Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha fogamzásgátló mellett esnél teherbe meg mernéd tartani a babát? fórum

Ha fogamzásgátló mellett esnél teherbe meg mernéd tartani a babát? (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. dovima
2011. júl. 31. 15:16

Én így lettem,és már 36 éve megvagyok:)Igaz sokkal pattanásosabb volt az arcom tini koromban és még sokszor most,azt mondták h ettől volt hát....

Amugy semmi genetikai bajom nincs .)

2011. júl. 31. 15:13
na már lassan egy hete hogy abab hagytam a gyógyszert, mert hányingerem lett tőle, és kijött belőllem. Ma megjött a mensim és idegesít, mert 1héttel előbb. Hát így biztosan nem lesz vizsgálat.:(
70. zsu0427 (válaszként erre: 69. - Franc22)
2011. júl. 25. 15:26
Ja értem. Akkor kitartást nektek a nagy várakozásban.
69. Franc22 (válaszként erre: 68. - Zsu0427)
2011. júl. 24. 15:32
még nem, majd az orvosra várok. Már nincs sok idő, addig tépelődöm. Párom is aggódik, de sajna elöbb nem kaptam időpontot, pedig már 4hete várok, a dokik most nyaralnak
68. zsu0427 (válaszként erre: 67. - Franc22)
2011. júl. 24. 14:52

szia.

Tesztet nem csináltál??? Nem mindenkinek szűnik meg a menstruációja a terhesség alatt.

2011. júl. 24. 10:25

sziasztok!!!!!!

Én már 8éve fogamzásgátlót szedek. Eddig nem volt semmi gond. 3hónapja a mensim pár csepp, rosszul léteim vannak, hányinger kermelget, állandóan kívánok ételeket. Régen este 6után már kajára sem tudtam gondolni, most meg van, hogy legszívesebben hajnal 2kor is ennék. A hasam kemény és a hasam alja rengetegszer fáj. Nem tam, hogy mire gondoljak. Vajon van valami? Én még nem voltam terhes, de a közérzetem is más mostanába. 3.-án megyek orvoshoz és már most félve várom. Nem tam hogy ha azt mondja terhes vagyok, akkor mi lesz. Félek hogy a gyógyszertől valami baja lesz a babának.

2010. nov. 6. 14:23
Igen a mai gyógyszerek nem károsak a magzatra. Ezek bizonyított tények.
2010. szept. 23. 13:36

Sziasztok!

Arra szeretnék választ kapni, hogy akik teherbe estetek fogamzásgátló tabletta mellett, mi volt az ami csökkenthette a fogamzásgátló hatást?


Mert nekem már lassan két hete hogy folyamatos a hasmenés és néha hányás is előfordul és félek hogy esetleg baj lehet belőle, az orvosomat meg nem érem el.


Remélem tudtok választ adni. Köszönöm előre is.

2010. aug. 7. 10:38
Sziasztok! 1hónapig kell szedem a Mercilon nevű fogigyógyszert. Mennyi szünetet kellene hagynom,h babám lehessen? Köszi előre is!
63. mel81 (válaszként erre: 58. - A105f023ec)
2009. márc. 14. 09:17

Fogamzásgátlótól és a Te szervezetedtől függ. Vannak akik több napig elfelejtik bevenni, mégsem lesznek terhesek, más meg egyszer elfelejti (vagy egyszer se) és terhes lesz több év tablettaszedés után. A legtöbb fogamzásgátló egyik hatása, hogy leépíti a méhnyálkahártyát, és így ha meg is termékenyül egy véletlen petesejt, akkor sem tud beágyazódni. Az a gond, hogy néha mégis be tud ágyazódni. Úgy tudom, hogy például a szoptatás alatt szedhető tablettának nincs ilyen hatása, ezért annál még gyakoribb a véletlen terhesség.

Amúgy elvileg 0-2% között van a teherbeesés kockázata átlag. De ez azt jelenti, hogy van aki semiképp, van aki meg több mint 2%-os eséllyel.

62. mel81
2009. márc. 13. 21:44

Van egy ember Mo-on aki világszinten is elismert kutató a témában. Én őt hívtam fel akkor is, amikor egy olyan gyógyszert kaptam terhesség alatt, aminek a tájékoztatójában az volt, hogy fejlődési rendellenességet okoz. Megnyugtatott, hogy nem okoz, nyugodtam beszedhetem. Ezt az embert Czeizel Endrének hívják, és elérhető a Magzati Diagnosztikai Központban.

Ha vkinek bármilyen hasonló problémája van, hívja fel a központot.

2009. márc. 8. 18:44
Én is triregolt szedtem,és terhes lettem,de hála a jó istennek a kislányomnak semmi baja.
60. rexona
2008. jún. 25. 21:33

Én félelemmel tartanám meg.Nagyon ideges lennék, és lehet az állandó stessztől lenne már baja a babának.

Ki tudja?

2008. jún. 13. 07:54

Sziasztok!

Én is tri-regol szedése mellett lettem terhes,most van egy makk egészséges 2 éves kisfiam.

Nekem sem az egy hetes szünetben fogant.

2008. jún. 12. 15:53
mennyi az esélye,hogy fogamzásgátló szedése közben teherbe essek?
57. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 53. - Khaikeji)
2008. jún. 11. 17:06
Én rendesen szedtem,és nem volt hasmenésem,nem szedtem antibiotikumot....ezekre mondják pl hogy rontják a hatását....kb hasonló időben vettem be esténként...nem a hetes szünetben fogant...
56. nati01
2008. jún. 11. 16:33

Sziasztok!


Biztosan nagyon félnék, hogy nem-e károsodás érte a babát a hormon hatás miatt. Ezért választottunk olyan módszert,ami nem károsítja szervezetet. Ennek valamivel nagyobb a hibaszázaléka, mint a tablettának,de nagyobb a valószínűsége egy egészséges babának.

Ezt nem kioktatásnak szántam ikább megfontolandó dologként,ha majd megszületnek a babák, el lehet gondolkozni, milyen más módszerek jöhetnek szóba!

Nati

2008. jún. 4. 20:46
Hát az én babóm pont így fogant meg hatalmas meglepetésünkre :) De eszünkbe se jutott elvetetni, pedig még nagyon fiatal vagyok.
54. ördike (válaszként erre: 53. - Khaikeji)
2008. ápr. 28. 09:35
Ez engem is nagyon érdekelne!!!!!!!!!!!!!!
2008. ápr. 14. 11:54
Hogyan fogantak meg a babák?épp a gyógyszer "hetes szünetében"?amikor egy hétig szunet van, vagy simán közben?
52. tod
2008. ápr. 14. 11:47
Sziasztok! Elég érdekes, hogy mindannyian akik megtartották ezek szerint nem bánták meg, míg aki nem került szembe ezzel a problémával elvetetné...
2008. ápr. 10. 07:34

Nekem más gyógyi sem vált be,vagyis összesen 3at próbáltam,most a negyediket egy hónapja kb,remélem bejön.Tehát nem bizti hogy a gyógyi volt bűnös,bár csak ettöl lettem terhes szerencsére,a többivel más bajom volt:)Nekem csak az a tény szurt szemet amit irtam.A gyógyszerésznő szerint amiatt is,hogy az akkori és idősebb korosztályban sokan szedik és így több a "baleset" arányában,mind egy kevesek által szedett gyógyinál...nem tudom....meg nem bántam,mert terveztük,nem is túl soká,akkor szerettük volna a gyerekgyártást elkezdeni mikor született:))

Nekünk is bevállt az óvszer és a megszakított közösülés is,csak két örökmozgó,nemalvó melett nekünk macerás volt nagyon:)

50. Alexa77 (válaszként erre: 49. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 10. 07:29
Én is évakig szedtem Triregol-t, az is bőven előfordult, hogy elfelejtettem bevenni, de sose volt belőle baj. Később egy ideig Meliane-t, mert a dokim azt mondta, abban kevesebb a hormon. Aztán egyszer elfogyott a gyógyszerem és nem mentem másikért, nálunk bevált a megszakított közösülés is, mint fogamzásgátló módszer. Amikor pedig már azt mondtuk, hadd jöjjön a baba, rögtön elsőre meg is fogant.:))) Érdekes ez, vagy csak nagyon szerencsés vagyok, ki tudja....
49. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 47. - 2a07bbb0b7)
2008. márc. 29. 19:41

én sok csajszitol hallottam,csak az én kisvárosomban,azonos idős terhességnél is többen voltunk triregolosok,a klinikán mégtöbben........ennyien nem felejthették el egyszerre bevenni!!

én szedtem rendesen,nem hánytam,nem hasmenőztem,nem szedtem antibiotikumot akkortájt....szóval nem tudom...

48. 2a07bbb0b7 (válaszként erre: 41. - Szilvia.21)
2008. márc. 29. 19:39
Gratula hozzájuk édesek lehetnek, lényeg, hogy minden rendben van velük:)
47. 2a07bbb0b7 (válaszként erre: 46. - Fb919dc887)
2008. márc. 29. 19:37

Hát én is évekig szedttem a triregort nagyon jó gyógyszer nem tudom, hogy ez, hogy történt meg esetleg nem felejtettél el bevenni egyszemet?

Esetleg nem-e hánytál, vagy hasmenésed nem volt-e?

Mert ez nem igen fordul elö, rendszeres tabletta szedés melett, persze van csoda, ez most olyan volt.

Én öt évig szedttem de soha nem volt gond, még mellékhatás sem volt .

2008. márc. 10. 10:04
Milyen érdekes,hogy mennyien a Tri-regol mellett lettünk terhesek:)Szerencsére nálunk sincs semmi rendellenesség,mintha még jót is tett volna a manónak a gyógyi:)Bár a gyakorló ápoló csajszik igencsak meglepődtek,amikor arra a kérdésükre,hogy milyen gyógyszert szedtem a terhesség alatt azt feleltem,hogy Tri-regolt..."Apró örömök"
45. 14775640c4 (válaszként erre: 44. - Éden74)
2008. febr. 11. 18:13
ja enyém is
44. éden74 (válaszként erre: 42. - 14775640c4)
2008. febr. 11. 16:55

De azt tudnod kell azért tudjuk használni, mert apa olyan jó fej, hogy elfogadja.

Én sem csalódtam benne.

43. éden74 (válaszként erre: 41. - Szilvia.21)
2008. febr. 11. 16:53

Szia.

Osztom az örömödet.Szerencse.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook