Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rokkantsági felülvizsgálat után. Ki hogy járt ez ügyben.Meg vagy elégedve? fórum

Rokkantsági felülvizsgálat után. Ki hogy járt ez ügyben.Meg vagy elégedve? (beszélgetős fórum)


9. moncanagyi (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2012. nov. 16. 21:15
Tudod nekem az volt az érzésem, hogy akinek hatalom van a kezében az nem él vele hanem visszaél. Annyira éreztetik, hogy a kezükben van a sorsom.
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - Moncanagyi)
2012. nov. 16. 21:10

Igen, sajnos itt tartunk most. Anyum is 10 évig dolgozott, az elmúlt 2 évben nem tud már, most van azon az egészségügyi szinten mikor már nem megy.

Borzalmas hogy eddig teljesen kirekesztették a rokkantakat azokat akik akartak dolgozni és persze tudtak is.. Most előnyben részesítenék, de most meg rengetegtől elveszik..

2012. nov. 16. 20:44
Sziasztok! Gondoltam, hogy sokakat érint ez a téma. Én 1993 óta - akkor voltam 35 éves - vagyok autoimmun beteg. Azóta átestem már 2 vesetranszplantáción és egy vese kilökődésen. ezek élet-halál határán játszódnak. Nem túlzás, de 3 hónap kellett minden alkalommal kórházban lennem ahhoz, hogy visszakerüljek az életbe. A szteroid, amit szednem kell sajnos hozza a mellékhatásait. Az izületeim eldeformálódtak, gerinc sérvem van és elferdült a gerincem a csontritkulástól. Azonban nő vagyok és szeretnék jól kinézni a korom ellenére is. Úgy látszik ez számít csak. Természetesen a rokkantnyugdíj mellett 4 órában dolgozom is. Ki is raktak még a nyáron, amit fellebbeztem és tegnap voltam azon. Nem vagyok nyugodt, a juttatást megszüntetik december 1-től és ezzel a munkám is veszélybe került. Hát itt tartok most.
2012. nov. 16. 09:14

Sziasztok Sorstársak.

"Gyógyult" mellrákos vagyok. Idén töltöttem be az 5 évet. Mind-emellett cukros és a vérnyomásom is magas. 17 db gyógyszert szedek naponta+ szúrok napi 2 féle insulint reggel,délben, este.

65 % ban vagyok véglegesítve. Visszahívtak de még nem jött papír róla mikor menjek vissza.Telefonon azt mondták:2013 végéig kell befejezniük,akik véglegesítve vannak azokat utoljára hívják.

Nagyon félek,mert ez a kis nyugdíj amit kapok sem elég semmire,hát még ha elveszik.

56.-ban születtem.

Férjem 55.-ben, Őt hólyag rákkal kezelték 3 éve és azóta folyamatosan + pajzsmirigy túltengéssel. Neki decemberben lesz felülvizsgálata de még neki sem jött meg a pontos időpont.

Mi Székesfehérvárra tartozunk. Van valaki aki szintén ott volt vagy megy majd oda?

2012. nov. 16. 08:40
Szia! Én tavaly voltam. Kifogtam egy doktor nőt...féltem mert szinte semmi papírt nem vittem a két évről, egyszóval nem gyüjtögettem, mint legtöbb ember. Megvizsgált, tetőtől talpig ( a vérnyomásom 190/100 volt) ezután el kellett mennem egy másik szobába ahol kikérdeztek a szoc.helyzetemről általában. Van-e kedvem dogozni, rá lennék szorulva a pénzre, mondtam, hogy inkább nyomorgok, mint fizikai munkát végezzek. Igy lett belőlem rehabos,fél évente kell a Munkaügyi Központba jelentkeznem, hogy megkérdezzék megint, volna e kedvem dolgozni.Hat éve rokkantottak le agyinfarktussal, a jobb oldalam lebénult. Úgy ahogy rendbe jöttem, beszélek, megyek, a házi munkát lassabban végzem. Alternatív módon gyógyítom magam, nem mérgezem magam kemikáliával.
2012. nov. 16. 08:34

Édesanámat is vissza hívták, bár még minidg nem volt a bizottság előtt, mert még mindig nem érkezett konkrét időpont.

Édesanyámnak 16 évesen volt egy komoly motorbalesete, egyedül a gerince ami nem tört, a bal lába 5cm rövidebb, ha nincs az akkori orvos amputálják a lábát, bokától sípcsot közepéig majdnem nem volt hús. A medencéje 3 helyen tört, csontritkulása,veleszületett nyitott hát gerince. Sorolhatnám tovább.. a lényeg hogy nem munkaképes édesanyám, ahogy nagyon sokan mások. Pontosan nem tudom hány százalékos, de nagyon fél hogy elveszik tőle.

Amúgy én úgy tudom minden 5. ember vissza küldenek dolgozni, függetlenül attól mi a baja képes e dolgozni.

2012. nov. 16. 08:26
Egy ismerősnek is kellett menni felülvizsgálatra.15 éve volt egy balesete,ami miatt leszázalékolták.A felülvizsgálaton azokat a leleteit be sem kérték,csak az elmúlt 2 évben keletkezett pár lényegtelen papírt.Úgy gondolják,menjen vissza dolgozni.Bár senki nem veszi fel,hiszen az építőiparban nem kell az,aki nem tud ugrálni az állványzaton.
2012. nov. 16. 08:16

Ez sajnos tizen... éve is így volt. A balesetem után egy évig SEM (!) kaptam a rokkantsági járulékot, ami akkor volt valami 10.600 forint. Aztán behívtak felülvizsgálatra, ami nagyon megalázó volt. Fiatal lányként hajlongani, leguggolni egy szál bugyiban az orvos előtt, iszonyat szégyen volt. Ráadásul fájdalmat is okozott: úgy megcsavarta a térdemet, hogy aznap nem is tudtam járni már, csak a mankóm segítségével. Aztán megkérdezte, hogy hány centi a magasságom, és belekötött a válaszomba. Vajon mi érdekem fűződhetne ahhoz, ha hazudok a magasságomat illetően?

Gondolom, azt mondanom sem kell, hogy a járulékot elvették, azóta sem pályáztam meg.

Az rendben van, hogy másoknak ez létszükséglet, de ez az embertelen bánásmód, a lenézés...ez valahogy visszatartó erő. Az is oké, hogy nem bájologhatnak mindenkivel, de legalább ne kezelnék az embert sunnyogó, munkát kerülni akaró, semmire se való kitaszítottként.

2012. nov. 16. 07:51
Azért indítottam ezt a fórumot, mert már sok felülvizsgálaton átestem a 19 év betegség alatt, de ez a mostani komplex ez nem is tudom, hogy vicces vagy dühítő volt inkább. Minden esetre átgázolnak a betegen, empátia nélkül monoton. Nem fontos az ember, nem a segítés a lényeg, hanem a statisztika. Így látod te is, vagy te szerencsésebb voltál?? Várom a sorstársakat ide a fórumba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook