011. nov. 21. 21:55
Igaz,a nem szálirányos hajat ki lehet dobni!
6955. ade3888e36 (válaszként erre: 6953. - Af6476bcc5)
2011. nov. 21. 21:47

Csak Magyarországon ilyen surmákok a hajkereskedők hogy mást mondanak mint ami valójában van.

Akiktől én rendelem az előre feldolgozott hajakat (egy kínai manufaktúra értékesítői) már több százezer adásvételen vannak túl világszerte és minden vásárló visszajelzést hagy. Ha valaki rosszat mondott az azért volt mert elveszett vagy késett a küldemény vagy mert rossznéven vették hogy a nem remi haj(amit itt osztályozatlannak hívnak) teli volt rövid szálakkal. és száraz volt a vége.

Csak egy ember árul indiai hajat? Ezt hogy érted? A hivatalos hajkereskedőkre gondolsz? Mert azzal nem tudok vitatkozni. Nem ismerem őket. Én mint írtam, manufaktúrából rendelem. Van itt nálam helyben ázsiai és indiai és kezeletlen indiai haj is. Tapintható a különbség, ahogy te is írtad. A kínai haj egyenes, kevésbé fényes és vastagabb szálú, az indiai enyhén hullámos, puha selmyes és fényes. Meg tudom különböztetni.

Nem csak kínából de malajziából és az USA-ból is rendeltem már hajat, nem kiskereskedőktől. Az hogy a magyar belföldi kiskereskedők ott vágják át a vásárlókat ahol tudják, nem az én bajom. Szerencsére nekem sosem volt velük kapcsolatom. Aki egy szimpla blogspot blogmotorra épített honlapról hajat rendel az ne várjon hatalmas minőséget.


Már hogyne gubancolódna attól hogy nem-szálirányos. Te vagy az első olyan ember az interneten aki azt állítja hogy nem attól gubancolódik a haj hogy össze vissza állnak a szálak hanem attól hogy nem megfelelően van kezelve. 1001 honlapon írják hogy az a probléma hogy össze vissza állnak a szálak és ha kipróbálod akkor magad is láthatod hogyhogy összeugrik a haj ha a tincsek különböző irányban állnak.


Úgy csinálsz mintha mindent tudnál pedig két külön dologról beszélünk mert te kiskereskedők portékáját ismered akik belföldön árulnak én meg külföldről rendelek hajat feldolgozó üzemből. Nem hasonlíthatod össze a kettőt.

2011. nov. 21. 21:40

Egyébként elárulom, hogy én személyesen 6 azaz hat olyan lányt ismerek akik amikor látták, hogy értek hozzá őszintén bevallották nekem, hogy a hajakat 1-2 kg-os tételben (hogy ne keljen vámot fizetni) rendelik a neten kínából és árulják, hirdetik orosznak, európainak, indiainak, stb...

És el is fogy nekik... Három-négy hetente rendelik az 1-2 kg-ot. Ezek döntő többségében sötét hajak, de van közöttük világosított és festett haj is. Sokkal-sokkal többen vannak legalább is a sok hirdetés alapján, de én csak ezt a 6-ot ismerem. Ez van! Erről szól a "hajkereskedés"

6953. af6476bcc5 (válaszként erre: 6945. - Ade3888e36)
2011. nov. 21. 21:29

És honnan tudod, hogy a vett haj indiai volt?

Azért mert aki eladta az azt mondta?...

Magyarországon csak egy ember árul indiai hajat (volt már többször róla itt szó)és annak 90%-a serkés, 30 %-a fordult szálas.

A kínai hajat is indiainak árulják. Az nem serkés.


Egyébként egy haj nem attól gubancolódik, nem attól fordult szálas, hogy ázsiai, hanem attól, hogy rosszul van feldolgozva. A legtöbb indiai haj ilyen. A kínai hajak a natúr fekete színűek általában szálirányosak. A festett kínai hajak pedig nem!

Nagyon kevés kíníi haj szálirányos, az drágább is!

A neten hirdetett, árult hajak (indiai, orosz, spanyol, európai) kínai hajak.

Európai haj egy-két helyen van, orosz haj egy-két helyen van, indiai haj egy helyen van. A többi kínai. De nem ez a baj, hogy kínai, hanem az, hogy nem szálirányos, rosszul feldolgozott kínai....

6952. XDiamondX
2011. nov. 21. 21:01
Háromért az nagyon olcsó,mondjuk én vaterán nem vennék se hajat se semmit..:/
6951. ade3888e36 (válaszként erre: 6950. - XDiamondX)
2011. nov. 21. 20:41

De neki amúgy is keratinos haja van és azokat a dolgokat mind tudja csinálni a ragasztószalagossal mint a keratinossal. Egyszer láttam a vaterán hogy valaki 5000 Ft-ért árulja a 3m ragasztószalagot. Röhej.

Nekem amúgy nem tűnt úgy hogy a hőtől eleresztett volna a ragasztó.

6950. XDiamondX
2011. nov. 21. 20:24
TapeOn technikával még olyan bajok vannak,hogy a szaunát és a szolit nem nagyon bírja...amúgy lehet keratinszallagot venni hozzá,ha tőre akarod húzni megint:)
6949. ade3888e36 (válaszként erre: 6948. - Runawaybetti)
2011. nov. 21. 20:17

Mindkettőt csináltam már és én a varrásra voksolok mert nem teszi ki akkora stressznek a hajat mint a tincses hosszabbítások. Hátránya hogy nem lehet olyan szépen felkötni, bár ez is attól függ hogy ki csinálja már szerintem. Volt egy osztálytársam akinek hüvelykujjnyi vastag fonatot készítettek. Nevetségesen nézett ki még leengedve is.


Van még egy módszer ami mindkettőt übereli. A ragasztószallagos.

[link]

Hátránya hogy csak olyan hajjal csinálhatod amit direkt ehhez a technikához előkészítettek és az ilyen haj drágább és nincs európai hajból. Egyébként észrevehetetlen.


Olyan ismerős a neved.

2011. nov. 21. 20:03

sziasztok! varrásról és mikrógyűrűzésről érdeklődnék. ha van valakinek valamilyen tapasztalata ezekkel a módzserekkel kérem írja le:)

most keratinozva van a hajam lassan 1 éve de szeretnék áttérni másik módszerre és ezekre gondoltam:)

6947. XDiamondX
2011. nov. 21. 19:22

Általában a rossz minőségű hajat keverik be(a szőkét-sötétbarna-feketével)Ázsiai haj,vagy pedig nem is humán haj sajnos...:(

Sok fodrász ezen szakít nagyot,hogy drágán árulja a hajat,és rossz minőséget ad,pedig mi is arra építünk hogy visszajár a vendég és elégedett..nem pedig leszakítjuk a nagy pénzt,és többet soha nem látjuk...:/

6946. Trixy22
2011. nov. 21. 16:32
Tudnátok írni privibe nagyon jó hajhosszabitó szalont ahol jó minőségűek a hajak is?? És nem megy tönkre 1-2 hét utána,és melyik technika a legjobb a halfelvarrás vagy a hőillesztés?
6945. ade3888e36 (válaszként erre: 6939. - Af6476bcc5)
2011. nov. 21. 16:23

Csak az északi területeke élő oroszoknak van vörös haja de a tévhittel ellentétben a többségnek nem vörös hanem fekete a haja. Összegészében is csak az emberek 6%-naki van természetes vörös haja és ebben már benne van az összes germán népcsoport.


Sokszor vettem már indiai hajat és nekem sosem volt serkés. Nem tudom te honnan szerzed.

Ez a 2-től 4-es árnyalatig már eleve gyanús. A kakukázusi emberek közt azért elő kéne fordulnia világosabb árnyalatoknak is nemde?

Sokszor látom a vaterán hogy európai hajat árulnak de csak sötétbarna meg fekete van. Erről ordít hogy kamu.

Nagyon kevésszer fordult elő velem hogy fordított vagy kevertszálas hajat kaptam volna és olyan még sosem hogy műszál lett volna benne.


Az is egy nagy kamu hogy az ázsiai (kínai) haj belegubancolódik az európaiba. Ha ez így lenne akkor minden kínainak nagy kóctenger lenne a fején mivel nincs akkora textúrabeli eltérés a kétfajta haj között hogy még a kutikula is ellentétes irányba álljon, pedig ez okozza a gubancolódást. A kínaiaknak meg egyébként is olyan egyenes haja van. Nekem nincs vele bajom.


Amit nem szeretek az a yaki textúra. Kínai hajból csinálják, direkt ilyen picit kreppes. Nagyon jól formázható és tartós de sprőd és kiszáradt hatást kelt pedig valójában nem az.


Van egy film. Az angol címe Good hair. Az amerikai "hajiparról" szól, hogy mennyit költenek a különböző póthajakra és hogy mi hogy megy. Érdekes dolgok vannak benne. Érdemes megnézni, bár nincs hozzá elérhető magyar felirat, se szinkron.

6944. szipi1 (válaszként erre: 6943. - Trixy22)
2011. nov. 21. 16:22

Nem biztos, hogy műszál, tényleg lehet, hogy feketéből szőkítették, de az enyémben az volt. Sajnálom, hogy így jártál, tényleg. Legközelebb olyan helyen vegyél hajat, ahol van rá garancia.

Azért megpróbálhatod a reklamációt ott, ahol feltették, hátha kicserélik. puszi

6943. Trixy22
2011. nov. 21. 16:10
Akkor ezek a fekete tincsek műszálak?:( hát ez komoly! egy papirt irattak velem alá amibe az állt h a kreatinos hőillesztésre és a felrakás módra adnak garanciát,hogy nem fognak leesni a tincsek a hajra nem mert igy is kb 3-6 hónapot bir ki attól függ hogy gondozod,de ez akkor is tulzás hogy egy hét után ilyen csúnya legyen,és nekem is az első hajmosás után lett ronda a póthaj!
6942. af6476bcc5 (válaszként erre: 6940. - Trixy22)
2011. nov. 21. 16:10

Szőkített és festett hajról van szó.

Feketéből szőkítették.

Van úgy, hogy egy-egy hajszál - a fene tudja, hogy miért - nem szőkül.

6941. szipi1 (válaszként erre: 6940. - Trixy22)
2011. nov. 21. 16:05

Szia!

Nekem is volt már olyan hajam, amiben fekete szálak voltak és azok a tincsek, amiben ilyenek voltak borzasztóan néztek ki pár mosás után. Tudod mi volt? Műszállal volt felütve a haj...

Próbálj reklamálni!!!!!!!!! Garanciát adtak a hajra?

6940. Trixy22
2011. nov. 21. 15:58
Még egy dolog az mi már hogy a póthaj középszőke,és fekete vastag hajszálak vannak benne?:( Valaki erre tud valamit irni hogy miért vagy ez igy jó???
6939. af6476bcc5 (válaszként erre: 6938. - Ade3888e36)
2011. nov. 21. 15:37

Sok igazság van abban, amit írtál!

Ahol én már 3 éve veszem a hajat az ő orosz hajuk a kaukázusi területről származik, 2-től 4 színmélységig. A higiéniával még nem volt problémám, elvétve serkés a haj. De az indiai haj szinte 90%-ban serkés! A kaukázusi területről származó hajat könnyű megkülönböztetni a kínai hajtól és az indiai hajtól:

A kínai haj vastagabb szálú és fénytelenebb, nem annyira hidratált.

Az indiai haj hullámos és serkés(90%) és sok a fordult szálas(30%) copf


Egyébként mindenki a kínai hajat hirdeti, árulja orosznak.....

6938. ade3888e36 (válaszként erre: 6936. - Af6476bcc5)
2011. nov. 21. 13:10

Biztos vannak akik levágatják és eladják csak nem exportálják, hanem eladják az országon belül.Ahogy a magyar hajakat is belföldön értékesítik. Nem szállítják külföldre mikor itthon is van rá kereslet.


Ez az orosz haj a legnagyobb hülyeség amit hallottam. Az orosz hajakat nem Kelet- és nem Nyugat-Oroszorzságról szerzik be és Kelet-Oroszország már jócskán Ázsia, sőt távolkelet. Azokat a részeket nem kaukázusi emberek hanem mongoloid emberek lakják. Azon a területen iszonyatosan nagy a szegénység és a nyomor. Az emberek bármit pénzzé tennének és a higiéniával is komoly problémák vannak.

Nehogy azt higgyétek már hogy a moszkvai felső tízezer áll tömött sorokban hogy levágassák a hajukat pár rubelért. A kezeletlen orosz hajak 1-től 4-es színmélységig kaphatóak. Amik ennél világosabbak azok már vegykezelt hajak. Ha megnézzük hogy ez ugyan az a színskála amit az indiai vagy más egyéb ázsiai hajak esetében is elérhető akkor egyszerű levonni a következtetést hogy ez ugyan az az ázsiai haj, csak épp nem Mongóliából vagy Kínából hanem Kelet-Oroszországból jött ami ugyan úgy ázsiai emberek által lakott terület. Szóval ha szőke orosz hajat veszünk akkor ne számítsunk jobb minőségre. A kezeletlen haj meg ugyan olyan jó ha indiai vagy maláj.


Ez csak egy marketing aminek nagyon sokan bedőlnek és az ilyen téveszméket nem könnyű kiírtani. Kb olyan mint az, hogy ha rövidre vágatjuk a hajunkat akkor megerősödik ami jó a fodrászoknak mert többet járnak hozzájuk a vendégek és a vendégek is elhiszik hogy ettől majd erősebb lesz a hajuk.

6937. Trixy22
2011. nov. 21. 10:48
Sziasztok! Több mint egy hete csináltattam póthajat a orosz eredetű hajat tettek fel! kB egy hét eltelt ápolom ahogy mondták fésülőm is,és olyan csúnya a vége,mikor kiegyenesitem akkor jó kb 1-2 óráig utána olyan prőd a vége nem sima reggel szintugy és összefogom vagy befonom! Mit csinálják még csak egy hete van fent és nagyon nem tettszik?:(
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook