Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örökösödési probléma - Kinek van joga ...? fórum

Örökösödési probléma - Kinek van joga ...? (beszélgetős fórum)

7. jennyke 1 (válaszként erre: 6. - Hatan)
2012. nov. 19. 20:04
Köszike jó tudni
6. Hatan (válaszként erre: 5. - Jennyke 1)
2012. nov. 16. 12:47

Az ajándékozásival is vigyázz, mert annak is vannak megtámadható határidejei.

Minden kérésedet úgy tedd fel az ügyvédnek, hogy 100%-ig ne lehessen megtámadni.

Sajnos mindenhez papír kell, az adott szó semmit nem ér a magyar jogban. Ráadásul neked kell mindent (majd) bebizonyítanod. Nem lesz két fillér sem az ügyvéd, sem a járulékos költségek, ezért mérlegeld, hogy amit szeretnél megkapni, vagy úgy érzed jogosan jár neked, azért megéri-e?Sok szerencsét.

2012. nov. 15. 20:19
Él még persze.Akkor az ügyvéd előtt kell csinálni, hogy nekem adja még éltében ezt meg azt?Akkor jól értem ha nem lenne papír akkor joggal követelhtnék vissza a rokonai?:(
2012. nov. 14. 19:23

Ha nem vagytok házasok, akkor valamilyen papirt v. ajándékozási szerződést készitsetek, mert elsősorban a gyermeke, ennek hiányában szülei. testvérei örökölnek.

.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2012. nov. 14. 16:22

Már meghalt?

Mert ha nem, még írhattok papírt. Végrendeletet, vagy valami ajándékozási fecnit.

Gondolom nem konyharuhákról van szó.

2012. nov. 14. 14:36
Tanúkkal, akik látták nálad a párod halála előtt a holmikat.
2012. nov. 14. 14:24
Arra lennék kiváncsi mi van akkor ha a párom meghal megöröklik az örökösök az örökséget de a párom halála előtt adott nekem egy két dolgot és ezt az örökösök követelik rajtam mondván ezt halála után vittem el ami elvileg már csak őket illeti meg, hogy lehet bebizonyítani ha nincs erről papír, hogy ez még éltében adta ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook