FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hajhosszabbítás saját tapasztalatok (Nem szakmai vitafórum!)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

7913. Babakutyus2014-12-01 23:20
Mindenkinek szép estét kívánok

Szeretném megosztani veletek a velem történt sajnos szörnyüséget :(
20 éve rövid hajat hordok és augusztusban elhatároztam, hogy megnövesztem és meghosszabbíttatom, hiszen 2-3 évet várni nem szerettem volna. A hajam nödögélt is kb 10 cm-es volt mikor ugy döntöttem, hogy itt az idö és hajrá most kell az a haj. Facebookon találtam egy hölgyet (münchenben élek, ö is) aki nyilván olcsóbban mint az itteni árak elvállalta a hajhosszabbítást 250 Euroért hajjal, festéssel összevágással együtt.
Nagy nagy boldogságban készültem az eseményre (amúgy most történt múlt hét csütörtökön)
Sajnos az álomból rémálom lett :( a hajam színe (szökét szerettem volna) festét után a sárga és a narancs minden színében pompázott. A póthaj már 2 nap után úgy nézett ki (olajozás és total repair használata ellenére) mint a söprü. Végei gusztustalan és szálas, a hajban sötétebb hajszálak is voltak vegyítve amik úgy álltak ki belöle mint a drótször. Egyszóval borzasztó lett a végeredmény :( a saját "kis" hajamat a festés eltörte így 2 cm amugy is kuka :(
Most csütörtökre vissza is rendeltem a hölgyet ,hogy szedje le az egész undormányt.
Most majd festhetem magamnak szökére (én legalább értek hozzá) és megint rövid lesz.
Egyszóval jól befürödtem az egésszel. Azért is írok ide, ha valaki münchenben él és hajat akar hosszabbíttatni inkább otthon tegye. Sajnos én saját káromon és hülyeségemen tanultam a dologból.
Annyira rosszul érzem magamat, hogy az a pár nap csütörtökig a pokol lesz. Legszivesebben levágnám egy borotvával az egészet.
Hülye voltam , többször nem fogok ilyet csinálni , de hosszu hajam sem lesz soha többet :(
Üdv mindenkinek

7912. cs.lolo2014-12-01 14:10
sziasztok!

most találtam rá a fórumra, kár, hogy nem előbb! :D
ha már itt vagyok én is megírom a tapasztalatomat! :)

Neked 3 éve van póthajam, pesten csináltatom, ugyanannál már az elejétől kezdve! :)
Nagyon nehéz jó hajhosszabbítót találni, nagyon sok a kontár, olyat kell választani aki fodrász is, és nem a youtuberól tanulta.... :/

régebben mikrogyűrűvel csináltattam, nekem bevált, szerettem és nem is ütött ki, pedig fémallergiás vagyok. szerettem, de aztán kipróbáltam a gyűrűs varrást (bár nagyon sokáig ódzkodtam a varrástól, mert olyan furának találtam :D ) de most már 2 éve varrva van! :) csak azért jobb a gyűrűnél, mert a felrakása és a leszedése kevesebb idő, utálok órákat egyhelyben ülni :) így meg 3 sort kell csak felvarrni, nem 150 tincset odailleszteni. :)

amit az évek során tapasztaltam, ha jó minőségű hajat veszel, azt egy-két évig lehet hordani, habár én eddig minden évben vettem újat, mert vagy hosszabbat szerettem volna, vagy pedig ugye rövidült a haj, mert kopik az alja és a 60ból egy év múlva már csak 50cm lett :D

és igen, egy jó minőségű haj, illesztéssel kb 50 000nél kezdődik, ami annál olcsóbb, az gyanús sztem! :/

én azt mondtom, hogy vágjatok bele, mert tök más leszel tőle, csak jól válasszátok meg a helyet!!!

szép napot nektek,
lolo

7911. fean2014-10-06 18:08
sziasztok valaki hallott már a joicoról?

7910. gretchen122014-09-10 18:28
Nem csak azzal rakják hanem majdnem mindennel de azt ajánlják

7909. cintia09192014-08-12 20:48
Esetleg tudnatok ajanlani olyan helyet ahol jo minosegu hajat lehet kapni?es tuti h europai?kar h az ihairnel csak keratinnal rakjak.en azzal nem szeretnem csinaltatni:/

7908. LVN36302014-08-12 16:08
Nekem keratinos módszerrel rakták fel, 2 x fél évig hordtam . Amióta levették a póthajat a hajam egészséges , és végre nő.

7907. gretchen122014-08-12 15:48
Szia én ott csinaltatom és a legjobbak gyönyörű munka nem látszik az illesztés es nem vágnak át egy tincsem se esett le nyuzom húzom a hajat és semmi szóval en ajánlom :)
(válasz cintia0919 7904. hozzászólására)

7906. Évi19922014-08-06 13:42
sziasztok.
nekem is van eladó 100% emberi haj, 120 tincs.
közép barna színű! :)
festeni vasalni gondoriteni mindent lehet vele!

7905. 1986Anita2014-08-06 13:18
Sziasztok!

Nem tudom hogy kérdezzem meg, vagy szabad-e véleményt kérni, de valakinek van tapasztalata a pothaj pont info weboldalról rendelt hajakkal kapcsolatban? Tegnap rendeltem tőlük, és már annyira izgatott vagyok, hogy milyen lesz :-)

7904. cintia09192014-07-30 17:10
Sziasztok!
Ihair hajhosszabbito szalonnal van valakinek tapasztalat?Köszi

7903. gretchen122014-07-22 16:11
Szia!
Valószínűleg azért mert boltot említettél benne vagy leirtad hol csinálták esetleg márkát én kíváncsi vagyok rá csak ugye nem sszabad reklámozni :)
(válasz hajaskerdes 7902. hozzászólására)

7902. hajaskerdes2014-07-09 15:21
miért tűnt el a hozzászólásom?saját tapasztalatot írtam le, ami megmenthet másokat...

7901. gretchen122014-07-08 18:48
Sziasztok!
Először is csak tisztázni szeretnék pár dolgot. Nem dolgozok a szakmában viszont tényleg utána jártam a dokgoknak. Először is ha póthajat akartok akkor ne 10-20 ezerre számítsatok. Én most megyek akciósan 80-ért maga a póthaj van már vagy 40-50 ha igazi európait akartok venni a magyarról ne is beszéljünk, mert ott 60cm 100 gramm 70 ezer és ez az alja. Több fajta felrakási módszer van a legelterjedtebb a hőillesztésses na de bár ebben is van több fajta általában a keratinosról hallunk de ha nem mesterenber csinálja akkor ez sem biztos. A keratin az építőköve a hajunknak illetve kormünknek így ez teljes mértékben ártalmatlan ám, de ha nem igazi keratinnal van feltéve akkor jönnek elő ezek a problémák, mint pl: folyamatos viszketés olyan a haj, mintha korpás lenne hullik a tincs és ne adj isten a haj is. Szóval ha rendes hajhosszabbító szalonba mentek el (privatba tudok írni párat) akkor minimum 60 ezerre számítsatok de ez csak 40cm festetlen hajjal. A másik probléma, hogy ne csodalkozzatok ha hajhosszabitas után lrtorik a hajatok ha felraktatok 150 200 grammot. A hirtelen megnőtt suj nem tesz jót neki ezért ajánlott eleinte 100gramm használata. Hidjétek el a komolyabb stalonikba ebből is tudnak dus hajat csinalni. Illetve a hőillesztésről még annyi, hogy ez az egyik legbiztosabb és legkevésbé látszóbb hajhosszabítasi módszer azoknak is ajánlott akinek csak vekonyszállú vagy nagyon lelapuló a haja. Illetve sokan kérdeztetek a MIKROCSOMÓZÁSról. Hasonló tincses megoldás mint a hőillesztés azonban itt nem hasznalnak semmilyen ragasztó anyagot és nem hő az alapelve. Itt pici tincseket egy gumis cérnával hozzákötnek a hajhoz. Annyi a hátránya, hogy vekonyszállú illetve lapis hajú embereknél jobban látszódik de ez is magyon tartós nem hullik. Még a mikrogyűrüről annyit, hogy ha jó szakember csinálja akkor ez se hullik de itt is csakis kizárólag szilikonos belsejüt használjunk mert nem érintkezik a haj a fémmel és nem törik le. Viszont sokkal óvatosabban kell ápolni mint a másik kettőt mivel ha balzsam kerül a haj tövekre akkor könnyebben lecsúszik a hajról és csak szép tincsecskéket fogunk látni de gondolom ez is emberfüggő. A hajfelvarrásról csak annyit mondanék, hogy nem ajánlom akármennyire is hajszoljátok, hogy sokkal kímélőbb nem így van mivel bár nem használ semmi vegyszert de a haj a fonati részén nem szellözik se a fejbőr. Az otthoni kísérletezgetést tamogatom majd ra jöttök ha kiütések lesznek az egész fejbőrön vagy tiszta sebes lesz de persze nem vagyok szakértő. Szóval ha nekiálltok ennek készitsétek a pénztárcát hajrá csajszik :D és bocsi, hogy így írtam de telefonról negezebb ;)

7900. Anika N2014-07-08 13:48
Egy kicsit helyesbítenék: nem műhajat kaptam, hanem orosz hajat (európaiként eladva, tanúsítvánnyal!), csak arról nem tájékoztatott senki, hogy ezeket a hajakat a felfolgozás során fertőtlenítik és vastag szilikon réteggel vonják be. Mindenképpen csalódott vagyok, mert bár nem oylan rossz ez a haj sem, nem kaptam a szalontól semmilyen segítséget, válaszokat, hanem automatikusan megsértődtek, amikor azt gondoltam, hogy a haj szintetikus vagy nem európai (ami végső soron igaz is). Aki hajhosszabbítást szeretne, saját tapasztalataimat összegezve azt tudom tanácsolni: 1. olyan hajhosszabítót válasszunk, aki egyben fodrász is és lehetőleg min. 10 éve foglalkozik hajhosszabbítással 2. ne adjunk a Facebook megjelenésre, sokan nyereményjátékkal több száz lájkot gyűjtenek össze, ki ne szeretne ingyen hajhosszabbítást? 3. csak olyanhoz menjünk, aki garanciát ad, és kérdések esetén (sértődés nélkül) őszintén és szívesen segít. Itt azért nem kis pénzekről van szó, ezért a minimum, hogy a vendégnek ne a netről kelljen összeollózni az információkat, hogy pl. napokig nem fog tudni aludni a keratinos hőillesztéstől, mert nyomja a fejét, vagy fájni fog a rövid haja, mert a nehéz tincsek folyamatosan húzzák a hajhagymákat. Az első 3 nap borzasztó, és még egy fontos tanács. Nagy esemény, pl, esküvő előtt minimum 2 héttel csináltassuk meg, lenőni annyira nem fog, viszont bármi balul sül el / nem tudjuk megszokni / egyéb probléma van, még lehet orvosolni.

7899. Veronika19892014-07-06 08:11
Sziasztok van egy eladó 60 cm, szőkés ombrésított másfél hónappal ezelőtt vásárolt európai tresszelt póthajam. Akit esetleg érdekelne írjon rám nyugodtan küldök képeket.

7898. Anika N2014-07-06 06:43
Sziasztok!
Egy saját tapasztalatról szeretnék beszámolni. Esküvőre szerettem volna hajhosszabbítást, hogy évekig szép legyek a képeken. Egy héttel a nagy nap előttre kaptam időpontot, ezt most előre elmondom, hogy senkinek nem javaslom! Előtte ugyanis nem volt még hajhosszabbításom, kivéve az eBay-en rendelt csatos szintetikus póthajat - ami buliba tökéletes volt, viszont most már a hajam is más színű, és tartottam attól is, hogy egy fontos pillanatban elenged valamelyik csat (pl. anyakönyvvezetőnél!), az bizony ciki lenne, keringhetnék én is a youtube-os humoros videók között a Facebook-on. Szóval ezek miatt a hajfelvarrásra voksoltam, és ismeretségi körön belül volt is hajhosszabbító. Sokat hezitáltam, amit nem szoktam, és most már értem, miért! A lány rábeszélt a hőillesztésre, mondván, hogy az én hajamból a varrást nem lehet szépen megcsinálni. Rendeltem tőlük 150 g európai hajat, ehhez képest felrakott nekem nem tudom mennyi full szintetikus hajat! Két napja nem alszom, mert egyrészt nagyon fáj a hajam, másrészt az idegtől, hiszen már csak 6 nap van a nagy napig! A hajam elképesztő igénytelenül néz ki, mert vastag tincseket csináltak az amúgy is nehéz műhajból, és nagyon félek, hogy maradandó károsodást fog hagyni az amúgy is gyakori festéssel roncsolt hajamban! Helyenként maradtak ki részek, erre pedig az volt a válasz, hogy még 5 dkg hajat kell beletenni a hajamba, mert dús hajam van. A szalon a Lehel piactól nem messze van, privátban szívesen megírom a konkrét nevüket, nehogy más is így járjon. A másik fontos tanulság, hogy ne a Facebook oldala alapján válasszunk hajhosszabbítót! Ezt ma már ügyesen lehet manipulálni (osztással, lájkolással buzdítják nyereményjátékra az embereket), így hiába tetszik az oldal 3700 embernek, mert egy rakás sz@rt sem ér, felrakják egy-két saját dolgozójuknak, nyereményjáték nyertesének vagy hozott hajú vendégüknek a képét, hogy de szép lett, közben pedig te anyagilag megkárosítva, életre szóló rossz tapasztalatokkal, és komoly hajkárosodással távozol!

7897. WTFISCH2014-07-02 23:40
huh köszi :-)
ez a gyűrűs jól hangzik, főleg, hogy magadnak is tudod csinálni. Hajat hol vettél, és mlyen eszközökre van hozzá szükség?
(válasz bagolykaa 7893. hozzászólására)

7896. Dorcika482014-07-02 23:26
Köszönöm!
(válasz WTFISCH 7890. hozzászólására)

7895. bagolykaa2014-07-02 13:46
A keratinos csak egy divatosabb megnevezése a hőillesztéses meg egyéb ilyen elven alapuló hajhosszabbitásnak de igazából azt is bele kell úgy mond ragasztani a hajadba. Eltávolitani is vegyszerrel lehet. Ha sötét hajad van pár hajmosás után vedlik a "keratin" úgy nézel ki mint aki korpás. Nagyon csúnya tud lenni. Sokan felraknak 100-nál több tincset ami szerintem túl sok pl egy vékony hajszálú egyénnek és igy tényleg roncsolja az eredeti hajat.
(válasz destiny88 7888. hozzászólására)

7894. bagolykaa2014-07-02 13:40
Én semmilyen technikánál nem ajánlom a 3 hónapot. Max felvarrásnál. A többinél nem.
(válasz WTFISCH 7891. hozzászólására)

7893. bagolykaa2014-07-02 13:40
hello

Nekem gyürüs van már kb 6 éve.Én szeretem. Mint minden hajhosszabbitásnak van "negativuma". Ennek cask az hogy meg kell szokni a gyürüket a fejeden. Szerintem ha jól van feltéve nem zavaró és ha nincs fémallergiád bár az enyém belülről szilikonos. A hajam nem roncsolódik. Szeretem mert feltudom tüzni és természetes hatású az sem gáz ha esetleg egy tincs kilátszana mert olyan kis "loknis" a hajam szinével egyező az egész. DE akkor néz ki jól ez is ha össze van vágva a hajaddal és van elég fedőhaj ergo nekem mondjuk kb 80 tincset lehet felrakni úgy hogy szép mert elég vékonyszálú a hajam. De véleményem szerint ez az egészséges mennyiség.Főleg hosszútávon!

A többit technikát próbáltam. Én senkinek nem ajánlom a keratinos, hős, ultrahangos f@..szom tudja milyen ragasztós cuccokat. Attól lehet rendesen szivni! Nagyon roncsolja a hajad. Mindegy szerintem ki csinálja profi vagy sem.
Akkor már inkább a hajfelvarrást válaszd ha nem akarod a gyürüset.

Én a gyürüsnél maradtam mert nem voltam hajlandó huszonezreket fizetni a havonkénti karbantartásra ezért megtanultam és magamnak csinálom (cucc ebayről). Tehát nekem nem kerül semmibe csak a gyürü és ha épp hajat kell vennem.Én megcsinálom magamnak mert sok a kókler és ha nem mész időben lerasztásodik a hajad, a tincses technikánál össze tudnak gabajodni. Mig nem voltam tapasztalt 1x hagyták. Nah nem kivánom senkinek.

A keratinos és egyéb ragasztós dolgokra visszatérve még max szőkének megy valahogy mert a sötét hajon rondán látszik pár hajmosás után hogy vedlik az illesztőszer (tök mindegy mivel mosod a hajad)és az marha rondán néz ki!
(válasz WTFISCH 7892. hozzászólására)

7892. WTFISCH2014-07-01 16:53
mi alapjan lehet eldonteni, hogy mlyen pothaj lenne a jo az ember fejere? total nincs tapasztalatom cask a csatossal. Koszi

7891. WTFISCH2014-07-01 16:52
3 honap alatt mennyit no a sajatod? nem latszik akkor mar nagyon a lenoves? mennyibe kerul a karbantartas?
(válasz katanem69 7881. hozzászólására)

7890. WTFISCH2014-07-01 16:50
szia, nekem van csatos hajam, nagyon foglalkoztatott es vettem veteran. igazi emberi haj, ha vessel, erre figyelj, hogy ne muanyag legyen. Ha emberi haj, akkor festheto is a hajaddal egyutt.
Nagyon kenyelmes es gyors megoldas, en eleinte tobbet hasznaltam, buliba foleg, azota megnott a hajam. nem lehet eszrevenni ha jol fel van raktva, feltenni is igen egyszeru. Ha attol felsz, kilatszik, meg tupirozhatod is felette a sajat hajadat, hogy ne latszon ki biztosan. Youtubon van sok video rola, hogy hogy kell feltenni, szerintem erdemes kiprobalni. Tudod ugyanugy mosni es vasalni, esetleg hullamositani is, mint a sajat hajadat. karban kell tartan, nehe megmosni es apolni.
(válasz Dorcika48 7885. hozzászólására)

7889. WTFISCH2014-07-01 16:47
megkerdezhetem, mennyibe kerul havonta vagy kethavonta a karbantartas?
(válasz bagolykaa 7887. hozzászólására)

7888. destiny882014-07-01 09:20
Sziasztok!

Milyen aza keratinos hajhosszabbitas? Mert hajapolasrol mar hallottam :)

Volt valakinek gyuruvel hosszabbitva a haja?
En egy tavoli ismerosomnek a hajaban fedeztem fel veletlenul, nagyon jol el voltak dugva benne a tincsek, mert a szine is megegyezett a hajaval. De neki nem is tudom mivel lehetett..olyan volt, minta egy-egy tincs hajra (de nem sorban) lett volna valailyen haja szinevel megegyezo dologgal (ragaszto???) odailleszve a potlek.
(válasz Bette^ 7858. hozzászólására)

7887. bagolykaa2014-06-25 11:59
Az én meglátásom az hogy a mikrogyürüs technikán kivül egyik sem biztonságos. Nekem az van évek óta és semmi bajom vele. Az meg a másik hogy szerintem 70 tincs/1gr bőven elég egy fejre. Ami ennél több az már igen káros lehet.
(válasz charmels 7877. hozzászólására)

7886. Eliza092014-06-19 14:35
Sziasztok! A tapasztalatomat szeretném megosztani! Nekem kb. 1,5 éve van felvarrva 3 sor póthaj. A saját hajam az átlagosnál vékonyabb szálú, elég kevés is van belőle és kb. váll alá kicsivel nőtt meg, mert annyira eltöredezett mindig a vége, hogy muszáj volt visszavágni...szóval főnyeremény a hajam. :) A póthajam 45 cm-es és a saját hajam azóta túlnőtte, ami számomra hihetetlen. Sosem volt még ilyen szép a hajam. Egyáltalán nem ritkult meg, nem kopott ki sehol, szóval én csak javasolni tudom annak, aki a hajhosszabbításon gondolkodik. Ami fontos, hogy minden rendben legyen a saját és a póthajjal is, hogy jó minőségű hajat kell venni és a fodrászt is meg kell válogatni. Az igazi, tartós haj szerintem minimum 30.000 Ft-tól kezdődik + a tresszelés ára. Ennél olcsóbb hajat nem szabad venni, mert nekem már több barátnőm is megjárta emiatt. És ezek a hajak évekig is hordhatók, úgyhogy ezen nem szabad spórolni!

7885. Dorcika482014-06-13 11:41
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni azon fórumtársaktól, akiknek tapasztalata van a csatos hajdúsításról. Utóbbi időben nagyon megritkult a hajam, törik is, hullik is.Többféle kezeléssel próbálkoztam, próbálkozom jelenleg is, csekély eredménnyel. Sötétbarna, mostmár erősen őszülő (így festett: Indola 5,00), nagyon vékonyszálú, kezelhetetlen ( frizurát nem tűrő,), selymes tapintatú félhosszú hajam van. Régebben jó sűrű volt, felére ritkult. Azért gondolkodom csatos megoldáson, mert este levehetem és folytathatom a különböző bedörzsöléseket. A többi technikánál félek, leszedéskor még az is letörik, vagy kihullik, ami megmaradt, megaztán havonta festetni kell.Szóval: segítsetek! Lehet-e készen kapni csatos hajat, hol érdemes megvenni, mire kell vigyázni a hordáskor, mennyire észrevehető?
Amit nem lehet itt megírni, azt privátban, ha lehet. Köszönöm! Szép napot!

7884. KatzeVonDi2014-06-07 14:00
Sziasztok!Varrással szeretnék felrakatni a hâtközépig êrö barna,vêkonyszálú de dús hajamhoz 50-55 cm-es csokibarna hajat.Csak a hosszán szeretnék növelni,így kb 50-60g-ot tudok elképzelni.Egy olyan hajhosszabbítót keresek,aki vállal varrâst és jó minôségû hajat is tud biztosítani.Kommentben vagy privátban írj kérlek,ha magadra ismersz.(Bp és környéke+ Veszprém megyebol)