Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életharc a kilókkal fórum

Életharc a kilókkal (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életharc a kilókkal

1 2 3
2013. okt. 28. 19:24
"Fogyókúrákba csak belehízni lehet." (milyen igaz)
66. titzi
2013. jan. 11. 12:08

új év , új célok,új lehetőségek

idént tuti sokat fogyunk:ÍD

2012. dec. 17. 21:35

attól lett hiány betegségem, hogy 1 évig nem ettem húst:-(

amikor nem igen ettem szénhidrátot, akkor jártam úgy, mint te, hogy elindultak felfelé a kilók...

ha ennél szénhidrátot, de csak lassú felszívódásút

(alacsony glikémiás index) akkor nem emelkedne hirtelen meg a vércukrod és valószínű elindulna a fogyás függetlenül attól hányszor eszel

64. titzi (válaszként erre: 60. - GasiIldi)
2012. dec. 17. 20:56
milyen hiánybetegséged lett a húsevéstől
63. titzi
2012. dec. 17. 20:55

én szénhidratot nem igen eszem

napi ötszöritől meg már 200 kg lennek

most azon agyalok,hogy tablettakból álló menut fogok varázsolni magamnak:D

talan igy és sok tornaval sikerül lefaragni a hasamból

62. GasiIldi (válaszként erre: 61. - Titzi)
2012. dec. 12. 21:51

Szia,

nem tudom hogyan eszel - amióta napi 5x és a szénhidrátot jól elosztva kajálok nem jönnek vissza a kilók.

61. titzi
2012. dec. 12. 21:33
na én is ebben őrlődöm mindig viszajön és egyre több jön visza
60. GasiIldi (válaszként erre: 59. - 130454e42d)
2012. nov. 28. 22:45
Igen tudom, de mivel minden, akár egy kis körömnyi falat húsféle megevésétől fejgörcs, és hányás lett a vége - az orvosok nem tudták mi okozza(szerintem valamilyen anyaggal telítődött a szervezetem)- inkább nem ettem. Nekem is mindenféle hiánybetegségem lett, de lassan vissza tudtam állni a húsokra és az szerencsére rendeződött.
59. 130454e42d (válaszként erre: 58. - GasiIldi)
2012. nov. 27. 06:31
A vega ételek nem kakóriaszegények alapból sajnos. Ráadásul ha rosszul vannnak összeválogatva hiánybetegségek is kialakulhatnak, nem csoda, hogy nem fogytál velük.
58. GasiIldi (válaszként erre: 51. - Hajgumi)
2012. nov. 26. 23:24

Sajnos tényleg a keresztbe csíkosat lehet kapni... nekem nincs:-)


"Amúgy szerintem a mértékletes táplálkozás mellett nem hiszem, hogy bárki csak úgy 120 kg lehet. Vagy valami nagy baj van akkor a szervezetével, vagy pedig nem objektíven nézve eszik mértékletesen, hanem a maga mércéje szerint, és az másnak már bőven sok lenne. Nekem sokkal kevesebb kg-mal is vannak izületi gondok, nem tudom 100 kg fölött hogy tud valaki mozogni, annak nagyon strapabíró szervezete lehet. "

Igen, biztos valami nem kerek - nekem gyermekkorom óta és már akkor orvosokhoz hurcoltak a válasz a széttárt kezek és le kell fogyni... 1 évig vega kaját ettem és akkor sem mentek lejjebb a kilóim. A környezetemben mindenki azon csodálkozott, hogy hozzájuk képest milyen keveset eszek. Szóval ez egy rejtély - még saját magamnak is...

57. Anda39 (válaszként erre: 51. - Hajgumi)
2012. nov. 26. 07:10

"Én azt nem értem akin rengeteg súlyfelesleg van az MIÉRT vesz fel rendszerint KERESZTBE csíkos pólót? Amikor az egyértelműen, szélesít és kövérít? Annyi duci nőt látok így, és nem értem őket, ez miért jó nekik, hogy még több kilót magukra varázsolnak ezáltal? Köszi, ha valaki meg tudja magyarázni ezt a rejtélyt számomra! "


Azért, mert a ruhagyártók érdekes módon a kereszten csíkos dolgokat részesítik előnyben...De komolyan: a párom elég nagy darab, és egy speciális, XL méretű ruhákat árusító butikban szoktunk neki venni holmikat. Tudod, milyen pólókat árulnak 99%-ban? Igen, eltaláltad: a keresztben csíkosakat! Én is tettem már erre megjegyzést, de ha egyszer ezt kapják, mit áruljanak?...

56. Anda39 (válaszként erre: 54. - Enci0725)
2012. nov. 26. 07:06

Nem tudom, miket próbáltál ki, de annyi elég lesz, hogy kevesebbet eszel, mint amennyire szükséged van, ráadásul a suliban tesizel is, úgyhogy a mozgás is megvan.

A neten keress rá olyan oldalra, ahol ki tudod számolni a napi kalóriaigényedet -csak az életkorodat, nemedet, egyéb adataidat kell beírni, és annyi. Sőt van, ahova beírhatod, mit ettél egy nap, és összeadja, az hány kcal volt. Lehet, hogy kiderül, nem is eszel keveset, vagy éppen ellenkezőleg. Az a lényeg, hogy ne gyorsan akarj lefogyni - tudom, könnyű mondani, mindenki egy hét alatt akarja visszanyerni azt a formáját, amit hónapok, évek alatt veszített el. :)

2012. nov. 26. 00:45

apukám anno a tejfölt rakta tele kristálycukorral- csak úgy ropogott ahogy tolta befelé:-)


enci0725 ne add fel, Neked még időben sikerül leadni!

Mindig csak egy kicsi legyen a célod. Előbb próbáld ugyanazt 5 étkezésre elosztani és utána csökkenteni a kalóriát. Vegyél egy füzetet és írd fel mit eszel. Számold ki az mennyi kalória, indulásként ha a krumplit, rizst, tésztát, kenyeret csökkented a felére és több zöldséget eszel -na meg süti,cukor,csoki nuku- akkor már elindulnak a kilók. Igyál 2,5-3 liter folyadékot az tisztítja a szervezetet. Soha ne legyél éhes! Sajnos ha bánatos vagyok én is eszek-csak akaraterővel tudsz ezen úrrá lenni.

2012. nov. 25. 23:06

Sziasztok.

Hát én teljesen magamra ismertem csak annyi különbséggel hogy én nem gimiben kezdtem el fogyni hanem 1 éve nyolcadikban de akkor azért mert megbetegedtem pszihésen és fizikailag is ez annyi volt hogy ha ettem mielőtt mentem valahova mindíg rámjött a vécézhetnék. Ez odáig vezetett hogy nem ettem csak ha tudtam hogy nem megyek sehova és ez kb úgy nézett ki hogy volt olyan hogy 2 napig nem ettem semmit. Na így szépen le is ment 10 kiló de miután megszűntek ezek a panaszaim és rendesen kezdtem enni vissza is jött az eredeti súlyom. Ez ekkor még nem is zavart mert én úgy voltam vele hogy így vagyok önmagam aki számít nekem az így is szeret. De most indultam gimibe és hát mit mondjak szerelmes lettem és most egyre jobban utálom a testem. Már isten tudja mit ki nem próbáltam azért hogy lefogyjak egyenlőre eredménytelenül. Hát röviden ennyi lenne köszi hogy elolvastad. Puszi. :D

2012. nov. 25. 02:24

Sziasztok.

Magamra ismertem a leírás alapján. Gyermekkorom óta a gurulók csapatába tartozok. Jelenleg

-18 kilónál tartok 19 hét alatt(140 kilóról!)

Nekem a Norbi kaja és a cukrosok által tartott szénhidrát elosztás a kulcs. Az elején normál majd a cukrosok egész napos ételét ettem, hogy beálljon az emésztésem. Aztán váltottam és ma már csak az ebédet rendelem (hétvégén főzök).

Lényeges a napi 5x-i étkezés:

pl.:7:00,10:00,13:00,16:00,19:00

És a másik lényeg a Szénhidráttartalom:

25g,15g,45g,15g,30g

Reggelire alacsony glikémiás indexű (lassan felszívódó) szénhidrátot

Tízóraira fele-fele lassú és gyors felszívódású

Uzsonnára gyors (pl. gyümölcsök)

Vacsorára 2/3 lassú + 1/3 gyors

Gyors felszívódású: cukor, méz (cukrosoknak ezek nem fogyaszthatók), tej, kefir, joghurt, gyümölcsök, gyümölcslevek

Lassú felszívódású: teljes kiőrlésű lisztek, az ezekből készült pékáruk, barna rizs, korpás kekszek, nyers zöldségfélék

Remélem van, akinek tudtam segíteni.

Nem éhezek és egy kis sétán vagy szobabiciklin kívül más drasztikus sportot nem csinálok.

Ami igaz, hogy mivel nem vagyok éhes nem is eszek annyit.

52. 880331b0ba (válaszként erre: 8. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 24. 08:31
De jó is volt (anno) a vizes, cukros kenyér-de sokat ettem gyerekkoromban:) Sőt, zsíros kenyeret, dinnyével is! Mennyei!!! Mindazonáltal, elismerem, nem valami diétás-de a cikket összeségében kell nézni-tetszik!!!
2012. nov. 23. 18:09

A cukros-zsíros kenyér elég gyomorforgatóan hangzik. DE gondoljunk bele ma ezt helyettesítik az ilyen kenhető csokikrémek, annak se lehet sokkal különb az összetétele, csak tesznek bele kakaót is. És hogy szeretik a gyerekek!


Én azt nem értem akin rengeteg súlyfelesleg van az MIÉRT vesz fel rendszerint KERESZTBE csíkos pólót? Amikor az egyértelműen, szélesít és kövérít? Annyi duci nőt látok így, és nem értem őket, ez miért jó nekik, hogy még több kilót magukra varázsolnak ezáltal? Köszi, ha valaki meg tudja magyarázni ezt a rejtélyt számomra!

Amúgy szerintem a mértékletes táplálkozás mellett nem hiszem, hogy bárki csak úgy 120 kg lehet. Vagy valami nagy baj van akkor a szervezetével, vagy pedig nem objektíven nézve eszik mértékletesen, hanem a maga mércéje szerint, és az másnak már bőven sok lenne. Nekem sokkal kevesebb kg-mal is vannak izületi gondok, nem tudom 100 kg fölött hogy tud valaki mozogni, annak nagyon strapabíró szervezete lehet.

Helenberger:

Ilyen nagy súlynál szerintem szobabiciklizni lenne érdemes (ha bírja a lábad) a zsírégetési pulzusszámodon, közben lehet filmet nézni, akár családilag is vagy zenét hallgatni, ha épp egyedül vagy. Ha annyira súlyos az ízületek problémája, hogy ezt sem bírja, akkor szerintem úszhatnál, vagy van ez az aqua fitness. Ez tudom eléggé macerás, meg gondolom drága, de inkább fizess ezért, minthogy még rosszabbul legyenek az ízületeid és az egészséged. Ez jutott így hirtelen eszembe. Vagy a hullahopp karika! Azt is nehéz elkezdeni, de volt aki azzal fogyott le sikeresen. De az ízületeid függvényében alkalmazd ezt is, hogy mit bírnak ki. Hinned kell benne, hogy sikerülni fog. Mert ha ez nincs meg, akkor nem leszel elég hatékony. Remélem sikerül, amit szeretnél elérni, mert a családodnak, a szeretteidnek még sokáig szüksége lesz rád és az egészségedre!

50. Criscito (válaszként erre: 20. - Dianit)
2012. nov. 20. 19:18
Erre is van megoldás: mozogj többet!
49. Yudy
2012. nov. 20. 18:40

Évtizedekig tartottam a 70 kg környéki értéket. Elvesztettem a munkámat, kis családi problémák, és máris 80 kg voltam. Ez a bánatháj, valami történik az emberrel, és elhízik, mint egy páncélt növesztve maga köré. Ezt leadni én eddig nem tudtam.


Nekem is van olyan ismerősöm, aki nem tud hízni. Annyit eszik, mint másik 2 ember. Az ő problémája, hogy 10 év alatt nem tudott semmit hízni. Pajzsmirigy értéke rendben van. Ő ezért stresszes

48. kovaevakiss (válaszként erre: 47. - 84f19edfe1)
2012. nov. 20. 11:13
Valahol enned kell! Ha a munkahelyen nem eszel, akkor marad az otthoni táplálkozás, de nem mindegy, hogy mit eszel.
2012. nov. 20. 10:53
Én amíg a munkahelyemen vagy bárhol máshol vagyok, meg tudom állni az evést, de ahogy hazaérek egyszerűen nem tudok eleget enni. Sőt még éjszaka is felkelek enni.
2012. nov. 20. 09:48
Szerintem nincsen tartós diéta, meg 1-2 hónapig csinálod utána váltassz. Ezt egy életen át kell csinálni, hogy mindig odafigyelsz magadra. De nagy hangsúly van a mozgáson is.
2012. nov. 18. 13:28
Kedves Korteforma! Maximálisan egyetértek veled. A baj, hogy az elszaladt kilókat nagyon nehéz véglegesen leküzdeni. Egy agyi váltás nálam csak kilók további gyarapodását állította meg. Egyelőre ezzel elégedett vagyok, nem stresszelek, mert ugye azt evéssel is lehet kompenzálni. :)
44. korteforma (válaszként erre: 30. - D7ba7bf7ff)
2012. nov. 18. 10:08

Maximálisan egyetértek ezzel. Akkor kezdtem igazán átalakulni, amikor az életmódváltás mellett a lelkemmel is elkezdtem foglalkozni.

Előtte is tettem, de nem külsős szakember segítségével.


Az evés mindig egy kompenzálás... Én a problémákat ettem meg. Ha valami bajom volt, ettem, mert az "megvigasztalt". Ezt láttam otthon is, anyukám u.ezt csinálta, apukám más függőségbe fojtotta a bánatát.


Most is van súlyfeleslegem és továbbra is az életmódváltás + sportos vonalat követem. Emellett sokkal többet foglalkozom a problémákkal, azzal, hogy minek mi az oka.

Nem megyek bele már párkapcsolatba csak azért, hogy szeressen valaki és nem elégszem meg azzal, ha a másiknak tetszem (de nekem ő nem), az elegendő egy kapcsolathoz. Már nem mástól várom, boldoggá tegye a hétköznapjaimat, hanem én teszek azért, jobban érezzem magam.

2012. nov. 16. 11:49
Olyan jó hozzászólásokat olvasok Tőletek, megerősítésnek is jó, amikor esetleg meginognák!
2012. nov. 16. 11:32
Először is le a kalappal, hogy vállalod magad úgy, ahogy vagy! Ez nagyon fontos! Nagyon egyetértek a soraiddal! Az biztos, hogy 30 felett már nehezebb a fogyás, de nem lehetetlen! A teljes életmódváltás a megoldás mindenkinek úgy, ahogy szeretné, és amit tud tartani egy életen át. Jó kis cikk. :-)
41. 117b1693d0 (válaszként erre: 40. - D71ef05a8e)
2012. nov. 16. 10:04

A baj csak az, hogy 120 kiló nem egészséges súly senkinek (talán a világ legmagasabb emberét kivéve).


Valahogy a sanyargatást megkerülve kellene megtalálni a megfelelő étrendet, csökkenteni a súlyt.


A túl nagy súly túlterheli a szervezetet. Ha már a nagy súlynál és edzettségnél járunk a nemzeti válogatottban játszó amerikai focistákat rendszeresen monitorozzák és úgy tűnik, hogy a sok mozgás nem tudja kompenzálni teljesen a túlsúly negatívumait.


De nem kell tudományos kutatásokat böngészni ehhez. Ez a vers (ami nekem is nagyon tetszett), se véletlenül született...


Igenis, kell keresni a kiutat!

2012. nov. 16. 07:34
Végre egy duci-cikk, amiből sugárzik az életöröm és a kiváló humor! Jó volt olvasni. Ha egészséges vagy, ne sanyargasd magad szerintem sem. Már az is remek cél, ha ennél feljebb nem megy a mutató. Csak akkor más a helyzet, ha egészségügyi okokból muszáj mégis fogyni.
39. Icus
2012. nov. 15. 14:55
Mintha magamról olvastam volna:( Sajnos "agyilag gyenge" vagyok, egy tartós életmód váltáshoz:( Egy ideig sikerül szépen egészségesen enni, élni, aztán szép lassan megint kicsúszik alólam a talaj és vissza esem a régi életembe és meg sem álok a 120 kilóig. Most éppen epe műtét után vagyok így "csak" 104kg nyomok. De, biztos vagyok benne, amint rendeződik a "gyomrom" visszahízom:( Van aki tudja egy életen át tartani a kontrolt én sajnos nem ez vagyok:(
2012. nov. 15. 13:06
Sziasztok! A túlzott soványság is nagy probléma. Kolléganőm egyfolytában hízni szeretne. Otthon bereggelizik. Bejön a melóhelyre, kilenc magasában ismét eszik. Láttam nem semmi mennyiséget. Ebédel, négykor otthon kaja, majd nyolc magasában vacsora. Nagyon szenved, hogy ennyi evés mellett kétszer kell ránézni, hogy észre vegyék olyan sovány. Húsz éve ismerem, azóta se le se fel.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook