Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az AFP-re pontosan a 16. héten kell menni? Amikor a 12. heti UH-n voltam, a méretek alapján a doki 11. héttől számolta az AFP vérvételt. fórum

Az AFP-re pontosan a 16. héten kell menni? Amikor a 12. heti UH-n voltam, a méretek alapján a doki 11. héttől számolta az AFP vérvételt. (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 21. 17:55
képzeljétek el, megkérdeztem a CSNK-ban (Székesfehérváriaknak ide kell járniuk), és ott azt a választ kaptam, hogy a 16-18. héten kell az AFP-t elvégezni. Ez azért tök jó, hogy mindenhol mást mondanak, mi meg találjuk ki, hogy melyik a helyes :(
2012. nov. 14. 15:12
tudtommal 16+6-ig kell levenni, mert utána már nem pontos az eredmény
2012. nov. 14. 14:49

Sajnos az afp-t nagyon pontosan kell levenni másképp fals eredményt adhat,amivel a frászt hozza a kismamákra.:S Egy hét is nagyon sokat számít.

Mindenképp beszélj a védőnővel,vagy hívd fel a dokid,és kérdezz rá nála,hogy biztos jó lesz-e így!

2012. nov. 14. 14:48
Én AFP vérvételen 16+6 voltam. Ezt a doki is tudta, hiszen megbeszéltük, hogy mikor megyek és az eredményeket is ez alapján nézte illetve mi voltunk down-kór szűrésen és tudtuk, hogy minden rendbe lesz :-)
2012. nov. 14. 14:46
Szia! Én úgy tudom a 16-20.hétig szokták elvégezni, de jó ha 16.héten megy a kismama. ennek most gyors utána néztem csak de rémlik mikor terhes voltam, hogy nem muszáj pont a 16.héten csinálni, hanem még lehet utána is kicsivel.
4. zzmm (válaszként erre: 2. - Kisvirág0118)
2012. nov. 14. 14:41
Szerintem kérdezd meg a védőnőt, hogy ő mit tanácsol. 1 hét eltolódás még belefér (nekem azt mondta), több már nem nagyon..
3. zzmm
2012. nov. 14. 14:37

Én a 12 hetes ultrahangon is a 13. héten voltam, mivel a doki először méretek alapján határozta meg a hetek számát.

Ahhoz viszonyítva kaptam beutalót a 16 hetes afp-re. Időközben voltam magándokinál, ő módosította jóra a heteket. De mivel már megvan a beutalóm, bennem is felmerült a kérdés, hogy akkor a 16 hetesre mikor menjek? Beutaló szerint, mikor is 17+3 leszek. Megkérdeztem a védőnőt.. Azt mondta, hogy menjek előbb, mielőtt betölteném a 17. hetet és mondjam a laborban, hogy nem tudok később menni , mert elutazunk és betöltöttem így is a 16 hetet..

2012. nov. 14. 14:31
Szerintetek melyik a jó? Mert akkor elvileg - menstruáció szerint számolva - már 17 hetes terhes leszek; nem pedig 16...
2012. nov. 14. 14:30
Az AFP-re pontosan a 16. héten kell menni? Amikor a 12. heti UH-n voltam, a méretek alapján a doki 11. héttől számolta az AFP vérvételt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook