Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Crayola, Play - doh, Playfoam? Milyen gyurmát vegyek? fórum

Crayola, Play - doh, Playfoam? Milyen gyurmát vegyek? (beszélgetős fórum)


21. Missygirl.e (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2013. jan. 30. 20:08
Ezt nem tudtam. Köszönöm!
20. trapiti (válaszként erre: 19. - Missygirl.e)
2013. jan. 30. 10:35
A play doh gyurmától se lesz baja, ugyanúgy ehető alapanyagokból van.
19. Missygirl.e (válaszként erre: 18. - Youlcsi)
2013. jan. 30. 10:11
Valóban, ez igaz! A házilag készített gyurma nem áll el olyan sokáig, hűtőben tárolva recepttől függően 2 héttől akár fél évig jó. Sajnos ezt a gyurmát nem lehet kiszárítani, tehát az alkotások nem maradandóak, max fényképen. No de nem is tudunk minden gyurma alkotást tárolni. Én azért szeretem jobban, mert a két éves lányom az eredeti play doh gyurmát megkóstolta, ezt ha meg is kóstolja sem lesz tőle baja, hiszen csak liszt meg só meg olaj.
18. youlcsi (válaszként erre: 16. - Missygirl.e)
2013. jan. 29. 20:49
a házilag készített nagyon jó volt gyúrni... de kiszáradás után szimplán ronda lett :/
2013. jan. 29. 17:45

Én csa a play doht ismerem,azt használjuj!

Nagyon jó minôség,nálunk egy doboz egy évet is kibír!

Gyakran ki lehet fogni akcióban és akkor nagyon jó árban van!

2013. jan. 29. 17:36

A házilag készített gyurma lényegesen olcsóbb és szerintem jobb is! 5 perc alatt kész, nem kell hozzá egy fél délután. Itt egy összesítés, egy kicsit régebbi adatokkal, mert már lisztet nem lehet ennyiért kapni, de ha mindenre ráteszünk egy keveset, akkor is sokkal olcsóbb!


dkg Ft/kg/egység Forint

1 bögre liszt 16 130 20,8

1 sütőpor

36 36

1/3 bögre só 8 69 5,52

1 kanál olaj, víz, energia, szinezék kb: 10



72,32



Fél kilo gyurmánk van kb. 70 forintból!

2012. dec. 17. 13:56

de jó, hogy látom ezt a fórumot!


play dough gyurmát kapott a Mukim 2éves szülinapjára (nem play doh, hanem dough... tecsóban volt olcsóbbért)


ha jólértem, akkor ez megszárítható a levegőn?

az jó :)


kínai boltban láttam hasonló kiszerelésű no name gyurmát ugyanígy tégelyekben. olcsóért, olcsóbbért, mint megfőzni. (olyan 300 pénz volt az 5 tégely meg formák... vagy valahogy így)

azt próbálta már valaki?

milyen lehet?

mmint minőségre... megkóstolni tuti nem fogja,mert hagytam, hogy a főzött só-liszt gyurmát megkóstolja... és annyira sós volt,hogy mire végignyalta az összes színt, elment tőle a kedve :)


az itthoni főzős gyurmát próbáltuk, én maradék por tojásfestékkel színeztem... csak az a baj, hogy száradás után csúnya lett és ki is fakult nagyon, így nem vagyok oda érte.

14. Ayna
2012. nov. 16. 22:54
Köszönöm szépen mindenkinek! Ez a saját készítésű dolog megmozgatta a fantáziámat. Mindenképp megnézem a receptet. :)
13. memimemi (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2012. nov. 16. 16:05
Igen, ételfesték helyett. Természetes színezékeket is lehet belekeverni (pl. céklalé), csak akkor az megfogja a kezet:). Az italpor eddig bevált, egy kis tégelyes gyurmához kb. fél tasak kell, ha inkább pasztell színt szeretnénk, akkor kevesebb.
12. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Memimemi)
2012. nov. 16. 15:49
Bolero italporral??? :o
2012. nov. 16. 11:06
Saját készítésű! Nem nagy meló megcsinálni és szerintem sokkal jobb, mint a play-doh. Ha bolero italporral szinezed, még az illata is nagyon kellemes. Ha véletlen megkóstolja a gyerek, az sem baj, mert egyrészt természetes anyagok vannak benne, másrészt a sóssága miatt nem fog tetszeni az íze:).
10. vakri
2012. nov. 16. 07:35
A naplómban találsz otthon készíthető receptet színes gyurma néven.
2012. nov. 16. 06:42
Playdough-t, pontosabban olyan puha gyurmát házilag kb öt perc alatt készíthetsz, akár illatosat is.:) És nem lesz baja a gyereknek, ha belekóstol sem.:))
2012. nov. 16. 00:13
Én is csak saját készítésű gyurmát adtam a kislányomnak. Abban csak olyan anyagok vannak,melyek nem mérgezőek. Ráadásként percek alatt elkészül. Az elkészült művek szépen kiszáradtak és emlékek.
2012. nov. 15. 23:20
A playdough szerintem nem jó, hamar megszárad. Véletlen fedeztem fel az Auchan saját gyurmáját, ami számunkra tökéletes. Olcsó, gyönyörű színei vannak, finom az illata, és nem mérgező. Azt ajánlom. Hetente fél kiskanálnyi vizet adok a gyurmához, lefedem, és visszapuhul ha kicsit megkeményedett volna.
2012. nov. 15. 23:15
A Crayola és a PLayDoh is jó :) de én is készítettem már, az is nagyon jó lett. Lényegesen több, olcsóbb is jóval, de több munkával jár :) Egy délutánt rá kell szánni ha több színt akarsz :)
5. 4dbf508c8e (válaszként erre: 1. - Ayna)
2012. nov. 15. 23:08
Play Doh nagyon jó! Szép, tartós, vanília illatú, könnyű használni. Lehet belőle készíeni "szobrokat" és kiszárítani, így megmarad nagykorára is. :)
4. homern (válaszként erre: 1. - Ayna)
2012. nov. 15. 22:49
amit mi főzünk :) tudom elég "házibarkácsnak" hangzik,de nagyon jó.előtte play-doh-t használtunk.
2012. nov. 15. 22:43

Nekünk sünis gyurmánk volt-van, meg voltam vele elégedve.

A playdooh-ból egyszer vettünk, fél órát maradt kint, és eléggé kiszáradt. Sőt, mikor eleinte csak morzsolgatta a gyurmát a nagyobbik, akkor bizony már játék közben is keményre száradtak a kicsi darabkák. :( Állítólag minimális vízzel vissza lehet gyúrni az eredeti állagra, de ezt akkor még nem tudtam, így a kukában landolt, a maradék gyurma meg elzárva a szekrényben. Ezután lett a sünis. :)

2012. nov. 15. 22:37
En a playdough-t nem szerettem, a tobbit nem probaltam meg, de az biztos a roman kommunistakori gyurma-plasztelin sokkal jobb volt mint a play-dough.
1. Ayna
2012. nov. 15. 22:33

Két éves kisfiúnak vennék gyurmát karácsonyra. Anyukával leegyeztettem, mehet a dolog. :)

Csak hát teljesen tanácstalan vagyok.

Kérlek írd le a személyes tapasztalataidat, neked melyik vált be, vagy melyikről gondoltad, hogy bár meg sem vettem volna. Nem csak a felsorolt márkák érdekelnek.

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook