Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan is működik ez a keresztszülőség? fórum

Hogyan is működik ez a keresztszülőség? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 17. 18:26
Mi pont most kereszteltük a kicsit,nem volt egyszerű,mert keresztszülő csak az lehet aki jár templomba és meg van bérmákozva,meg ilyenek,ha nem,akkor csak keresztelési tanú lehet.Nekem a nagynak két keresztanyja van és egy keresztapja.
32. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - A6bc29c843)
2012. nov. 16. 11:59
Nekem ő anyám helyett anyám:)
31. a6bc29c843 (válaszként erre: 28. - Cucicsillag)
2012. nov. 16. 11:39
:))))
30. a6bc29c843 (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2012. nov. 16. 11:39

Nekem is a nénikém. Apám húga. ;)

Nem pletyka, hidd el, rólam sincs mit, de csinálnak, ha arról van szó....

29. Cucicsillag (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. nov. 16. 11:06

Elvileg mukodhet(ne) igy is,hogy anyja helyett anyja,ha az elet ugy hozza, de ilyet en meg nem lattam...

Mostanra redukalodott arra, h.szulinap,nevnap, Karacsony -ajandek- aztan jonapot...

Ezert sem tudjuk,mi volna a jo, marmint a gyerkocnek.

28. Cucicsillag (válaszként erre: 24. - A6bc29c843)
2012. nov. 16. 11:03

Kisfiu:)

Koszonjuk! Mar nagyon varjuk a tronorokost:)

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - A6bc29c843)
2012. nov. 16. 10:49

:)

Szerencsére nem az és szerencse az is, hogy nincs mit pletykálni egymásról:)

Ő egyébként a nénikém is, így érdekes lenne, ha nénikém abban lelné örömét, hogy engem kipletykál.

26. a6bc29c843 (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. nov. 16. 10:37
Ha ilyen pletykás keresztanyád lenne, mint az enyém...:D
2012. nov. 16. 10:34

Lehet csak nálam nem működik eszerint a keresztszülőség?

Én nem várom el, hogy a keresztszülő ajándékkal halmozzon el, stb. nekem elég az, hogy tudom ha bármi bajom lesz ő a gyerekemet nem hagyja magára, ha igényli a gyerekem a támogatását. És persze itt nem az anyagi támogatásra gondolok, hanem a lelki és hasonlókra.

Én ugyan így vagyok a saját keresztanyámmal. Nekem elég, hogy megoszthatok vele bizonyos problémákat, illetve találkozok vele időnként, ha kell én segítek.

24. a6bc29c843 (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2012. nov. 16. 10:33

Nahát, tök mindegy, mert nem tudtam róla, ha most nem nézek az adatlapodra. :D

Gratulálok, kisfiú/kislány lesz? :)

23. Cucicsillag (válaszként erre: 22. - A6bc29c843)
2012. nov. 16. 10:32

Az nem en:)

nekunk hala Isten rogton erkezett, azt hittuk addig el is koltozunk, de gyorsabb volt a Kicsike:)

22. a6bc29c843 (válaszként erre: 18. - Cucicsillag)
2012. nov. 16. 10:29

Úgy értem régóta szeretnétek, vagy nem te? :)


Na erre értettem, hogy nem jó, ha 1 pár a keresztszülő. Ja, naná, az én kereszt szüleim ezer éve nem adtak semmit, pedig eléggé tehetősek. Nem is jönnek, ha én nem megyek hozzájuk. ;)

21. b1266b8c26 (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2012. nov. 16. 10:29

Azért is írtam, hogy templom függő.

Amikor a keresztlányomat kereszteltük, akkor tőlem sem kértek keresztlevelet, a keresztapa meg nem is volt megkeresztelve. És ez bp-i templomban volt.


Azért írtam, hogy vidéken szigorúbb, mert sok helyen hallottam, hogy elég kemény feltételeket szoktak állítani, pl. házasságkötésnél is.

20. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2012. nov. 16. 10:27

Ezek szt. a vallasbeli kulonbozoseg sem akadaly! Akkor jo:)


Anyagilag sztem. (sajnos) vannak akik igy valasztanak, zsiros rokon vagy kulfoldon elo, stb. Mindegy, a szosorrend nem jo, de a lenyeg kiveheto:)

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - B1266b8c26)
2012. nov. 16. 10:27

Az én tapasztalatom meg az, hogy vidéken egyszerűbb.


És nekem van még egy heppem: én nem vagyok hajlandó keresztlevelet beszerezni. Így amikor én kereszteltem vidéken nem kérték és amikor a fiamat kereszteltük, akkor sem kérték a barátnőmtől.

18. Cucicsillag (válaszként erre: 15. - A6bc29c843)
2012. nov. 16. 10:25

Az en keresztszuleim pl. apum novereek, de aztan osszerugtak a port es mindenki duzzog:(


Vegre?:)) ezt hogy kell erteni:))?

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2012. nov. 16. 10:24
Igen, ezt is lehet. A keresztfiamnak én vagyok a keresztanyja és a bátyám a keresztapja. És még érdekességként, mi a bátyámmal reformátusok vagyunk, a keresztfiúnk katolikus.
2012. nov. 16. 10:23
Egyébként a katolikusoknál sem kell mind a két keresztszülőnek megkeresztelve lennie, elég csak az egyiknek. De valószínűleg ahány templom, annyi szokás. Vidéken általában ezt szigorúbban veszik, mint Bp-en.
15. a6bc29c843 (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2012. nov. 16. 10:22

Végre! :-)))


Szerintem lehet. Bár nálunk nincs.

Az én kereszt szüleim házasok, a tesómnak meg anyám húga, és apám öccse a keresztszülei.

2012. nov. 16. 10:22

Az én fiamnak 1 keresztanyja van.

Nehéz volt a keresztelőt elintézni, én már feladtam volna, de anyósom talált egy papot, aki bevállalta.


Nem volt egyházi esküvőnk, én nem vagyok katolikus (református vagyok), és persze mi azt akartuk, hogy a fiúnknak csak keresztanyja legyen.


Nem tudom mit ígért anyósom a papnak, de a sekrestyénben vagy hol megkeresztelte a fiúnkat:)


Én nem igen akartam egyezkedni, mert én nem akarok áttérni, már csak azért sem, mert nem vagyok hívő.



Anyagi szempontok szerint választanak keresztszülőt? Ezt, hogy érted?

2012. nov. 16. 10:21

Nálunk a családban két eset fordult elő.

A keresztlányomnak (a bátyám lánya) a keresztapja a sógornőm bátyja. Vagyis a két testvér lett felkérve.

Aztán a keresztlányom öccsének már a párommal együtt lettünk felkérve (azóta se lett még megkeresztelve pedig már 3 éve vagyunk felkérve). Akkor még nem voltunk házasok, de azóta már össze is házasodtunk.


Illetve a párom felől az unokahúgának csak keresztapja van.

12. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Trinitas)
2012. nov. 16. 10:19
Ezt meg ugye elore nem lehet tudni...
2012. nov. 16. 10:19

Milyen vallásúak vagytok? A katolikusoknál sokkal szigorúbbak a szabályok, de egyházközségenként is vannak eltérések.

A legfontosabb szabály: a keresztszülőnek is megkeresztelve kell lennie! De házasnak ma már nem kell lenni.

Családban van olyan, hogy anyuka nővére és az öccse kettek a keresztszülők, és ugye ők sose lesznek egy pár!:))

10. c716dc4eab (válaszként erre: 1. - Enci9201)
2012. nov. 16. 10:18
No régen az volt a funkciója a keresztszülőségnek hogy ha a szülők meghalnak , ők nevelték fel a gyereket legalábbis felügyelték a nevelését, anyagilag minden tekintetben részt vettek benne.Ma már inkább csak névleges ez a szerep, persze nem árt, de nem baj ha nem pár a két keresztszülő...
9. Trinitas (válaszként erre: 1. - Enci9201)
2012. nov. 16. 10:17
-én is dilemmázok ezen, mert nem tudom menyire komoly tesóm részéről a barátnő.., de ha meg csak tesómat kérjük fel az lehet kicsit rosszul esne a barátnőjének, aki meg valószínű tesómmal képzeli a jövőt..
8. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - A6bc29c843)
2012. nov. 16. 10:17

Igen:) szinte akarmikor:)


Szted testverpart is lehet/illik?

7. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Enci9201)
2012. nov. 16. 10:17

Választhatsz mást is keresztanyának, nem muszáj a bátyád párját. Én nagy valószínűség szerint nem is választanék párként élő embereket, de ezt a saját keserű tapasztalataim miatt.

Nekem anno édesanyám a saját nővérét és az apám öccsét szerette volna, de apám meg egy baráti házaspárt. Pechemre édesanya engedett. Azután amikor elváltak a szüleim a keresztszüleim inkább nem jöttek látogatni, mondván apám barátai és apám sem látogat. Így bár még élnek mind a ketten, nekem nincsen keresztszülőm.

A barátnőm a testvérét választotta és annak a barátnőjét. Azután amikor a tesója elmaradt a barátnőtől akkor a 3éves gyerekével meg kellett értetnie, hogy a keresztanyja nem jön, mert a keresztapja haragszik rá.

Viszont a párom lányánál azt látom, hogy bejött az, hogy az édesanyja választott keresztanyát, az édesapja keresztapát, mind a két oldalon tartja a gyerek a mai napig a kapcsolatot és úgy éli meg, hogy két keresztapja és két keresztanyja van.

6. a6bc29c843 (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2012. nov. 16. 10:14

Nem kell házasnak lenniük. Sem egy párnak. Én mondjuk biztos nem választanék 1 párt. Külön-külön. A keresztszülőséget ma már anyagi szempontból választanak, pedig más célnak van ez kitalálva.


Apropó, babát vársz? :)

2012. nov. 16. 10:13

Idézem:

"Ahány egyházközség annyi szokás, így ha már megvan a kiszemelt templom érdemes felkeresni és megérdeklődni a helyi szokásokat.


De azért általánosságban elmondható, hogy legalább az egyik keresztszülőnek az adott vallásúnak kell lenni. Nem fontos, hogy házaspárt válasszunk, s az sem kötelező, hogy ketten legyenek."


"Ma az egyház (a megváltozott kornak megfelelően) azt kéri: olyan személy legyen keresztszülő (legalább az egyik), aki gyakorolja hitét (ha párkapcsolatban él, rendezett egyházi házassága van), azaz aki - keresztségben tett ígéretének megfelelően - a szülők segítségére lehet majd a gyermek vallásos nevelésében."


"A keresztséget a katolikusok kötik a legszigorúbb szabályokhoz. Ők általában a keresztény, egyházi házasságban élő szülők gyermekeit keresztelik meg, azokat, akiknek legalább egyik szülője katolikus. Ha a szülők nem tartottak egyházi esküvőt, akkor szokták kérni, hogy rendezzék a házasságot, melyre a keresztelő keretén belül is lehetőség van, azaz egyszerre tartják az esküvőt és a keresztelőt. A házasságkötést illik igazolni a házassági emléklappal, továbbá a szülőknek rendszeres vallásgyakorlóknak kell lenniük. Keresztszülőül is csak keresztényeket fogadnak el. Természetesen mindig lehet találni olyan plébániát vagy inkább papot, aki kicsit engedékenyebb.


A reformátusoknál a keresztelő középpontjában nem a gyerek, hanem az igehirdetés és Jézus Krisztus, illetve a közösségbe való befogadás áll. Náluk is nagyon fontos, hogy ne csak hagyománytiszteletből, hanem hitbeli meggyőződésből keresztelkedjenek.

Az evangélikusok a legnyitottabbak, náluk nincs feltételrendszer. Ha a szülők nem hívők, vagy nincsenek megkeresztelve, az sem baj. "

4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Enci9201)
2012. nov. 16. 10:10
Ez engem is erdekel, mert nalunk is hasonlo a dilemma targya. Aki(k) alkalmas(ak) lenne(nek) nem hazasok, de minimum elettarsi kapcs.kellene....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook