Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Saját készítésű társasjáték óvodásoknak, van ötletete? fórum

Saját készítésű társasjáték óvodásoknak, van ötletete? (tudásbázis kérdés)


6. 74f8c12b8e (válaszként erre: 5. - Rlibertas)
2012. nov. 23. 15:20

Én készíttem régen egy kincskeresős társasjátékot,3 részből állt: 1. egy szerteágazó pály,a zsákutcák végén voltak kincsek,csak akkor lehetett megszerezni,ha pont annyit dobott,hogy be tudott lépni.Az volt a cél,hogy 3 összeillő kincset** megszerezzen,ha megvan,át kell jutni egy mocsáron,ahol sok csapda van(kimarad a dobásból,csak 6 osal mehet,elveszít egy kincset,tahát vissza kell menni érte),ami körülbelül 20 mezőből állt,aztán bejutni a mocsár utáni csodabarlangba,de csak 6 os dobással,és jelszóval * ez a cél.


*jelszó:Ez neki még nem kell,mert kicsi,de leírom későbbre: A játékmező első részében,ahol összevisza lehet menni,hogy meg legyen a kics,betűket is kell gyűjteni(amik ötletszerűen rá vanank írva mezőkre,és ha beleép,akkor az övé a betű),addig,míg egy értelmes szót ki nem tud belőle rakni,az is kell ahhoz,hogy elinduljon utána a mocsáron át.

**összeillő kincs:pl.3 db piros kincs,vagy 3 db láda,vagy kehely.Egy piros láda mehetet a3 ládához,vagy a 3 piroshoz is gyűjtéskor.

5. rlibertas (válaszként erre: 3. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 23. 14:07
Köszönöm, igen tud számolni meg összeadni is.Dobókocka nem gond.
4. 74f8c12b8e (válaszként erre: 3. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 22. 06:57
Ja és puzzle-nak szétvágni valami képet
2012. nov. 22. 06:56

Tud már számolni,vagyis számlálni,tehát ha 5 öt dob,akkor 5 mezőt lépni?ha igen,írom az ötletet.

Egyébként:nagy tojástartóból célbadobóst lehet:geszetnyével,vagy pici labdával..Aztán memóriakártyát(én azt máig is szeretem játszani),dominót,..kuglit pet-palackokból.Nagy dobozkartonból célbadobóst szivacslabdával.

2012. nov. 19. 09:42

Én rajzolnám meg, ez biztosan tetszik enki.

Az én tervem, egy Magyarországtérkép, amin a mamák vanank helyileg feltűnteve, mi magunk Budapesten, és a Balaton, mert ezeket ismeri.Ezenkívül még 2-3 nevezetességre gondoltam, mint "állomás".Hiszen még kicsi ez nem földrajz óra, de mégis valami.

Aki ismeri Bartos Erika Bógyó Babóca társasjátékát,...na annak mintájára csak körbemennénk, és náhol kimard egy körből, néhol újra dobhat mert például segített.

De talán ez így túl egyhangú.Kicsit variálnám, de nem tudom hogyan...

Szeretném kombinálni, mondjuk olyan mezzőkkel hol kártyát kell húzni és feladata van.Erre leheten zsetont kapni.Csak akkor nem is tudom ki nyer, akinek több a zsetonja, vagy aki előbb végigér?És a feladtaokban sem tudok túl sokat kitalálni, ami nem lenne mindig unalmas, mert 2 hét után tudja a választ.Inkább feladat legyen.

Szóval ilyen és hasonló ötleteim vanank, akinek van kreatív egyéb elképzelése azt szívesen fogadom!

2012. nov. 19. 09:39

4 és fél éves kislányomt szeretném karácsonyra saját készítésű társasjátékkal meglepni.

Kicsit elakadtam a játéktervezésben, szeretnék ötleteket kérni tőletek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook