Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek, nem eszik a 4, 5 hós babám fórum

Segítsetek, nem eszik a 4, 5 hós babám (beszélgetős fórum)


1 2
31. 1Amina (válaszként erre: 30. - 49616e60d7)
2015. máj. 10. 21:03
Szia! Sok idő eltelt, de hasonló a problémánk. Tudsz valamit, hogy mi volt a baj? Hogy vagytok, hogy van a pici?
30. 49616e60d7 (válaszként erre: 28. - Szafaripók)
2013. máj. 15. 08:17
És a torok és orrmandula én is rákérdezek, mert állandóan náthás 2 hós kora óta.
29. 49616e60d7 (válaszként erre: 28. - Szafaripók)
2013. máj. 15. 08:15

Igen, vizsgálták. Semmit nem találtak. Pedig állandóan felső légúti megbetegedéssel küzd, napi 3x van széklete (igaz, nem hasmenéses. Próbáltunk tejfehérjementes tápszert is hónapokig, először úgy nézett ki, hogy bevált, de 2 hét után minden a "régi" lett.

Felkeresünk másik gasztroenterológust is, mert nem normális, hogy nem gyarapszik semmit. Ugyanakkor meg már 75 cm.

28. szafaripók (válaszként erre: 27. - 49616e60d7)
2013. máj. 9. 19:18

Húúú, nekem a fiam 3 hósan már megugrotta ezt a súlyt, igaz, ő 3.8 kgval is született...

Allergiát vizsgáltak?? Mármint tej (tejfehérje, tejcukor), glutén, stb...?

2013. máj. 9. 18:36
Sajnos nem, 10 hós, a probléma maradt, de szerencsére egészséges, nincs gasztroenterológiai problémája. Most 7,5 kg, nem nagyon gyarapszik.
2013. máj. 3. 15:18
Tudom, hogy azóta már sok idő eltelt, de megoldódott a probléma?
2012. dec. 20. 19:06
Köszönöm, akkor még próbálkozom vele.
24. drazsegur (válaszként erre: 23. - 49616e60d7)
2012. dec. 10. 20:33
szia, remélem, hamar megtalálják az okát...annyi még, hogy ha elkezd kiszáradni, nem fogja érezni a szomjúságot, épp ezért egyre kevesebbet fog inni. Szegényem, annyira sajnállak titeket! Gyors jobbulást!
23. 49616e60d7 (válaszként erre: 22. - Szafaripók)
2012. dec. 10. 12:06
Aranyos vagy, köszönöm. Ma még visszamegyek a saját dokinkhoz, hátha lesz valami ötlete. Gondoltam egyébként a tejfehérje allergiára, sinlacot vettem neki, de sem zöldséggel, sem gyümölccsel keverve nem eszi meg. Aztán ha semmit nem tud mondani, akkor elmegyek másik gyerekorvoshoz.
22. szafaripók (válaszként erre: 21. - 49616e60d7)
2012. dec. 10. 12:00

Hát, lehet, valami rejtett dolgot nem vesznek észre, amit egy gyerek-gasztrós rögtön kiszúrna...

Ismerősöm kisfia világ életében vékony volt és horkolt. Egy helyettesítés során "derült ki", hogy meg van nagyobbodva a torok- és orrmandulája, ami miatt nem tud úgy nyelni, és emiatt horkol.

Megműtötték, azóta nem horkol, és látványosan hízott (nem kövérre, de hatalmas a különbség).

Szóval keress másik dokit, másodvéleményt mindenképpen!!

21. 49616e60d7 (válaszként erre: 20. - Szafaripók)
2012. dec. 10. 11:57
Köszönöm, a kórházi vizsgálatok alapján is egy teljesen egészséges baba. Egyszerűen nem értem...
20. szafaripók (válaszként erre: 19. - 49616e60d7)
2012. dec. 10. 11:27

Szerintem első körben egy gyerek gasztroenterológust keressetek, mielőtt alternatívba mentek át.

Vagy csak egy másik, hozzáértőbb gyerekorvost. Egy orvosi vélemény nem vélemény, pláne, ha csak szétteszik a kezüket!!!

2012. dec. 10. 10:39
Ha esetleg valaki még benéz ide, akkor hátha tudna segíteni ötletekkel. Ott tartunk, hogy 2 hete eljutottunk odáig, hogy 3 napig naponta összesen 30 ml anyatejet evett meg, kórházba kerültünk. Tápszert adtak neki, eljutottunk oda, hogy napi 500-600 ml-t megivott belőle, de kb. 3 napja megint 30 ml-ket eszik naponta és nem kér se főzeléket, se gyümölcsöt, se semmit. Nem vérszegény, nincs szervi baja, doki szerint nem nő a foga. Egyszerűen nincs ötletünk, elmegyünk homeopátiás orvoshoz, ha az nem jön be, akkor kínai orvoslással fogalkozóhoz.
18. 49616e60d7 (válaszként erre: 17. - Drazsegur)
2012. nov. 20. 09:38

egyetértek, szerintem sem ez a megoldás hosszútávra. A málnás tej ideiglenes megoldás, arról nem beszélve, hogy napi 6 étkezést nem lehet így megoldani. De tegnap legalább evett, ennek örültem, így lenyugodtam, átgondolom hogy csináljuk tovább.

Elég ronda színe lett, nem rózsaszín.

2012. nov. 20. 08:24
hát, te tudod, lehet ez rövid távon megoldást jelent, de nem gondolod, hogy túlságosan hozzászokik ehhez az ízhez. és később teljesen el fogja utasítani a sima mezei tejet, ne adj isten később a tápszert? Nekem sem volt leányálom a második etetése, hasonló gondokkal küzdöttem, de nem pakoltam az anyatejbe semmit. Rájöttem, hogy mivel én feszült vagyok, hogy vajon megeszi-e ez átragadt rá, és doszt se evett, ezért inkább helyet változtattunk, végig énekeltem, simogattam, amíg evett, és bejött, mert ő sem szorongva állt neki az evésnek. A tejpépet meg tudod vegyteni gyümivel neki, hátha úgy jobban elfogadja. Inni is tudsz neki adni akár almalevet, lereszeled az almát, kinyomkodod a levét, átszűröd, és ihatja is. Puszta kiváncsiságból: a málnástól rózsaszín lett az üvegben a tej?
2012. nov. 19. 22:26

Köszönöm mindenkinek. Ma kicsit jobb a helyzet, olvastam a neten, hogy teagranulátumot tettek a tápszerbe, hogy jobban egye a baba. Beletettem anyatejbe a fincsi málnás-csipkebogyós granulátumot és működött. Ma vagy 700 ml tej fogyott. Persze nyilván nem a legjobb megoldás az agyon cukrozott granulátum, de tejes étkezésekre szüksége van. És ma diktálnom sem kellett a tejet, csak fogyott :)

A hozzátáplálásról a linket nagyon köszönöm, arra szükségem lesz mostanában.

15. Ancsa19860211 (válaszként erre: 9. - 49616e60d7)
2012. nov. 19. 13:59

A folyadék miatt ne aggódj, egy baba se olyan buta, hogy szomjan halassza magát!

Nekem is voltak ilyen gondjaim, mikor már kevesebbet szopott, a cumisüveg és a pohár meg idegen volt neki, mivel a nagyon okos orvos és védőnő azt javasolták, ne itassam, inkább ehelyett is szoptassam. Naszóval akkor én is szétparáztam az agyam, hogy kiszárad a gyerekem, de nem történt semmi ilyesmi. És persze a gyümiben is van nedvesség, meg minden babakajában.

14. bowie
2012. nov. 19. 10:09

Jah, a blog egyébként egy hoxás anyukáé, csak már nem emlékszem a felhasználónévre.


És ha szomjas, azt úgyis jelzi ő. Megpróbálhatsz neki evés után csőrös pohárból, vagy sima pohárból mondjuk babavizet adni. Akkor nem feszélyezi az, hogy esetleg tej van a cumisüvegben.:))

13. bowie
2012. nov. 19. 10:02

Én egyébként nem is gyümölccsel kezdtem a most 6 és fél évesemnek. Hanem krumlival..pár nap múlva répa..stb..aztán jöttek csak a gyümik.

De szerintem hülyeség ez a pocakfájás. NEm minden gyümölcs okoz azt. Emiatt ne aggódj!

12. bowie
2012. nov. 19. 10:01

[link]


Nézd csak. Dirrekt a blog legelejére vittem. 4 hós korban kezdődő hozzátápláláshoz receptek..stb. Nagyon szuper!

2012. nov. 19. 09:51
A babáknál van olyan is, hogy hetekig nem hízik semmit, mégse beteg. Amúgy a leírtak alapján a súlya vetekszik egy 6 hónaposéval. Szerintem, ha egyébként nem sírósabb, nyűgösebb, csak kicsit kevesebbet eszik az "elvártnál", akkor nincs semmi baja. Nem arról van szó, hogy nem eszik semmit, csak picit kevesebbet. Most gondold el, ha 3 hónap alatt 3400 g-ot hízott, mi lenne, ha ezt így folytatná! Gondolj arra, hogy egy átlagos egyéves gyerek kb 10 kg. Talán csak annyiról van szó, hogy egy kicsit lassul a súlynövekedése és ahhoz kevesebb kalória is elég neki. Ne stresszelj, kínálgasd olyan kajákkal, amik a leginkább mennek neki most! De mindenképp várj elég időt két étkezés között, mert ha mindig eszik egy picit, sose lesz igazán éhes.
10. szafaripók (válaszként erre: 9. - 49616e60d7)
2012. nov. 19. 09:43

Szerintem normális, hogy aggódsz, ez egy anya dolga. Csak ne ess túlzásba.

Mi 3 hósan kezdtük a hozzátáplálást, akkor jártunk a napi 1 liter anyatejnél, amit nem tudtam (de nem is akartam) hosszú távon csinálni. Egyértelmű volt, hogy a gyerekemnek az már kevés.

Neked is elsősorban a saját gyerkőcöd igényét kell figyelni. Próbáld meg kikapcsolni, hogy a sok okos kívülűlló mit mond!!

A gyümölcsök közül se mind terheli a pocakot, nem feltétlenül attól hasfájós!! Barátnőmnek 5 hós koráig nem engedte a (hülye) védőnője a gyümölcsöt, mert hasfájós volt a baba, gyakorlatilag minden nap ki kellett maszírozni a gyerekből a kakit. Aztán adott neki almát, és ez a dolog magától rendbe jött.

Minden gyereknek más válik be, addig nehéz, amíg rájössz, nálatok ez mi!:)

2012. nov. 19. 09:34

Tudom, túl aggódom, első baba. Pocakfájós, ezért kap kevesebb gyümölcsöt, mert nem szeretném túlterhelni a gyomrát (a védőnő szerint így is túl korai volt a gyümölcsök bevezetése, azért fáj a pocakja). Az anyatejtől meg nem fáj a hasa.

Nem is csak attól félek,hogy nem eszik sokat, hanem teákat, vizet, stb. nem iszik, ennyi tej mennyiség szerintetek fedezi a folyadékszükségletét is? Tudom, tudom, újabb hülye kérdés.

Igen, a súlyát már 3 hónaposan megduplázta. Most másfél hónap alatt hízott 23 dkg-t, előtte több, mint 1 kg-okat hízott havonta. Bár akkor mondták is, hogy kicsit sokat hízott a gyerek :)

2012. nov. 19. 09:10
A súlyát is már rég megduplázta!!!Pedig azt elég 6 hónaposan.Most biztosan az az időszak van nála,mikor kicsit lassúbb a gyarapodása!
2012. nov. 19. 09:09

Szerintem először nyugodj meg. Nekem a leírásod alapján egyáltalán nem tűnik úgy, hogy keveset eszik a gyerkőc. Hidd el: ez folyamatosan változik. Amikor olyan sokat evett, az lehet azért is volt, mert épp egy fejlődési ugráson ment keresztül, amikor bődületes mennyiség el tud tünni pillanatok alatt a gyomrukban. De ez csak átmeneti időszak, talán az a "normál" adagja, amit most eszik.

Valószínűleg azért nem eszik egyszerre, mert rágörcsölsz, és folyamatosan kínálgatod, hogy megegye a SZERINTED szükséges mennyiséget. Így igazán sose éhes, mert folyamatosan tömöd, és már neki is stresszforrás az étkezés.

Ülj le, nyugodj meg, gondold át: írd le, mikor és mit akarsz adni neki. Ha a gyümölcsöt jobban fogadja, mint a tápot, adj neki azt, esetleg "feljavítva" - lehet kapni gyümölcsös tejpépeket is, azt keverd friss gyümölccsel. Ha nem kell neki az üveg, feleslegesen ne eröltesd, csak ártassz vele.

Meg kell találni, mit szeret, mit fogad el, és azt adni neki, hogy ne legyen kínlódás az étkezés.

Nekem most két és fél éves a fiam, volt virsli-korszakunk, almapüré-korszakunk, kakaó-korszak, amikor szinte mást nem is akart enni. De pár nap-hét alatt elmúlik. Kiegyensúlyozott, makk egészséges gyerek. Figyelj oda a vitaminokra, de ne görcsölj rá!:)

2012. nov. 19. 09:08

Nekem még ennyit sem eszik a lányom,pedig 7,5 hónapos!!!Nyugodj meg,nem fog éhen halni!Nagyon szép súlyban van!A lányom 6 hónaposan volt 6800g!

Annak idején a fiamnál volt olyan 4,5 hósan,hogy semmit-SEMMIT!!!-nem akart enni!Se anyatej,se gyümi,se tápszer!Ez hetekig tartott,én már totál kimerültem idegileg...de aztán 6 hósan szépen elkezdett ezt-azt eszegélni.

2012. nov. 19. 09:08
Én fiam anno 5 hónaposan csak hajnalban kért anyatejet, és este tápszert kapott (nem volt elég tejem). Napközben csak kanalas kajcsikat evett.
2012. nov. 19. 09:05
*felfogni
2012. nov. 19. 09:05

Neked is van olyan időszak az életedben, hogy kevesebbet, vagy többet eszel. Ha hízik, semmi gond nincs azzal, hogy mennyit eszik. Miért méred egyáltalán? Csak magadat stresszeled vele.

Ha veled megkóstoltatnak valami újat, valami nagyon finomat, utána ugyanúgy kívánod mondjuk a zsíros kenyeret akkor is, ha előtte 4 hónapig csak azt adtak és semmi újat?:)

Próbáld így fölfögni.

2012. nov. 19. 09:03
Még annyit, hogy próbáltam az 1-es lyukú cumit 2-esre cserélni, nem tetszett neki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook