Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átvertek, mit lehet tenni ilyenkor? fórum

Átvertek, mit lehet tenni ilyenkor? (beszélgetős fórum)

19. globus (válaszként erre: 1. - Rescue)
2012. nov. 17. 17:07

Ezt próbaidőre rám is sikerült elsózniuk néhány évvel ezelőtt. Turbó gépként árulják, ordas hazugságokkal körítve, állítólag dagasztani is tud, de kb. 25 dkg lisztből készült tésztával nem bír el. Majdnem kigyullad a motorja.

Kivertem a balhét, visszaadtam, azóta az árus nem köszön. Még neki áll feljebb :)

18. 7796ae808e (válaszként erre: 6. - Pahet a vadász)
2012. nov. 17. 17:01
Ez mit jelent?:)
17. jstefan (válaszként erre: 1. - Rescue)
2012. nov. 16. 19:08
Rendőrségi feljelentést kell tenni!!! Ezek a házaló bűnözők idős embereket keresnek meg,és átverik ,de sokszor kirabolják őket, mert általában van egy bűntárs is aki az üzletkötés közben szétnéz a lakásban,és az apróbb értékeket, pénzt elrakja!!! Általában ismert kereskedelmi cégek képviselőinek adják ki magukat,és lopott vagy feketepiacon vásárolt kártyás mobiltelefonon érhetők el ami nagyon nehezen lenyomozható.A nagymamád ne engedjen be senkit a lakásába mert nagyon nagy árat fizethet az "olcsó" vásárlásért!!!
16. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2012. nov. 16. 17:56
Hol tetszik élni? Nincs is Keravill! :)
15. 298b15dfdd (válaszként erre: 13. - F3000dc5ef)
2012. nov. 16. 17:40
Igen az anyukák abban a rendszerben szocializálódtak,az árusok,a termékbemutatós maneggerek pedig ebben a rendszerben tanulták meg az átverést!:(
14. kristo_f (válaszként erre: 13. - F3000dc5ef)
2012. nov. 16. 17:21

A hölgyek is és a gyermek/unoka is

Én is a szoc-ban nőttem fel és éltem életem 2/3-át


Csak megemlitem a "nigériai" szálhámiákat. A neten jellemzően fiatal és középkorúak dőlnek be ilyeneknek

És jön a következő nemzedék és ugyanúgy palira veszik őket

13. f3000dc5ef (válaszként erre: 12. - Kristo_f)
2012. nov. 16. 12:19

Nem a hölgyek a hibásak. Ők egy olyan rendszerben szocializálódtak, ahol az emberek bíztak egymásban.

Anyukám is okos, ügyes nő, de simán átverné egy ilyen ember.....mert más hallani, és már elhinni egy hitelesnek tűnő ember mosolyát és szövegét.

12. kristo_f (válaszként erre: 8. - Rescue)
2012. nov. 16. 12:13

De tényleg 300W-os, akkor szerinted 60ezret ér?

Nem vagy előre tisztában az árakkal és a Zepter és trs-i már 22 éve, ha nem több, nyomulnak Mo-gon

Ennyi idő alatt azért lehetett volna tájékozódni, hallani egyet s mást ezekröl a módszerekröl


A másik "kedvenc" termékem 300ezerért a Bioptron lámpa és a méregtelenitő lábmosó 150ezerért

Ezek az idős hölgyek a rendszerváltáskor 40-50 évesek lehettek és husz év alatt semmit nem tanultak a hallott átverésekböl

11. f3000dc5ef (válaszként erre: 10. - Ac5c9014c6)
2012. nov. 16. 11:49
Ez jó hír!
2012. nov. 16. 11:42

Dolgoztam Zepternél egy nyári munka gyanánt, hát mit ne mondjak 2 hetet bírtam és egy örök negatív véleménnyel gazdagodtam.


Maradtak még szerződéseim, most fellapoztam, az áll benne, hogy a szerződés a megkötéstől számított 15 napon ( nem munkanap) belül felköthető pénzvisszafizetéssel.


Érdemes megpróbálni, ha nem hat rájuk akkor pedig panaszkönyv és kártérítés, hidd el akkor olyanok, lesznek, mint a kezesbárányok!

9. f3000dc5ef (válaszként erre: 8. - Rescue)
2012. nov. 16. 11:10

Nálam is volt ilyen bemutató. Azóta is bánom....mondjuk én nem vettem semmit. Nem tudott meggyőzni....


Az előző hsz-k jók. Ne hagyd magad. És ne akarj mást se venni. Követeld vissza a pénzedet! Minden ilyen drága náluk, és semmi sem éri meg szerintem.


Mondta a fickó, hogy de ez egy életen át tart...mire én mondtam neki, hogy számoljunk. Ha ennyi pénzért évente-kétévente veszek egy olcsóbb cuccot akkor mindig dizájnos új gépem lesz....és működni is fog :D

Ezek szerint, még csak nem is jó.....soha senkit nem engedek be többet a lakásomba....

8. Rescue (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2012. nov. 16. 10:56

Nagymamával együt lakunk, nem egy analfabéta hölgyról van szó, akit könnyen át lehet verni. De ki a franc gondol arra, hogy mást mondanak a termékről, mint amilyen valójában?

Minden papír megvan róla, garancia, stb.

2012. nov. 16. 10:41

Nagymamát többször kellene látogatni és eligazitani hogy botmixert a Keravill-bol tessék venni

:)

A lakáson történő értékesitésrol ez a trv. rendelkezik

44/1998.(III. 11.)Korm.rendelet


de ha a készülék nem teljesiti a ráirt adatokat, bármikor vissza aza üzlet

A teljesitményét, watt számát, egyszerű műszerrel megmérhető, persze szakemberrel

Az ujboli bemutatót el kellene fogadni, mert igy lehet érdemben vitatkozni , illetve jegyzőkönyvet aláiratni az ügynökkel, ha aláírja


Számlát, jótállási papirt adtak hozzá?

Mert a jótállás estén bebizonyitható a szervizzel hogy nem elégiti ki a ráirt adatokat


Nézz körül itt is

[link]


[link]

2012. nov. 16. 10:16
5. nicole. (válaszként erre: 1. - Rescue)
2012. nov. 16. 09:43
lebegtessétek meg ha nem akarnak segíteni, visszavenni, a médiához fordultok...
4. Minocska (válaszként erre: 1. - Rescue)
2012. nov. 16. 09:43
Fogyasztóvédelemmel kell fenyegetőzni. Elég gyakran beválik. És ha nem, akkor tényleg kell szólni nekik.
2012. nov. 16. 09:43

Fogyasztóvédelem! Írjatok nekik.

Amúgy soha semmit nem szabad vásárolni a házalóügynöktől, akármilyen név alatt futnak. MInidg hazudnak és átvágnak, fűt fát össze hordanak az adott termékről.

Nekem ismerősőm zepterezik és nekem is akart nagyon termákbemutatózni, mondván ha össze hívok x ember akkor kapok ezt és azt ajándékba.. köszönöm én nem kérek belőlük.

2012. nov. 16. 09:41

8 napon belül KÖTELESEK visszavenni, és még csak megindokolni se kell.

Ha nem akar semmit, akkor panaszkönyvet kell kérni, akkor általában segítőkésszé válnak. Ha akkor se, akkor be kell írni, meg a fogyasztóvédelemnek is. És fel is jelenthetitek megtévesztésért, ill. csalásért.

2012. nov. 16. 09:39

Nagymamám vásárolt a Zepernél egy mixy mixer nevezetű mixert. Az úr aki eljött hozzá és bemutatta a terméket gyakorlatilag fűt fát hazudott, egyrészt nem mondta, hogy ez egy sima botmixer kiegészítő tartozékokkal, hanem egy konyhai robotgét nagy teljesítménnyel. Mamám teljesen ki van akadva, azóta, hogy megérkezett a termék, ráadásul 2-t vásárolt, mert egyiket karácsonyi ajándéknak szánta. Egy 170 W kis vacak, mikor az értékesítő 300 Wot mondott. Ráadásul 5 perc használat után 10 percet kell pihentetni, ez vicc. Most néztem utáns, hogy uhyanilyen botmixer kiegészítőkkel 320 W os. 10 ezer Ftért. Ez a Zepteres kramanc meg 60 ezer volt.

Írtunk levelet nekik, telefonon is beszéltünk velük, és csak azt hajtogatját, hogy mindenki elégedett vele. Van valami üzletszabály, vásárlási szabályzat ami lehetővé teszi, hogy visszavásárolják, vagy mást vegyünk tőlük a pénzért? Mert nem akarját egyik lehetőséget sem felajánlani. Csupán annyit, h hétfőn kijön a hazug emerkr, hogy bemutassa a gépet, minek bemuatni, ha a használat leírásban minden fel van tűntetve, h. milyen gyönge kis gépet szesztegetnek ennyiért. Mit csináljunk? Nagyon szeretnék a mamámnak vmi konkrét segítséget nyújtani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook