Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hogyan szoktatta le a gyermekét az éjszakai pelusról? fórum

Ki hogyan szoktatta le a gyermekét az éjszakai pelusról? (tudásbázis kérdés)


9. rigby (válaszként erre: 1. - Shyana)
2013. dec. 4. 15:10
Este, lefekvéskor ne sokat igyon és első dolog, amint felkelt a kicsi, hogy bilizett és megdicsértem, hogy nem a pelusba ment! Ha 3-4 napig száraz maradt akkor megbeszéltük, hogy ő már olyan nagy, hogy már estére sem kell pelenka. Reggelente örömmel mutatta, hogy ő milyen ügyes :)
2012. nov. 26. 01:42

Lid pelus, annyira műanyag hogy zavarta, gondolom nem maradt olyan száraz mint márkás ellenfelei, így a harmadik éjszaka után inkább nem kérte, utána bili az ágy mellé és ha már hallottam hogy mocorog mentem, ráültettem, félálomban pisilt, visszafektettem, aztán lusta volt felkelni inább megtanulta visszatartani.

Hosszú flolyamat, sok türelem és matrica kell hozzá, amikor ügyes volt kapott egyet, imádta gyüjteni..de soha nem szídtam meg ha baleset történt.

2012. nov. 14. 22:37

Szakemberek a témáról:


[link]


[link]

2012. nov. 14. 08:26
Nálunk ez úgy alakult,hogy amikor már nappalra stabilan szobatiszta volt,valószínűleg éjjel is zavarta a pelus.Ráadásul nyáron elég meleg volt éjjel is ezért talán még zavaróbb volt a pelenka.Ő utasította el a pelust.1-2 volt baleset,de aztán szépen kialakult.
2012. nov. 14. 06:31
hát én pelus nélkül fektettem le(párom ötlete volt)..és nem pisilt be..voltak elég sokszor balesetek,de mára a balesetek is elmúltak:)..szóval éjjel nappalra szobatiszták lettünk 2 és fél évesen..próbáljatok nem adni rá pelust..mert ha adtok rá akkor tudják hogy lehet pisilni:)
2012. nov. 13. 09:47
Én megvártam még sokszor maradt száraz a pelus reggelre. Aztán megbeszéltem vele, hogy szóljon, ha kell éjszaka pisilnie.
2012. nov. 13. 09:45

Ez a téma engem is nagyon érdekelne.

Az én fiam 2 és fél éves, gyakorlatilag 3 nap alatt lett napközbenre szobatiszta 3 hónapja, azóta "baleset" is csak egyszer történt (az oviban másik csoportban voltak, és nem tudta, ott hol van a wc...).

A nap közbeni alváshoz nem kell pelus, de éjszakára igen. Átlag 10 órát alszik egyben éjjel, és reggelre azért van a pelusban, de az is előfordult, hogy teljesen szárazon ébredt.

Az éjszakai felkeltegetést nem erőltetném: nem szeretném megzavarni az alvási ciklusát, pláne, hogy úgy alszik, mint akit fejbe vágtak, még a mennydörgésre, szirénára stb. se ébred fel... Attól tartok, ha ébresztgetem, nem pihenné ki magát rendesen, és csak ártanék vele összességében...

2012. nov. 13. 09:36
nálunk ez úgy zajlott le, h fekvés előtt pisi, majd én keltem éjjel 2-3óránként, h bilire ültessem.. ezt csináltam kb 1hónapig utána meg kelt magától.. jó, volt, h bepisilt, de nem sűrűn fordult elő. ha meg nem ivott lefekvés előtt közvetlenül akkor nem is pisilt éjjel..
2012. nov. 13. 09:29
Sziasztok! Tanácsokat szeretnék kérni hogy ki hogyan szoktatta le a gyermekét az éjszakai pelusról. Nekem 3 éves a kisfiam és napközben szobatiszta. Gondoltam elkezdjük az éjszakait is de nem tudom hogyan kezdjem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook