Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csatornaszag jön fel a (panel) lakásba a wc hátamögött, ahol a szennyvízcsövek futnak, hogyan lehetne megszüntetni? fórum

Csatornaszag jön fel a (panel) lakásba a wc hátamögött, ahol a szennyvízcsövek futnak, hogyan lehetne megszüntetni? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 15. 09:13
Nálunk mikor nagyobb szél van, minden lefolyó nyíláson (mosogató, mosdó, kád, budi) jön a csatornaszag, max annyit tudok vele csinálni, hogy bedugom az összeset. Aztán ahogy leáll a szél, elmúlik nyomtalanul.
2012. nov. 15. 09:07
nálunk is volt ilyen. a ház előtt a vízaknában volt valami gáz, azt csinálták meg, azóta megszűnt a bűz. szerintem nem neked kell fizetned, bármi okozza is. nyilván nem te rontottál el valamit...
2012. nov. 15. 08:56
Ha felhívom a gondnokot és azt mondja, hogy fertőtleníteni kell, vagy akármit kell csinálni, azt nekem kell fizetnem?
2012. nov. 15. 08:51
szólj a gondnoknak!!
2012. nov. 15. 08:48
Nem a lyukat kell megszüntetni, hanem a bűz forrását. Ott nem szabad szagnak lenni, bármilyen lyuk is van. Azoknak a csöveknek a karbantartása a ház feladata és nem a lakóé!! Szintén panelos vagyok, hidd el, hogy jól tudom a dolgokat!! Ott még fertőtleníteni is kell a gondnoknak!
2012. nov. 15. 08:43
Ezt te nem fogod megoldani, a gondnoknak kell szólni, hogy intézkedjen!!
2012. nov. 15. 08:40
Szóval adott egy 3. emeleti panellakás, amit bérlek másodmagammal az egyetem miatt. Nagyon szuper a lakás, minden ok, viszont eszméletlen csatornaszag áramlik be a wc hátamögött, ahol futnak a szennyvízcsövek. Először azthittem, magából a wc-ből jön, de leszedtem mögötte azt a deszka valamit, ami eltakarja a csöveket és onnan jött. Annyit tudtam tenni, (mivel lány vagyok :D) hogy körbeszigeteltem a deszkát is és a peremét is (ahova be kell illeszteni) ilyen szivacs csíkkal, amit ablakhoz és ajtóhoz szoktak használni. Nem 100%-os de legalább kevesebb szag áramlik ki. Viszont a konyhában, ahol a csatornahálózathoz kapcsolódnak a mosogató csövei, van egy kb 25x15 cm-es lyuk, és ott semmi sem akadályozza a szagok áramlását. Szóval most szerintem ami nem tud a fürdő felé menni, az megy a konyha felé. Hát kellemes, főleg este,meg mikor fúj a szél. A kérdésem az lenne, hogy mivel tudnám azt a lyukat befedni? Mert fut ott 3 cső a mosogatóból és ez nagyban meghaladja a képességeim, hogy mivel lehetne a lyukat legalább 99%-osan megszüntetni. A válaszokat köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook