Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyakori piros torok !!!!!! antibiotikum helyett mivel kezeljem?? fórum

Gyakori piros torok !!!!!! antibiotikum helyett mivel kezeljem?? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 12. 10:20
galgalizald sos vizzel.
2008. nov. 28. 06:53
tantum verde is nagyon jó!!!!
32. 6149f2753c (válaszként erre: 27. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 17. 08:51
Ez torokfertőtlenítő?
2008. nov. 5. 10:55

az a gondom,hogy mintha érezném..hogy a torkom egy picit száraz...

most megyek majd gyógyszertárba és veszek echináceát..meg homeovoxot..meg szerintem c-vitamint..

szerintetek a sok teázás is kiszáríthatja a torkot??

lfruzsina..sajnos még nem tudtam megnézni azt a honlapot..mert nagyon nincs időm:/

na remélem gyorsan kapok választ..:)

2008. nov. 3. 09:04

milyen gyakran kell enni azt a tojássárgája mézzel kikeverve akármit:)

de nem nagyon értem..az erősíti a hangszálakat ha sokat eszel:)??

bocsánat..tudatlan vagyok:)

29. 471d5eded8 (válaszként erre: 26. - 40af5f9f3b)
2008. nov. 2. 12:43
Az echinaceáról is azt hallottam, hogy jó...de nekünk a vironal, sárkányvér, ezüstkolloid jobban bejöttek. Immunerősítésnek még a colostrum is nagyon jó, de abból csak egy kúrát csináltunk végig. Van az energynek egy fitomineral nevű kolloid formában lévő terméke. Én az ivóvízbe teszem, a 1,5 l-be 17 cseppet, ez ellen nem tiltakozik a család és szépen beépül a szervezetbe. Ez is immunerősítő. Rettentő torok/fűlfájósak voltak kicsiként a gyerekeim. A két nagynak 2-szer vették ki a manduláját, mert visszanőtt. A garatmandulát már nem engedtem, mert féltem, az lesz mint velem. Mikortól nekem kivették, minden a tüdőmre ment...állandó tüdőgyulladásom volt. Sikerült megmentenem a manduláikat, sőt a kicsinek már az orrmandulája is megmaradt és tényleg csak az említett szerekkel kezeltem. Az energy fülcseppje az Audiron is tökéletes!
28. ec63a7fc29 (válaszként erre: 22. - 40af5f9f3b)
2008. nov. 2. 10:13
A hangszálaknak igen, de attól piros marad a torok.
2008. nov. 2. 10:10

Glycosept (sárga folyadék, gyógyszertárból.)

Rácsepegteted egy kiskanál kristálycukorra, aztán szétmorzsolod a szádban. Naponta 3x


Két nap múlva kutya bajod sem lesz.:))

26. 40af5f9f3b (válaszként erre: 23. - 471d5eded8)
2008. nov. 2. 10:08

huu..egyáltalán nem ismerem ezeket:)

de köszi:)

én echináceát szedtem..

az jó?

bár-azt csak egy ideig lehet szedni..

a béres csepp???használja esetleg azt v.ki?

25. 40af5f9f3b (válaszként erre: 24. - Csókica)
2008. nov. 2. 10:06

és tényleg segitett??

persze gondolom,hogy sokszor kell ilyet enni..hogy érezd a hatását nem??

és minden nap kéne enni..?

vagy 1-2szer a héten??

és miért jó az a hangszálaknak?

24. csókica (válaszként erre: 22. - 40af5f9f3b)
2008. nov. 1. 23:16
Igen,gyermekkoromban elég sokat ettetek velem,hogy az iskolai előadásokon jól tudjak szerepelni.
2008. nov. 1. 22:55
Most kezdtem el nézegetni a hoxát és be-be nézek egy-egy oldalra. Nálunk sikerült mind a 3 gyereknél leküzdeni a baktériumokat, torokgyulladást, tüsszös mandulagyulladást ( ez volt a legdurvább), antibiotikum nélkül. AMióta megerősítettem az immunrendszerüket már ezek sincsenek. Nem kapták meg az én fertőző légúti betegségemet sem. Nem tudom ki ismeri az energy-s termékeket, de ott van a vironal, szinte kötelező elkezdeni a gyerekeknek szeptemberben. Nem több, csak 1-1 csepp...nagyon gazdaságos. Ha gond van, akkor lehet emelni. És a sárkányvérük kitünő immunerősítő és lázcsillapítószer! A fülcseppjük még engem is meggyógyított, pedig hónapokig naponta kétszer jártam a fülészetre, már műteni akartak, mert nem találták a genny okát. Megszüntette. Én tényleg csak dicsérni tudom, 4 éve használjuk sikerrel. És az ezüst kolloidot is mindenkinek ajánlom...fertőtlenítés, gyulladáscsökkentés és láz esetére. Tüdőgyulladás esetén(antibiotikum mellett!) és egyéb tüdőproblémára is fantasztikus inhalálva. Szövetépítő, immunerősítő, gyulladáscsökkentő és baktérium-, vírus-, parazita- ölöszer. Tényleg csak ajánlani tudom!
2008. nov. 1. 10:23

egyébként én olyat is hallottam,hogy tojássárga mézzel kikeverve..hogy az nagyon jót tesz a hangszálaknak

??

Ti hallottatok erről?

21. 40af5f9f3b (válaszként erre: 18. - 1e958693ca)
2008. nov. 1. 10:21

köszönöm szépen:)

imádok énekelni:)

köszönöm a tanácsokat:)

2008. nov. 1. 03:38
Apróbojtorján teát mézzel, propolisz csöppet - mindkettőt a természet patikájából.
19. c4f059c04b (válaszként erre: 15. - 40af5f9f3b)
2008. okt. 30. 15:31

nagyon finom

-piritós

-margarin,só

-fokhagyma

-méz

18. 1e958693ca (válaszként erre: 17. - 40af5f9f3b)
2008. okt. 30. 13:16

Gratulálok az énekléshez, és sok sikert! :-)

(Forró teát lehetőleg ne igyál, énekestorkúaknak ugyanolyan rossz, mint a jéghideg víz! Langyosan jó. )

17. 40af5f9f3b (válaszként erre: 16. - 1e958693ca)
2008. okt. 29. 13:26

eléggé megfázós tipus vagyok..

de mostanában különösen figyelek a torkomra..mert énekelni kezdtem..amit szeretnék csinálni egy életen át..:)

és érdeklődöm mindenhol,hogy mi kedvező hatású a toroknak..

szedek immunerősitőt..eddig Echináceát szedtem..

most lehet,hogy béres cseppet fogok..

iszom a sok teát...

mézet is szoktam enni..

ughogy én megteszek mindent annak érdekében hogy jól legyek..:)

csak fiatal vagyok..és gyűjtöm a tapasztalatokat:)

2008. okt. 28. 20:58

Először is, mitől piros folyton a torka? Irritálja valami?

-Túl meleg étel,ital?

-Túl hideg étel, ital?

-Fűszeres étel?

-Száraz a lakás levegője?

-Vagy olyan azonnal megfázós típus?


Ha utóbbi, az immunrendszer erősítése a megoldás. Sok szabad levegő, vitamin, gyümölcs.


Torokfertőtlenítésre jó a lándzsás útifű, és a kakukkfű 1-1 arányú keverékéből készült tea. Nem muszáj meginni, elég öblögetni vele.

Fokhagyma, méz, csak jó lehet. :-)

2008. okt. 28. 19:46

köszi:)

mézes fokhagymás piritóós???

az milyen???:)

2008. okt. 28. 06:42

mézes-fokhagymás pirítós

inni naponta 2l vizet

2008. okt. 28. 00:47
fokhagyma...szerintem mindenki ismeri az antibiotikom hatását. Mikor még agyon pici voltam nagyi mindig mézbe rakta és abban érlelte. Aztán reggel egy nagy kanállal elnyaltunk egyet. Méz is az antibakteriális hatásáról híres ennek a kettőnek a kombója elég bevált dolog.
2008. okt. 25. 11:01

bocsi lányok!

énekes vagyok...és próbálok nagyon nagyon vigyázni a torkomra..

sajnos tegnap buliban voltam...

mondanom sem kell:)

sok hangos beszéd..cigifüst..

egy kis alkohol:/:)

és reggel úgy ébredtem,hogy éreztem,hogy meg van a torkom erőltetve..

iszom reggel óta a forró teát..

tudnátok egyébként általánosságban ajánlani jó dolgokat a toroknak,hangszálaknak??

olvastam az eddigi hozzászólásokat..

és persze azt mind tudom(méz,tea,könnyű kaják..stb)

:)

2008. okt. 21. 16:37
Homeopátia. Minket ez mentett meg a mandulamûtéttôl.
2008. okt. 21. 16:28
Kezdődő torokgyulladást le lehet húzni langyos sós vízzel öblögetve. A só jót tesz, elmúlik a fájdalom és a gyulladás, ha még az elején elkapod.
2008. okt. 9. 21:07

Sok-sok mézet



Feketeretket jól surold meg kefével,vágj le a tetjét és karalábévágoval vagy kiskanálal csinál mélyedést és tegyél bele mézet és azt szopogasd!!

tedd vissza a tetejét...

2008. márc. 27. 15:17
Nálunk a másik amire nagyon ügyelek:sosem csphideg vizet iszik,mert akkor másnap megint piros a torka,hanem engedek kancsóba vagy üvegbe reggel,és egész nap szobahőmérsékletűen issza.Joghurtot és ilyesmit is előre kiveszem a hűtőböl hogy ne legyen hideg,fagyi pedig csak nyáron jár neki.Mióta ezt elkezdtük,sokkal ritkább a gond.
2008. márc. 27. 15:13
nekünk a homeogene9 bevált (4 éves a lánykám),de a homeovox is kimondottan jó,bár álltalában rekedtségre ajánlják,nekünk torokgyulladásra is tökéletes!Az első nap mint minden homeopatikus szer esetén,rosszabodhatnak a tünetek,áll a csomagolásán,de ezt én nem vettem észre.Álltalában másnap nekünk mindíg látványos a javulás.2-3 nap után álltalában kutya baja,persze ha súlyosabb a baj akkor nem javul,és olyankor marad a doki.Kamillát is szoktam párologtatni,hagyom elforrni a tűzhelyen,párásít és jó hatása van a légutakra.A torokfertőtlenítők nekünkj nem váltak be egyálltalán,a hárs és fenyőméz (ritkán de kapni) viszont hasznos 1-1 kiskanállal ha elszopogatja.
6. mihoca (válaszként erre: 5. - Moonlight1984)
2008. márc. 27. 06:47

ha igazan piros a torka ,mandulai akkor mivel erdemes gyogyitni homeopatiasan?????

homeogen9?????

vagy van mas is

???

nyaron 5 eves lesz a lanyom!

2008. márc. 25. 22:40
Homeopátiás szerekkel is jól lehet kezelni,nekünk mindenesetre bejött!Először csak óvatosan szabad adagolni nem okoz-e panaszt.Mindenképp jobb mint a gyógyszerek,3-4 nap után se javuló panaszokkal érdemes orvoshoz menni,szerencsére nálunk addigra mindíg megoldódik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook